بهترین مدرس زبان انگلیسی در تهران

Best English Teacher in Tehranهر سال هزاران هزار کلاس و دوره زبان انگلیسی در تهران برگزار میشود که به باور شخصی ما بیش از 95% آن ها بازده لازم را ندارند. به این معنی که زبان آموز به دلیل نداشتن حس یادگیری و لذت آموختن این دوره ها را رها کردن و یا پس از پایان چنین دوره هایی قابلیت (1)مکالمه، (2) شنیدن و فهمیدن، (3) خواندن و فهمیدن، و (4) نوشتن را ندارد. گرچه بسیاری از زبان آموزان آموزشگاه ها را به برخورد کاملا تجاری با مساله آموزش زبان انگلیسی متهم میکنند و مشکل را در همین جا میبینند، بسیاری از دست اندرکاران آموزش زبان انگلیسی نیز بی انگیزه بودن و سختکوش نبودن زبان آموزان را نه تنها در مورد آموختن زبان انگلیسی بلکه بعنوان بخشی از سبک زندگی ایشان دلیل این ناکامی گستره و بازده پایین میدانند.

اما اگر کسی واقعا بدنبال یادگیری زبان انگلیسی بوده و حاضر باشد همانند خرید یک ساعت یا یک قلم پوشاک اصل بهای واقعی آن را نیز بپردازد، استاد یا کلاسی هست که پاسخگوی ایشان باشد؟ این مورد با نام بهترین مدرس زبان انگلیسی در تهران قابل بررسی است. این نوشته توسط گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی برگزار کننده دوره های خصوصی آیلتس، تافل و مکالمه زبان انگلیسی نگارش شده و پیش فرض آموزشی در این مورد شیوه تدریس خصوصی و استادهایی است که با این شیوه فعالیت دارند.

بهترین مدرس زبان انگلیسی تهران کیست؟

گرچه بدلیل فرهنگ حاکم بر ایران هر کس در هر حوزه ادعای برتر بودن دارد و هیچ سیستم سنجش استانداردی نیز برای ارزیابی این ادعاها وجود ندارد، خوشبختانه در زمینه زبان انگلیسی چنین استانداردی وجود دارد و به سادگی و با اندکی هوشیاری میتوان بهترین مدرس ها و استاد های کارآموخته و حرفه ای زبان انگلیسی را از دیگران تشخیص داد.

(1) مدرک آیلتس یا تافل قابل ارائه و ارزیابی

اگر استادی واقعا در میان بهترین استادهای زبان تهران جای داشته باشد دست کم چندین سال سابقه کار و چندین هزار ساعت تجربه کلاسی آموزش دارد و پس از چند سال به آموزش در سطح های پیشرفته و آیلتس و تافل راه یافته و در این سطح که بالاترین سطح آموزش زبان انگلیسی در ایران به شمار میرود دست خواهد یافت.  آزمون های بسیاری برای سنجش سطح چنین استادی وجود دارد ولی پیش نیاز تدریس در سطح آیلتس و تافل داشتن مدرک همین آزمون هاست.

توجه داشته باشید بسیاری از نام هایی که شاید به گوش شما خورده باشد بیشتر با بهره گیری از پول و سرمایه گذاری بزرگ شده اند تا با براورد درستی از دانش و معلومات و بسیاری از آن ها هرگز در آزمون هایی که خود تدریس میکنند شرکت نداشته اند! و دلیل خوبی هم برای هرگز شرکت نکردن در این آزمون ها در یک بازه زمانی چند ساله تا حتی 10 یا 15 ساله وجود دارد که همگی از آن مطلع هستیم.

از این رو اگر بدنبال بهترین کلاس های زبان انگلیسی با بهترین استاد هستید بدون شک باید با کسی کار کنید که بجز نام بزرگ، کارنامه درخشانی نیز برای ارائه داشته باشد. پیشتر فهرستی از استادهای دارای مدرک آیلتس را منتشر کرده ایم که امیدواریم در این زمینه برای شما سودمند باشد.

(2) گواهینامه گذراندن دوره های تربیت معلم یا TTC

 بجز داشتن مدرک آیلتس یا تافل، داشتن گواهینامه دوره های تربیت معلم یا TTC نیز از عوامل بسیار مهم دیگر در زمینه گزینش مدرس زبان انگلیسی به شمار میرود. این دوره ها معمولا نشان دهنده آشنایی استاد مربوطه با آخرین شیوه های تدریس زبان انگلیسی در سطح جهانی است و با موفقیت به پایان رساندن آن ها یکی از عوامل جدا کننده مدرسان عادی زبان انگلیسی با کسانی است که دانش واقعی در زمینه شیوه های کارآمد و نوین تدریس زبان انگلیسی دارند.

