دانلود منابع آیلتس pdf

دانلود منابع آیلتس pdf

دانلود منابع آیلتس pdf

دانلود بهترین منابع آیلتس pdf – سال 2024

در این صفحه به تاریخ انتشار اولیه 13 ژانویه 2015، برای نخستین بار کوشش کردیم فهرستی از بهترین منابع خودخوان آیلتس جنرال و آکادمیک را به زبان آموزان گرامی معرفی کنیم. این منابع رفنرس اصلی کلاس های آیلتس مهندس ابوالقاسمی با نمره 8 آیلتس آکادمیک و تجربه بیش از 15 هزار ساعت تدریس هستند. خرسندیم اعلام کنیم که هزاران نفر در 12 سال گذشته با کمک آن ها به نمره های مورد نظر دست یافته اند. اگر سطح شما پایین هست فهرست دیگر ما برای سطح پیش آیلتس را ببینید.

.

معرفی گلچین بهترین منابع آموزش و تست آیلتس – آپدیت سال 2024:

 

فایل صوتی همین توضیحات با حجم کم:

دانلود منابع معرفی شده: دانلود خودآموز 4 مهارت آیلتس سایموندانلود سری کتاب های Cambridge IELTS جلد 9 تا 18 –  دانلود کتاب Mindset for IELTSدانلود کتاب Official Cambridge Guide to IELTS . دانلود کتاب New Insight into IELTSدانلود کتاب Complete IELTS در 3 سطحدانلود کتاب Objective IELTS Intermediate/Advancedدانلود کتاب IELTS Plus 3

.

معرفی و دانلود بهترین منابع رایتینگ آیلتس pdf – آپدیت سال 2024:

دانلود منابع معرفی شده: دانلود خودآموز ویدیویی سایمون و لیزدانلود 1000 سمپل استاندارد رایتینگدانلود کتاب اکچوال رایتینگدانلود کتاب IELTS Write Rightدانلود کتاب Barron’s writing for IELTS  . دانلود کتاب Official Cambridge Guide to IELTSدانلود کتاب رایتینگ دکتر معمارزادهدانلود کتاب Collin’s Writing for IELTS / معرفی فهرست کامل منابع رایتینگ سطح پیش آیلتس و آیلتس + لینک دانلود

.

معرفی و دانلود بهترین منابع اسپیکینگ آیلتس pdf – آپدیت سال 2024:

دانلود منابع معرفی شده: دانلود خودآموز ویدیویی سایموندانلود 1000 سمپل اسپکینگ پارت 1، 2 و 3 pdf و صوتیدانلود اسپیکینگ ماکاردانلود اپ اسیستنتدانلود کتاب اسپیکینگ اکچوال . دانلود کتاب مکسیمایزر دکتر معمارزادهدانلود کتاب لغات موضوعی اسپیکینگدانلود کتاب Collin’s Speaking for IELTS / کانال پریمیوم اسپیکینگ

.

معرفی و دانلود بهترین منابع لغات آیلتس pdf – آپدیت سال 2024:

دانلود منابع معرفی شده: دانلود کتاب لغات آیلتس بارونز / دانلود کتاب لغات آیلتس کمبریج متوسط و پیشرفته / دانلود کتاب لغات دسته بندی شده اکچوال / دانلود کتاب لغات آیلتس کالینز . دانلود کتاب های Vocabulary in Use / دانلود کتاب Oxford Word skills / دانلود بهترین اپلیکیشن های لغت

.

معرفی و دانلو بهترین منابع گرامر آیلتس pdf – آپدیت سال 2024:

دانلود منابع معرفی شده: دانلود کتاب Grammar in Use / دانلود سری کتاب Oxford Practice Grammar . دانلود کتاب Cambridge Grammar for IELTS / کانال پریمیوم گرامر

.

معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن های آیلتس – آپدیت سال 2024:

دانلود منابع معرفی شده: Magoosh IELTS Vocabulary / IELTS Practice Pro / IELTS Speaking Assistant / IELTS Prep App by British Council/ اپلیکیشن IELTS Test Pro . اپلیکیشن English Radio IELTS & TOEFL / اپلیکیشن IELTS Ninja App /اپلیکیشن های British Council Learn English و BBC 6 Minute English

.

