بهترین منابع ریدینگ و لغت آیلتس

دسترسی به بهترین منابع آیلتس آکادمیک و جنرال یکی از دغدغه های اصلی زبان آموزانی است که بصورت خودخوان و یا آموزشگاهی برای این آزمون آماده میشوند. معمولا در این زمینه گفته های گوناگون و گاهی واروی هم از سوی افراد ناآشنا در اینترنت یا آموزشگاه ها شنیده میشود و این نکته کار تصمیم گیری در این زمینه را براستی دشوار میکند.

در اینجا کوشش نمیکنیم فهرست کاملی از بهترین منابع آیلتس را معرفی کنیم. گرچه چنین فهرستی پیشتر معرفی شده و در دسترس زبان آموزان گرامی میباشد. در اینجا کوشش میکنیم کمی به اهمیت و جایگاه منابع رایگان و در دسترس برای ریدینگ و بالا بردن مهارت درک مطلب و تندخوانی بپردازیم.

Best IELTS Books Cambridge-Ielts-Books-Series

درحالیکه بسیاری از زبان آموزان و متقاضیان آیلتس به سوی کوتاه ترین راه هجوم میبرند، گروه اندکی در اندایشه بالا بردن سطح دانش زبان انگلیسی خود و سرمایه گزاری برای آموختن ریشه ای این زبان و ده ها سال بهره برداری از آن هستند. از این رو دسته نخست به حفظ کردن کورکورانه لغات کتاب های بی کیفیت و در برخی موارد نامربوط به آزمون آیلتس (برای نمونه 504 یا 1100) پرداخته و پیش از آنکه برای آزمون آمادگی داشته باشند تست زدن بی حد و اندازه را آغاز میکنند درحالیکه گروه دوم کوشش میکنند با یک برنامه ریزی سنجیده و زمانبندی و البته مشاوره گرفتن از بهترین مدرس های آیلتس در تهران یا دست کم در شهر خود پله پله دانش خود را بالا برند.

.

بهترین منابع ریدینگ و لغت آیلتس

اما از فهرست بلند بالای این منابع که بگذریم، میتوان بهترین منابع واقعی ریدینگ آیلتس و تافل را متن های واقعی و نه آموزشی در دسترس در اینترنت دانست. منابعی همچون روزنامه ها و مجله های آنلاین و وبسایت های خبری و علمی آموزشی که ماهیانه میلیون ها برگه تازه به زبان انگلیسی واقعی در دسترس خوانندگان خود از سراسر جهان قرار میدهند. بسیاری از دریافت کنندگان نمره های 8 یا 8.5 آیلتس به ویژه در بخش ریدینگ به بهره گیری و تمرین روزانه این دست از متن ها و نه کتاب های آموزشی اشاره میکنند. البته این روش زمان و تلاش بسیار بالاتری را نیاز دارد ولی دستاورد آن یک نمره درخشان و آموختن ریشه ای یک زبان جهانی تازه و پیشرفت بیشتر در زندگی و کار خواهد بود.

در زیر مقاله ای از روزنامه نیویورک تایمز آورده میشود. برخی از واژگان دشوار تر این متن بهمراه معنی و مثال آن ها در پایان آورده شده است. همچنین جمله هایی که در بند های پایانی آورده شده شباهت و همسانی زیادی به جمله های به کار رفته در Writing Task 1 بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک دارد و مرور آن ها میتواند برای زبان آموزان سودمند باشد.

پیشبینی میشود زبان آموزانی که در سطح نمره 7 آیلتس 100 تافل باشد باید بتوانند بیش از 95% این متن را درک کنند و به پرسش های “درک مطلب” درباره آن پاسخ درست بدهند.

Best sources for IELTS Reading

متن کامل مقاله در http://www.nytimes.com/2014/07/31/opinion/

brawl = to quarrel or fight in a noisy way especially in a public place
–Fans brawled outside the stadium
euphoric = feeling very happy and excited
–It made me laugh; and I have to admit that my laughter was euphoric
antiquated = outdated
–Hospitals suffer from inadequate facilities, antiquated equipment and shortages of medical supplies.

Although marijuana use had been declining among high school students for more than a decade, in recent years it has started to climb, in contrast to continuing declines in cigarette smoking and alcohol use.

Emergency room visits listing marijuana as the principal cause of admission soared above 455,000 in 2011, up 52 percent from 2004.

Nearly 70 percent of the teenagers in residential substance-abuse programs run by Phoenix House, which operates drug and alcohol treatment centers in 10 states, listed marijuana as their primary problem.

دیدگاه ها

3
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
1 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
3 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
پیام

با سلام و عرض خسته نباشی.
من در بخش ریدینگ ضعیف هستم. خواستم بدونم که کتاب‌های اینساید ریدینگ برای قوی کردن ریدینگ آکادمیک مناسب هستن یا باید از منابع دیگه‌ای استفاده کنیم؟ با تشکر

ideh

سلام وسپاس از زحمات حضرتعالی. ممنون از فایل صوتی که در سایت گذاشته بودید. شرایط من خیلی شبیه به شرایط آقای رفیعی است که در سایت گذاشتید. سه ماه فرصت دارم برای آیلتس 7 آکادمیک اما الان سطحم حدود 4 به بالا است. سال گذشته حدود 5.5 بود اما در یک سال هیچگونه تمرینی نداشتم. منابع من اینترچنج بوده و آکسفورد. رایتینگ و درک مطلب ضعیف لیسنینگ و اسپیکینگ خوبم متوسط به بالا دامنه لغاتم زیاد تعریف نداره گرامرم زیاد تعریف نداره البته مطالب بالا رو با نظر استادها گفتم و نظر خودمم هست. دوسال پیش حدود بیست جلسه کلاس… بیشتر بخوانید