نمره 96 تافل iBT دریافت شده توسط مهکام ز. در سال 1392

نمره بالای 85 تافل برای بسیاری از زبان آموزان به ویژه دانش آموختگان دانشگاه های سراسری با پیشینه آموزشی و پژوهشی ستودنی در بسیاری موارد همچون یک سد شکسته نشدنی به شمار میرود ولی نتیجه آزمون تافلiBT مهکام ز. با سن 24 سال نشان میدهد حتی نمره 96 تافل نیز در مدت زمان کوتاه نشدنی نیست.

یک دوره فشرده برای تافل

سرکار خانم مهکام ز. یکی از زبان آموزان سال 1392 پیش از آغاز دوره فشرده تافل خود چندین ترم آموزشگاهی زبان انگلیسی خوانده و در سطح پیشرفته(Advanced) بودند. با اینهمه، ایشان کوچکترین آشنایی با آزمون تافل یا منابع این آزمون آشنایی نداشتند.

کل دوره تافل ایشان 17 جلسه بصورت 3 روز در هفته برگزار شد و ایشان پس از این دوره اقدام به برگزاری آزمون آزمایشی تافل و پس از آن آزمون اصلی نمودند که با نمره درخشان 96 همراه بود.

Listening: 25              Speaking: 23              Reading: 24             Writing: 24           

TOEFL iBT Total Score : 96

ایشان نزدیک به 6 تا 8 ساعت در روز مطالعه داشتند ولی 1 یا 2 روز را به ورزش مورد علاقه خود گذرانده و نیمه وقت تمرین داشتند.

به باور من آموزش و بازبینی تمامی نکته های بخش اسپیکینگ و رایتینگ تافل به یکپارچه شدن آموخته های ایشان از دوران آموزشگاه از یک سو و آزمون تافل از سوی دیگر انجامید و ایشان تواستند در آزمون کارکرد بسیار خوبی داشته باشند. در دوره 17 جلسه ایشان بیش از همه کتاب Longman تافل، و در مواردی Barron’s تمرین شد. همچنین در بخش واژگان پافشاری ما بر روی کتاب 400 تافل و Essential Words for TOEFL بود (فهرست تمامی منابع تافل را میتوانید در سویه چپ این برگه در بخش موضوعات بیابید).

امیدوارم بررسی پرونده آموزشی ایشان و همچنین طرح درسی که برای ایشان نگارش و پیگیری گردید برای دیگر زبان آموزان با وضعیت همسان سودمند باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از