شاید برخی از زبان آموزان تصور کنند داشتن سابقه 10 یا 20 ساله تدریس زبان انگلیسی هر کسی را تبدیل به بهترین استاد زبان میکند ولی به تجربه شخصی بر این باور هستم که اصلا چنین ادعایی درست نیست و اگر این موقعیت را داشته باشید تا از شیوه تدریس استاد های دارای مدرک TTC و بدون مدرک بهره مند شوید و آن ها را همسنجی و مقایسه نمایید متوجه تفاوت های کوچک اما بسیار با اهمیت خواهید شد. از این رو داشتن مدارکی از این دست در کارنامه استادهایی که ادعای بهترین بودن را دارند از پیش نیازهای حذف نشدنی است.

(3) مدرک زبان یا آیلتس/تافل زبان آموزان دوره های پیشین

 از دیگر عوامل بسیار مهم برای سنجش چند و چون کارکرد یک مدرس زبان، بررسی کارنامه زبان آموزان دوره های پیشین ایشان است. گرچه در زمینه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه های زبان به شیوه ترمیک به ندرت میتوان به چنین اطلاعاتی دسترسی داشت، بسیاری از استادهایی که هم در زمینه آیلتس و تافل فعالیت دارند و هم در زمینه آموزش زبان انگلیسی باید قادر باشند چنین کارنامه هایی از زبان آموزان دوره های پیشین در دسترس شما قرار دهند. هم اکنون(سال 1394) دست کم در چندین وبسایت کارنامه هایی اینچنینی از زبان آموزان دوره های پیشین برخی از استاد های آیلتس در دسترس است که گواهی بازده شیوه کار و برنامه های درسی تعیین شده از سوی ایشان است.

نداشتن چنین مدارکی یکی از عامل های جدا کننده مدرسانی با ادعای بهترین بودن از کسانی است که واقعا چندین سال در حوزه آموزش زبان انگلیسی زحمت کشیده و ثمره کار خود را در قالب رساندن زبان آموزان گوناگون تا بالاترین سطح ها(امتحان هایی همچون آیلتس و تافل) دریافت کرده اند.

(4) بازدید از وبسایت استاد مورد نظر

تا چند سال پیش تنها چند استاد اقدام به ساخت سایت یا وبلاگ هایی برای معرفی کار خود در زمینه آموزش زبان انگلیس کرده بودند و اصولا چنین چیزی متداول نبود. با اینهمه با فراگیر شدن هر چه بیشتر اینترنت در ایران و فراهم شدن امکان ارائه بسیاری از خدمات بصورت آنلاین، امروزه شمار مدرسانی که برای شناساندن خود و خدمات خود و گروه های آموزشی یا موسسه خود اقدام به طراحی و ساخت وبسایتهای شخصی کرده اند اندک نیستند.

با یک جستجوی اینترنتی میتوانید وبسایت مدرسان حرفه ای زبان انگلیسی، نوشته های ایشان، کارنامه ها و بسیاری اطلاعات دیگر همچون ویدئوها یا فایل های صوتی از ایشان را بازبینی کرده و برای گزینش بهترین استاد زبان بخت بیشتری داشته باشید. در این زمینه همیشه در نظر داشته باشید که هرچه دیده نمیشود وجود خارجی ندارد! به این معنی که در میانه برتری جویی و رقابت موسسات و آموزشگاه های زبان در فضای مجازی از یک سو و استادهای خصوصی زبان انگلیسی و آیلتس و تافل از سوی دیگر که بسیاری(اگر نه همه) ادعای داشتن مدرک 9 آیلتس را دارند، ندیدن چنین مدارکی بهترین دلیل برای وجود نداشتن آن هاست!

(5) دیدار با استاد مربوطه و براورد سطح زبان ایشان

 یکی دیگر از شیوه های قدیمی تر اما کارآمد دیدار با استاد مربوطه و بررسی سطح واقعی ایشان در زبان انگلیسی بجز ادعاهای شخصی است. این دیدارها همچنین اطلاعاتی در زمینه ویژگی های شخصی و شخصیتی مدرس مربوطه فراهم میکنند که برای برخی از زبان آموزان هم سنگ توانایی ایشان در زبان انگلیسی و تدریس این زبان است.