معرفی و دانلود بهترین پادکست های تخصصی آیلتس – آپدیت سال 2024:

دانلود منابع معرفی شده: مجموعه آموزشی IELTS Podcast / پادکست های IELTS Speaking for Success / پادکست های My IELTS Classroom Podcast / پادکست های IELTS Cast

.

معرفی و دانلود بهترین دیکشنری های مناسب آیلتس – آپدیت سال 2024:

دانلود: جدیدترین دیکشنری لانگمن Advanced برای ویندوز و اندروید / دیکشنری کمبریج Advanced برای ویندوز

.

 

اینفوگرافیک فهرست بهترین منابع آیلتس – آپدیت 2024

برای اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید.

در این اینفوگرافیک که توسط www.ielts2.com و با نظارت مهندس ابوالقاسمی با نمره 8 آیلتس و 15 هزار ساعت تجربه تدریس تنظیم شده،بهترین منابع پیشنهادی برای آیلتس در سال 2024 به صورت خلاصه فهرست شده است. هرگونه پرسش درباره این مجموعه منابع را در بخش دیدگاه ها یا در گروه تلگرامی ما مطرح بفرمایید.

.

منبع اول از بهترین منابع آیلتس – دانلود خودآموز ویدیویی 4 مهارت آیلتس Simon

 معرفی مجموعه ویدیویی خودآموز آیلتس سایمون: این مجموعه رایگان از یکی از برجسته ترین چهره های آیلتس در جهان و اگزمینر سابق آیلتس از کشور انگلستان پیشنهاد اول ما به شماست چه به صورت خودآموز یا Self Study کار را آغاز کرده اید چه با مدرس خصوصی، بسته های آموزشی یا کلاس های گروهی کار میکنید. این خودآموز به هر 4 مهارت اصلی آیلتس یعنی رایتینگ و اسپیکینگ، ریدینگ و لیسنینگ پرداخته است. اما تمرکز بسیاری قوی و فوق العاده ای بر دو مهارت اول یعنی اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک دارد. همچنین جزوه های ایده پردازی و سمپل های فراوانی از ایشان در دسترس می باشد.

برتری ها و کاستی های آموزش های سایمون

برتری و کاستی های مجموعه ویدیویی سایمون: از بزرگترین برتری های این مجموعه جامع و بدون نقص بودن آموزش ها به ویژه در مهارت اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس هست. با گذشت سال ها از انتشار این بسته آموزشی به صورت رایگان در ایران، همچنان به نظر میرسد آموزش ها هیچ چیزی را از قلم نینداخته است. بنابراین میتوان با اتکا به همین تک مجموعه در مسیر آیلتس پیشرفت بسیاری خوبی داشت. از کاستی های این پکیج آیلتس میتوان به کم بودن توضیحات در مهارت های ریدینگ و لیسنینگ اشاره کرد. این کاستی ها را می بایست با دیگر منابع برطرف کرد.

نحوه کار با این مجموعه: بعد از دانلود رایگان، مهارت ها را به ترتیب ارایه شده و با حوصله و دقت ببینید و یادداشت برداری کنید. این ویدیوها به ساده ترین زبان ممکن توضیح داده شده است. اما اگر موردی را متوجه نشدید کوشش کنید چند بار دیگر همان ویدیو را مشاهده کنید. همچنین میتوانید در اینترنت درباره آن جستجو کنید یا در نهایت در گروه های تلگرام درباره سرفصل و موضوع پرسش کنید.

دانلود رایگان خودآموز ویدیویی سایمون

.

