چگونگی تقویت زبان انگلیسی با فیلم و برنامه های تلویزیونی

TV for Improving English

هر عادت شخصی در زندگی مربوط به زبان انگلیسی همانند گوش کردن موسیقی های انگلیسی، دیدن سریال ها یا برنامه های تلویزیونی، دیدن فیلم های سینمایی به زبان انگلیسی یا مستند های علمی، خواندن روزنامه یا مجله ها به زبان انگلیسی و همانند اینها میتواند فرصتی سودمند برای شما باشد که با بهره گیری درست از آن در تقویت و بهبود زبان انگلیسی خود در هر چهار مهارت اصلی مکالمه، شنیدن، خواندن و حتی نوشتن بهره بگیرید. در اینجا نوشته ای در زمینه تقویت زبان انگلیسی با بهره گیری از برنامه های تلویزیونی نگاهی داریم.

تقویت و بهبود زبان انگلیسی با استفاده از فیلم و برنامه های تلویزیونی

فیلم ها وبرنامه های تلویزیونی یک روش ساده ، خوب و جالب برای کمک به زبان انگلیسی تان هستند . اما اگر می خواهید از این طریق زبان انگلیسی تان راتقویت کنید باید فیلم مناسبی برای نگاه کردن انتخاب کنید و بدانید چگونه آنها را تماشا کنید.

در این متن در ابتدا به شما توضیح خواهم داد که فیلم ها چگونه زبان انگلیسی تان را تقویت می کنند ، و بهترین راه نگاه کردن آنها را برای این منظور به شما خواهم گفت .سپس به شما می گویم که چه فیلم یا برنامه تلویزیونی را نگاه کنید . در انتها لینکی از فیلم های خوب و جالب را برای تقویت زبان انگلیسی تان معرفی می کنم.

فیلم ها ضرورتا برای تقویت مهارت لیسنینگ مناسب نیستند

تماشای فیلم یا برنامه های تلویزیون راه مناسبی برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی نیست. هنگام تماشای فیلم ، تصاویر ممکن است به راحتی حواستان را پرت کند و حتی ممکن است دیگر به آن گوش ندهید و با توجه به آنچه می بینید داستان را خودتان بسازید که نه برای تقویت زبان انگلیسی تان خوب است ونه از آن لذت خواهید برد.

اگر می خواهید مهارت لیسنینگ تان را تقویت کنید راههایی بهتر از تماشای فیلم وجود دارد. گوش دادن به رادیو یا فایلهای صوتی انگلیسی بسیار مناسب تر است.

مانند کتاب خواندن فیلم نگاه کنید

[اگر سطح زبان شما خیلی پایین است،] بهترین راه تقویت زبان انگلیسی از طریق فیلم ، استفاده از زیرنویس ( البته به زبان انگلیسی ) است . با استفاده از زیرنویس بهتر متوجه می شوید که چه اتفاقاتی در فیلم در جریان است . همچنین زیرنویس به شما کمک می کند تا هم کلمات و هم گرامر را خوب بفهمید و هم آنها را تقویت کنید.

تماشای فیلم مانند کتاب خواندن است با این تفاوت که فیلم تصاویر متحرک هم دارد . فهمیدن معنای یک کلمه یا اصطلاح انگلیسی در فیلم ساده تر از فهمیدن آن در کتاب است چون شما می توانید شرایط را ببینید.

اگر معنای یک کلمه یا اصطلاح را نفهمیدید فیلم را متوقف کنید و آن قسمت را دوباره نگاه کنید یا معنی آنرا در دیکشنری پیدا کنید . حتی می توانید ( در تلفن همراهتان یا روی یک کاغذ ) از کلمات جدیدی که می بینید و یاد می گیرید یادداشت بردارید.

چه فیلم یا برنامه های تلویزیونی را نگاه کنید؟

مهمتر ازهمه تماشای برنامه هایی ست که به آنها علاقه دارید . اگر برنامه ای برایتان خسته کننده بود آنرا نگاه نکنید چون چیزی یاد نمی گیرید .

شما می توانید انگلیسی تان را با تماشای اغلب فیلمها یا برنامه های تلویزیونی تقویت کنید اما سعی کنید برنامه ها یا فیلم هایی ببینید که داستانهایی ساده دارند یا از کلمات ساده استفاده کرده اند .

بر اساس تجربه من بهترین فیلمها و برنامه های تلویزیونی برای زبان آموزان بزرگسال آنهایی هستند که برای نوجوانان ( افرادی با رده سنی 13 تا 19 سال ) ساخته شده اند یا فیلمهایی که معمولاً آنها نگاه می کنند . این فیلمها داستانهای پیچیده ای ندارند و حتی بهترینشان داستانهایی دارند که بزرگسالان هم لذت می برند .

تماشای فیلم یا برنامه های تلویزیونی زبان انگلیسی ای که قبلاً به زبان خودتان دیده اید ( پیچیده هم نیستند ) ایده بسیار خوبی ست .

چه فیلم یا برنامه های تلویزیونی را نباید نگاه کنید

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی که افراد در آنها خیلی سریع صحبت می کنند ( مانند فیلم های ودی آلن ) یا آنهایی که داستانهایی پیچیده دارند ( مانند اینسپشن یا شبکه های اجتماعی ) برای تقویت زبان انگلیسی تان خوب نیستند . چون به راحتی شما را گیج می کنند . همچنین فیلمها یا برنامه های تلویزیونی که از کلمات آکادمیک و خیلی دانشگاهی( دوباره مانند فیلم های ودی آلن ) یا از انگلیسی کوچه بازاری یا محاوره ای استفاده می کنند ( مانند سوپرانوز ) برای یادگیری زبان خوب نیستند .

اگرچه شما می توانید هر فیلم یا برنامه تلویزیونی ( مانند اکشن ، ترسناک و …) را تماشا کنید تماشای دو نوع برنامه و فیلم را به شما پیشنهاد نمی کنم :

کمدی ها : فهم فیلمهای کمدی انگلیسی یا آمریکایی برای زبان آموزان بسیار سخت است ، دراین فیلمها از اصطلاحات غیر معمول هم استفاده می شود .

فیلمهای گانگستری : معمولاً فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی گانگستری از اصطلاحات و کلمات محاوره ای یا کوچه بازاری زیادی استفاده می کند که فهمشان بسیار سخت است و رایج هم نیستند .

برگردان به کوشش سرکار خانم رضوانه محمدی

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی بنا به تجربه شخصی

سریع ترین راه های تقویت Listening آیلتس + منابع

منابع خودخوان (بدون کلاس) آیلتس آکادمیک جنرال

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

بهترین منابع گرامر برای آیلتس و تافل 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از