بهترین کتاب برای ریدینگ آیلتس جنرال و آکادمیک

IELTS Reading Sourceدر اینجا به معرفی بهترین کتاب برای تقویت ریدینگ آیلتس جنرال و ریدینگ آیلتس آکادمیک پرداخته و درباره این کتاب توضیحاتی را به زبان آموزان گرامی ارائه میکنیم.

پیش از هر چیز بخش ریدینگ برای تمامی زبان آموزان بخش دشواری به شمار می آید و تقریبا تمامی متقاضیان آیلتس در این بخش نمره پایین تری از بخش های دیگر دریافت میکنند. این چالش برانگیز بودن از دو جنبه است: (1) شمار بالای لغات ضروری و دشواری که زبان آموز باید برای رسیدن به سطح نمره 6 یا 7 فراگرفته باشد. برخی بر این باورند این میزان از دایره لغات ضروری برابر با 6 تا 7 هزار لغت برای نمره 6 آیلتس آکادمیک و 8 تا 10 هزار لغت برای نمره 7 آیلتس آکادمیک است.

(2) داشتن مهارت بالا در تندخوانی متن های دشوار انگلیسی و همچنین آشنایی و چیره دستی در درک مطلب و فهم درست سوال های طرح شده و توانایی ایجاد یک پیوند منطقی بین سوال و جواب است که رویهمرفته برای زبان آموزان بسیار دشوار میباشد.

اما از میان هزاران هزار عنوان کتاب موجود در زمینه آیلتس آکادمیک و جنرال در کتابفروشی ها و انتشارات گوناگون که معمولا موجب سردرگمی زبان آموزان و برخی مدرسان و مسئولین آموزشی میشود، رفرنس ها و منابع خوبی برای آیلتس آکادمیک و جنرال در دسترس است که باید با مشورت با بهترین استاد های آیلتس از آن ها بهره گرفت.

زبان آموزانی که بدنبال تقویت مهارت ریدینگ خود از سطح های پایین تر هستند میتوانند از کتاب ریدینگ کالینز(Collins) در سطح پیش متوسط(pre-intermediate) بهره بگیرند. منظور از سطح های پایین تر زبان آموزانی هستند که پیش از این با سوال های آیلتس سر و کار نداشته و در حال آشنایی با مقدمات زبان انگلیسی و پیش نیاز های آموزشی سطح پیش آیلتس هستند. همچنین میتوانید این کتاب را در برخی از وبسایت های فارسی زبان دانلود نمایید.

نام کامل این کتاب بهمراه لینک آن در سایت آمازون را در اینجا میبینید:

Get Ready for IELTS Reading pre-intermediate (Collins English for Exams)

درباره شیوه آموزشی کتاب

این کتاب در 12 فصل نوشته شده و هر فصل شامل 3 بخش (نخست) Vocabulary، (دوم)  Skills Development و (سوم) Exam Practice  می باشد. تمامی این بخش ها در راستای آزمون آیلتس بوده و نکته ها و شیوه طرح سوال ها میتواند زبان آموز را به بهترین شکل برای بخش ریدینگ آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک آماده کند. همچنین این کتاب دارای بسیاری از نکته های آموزشی ریز درباره بخش ریدینگ آزمون آیلتس که میتواند هم برای زبان آموزان و هم برای استاد های آیلتس سودمند و مفید باشد.

منابع کمکی لغت

بدون شک زبان آموزان برای موفق بودن در بخش ریدینگ آیلتس باید از دایره لغات بزرگی برخوردار بوده و همواره در حال آموختن واژگانی تازه و مناسب در این زمینه باشند. از این رو چه در کلاس های گروهی شرکت میکنید چه بصورت خودخوان کار را پیش میبرید توجه داشته باشید باید بهترین منابع آیلتس را برای بخش لغات تهیه و تمرین نمایید و کتابی که در بالا اشاره شد به تنهایی تضمینی برای دریافت نمره بالا در بخش ریدینگ نخواهد بود.

کتاب پیشنهادی ما برای آغاز کار کتاب Oxford Wordskills سطح متوسط(intermediate) یا کتاب های Vocabulary in Use است. Vocabulary in Use

Oxford Wordskills

در سطح های بالاتر کتاب های فراوانی برای تقویت لغات ضروری آیلتس در دسترس هستند. پیشنهاد میکنیم از فهرست بهترین منابع آیلتس آکادمیک و جنرال، منابع مربوط به لغات را شناسایی و تهیه فرمایید. برای راهنمایی چند نمونه در زیر آورده شده است.

 how to improve ielts vocabularycambridge vocabuary for IELTS

0 پاسخ های ایجاد شده:

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.