منبع دوم از بهترین منابع آیلتس – دانلود pdf سری کتاب های Cambridge IELTS جلد 9 تا 18

بهترین منابع آیلتس

معرفی سری کتاب های Cambridge IELTS: این مجموعه دربرگیرنده سوالات واقعی آزمون های آیلتس برگزار شده دوره های قبل آیلتس هست و معتبر ترین و نزدیک ترین تست های آیلتس موجود در بازار به تست های روز آزمون اصلی شما به شمار می آید. هر کتاب شامل 4 تست کامل و رسمی آیلتس هست که همراه با پاسخنامه و نمونه پاسخ  رایتینگ منتشر میشود. این مجموعه از جلد 10 ام برای آیلتس جنرال و آکادمیک به صورت جداگانه منتشر میشود. شماره کتاب به معنی جدید یا قدیمی بودن کتاب هست و ارتباطی به سطح کتاب ندارد. چون کلا این کتاب ها سطح بندی ندارد و تمامی تست ها کمابیش در یک سطح هستند. جلد 18 در سال 2023 منتشر شد و جدیدترین و جلد 1 قدیمی ترین جلد به شمار می آید. انتشارات کمبریج جلد اول 28 سال قبل در آگست 1995 منتشرکرده است.

برتری ها و کاستی های Cambridge IELTS

برتری و کاستی های مجموعه کمبریج آیلتس: معتبر، استاندارد و نزدیک بودن تست ها از هر نظر به آزمون اصلی آیلتس و نداشتن هیچگونه خطا از برتری های مهم این مجموعه هست. نداشتن سطح بندی و سطح دشواری بسیار بالا برای 80% افرادی که بدنبال آیلتس هستند از معایب این مجموعه هست.

نحوه کار با کتاب های Cambridge IELTS: بسیاری از مدرسان بر این باور هستند که این کتاب ها را باید برای آخر کار و نزدیک به آزمون کنار گذاشت و نباید تست ها را زود تمام کرد. پیشنهاد ما این هست حتی در آغاز کار یکی دو تست از یکی از جلد ها را به صورت تمرینی بزنید. گرچه اجباری در کار نیست. اما این تمرین به شما کمک میکند تا با سطح و فضای کلی آزمون آیلتس آشنا شوید. نکته آخر اینکه پاسخ های تشریحی متنی و تحلیل های ویدیویی برای برخی جلد ها وجود دارد که میتوانید در صفحه های مربوطه دریافت بفرمایید.

دانلود رایگان مجموعه کامل کتاب های Cambridge IELTS

.

منبع سوم از بهترین منابع آیلتس – دانلود pdf سری کتاب های Cambridge Mindset for IELTS

فهرست بهترین منابع آیلتس

بهترین منابع آیلتس

درباره کتاب های Cambridge Mindset for IELTS: این مجموعه سطح بندی شده، از جدیدترین کارهای انتشارات معتبر کمبریج ایت که برای بسیاری از مدرسان، آموزشگاه ها و زبان آموزان قانع کننده و رضایت بخش بوده است. ادعای این کتاب حالت خودآموز و Self Study آن است. با اینهمه تدریس ها و آموزش ها در برخی موارد نیاز به مدرس و توضیح تکمیلی دارد. آموزش ساده و گام به گام از برتری های این کتاب هست. ضمنا کتاب های معلم یا Teacher’s این مجموعه هم در لینک زیر در دسترس شما عزیزان می باشد.

برتری ها و کاستی های کتاب Mindset

برتری و کاستی های مجموعه مایندست آیلتس کمبریج: کتاب از سطحی بسیار ابتدایی آغاز میشود و بجز آشنا کردن خواننده با ساده ترین مفاهیم آیلتس، تمرکز خوبی بر روی موارد غیر آیلتسی مثل گرامر و لغت هم دارد. در جلد های بالاتر چالش زیاد میشود و تمرین خوبی برای افرادی هست که بدنبال نمره بالا هستند. همچنین حجم خوبی از تست های ریدینگ و لیسنینگ برای تمرین در دسترس شما خواهد بود. از معایب آن یکی حجم زیاد کتاب ها برای افرادی است که عجله دارند. بعضی مفاهیم یا پاسخ تست ها شاید نیازمند توضیح استاد باشد. 

نحوه کار: سطح خود را در این صفحه(www.cambridgeenglish.org/test-your-english) مشخص کنید و کتاب مربوط به سطح خود را انتخاب کنید. توضیحات ساده و ظاهر جذاب کتاب به شما کمک میکند با تست ها و تدریس ها هر چه سریعتر هماهنگو علاقمند شوید. پاسخنامه را دقیق چک کنید و اگر متوجه نشدید توضیحات تکمیلی را از کتاب معلم دنبال کنید.

