آیلتس چقدر لغت میخواهد؟

Vocab Size for IELTSاینکه برای رسیدن به نمره 6 یا 7 آیلتس جنرال و آکادمیک دقیقا چه دایره ای از لغات انگلیسی(چند هزار واژه؟) مورد نیاز است سوالی است که تا این زمان(1393-2015) هیچ وبسایتی در بخش فارسی یا انگلیسی اینترنت به آن نپرداخته است.

این مساله شخصا برای من زمانی جالب تر شد که تصادفا به وبسایت testyourvocab.com برخوردم. این وبسایت با انجام یک آزمون ساده براوردی از دایره لغات یا گنجینه واژگان شرکت کننده را به ایشان نشان میدهد. در این آزمون تخمین دایره لغات من در آن زمان 12800 واژه بود.

از آن پس از تمامی زبان آموزانی که در کلاس های خصوصی آیلتس، تافل و مکالمه ما شرکت داشتند خواستم در این آزمون شرکت کرده و دایره واژگان خود را در آغاز کار گزارش نمایند. پس از پایان دوره نمره بدست آمده این زبان آموزان را با دایره واژگان ایشان سنجیده و کوشش کردم به نتیجه گیری برسم و بتوانم عددی مشخص برای نمره 6 یا 7 آیلتس تعیین کنم. براورد من در حال حاضر چیزی بین 6 هزار واژه برای نمره 6 آیلتس و بیش از 8000 واژه برای نمره 7 آیلتس است. گرچه به نظر میرسد در این زمینه به داده ها و تحلیل های بیشتری نیاز است.

متن کامل این بررسی را در اینجا بخوانید:

چه تعداد لغت برای آیلتس ۷ لازم است؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از