از استاد مربوطه بخواهید در یک جلسه به شما درس دهد. شاید بتوان این روش را بهترین شیوه گمانه زنی برای یافتن بهترین استاد زبان انگلیسی و بهترین کلاس ها از میان گزینه هایی که با شیوه های پیشین حذف نشده اند باشد. پس از دیدار با مدرس مربوطه تنها یک گام با آغاز کلاس فاصله خواهید داشت و برای یک باید با بهره گیری از بهترین شیوه های تدریس خواهید توانست یک آموزش آسان، سریع و پربازده را شاهد باشید.

بیشتر بخوانید:

اطلاعاتی درباره دوره های فشرده آیلتس و تافل و مکالمه زبان انگلیسی

اطلاعاتی درباره دوره های تضمینی آیلتس و تافل

پیشینه آموزشی و حرفه ای مهندس ابوالقاسمی و خانم امیدی

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

شهریه و نام نویسی دوره های آیلتس و تافل

بهترین مدرس آیلتس

۹ ویژگی بهترین استاد آیلتس

بهترین کلاس مکالمه آیلتس

کلاس تکنیک های تافل

کلاس خصوصی مکالمه انگلیسی با مدرس خانم

کلاس های تضمینی آیلتس تافل با قرارداد کتبی

بهترین کلاس خصوصی آیلتس

برنامه درسی مطالعه آیلتس

دوره های فشرده آیلتس، تافل و مکالمه زبان انگلیسی

سریع ترین کلاس خصوصی گرفتن آیلتس

دانلود نمونه صدای زبان آموزان سطح مقدماتی آیلتس سال ۱۳۹۳

بهترین استاد مکالمه در تهران

یادگیری زبان انگلیسی در دوره های فشرده چقدر طول میکشد؟

8 پاسخ های ایجاد شده:
 1. SAHAR
  SAHAR says:

  سلام. با استادی که شما معرفی کردید آقای سروxxxxx کلاس داشتم. اصلا توصیه نمی کنم. چون ایشون بسیار بی نظم هستن در تشکیل دادن کلاس. کلاس های من مدام کنسل می شد. با وجود اینکه حساسیت کارم و نیاز مبرمم رو توضیح داده بودم اما فایده ای نداشت. ایشون وکیل هستن و بیشتر درگیر پرونده هاشون و موکل هاشون هستن. اگر می خواید جدی کار کنین من اصلا توصیه نمی کنم. چون خودم واقعا ضربه خوردم و آخرش هم به امتحانم نرسیدم.

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود به شما

   بدون شک اشتباهی رخ داده ما در چندین سال گذشته هرگز هیچ استادی رو به هیچ زبان آموزی معرفی نکردیم چون از کارکرد مدرسین محترم بی خبر هستیم.

   ضمنا از دوستان تقاضا داریم بر پایه دیدگاه دیگران به گزینش مدرس اقدام نکنند چون عزیزان هم هرگز کل ماجرا را بازگو نخواهند کرد هم اینکه ممکن هست کامنت ها اساسا از سوی رقبا درج شود.

   بعنوان سرپرست این سایت کامنت های زیادی با متن کاملا یکسان در تعریف و تمجید از یک آموزشگاه معروف خاص دریافت میکنیم. متن های کاملا یکسان و نام های متفاوت.

   پاسخ
   • admin
    admin says:

    به دلیل سوء استفاده هدفمند برخی افراد نام مدرس حذف شد.

    با وجود باور داشتن ما به آزادی گفتار، به دلیل همین سوء استفاده ها هر پیامی در واکنش به پبام خانم “سحر” درباره این استاد و همکار محترم هم حذف خواهد شد.

    پاسخ
 2. سحر
  سحر says:

  سلام
  بنده رشتم هتلداری هست و تمام شرایط لازم را برای پذیرش دانشگاه اسکاتلند داشتم به جز زبان آکادمیک با نمره 6 به بالا و تنها 4 ماه زمان داشتم. از طریق یه بنده خدایی با آقای سروستانی آشنا شدم/ وقتی امتحان آیلتس دادم نمره 7 شد و واقعا بهترین تجربه زندگیم بود. کسانی که قصد یادگیری زبان دارن شماره این آقا رو واستون میذارم یقینا مشورت با ایشون مفید هست. 097776

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود.

   دوست عزیز نمایش داده شدن شماره استاد مورد نظر شما نیازمند ارسال کارنامه شماست. این کارنامه را به ای میل زیر ارسال بفرمائید تا شماره نمایش داده سود.
   persiatrans@gmail.com

   پاسخ

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.