دانلود رایگان کتاب های Cambridge Mindset for IELTS

.

منبع چهارم از بهترین منابع آیلتس – دانلود pdf کتاب Official Cambridge Guide to IELTS

درباره کتاب Official Cambridge Guide to IELTS: این کتاب با سر و صدا زیادی به بازار آمد و برای مدتی توسط بسیاری از زبان آموزان و مدرسان آیلتسی مورد استفاده قرار گرفت اما با وجود توضیحات ساده و جامع و ویدیوهای همراهش از نظر بازاری نتوانست موفقیت پایداری به دست آورد.

برتری و کاستی های Official Cambridge Guide to IELTS: کتاب با زبانی بسیار ساده به تدریس مفاهیم آیلتس آکادمیک و جنرال در تمامی مهارت ها می پردازد و صفحه بندی و تنوع رنگ زیبایی هم دارد. 7 سری تست کامل آیلتس باعث میشود یک منبع خوب برای تمرین تست زنی داشته باشیم. این مجموعه را پیش از آغاز کار با سری کتاب های تست کمبریج آیلتس تمرین کنید.

از کاستی های آن میتوان به تعداد زیاد خطا در پاسخنامه اشاره کرد که برای انتشاراتی مثل کمبریج بسیار عجیب هست. همچنین تک جلد بودن کتاب و کوتاه بودن توضیحات کتاب شاید در برخی سوالات آیلتس مشکل ساز باشد. به خصوص زبان آموزانی که تمرکز زیادی بر این کتاب داشته باشند با این مشکل روبرو میشوند. بنابراین مثل بسیاری از دیگر منابع این صفحه، نیاز به منابع تکمیلی ویدیویی یا نوشتار دیگر وجود خواهد داشت.

نحوه کار: مشابه کتاب های قبل میبایست آموزش ها را دنبال کرده و سپس به تست زنی بپردازید. ویدیوهای آموزشی به شما کمک میکند اطلاعات سودمند تکمیلی زیادی به دست آورید.

دانلود رایگان کتاب Official Cambridge Guide to IELTS

.

منبع پنجم از بهترین منابع آیلتس – دانلود pdf کتاب New Insight into IELTS

فهرست بهترین منابع آیلتس

بهترین منابع آیلتس

درباره کتاب New Insight into IELTS: از بهترین کتاب های خودآموز آیلتس با پاسخ های تشریحی، تست های کاملا هدفمند و به دقت طراحی شده کاملا منطبق با فرمت و ساختارهای مد نظر طراحان سوالات آیلتس در حال حاضر به خصوص در مهارت های ریدینگ و لیسنینگ می باشد.

برتری و کاستی های New Insight into IELTS: برتری این کتاب در تست های بسیار حرفه ای و هنرمندانه ریدینگ و لیسنینگ به خصوص برای زبان آموزان سطح پایین تر و نمونه رایتینگ های بسیار خوب در پاسخنامه است. از نقاط ضعف آن نامفهوم بودن تدریس رایتینگ و اسپیکینگ و دشوار بودن بیش از اندازه برخی تست های پایانی است.

نحوه کار: میتوانید به صورت خودخوان آموزش ها را مطالعه کنید و تمرین با تست ها را آغاز کنید. اگر تست ها برای شما دشوار هست ابتدا ویدیوهای سایمون رو ببینید. بعد از کمی تمرین خودخوان یا با پارتنر/کلاس، تمرین با تست ها را دوباره آغاز کنید.

✅ دانلود رایگان کتاب New Insight into IELTS

.

منبع ششم از بهترین منابع آیلتس – دانلود pdf کتاب Barron’s Writing for IELTS

فهرست بهترین منابع آیلتس

درباره کتاب Barron’s Writing for IELTS: کتاب نسبتا جدید از انتشاراتی معتبر که به صورت تخصصی در مورد یک مهارت آیلتس در دو ماژول آکادمیک و جنرال صحبت میکند. 

برتری و کاستی های Barron’s Writing for IELTS: آموزش این کتاب کاملا دقیق و سمپل های بسیار ساده ای دارد و برای کسانی که در سطح بالایی نیستند میتواند مفید باشد. برای نمونه های دشوارتر رایتینگ یا مواردی که خواننده متوجه توضیحات نمیشود نیاز به وجود یک مدرس یا منابع تکمیلی هست.

