انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک (7 نوع سوال)

 عزیزانی که برای آیلتس آکادمیک خود را آماده میکنند با انواعی از سوالات Visual یا دیداری گوناگون روبرو میشوند که در برخورد نخست میتواند هراس آور باشد. در مجموع حدود 7 نوع سوال میتواند در این تکلیف رایتینگ وجود داشته باشد که بعضی از این مدل ها در واقع ترکیبی  از دیگر مدل ها هستند. آموزش ویدیویی تمامی انواع سوالات تسک اول آکادمیک توسط استاد سایمون ارایه شده و در سایت www.ielts2.com برای دانلود در دسترس شما می باشد.

همچنین مجموعه 1000 نمونه سوال رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1 بهمراه جواب را برای دیدن پاسخ های استاندارد و نمره 7+ برای تمامی این انواع به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم.

.

سوالات رایج در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک به صورت زیر هستند:

.

اینوگرافیک انواع سوالات رایتینگ آیلتس آکادمیک در تسک اول

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

برای اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید.

.

اطلاعات کلی درباره تسک اول رایتینگ آیلتس آکادمیک

 • در تسک 1 رایتینگ آیلتس آکادمیک باید دست کم 150 کلمه بنویسیم. رایتینگ های زیر 150 کلمه معمولا نمره بالاتر از 5 در معیار Task Achievement دریافت نمیکند چون امکان گزارش درست اطلاعات در این تعداد لغت وجود ندارد. جدول تعیین نمره رایتینگ آیلتس به طور کامل این معیارها را مشخص کرده است.
 • برای انجام این تسک تنها 20 دقیقه زمان داریم.
 • سبک و لحن این رایتینگ باید کاملا رسمی باشد.
 • نمره تسک اول نصف نمره تسک 2 یا 33% کل نمره رایتینگ ما در کارنامه هست.

.

انواع و فرمت سوال در تسک اول آکادمیک

در این تسک باید یک گزارش کوتاه درباره اطلاعات اصلی(Main features) نمودار یا ویژوال ارایه شده بنویسیم. این گزارش میتواند یکی از این موارد باشد:

 • خلاصه کردن اطلاعات
 • توصیف مراحل یک فرایند
 • توصیف نحوه عملکرد یک سیستم
 • توصیف یک شیء یا رویداد

اما فرمت سوال رایتینگ تسک 1 آکادمیک ما همیشه یکسان و به صورت زیر خواهد بود:

 • توصیف کوتاهی از نگاره یا Graphic پیش رو شامل نمودارها، جدول و چارت
 • دستورالعمل سوال

خود نمودار، جدول، چارت و …. مثل این مورد:

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

معیارهای تصحیح و نمره دهی رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک

تسک اول رایتینگ آیلتس آکادمیک مثل دیگر رایتینگ های آیلتس بر اساس 4 زیر معیار ارزیابی و نمره دهی میشود:

 • پاسخ مناسب به سوال (Task Achievement) – آیا اطلاعات نمودار به درستی گزارش شده؟
 • انسجام و پیوستگی متن (Cohesion & Coherence) – آیا پاسخ ساختار و چهارچوب درستی دارد؟
 • توانایی استفاده از لغت (Lexical Resource) – آیا در پاسخ از انواعی از لغات مناسب در جای خود استفاده شده؟
 • تنوع و درست بودن جمله ها از نظر گرامری (Grammatical Range & Accuracy) – آیا از انواعی از ساختارهای دستوری به صورت درست و بدون اشتباه در گزارش استفاده شده؟

هر یک از معیارهای بالا 25% یا 1/4 کل نمره نهایی تسک 1 رایتینگ ما را تشکیل میدهند. IDP استرالیا یکی از برگزار کنندگان و مالکین رسمی آزمون های آیلتس است. IDP جدیدترین نسخه جدول نمره دهی رایتینگ آیلتس را در سال 2023 منتشر کرده است. در اینجا نمره های 7 تا 9 آن را با هم میبینیم.

جدول رسمی Band Score Descriptor رایتینگ آیلتس تسک 1

گرچه اطلاعات داخل جدول ممکن است کمی پیچیده و فنی به نظر برسد، در واقعیت نوشتن یک رایتینگ خوب کار سختی نیست. توضیح کامل و فارسی معیارهای جدول نمره دهی هم در همین سایت همراه با لینک دانلود جدول در دسترس هست. بررسی نمونه های نمره 8 و 9 هم میتوانید در درک بهتر این معیارها بسیار موثر باشد.

در ادامه به صورت خلاصه و کوتاه به انواع سوالات رایتینگ آیلتس آکادمیک تسک 1 نگاهی خواهیم داشت. بزرگترین چالش در این تسک آشنا نبودن زبان آموزان با زبان نمودارها، جدول ها و گراف ها و چگونگی تعبیر آن هاست. به همین دلیل تمامی آموزش هایی که در www.ielts2.com ارایه میکنیم به صورت گام به گام و به زبانی بسیار ساده هستند. همچنین تمامی سوالات خود را میتوانید در گروه تلگرامی ما (https://t.me/ielts2Group) مطرح بفرمایید و در رایتینگ نویسی های روزانه شرکت داشته باشید.

