بهترین راه شروع کردن مقدمه رایتینگ آیلتس/تافل چیست؟

Printنوشتن Task 2 رایتینگ های آیلتس و تافل که به آن essay یا مقاله (انشاء) نیز گفته میشود یکی از سخت ترین بخش ها برای زبان آموزان است و معمولا در همین بخش است که بیشتر زبان آموزانی که بدون کلاس های آماده سازی در آزمون شرکت میکنند پایین ترین نمره ها را دریافت میکنند. پیشتر درباره آموزش قدم به قدم نوشتن رایتینگ بخش دوم آیلتس آکادمیک و جنرال و همچنین تافل نوشتیم. در اینجا کوتاه درباره آغاز نوشتن یک رایتینگ با یک مقدمه خوب صحبت میکنیم.

چطور باید یک essay یا رایتینگ را با مقدمه مناسب آغاز کرد؟

یکی از عامل های گیج کننده و چالش برانگیز بودن نوشتن رایتینگ های آیلتس و تافل این است که روش های گوناگونی برای نوشتن آن ها وجود دارد و از سوی دیگر گونه های ناهمسانی از پرسش ها نیز وجود دارد که کار بر روی آن ها تا اندازه ای ناهمسان است. با اینهمه روش نوشتن یک مقدمه خوب معمولا در تمامی سوال ها یکسان است. بسیاری از استادهای تدریس کننده آیلتس و تافل در بخش رایتینگ به نوشتن دوباره سوال با واژه های دیگر و آغاز کار با یک جمله کلی سخن میگویند. به این جمله آغازین به اصطلاح Hook گفته میشود که به معنای “قلاب” است. همانطور که قلاب ماهی را درگیر کرده و دنبال خود میکشد، یک آغاز خوب نیز خواننده را شکار کرده و احتمالا تا آخر مطلب همراه خود خواهد کشاند.

اما این “هوک” ها چه هستند؟ Hook میتواند انواع مختلفی داشته باشد ولی رویهمرفته باید “جالب و عمومی” باشد. برای مثال بعنوان یک hook نباید از یک دیدگاه شخصی استفاده کنید و در عوض باید جمله ای را انتخاب کنید که هم جالب توجه خواننده باشد و هم یک حالت کلی و عمومی را داشته باشد تا مورد پذیرش همگان واقع شود.

برای مثال اگر سوال بصورت زیر است:

Some people prefer to spend their lives doing the same things and avoiding change. Others, however, think that change is always a good thing.
Discuss both these views and give your own opinion.

یک آغاز (hook) ساده و مناسب میتواند اینگونه باشد:

Change has always been in the heart of every progress that human being has made

یا

Change is something that is hated by some and loved by others

هر دوی این جمله های آغازین حالت “کلی” و “جالب توجه” دارند به نوعی که خواننده نمیتواند با آن ها مخالف باشند چون حالت دیدگاهی پذیرفته شده از سوی همگان را دارد و هم به نوعی خواننده را تشویق به خواندن ادامه متن مینمایند.

 

انواع Hook کدامند؟

این جمله های جذب کننده آغازین انواع مختلفی دارند که زبان آموزان شرکت کننده در آزمون های آیلتس و تافل تنها میتوانند از شکل های ساده آن بهره بگیرند. برای آشنایی با این فهرست میتوانید پیوند زیر را از سایت آیلتس جوس دنبال نمایید:

http://www.ieltsjuice.com/weekly-lessons/2015/05/21/how-a-hook-works-in-writing

بیشتر بخوانید:

کلاس خصوصی رایتینگ آیلتس IELTS Writing Tutoring

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

دانلود کتاب رایتینگ آیلتس تافل با ۱۸۵ نمونه Essay

جملات کلیدی رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک IELTS Writing

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از