دانلود نمونه صدای اسپیکینگ آیلتس در حد نمره 6

بسیاری از زبان آموزان تصویر آشکاری از نحوه صحبت کردن دریافت کننده نمره 6 یا 7 اسپیکینگ آیلتس ندارند و البته دستیابی به این دسته از فایل های صوتی کار ساده ای نیست. در اینجا نمونه ای از صدای ضبط شده یک زبان آموز(از زبان آموزان کلاس های خصوصی مهندس ابوالقاسمی در زمستان 1392 روز پیش از آزمون) در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس(IELTS Speaking Part 2) را برای شنیدن و دانلود می آوریم. سوالی که زبان آموز  به آن پاسخ میدهد نیز در زیر آورده شده است.

Talk about a memorable thing or situation that you remember well

When it was

What happened

why it was memorable

پاسخ این زبان آموز به این پرسش را بشنوید یا دانلود کنید:

دانلود

فایل صوتی شنیداری بخش اسپیکینگ آیلتس

با اینهمه توجه داشته باشید در خیلی از موارد زبان آموزان با مقایسه نحوه سخن گفتن(speaking) خود و این فایل های شنیداری به نتیجه گیری های نادرستی میرسند که این امر به 2 دلیل است:

(1) داوری کردن درباره نمره ای که زبان آموز از بخش speaking دریافت میکند یک کار کارشناسی است و تعیین نمره با بررسی چندین معیار از جمله pronunciation، grammar and accuracy، vocabulary، fluency انجام میشود و نیازمند گذراندن دوره های ویژه است.

(2) هنگامی که صدای یک زبان آموز ضبط میشود خطاها بسیار چشمگیر تر از زمانی است که رو در رو با کسی صحبت میکنید یا درباره نحوه صحبت کردن خودتان قضاوت میکنید. این را میتوان به نگاه کردن به ویدئوی خود در تلویزیون همانند کرد. بیشتر افراد از تصویر خود بر روی صفحه تلویزیون راضی نیستند و بر این باورند تلویزیون یا حتی عکس آن ها را زشت میکند! بنابراین اگر میخواهید خود را با این نمونه ها بسنجید بهتر است با توجه به این دو مورد این کار را انجام بدهید تا براورد واقعی تری بدست آورید.

نمونه های بیشتر را از کجا میتوان بدست آورد؟

نمونه های دیگری از فایل های صوتی بخش اسپیکینگ آیلتس و تافل را با نمره های دریافت شده زبان آموزان میتوانید در همین برگه آموزش حرفه ای آیلتس تافل و یا در سی دی کتاب هایی که در زمینه IELTS Speaking نوشته شده اند بیابید.

IELTS Interview Samples

220 IELTS Speaking Topics by Taraneh Sadeqiyan

این دست کتاب ها را همچنین میتوانید در بخش منابع آیلتس در زیر بیابید یا با جستجو در اینترنت به آن ها دسترسی پیدا کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از