 

1. نمودارهای میله ای (Bar chart) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

نمودارهای میله ای از متداول ترین نوع سوالات تسک اول رایتینگ آکادمیک هستند. این سوالات خود به چند مدل تقسیم میشوند و ممکن است بسیار ساده و شامل 3 گروه مثل نمونه زیر یا بسیار دشوار و شامل 6 تا 8 متغیر یل category باشند. همچنین این نوع نمودارها ممکن است فقط شامل زمان گذشته، شامل زمان گذشته و حال و شامل پیشبینی هایی در مورد آینده باشند که نوع زبان مورد نیاز برای توصیف آن ها را متفاوت و البته چالشی تر خواهد کرد.

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

.

2. نمودارهای خطی (Line graph) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

از دیگر انواع بسیار متداول ویژوال ها در رایتینگ های تسک 1 آیلتس آکادمیک، نمودارهای خطی هست که از نظر دسته بندی هایی که برای گروه اول توضیح داده شده تفاوتی ندارد و شامل تمامی این موارد میشود. کتگوری ها ممکن است بسیار زیاد یا اندک بوده و شامل بازه زمانی گذشته، حال یا آینده باشند.

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

.

3. جدول ها (Table) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

از انواع کمتر متداول در آیلتس که در سال های اخیر بسیار کمتر دیده میشود جدول ها هستند. زبان مورد نیاز برای توصیف آن ها کمی متفاوت بوده و شاید برای برخی از شرکت کنندگان در آزمون دشوارتر باشد. به هیچ عنوان ریسک نکنید و حتما با این نوع سوال به اندازه کافی تمرین داشته باشید چون ممکن است در آزمون شما همین نوع ویژوال مورد نظر باشد. 

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

.

4. نمودارهای دایره ای (Pie chart) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

از دیگر نمونه سوالات تسک اول آکادمیک که البته معمولا چالشی تر هستند نمودارهای دایره ای یا کلوچه ای هستند که معمولبا به صورت 3 یا 4 تایی ظاهر میشوند. در این نوع سوال معمولا زمان وجود ندارد یا اگر وجود دارد تنها مربوط به 2 یا 3 سال هست و برخلاف نمودارهای میله ای و خطی، تعدد زیادی را در بازه های زمانی شامل نمیشود. 

 

سمپل رایتینگ Average Percentage Three Nutrients Typical Meals USA

نمونه پاسخ را ببینید

.

5. دیاگرام های فرایندی (Process Diagrams) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

از دیگر نمونه سوالات رایتینگ تسک اول هست که خیلی متداول نیست اما نوشتن آن بسیار ساده خواهد بود. این نوع سوال تنها سوالاتی هستند که دایره لغات عمومی شما میتواند تاثیر بیشتری در نمره لغت شما داشته باشد. روال پاراگراف بندی در این نوع سوال با دیگر انواع کمی فرق دارد اما بسیار ساده هست.

 

انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

.

.

6. نقشه ها (Map) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

نقشه ها یکی از انواعی از سوالات تسک 1 آکادمیک هستند که در سال های اخیر بسیار تنوع پیدا کرده و در آزمون ها بسیار رایج شده اند. جدول های رایتینگ آیلتس در تسک 1 ممکن است شامل بازه های زمانی گذشته، حال و آینده باشند که توصیف هر یک نیازمند گرامر خاص خود هست. ضمنا برخی مربوط به مجموعه های نسبتا پیچیده ای هستند که توصیف آن ها ابدا کار ساده ای نیست و تمرین زیادی نیاز دارد.

رایتینگ آیلتس Island Before After Construction Tourists Facilities Task 1

نمونه پاسخ را ببینید

.

7. نوع ترکیبی یا مخلوط (Mixed) – انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک

نوع ترکیبی که همانطور که اسم آن نشان میدهد از ترکیب دیگر انواع سوالات تشکیل شده، گونه ای از سوالات رایتینگ هست که هم کمتر متداول هستند و هم در نگاه اول احتمالا شرکت کننده را با ترس بیشتری همراه میکنند اما در حقیقت توصیف آن ها ساده تر هست و شانس شرکت کننده در آزمون برای دریافت نمره بالاتر در مواجهه با این سوالات احتمالا بیشتر خواهد بود. این نوع سوال هم انواع مختلفی دارد که از ترکیب ویژوال های توضیح داده شده به دست می آیند. 

نمونه رایتینگ آیلتس Cambridge 11 Academic Test 4 Ashdown Museum

نمونه پاسخ را ببینید

.

آموزش گام به گام رایتینگ آکادمیک Task 1 در 6 مرحله ساده!

دانلود ویدئو

.

پرسش های رایج در تسک 1 آیلتس آکادمیک – همراه باشید

در این صفحه در خصوص انواع سوالات تسک 1 آیلتس آکادمیک به همراه توضیحاتی برای هر یک از این انواع صحبت کردیم. همچنین جدول نمره دهی رایتینگ ایلتس برای تسک 1 را هم به همراه توضیحاتی به شما عزیزان ارایه کردیم. در پایان برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس در کانال دانلودی تلگرام ما به نشانی (https://t.me/ielts2official) همراه باشید.