بهترین راه تقویت اسپیکینگ آیلتس

Best Ways to improve Speakingبهترین راه برای تقویت زبان انگلیسی بطور کلی یا مهارت گفتاری(مکالمه) یا اسپیکینگ Speaking و برنامه ریزی و راه کارهای بهبود این مهارت بسته به شرایط زبان آموزان میتواند کاملا متفاوت باشد. در این نوشته درباره شیوه های مختلف برنامه ریزی و آغاز کار برای رسیدن به هدف صحبت میشود. برای آشنایی با شیوه های آموزشی تقویت اسپیکینگ آیلتس و تقویت اسپیکینگ تافل پیوند های مربوطه را مشاهده فرمایید.

 برای تعیین بهترین راه تقویت اسپیکینگ یا زبان انگلیسی بطور کلی باید پرسید آیا زبان آموز بدنبال برگزاری آزمون آیلتس یا تافل است یا بدنبال بالا بردن توان صحبت کردن و گفتگو به زبان انگلیسی بطور کلی(برای مثال انگلیسی در سفر یا انگلیسی برای بازرگانی و کار یا مهاجرت، سفر درمانی یا….) یا اصلا بدون هدفی خاص و بدنبال آموختن زبان به عنوان تفریح میباشد؟

– چند ساعت در روز زمان برای مطالعه دارد؟ توان پرداخت چه شهریه ای را دارد؟

– تقویت مهارت اسپیکینگ تا چه اندازه برای او اهمیت دارد و حاضر است از چقدر زمان و برنامه های دیگر خود برای آن بگذرد؟

در زیر کوشش میکنیم با دسته بندی زبان آموزان بهترین شیوه ها و استراتژی های بالا بردن مهارت اسپیکینگ و روان شدن در مکالمه انگلیسی را مرور کنیم:

 .

کلاس های خصوصی مکالمه

 تدریس خصوصی مکالمه زبان انگلیسی و همچنین دوره ها و کلاس هایی که برای تقویت این مهارت با هدف امتحان های آیلتس و تافل برگزار میشود با شرط آنکه با تدریس یک مدرس حرفه ای یا “استاد خوب” دارای مدرک مربوطه(آیلتس یا تافل) و پیشینه آموزشی مناسب انجام شود بی گمان بالاترین بازده را در میان انواع روش های آموزشی داشته و میتواند در کوتاه ترین زمان شما را به هدف برساند.

در این روش بنا به شیوه تدریس تعداد جلسات معمولا کوتاه تر بوده و زبان آموز بجای گذراندن دوره های 1 ساله تا حتی 2 ساله برای رسیدن به نمره 6 تا 7 آیلتس یا 80 تا 100 تافل تنها در چند ماه خواهد توانست به درجه ای از توانایی برسد که به راحتی این مدارک را اخذ نماید.

این کلاسها معمولا 1.5 ساعت ادامه داشته و 3 روز در هفته برگزار میشوند. برخلاف آنچه بسیاری از زبان آموزان فکر میکنند، در این کلاس های خصوصی نیز باید مطالعه و تمرین زیادی داشته باشید در غیر این صورت احتمال شکست بالایی برای شما وجود خواهد داشت.

در کلاس های خصوصی تمرکز زیادی بر روی اسپیکینگ یا مهارت گفتاری وجود دارد و زبان آموز فرصت بسیار بیشتری برای صحبت کردن خواهد داشت. در یک کلاس حرفه ای مکالمه زبان انگلیسی استاد باید تنها 30% از کلاس را به صحبت کردن بپردازد و اجازه دهد زبان آموز 70% زمان کلاس را به تمرین مکالمه بپردازد.

تنها در کلاس های خصوصی زمان کافی برای شناسایی ایرادهای خاصی که هر زبان آموز در خود دارد و ضعف ویژه او به شمار میرود وحود خواهد داشت. یکی از روش های خوب میتواند تعیین یک متن (برای مثال 300 تا 500 کلمه ای) از یک کتاب ریدینگ در سطح زبان آموز یا یک متن کوتاه خبری از اینترنت یا یک عنوان خوب و بحث برانگیز(!) یا همانند اینها باشد و از زبان آموزخواسته شود 3 تا 5 دقیقه درباره آن صحبت کند. در ضمن این 3 تا 5 دقیقه استاد به شناسایی ایراد های زبان آموز میپردازد و برخی از آن ها را همزمان و برخی را در پایان این زمان به وی توضیح میدهد و برپایه همین ایرادها تکالیف جلسه بعدی(دستور زبان یا گرامر+لغات و…) تعیین میشود.

شرکت کلاس خصوصی مدرسی که خود دانش آموخته یک کشور انگلیسی زبان است و دارای مدرکی خود تدریس میکند نیز میباشد و احتمالا پیشینه آموزشی مناسبی هم دارد میتواند از بیراهه رفتن در مسیر رسیدن به یک مکالمه روان پیشگیری کرده و شما را در کوتاه ترین زمان به هدف برساند. در گزینش استاد خود عجله نکنید و حتما از ایشان بخواهید مدارک خود را ارائه بدهند. برخی از دست اندکاران تدریس زبان پیش از این مدارک اخذ شده خود را در فضای اینترنت قرارداده اند پس میتوانید با یک جستجوی اینترنتی ساده از پیشینه تحصیلی، کاری و آموزشی استاد آینده خود آگاه شوید.

البته انتظار نداشته باشید یک استاد حرفه ای با قیمت یک وعده خوراک نیمروزی به شما تدریس کند! گرچه به نظر میرسد هیچ قانونی بر تعیین شهریه کلاس های خصوصی حاکم نباشد ولی میتوان قیمت تعیین شده از سوی اساتید را برایند عواملی همچون (1) پیشینه آموزشی و مدارک استاد ،  (2) تسلط و هنر تدریس ایشان (3)استقبال از کلاسها و خالی/پر بودن جدول زمانی ایشان دانست. برای مثال معمولا 2 ماهه نخست سال کم تراکم زمان و میانه تابستان و ماه های آخر سال شلوغ ترین زمان ها هستند.

بیشتر بخوانید:

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

دانلود ویدئوی مصاحبه آزمون آیلتس نمره ۶

دانلود ویدئوی مصاحبه آیلتس نمره ۷

دانلود جزوه اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking

دانلود مجموعه آموزشی Passport to English  محصول Australianetwork

برنامه ریزی ۱۰ مرحله ای اخذ نمره ۷ آیلتس

بهترین منابع برای آیلتس بالای ۷

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

تقویت لیسنینگ آیلتس

دانلود ویدئوی آموزشی نکته های لیسنینگ آیلتس از British Council

لغات کلیدی در لیسنینگ آیلتس IELTS Listening Keywords

بهترین منابع تافل iBT

معرفی منابع آموزشی مقدماتی یا پیش تافل Pre-TOEFL ibt

شیوه های تقویت مهارت لیسنینگ Listening تافل بالای ۱۰۰

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از