✅ دانلود رایگان کتاب Barron’s Writing for IELTS

.

منبع هفتم از بهترین منابع آیلتس – دانلود pdf کتاب Objective IELTS Intermediate & Advanced

درباره کتاب Objective IELTS Intermediate & Advanced: از معتبرترین انتشارات منتشر کننده منابع آیلتس و به صورت سطح بندی شده منتشر شده است و سال ها راهنمای میلیون ها زبان آموز آیلتسی بوده است.

برتری و کاستی های Objective IELTS Intermediate & Advanced: در مهارت های ریدینگ و لیسنینگ و تمرین های تکمیلی لغت و گرامر عالی عمل کرده، و تست های فراوانی برای تمرین پیش از آغاز کار با سری کمبریج ایلتس ها دارد. ضمنا خطاهای بسیار کمی دارد و اکثر تست ها قابل فهم هستند. متاسفانه توضیحات و شیوه تدریس رایتینگ آن بسیار گنگ هست و در مهارت اسپیکینگ نیاز به یک مدرس احساس میشود.

✅ دانلود رایگان کتاب های Objective IELTS Intermediate & Advanced

.

منبع هشتم  – کتاب Cambridge Grammar for IELTS

درباره کتاب Cambridge Grammar for IELTS: بدون شک بهترین و یکی از معدود کتاب های منتشر شده در زمینه گرامر آیلتس هست. تمامی سرفصل های گرامری آن بر پایه کاربرد های گرامر در آیلتس هست و در 25 فصل نیاز مخاطب را کاملا برطرف میکند.

برتری و کاستی های Cambridge Grammar for IELTS: تمرین ها برای زبان آموزانی که در سطح دست کم 5 هستند فوق العاده است و پاسخنامه تشریحی پاسخ ها را به خوبی توضیح داده است. بخش لیسنینگ و ریدینگ و حتی رایتینگ تکمیل کننده توضیحات گرامر و تمرین های آن هستند. این بخش ها تا سطح نمره بالای 7 را به خوبی پوشش میدهد. اما برای زبان آموزان سطح پایین تر مناسب نیست و سطح بندی ندارد و شاید بعضی سوالات نیازمند توضیحات تکمیلی توسط مدرس باشد.

✅ دانلود رایگان کتاب Cambridge Grammar for IELTS

.

منبع نهم – کتاب Barron’s Essential Words for IELTS

درباره کتاب Essential Words for IELTS: از انتشارات معتبر بارونز، یکی از بهترین کتاب هایی که تاکنون در زمینه آیلتس منتشر شده و بدون شک به تمامی کسانی که در سطح بالای نمره 5.5 آیلتس هستند (سطح A1 تا A2) پیشنهاد میشود.

برتری و کاستی های Essential Words for IELTS: دسته بندی موضوعی و انتخاب لغاتی در هر سرفصل عالی است و تمرین ها به شکلی هنرمندانه کاربرد لغات را توضیح داده. تمرین های تکمیلی لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ برای افرادی که تایم بیشتری تا آزمون دارد کمک میکند. همچنین اپلیکیشن هایی برای این کتاب طراحی شده و آموزش های ویدیویی رایگان و غیر رایگان در فضای مجازی برای آن وجود دارد. شاید عدم وجود یک سطح بالاتر(سطح 7.5 یا C1) برای این کتاب از  نقطه ضعف های آن باشد. 

✅ دانلود رایگان کتاب Essential Words for IELTS

.

منبع دهم – کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS

بهترین منابع آیلتس

درباره کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS: کتاب از معتبرترین انتشارات جهان در زمینه آزمون آیلتس که آموزشی بسیار کامل و نسبتا دشوار برای لغات آیلتس فراهم کرده است. این کتاب برای افرادی که بدنبال نمره 7 هستند در تکمیل کتاب لغات ضروری آیلتس بارونز(منبع نهم) و نه قبل از آن توصیه میشود.

برتری و کاستی های Cambridge Vocabulary for IELTS: آموزش های ارایه شده کاملا بر تاپیک های اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس منطبق هست اما بعضی تمرین ها بیش از اندازه دشوار و بعضی لغات آنچنان که انتظار میرود در آزمون ها پرتکرار نیست و به همین دلیل فقط برای نمره 7 و بالاتر منبع خوبی به شمار میشود. همچنین یک کتاب دیگر با همین نام در سطح پیشرفته هم در دسترس هست. این کتاب بدون شک تنها برای افرادی با تایم زیاد و سطح بالاتر و در پایان کار میتواند سودمند باشد.

✅ دانلود رایگان کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS

.

منبع یازدهم – سری کتاب های Collins Writing/Speaking/Reading/Listening for IELTS

بهترین منابع آیلتس

درباره سری کتاب های Collins for IELTS: این سری کتاب ها از انتشارات معتبر کالینز همراه با مجموعه Get ready for IELTS کالینز سطح پایین تر همین مجموعه هستند. این مجموعه سال ها یکی از رفرنس های زبان آموزان و موسسات آیلتس بوده است. همچنان بسیاری از مدرسان این سری را قطعا در فهرست بهترین منابع آیلتس در نظر میگیرند.

برتری و کاستی های کتاب های Collins for IELTS: از برتری های این کتاب ها آموزش تخصصی و متمرکز بر روی هر مهارت و وجود سطح بندی هست. اما بعضی آموزش ها در این مجموعه کاملا نیازمند وجود یک مدرس برای توضیح بیشتر هست. چون ممکن است درک بعضی موارد برای خواننده ساده نباشد.

✅ دانلود رایگان کتاب های Collins for IELTS

.

منبع دوازدهم – اپلیکیشن ها

اپلیکیشن ها با فراهم کردن شیوه های نوین زمانبندی، ارایه اطلاعات به روز و تعاملی و بهره گیری از عنصر های دیداری شنیداری میتوانند تاثیر چشمگیری در حفظ لغات، فراگیری اصول و انجام تمرین ها داشته باشند. اپلیکیشن های آیلتس بدون شک در فهرست بهترین منابع آیلتس جای دارند. اپ ها بجز این موارد شامل تست های ریدینگ و لیسنینگ و نکات بسیار خوبی برای آیلتس هستند. در زیر گلچین خوب و به روزی از اپلیکیشن های اندرویدی آیلتس و زبان انگلیسی را برای دانلود مستقیم فهرست کردیم:

✅ دانلود بهترین اپلیکیشن های آیلتس – آپدیت 2024

 

منبع سیزدهم – دیکشنری های لانگمن نسخه ویندوز و اندروید

موردی که موضوع بهترین های منابع آیلتس شاید کمتر به آن توجه میشود وجود یک دیکشنری استاندارد در سطح زبان آموز هست. پیشنهاد ما دیکشنری لانگمن هست که هم در سطح Basic و هم سطح Advanced به صورت چاپی و برای دانلود در دسترس هست. این دیکشنری  بانک بزرگی از لغات و ارایه توضیح و مثال های دقیق، کالوکیشن ها، را دربرمیگیرد. همچنین Synonym یا هم معنی ها، تلفظ لغات، گروه کلمات یک گزینه عالی برای زبان آموزان آیلتس به شمار می آید. در پایان مثال هایی از منابع واقعی مثل کتاب و روزنامه ها در این دیکشنری به صورت تکمیلی وجود دارد. اگر گوشی شما آیفون هست میتوانید همین دیکشنری را به صورت آنلاین به طور کامل در اختیار داشته باشید. بنسخه کامل در نشانی(https://www.ldoceonline.com/dictionary) در دسترس می باشد.

✅دانلود دیکشنری لانگمن برای ویندوز و اندروید

.

دانلود بهترین منابع آیلتس pdf در سال 2024 – همراه ما باشید!

برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس و زبان انگلیسی در کانال دانلودی تلگرام ما به نشانی (https://t.me/ielts2official) همراه باشید. همچنین برای تست زنی های روزانه لیسنینگ و ریدینگ و تمرین های رایتینگ نویسی میتوانید در گروه آیلتسی ما در تلگرام (https://t.me/ielts2Group) همراه باشید.