آموزش نوشتن مقدمه رایتینگ تافل Independent Essay Task 2

TOEFL Independent Essay Introduction

پیشتر درباره نوشتن گام به گام رایتینگ های بخش دوم Task 2 آیلتس و تافل صجبت کردیم. در اینجا به آموزش نوشتن مقدمه برای انشاء یا مقاله تافل یا Independent Writing نگاهی داریم.

چگونه براي essay تافل مقدمه بنويسيم؟

حتی نویسندگان با تجربه هم اغلب با نوشتن مقدمه و نتیجه گیری مشکل دارند. اين دو بخش از نظر موضوعي بخش هاي زايدي به نظر مي رسند. ممکن است از خود بپرسيد اگر قرار است نقطه نظر خود را در متن مقاله بيان کنيم، پس چرا بايد آن را تکرار کنيم؟ براي پاسخ به اين سوال بايد بگوييم که يک مقدمه‎ي خوب، چیزی وراي چکيده اي از متن است.

در این بخش، فهرستي از استراتژی ها را که براي نوشتن مقدمه بايد به خاطر داشته باشید، به شما ارائه مي کنيم:

با خواننده ارتباط برقرار کنيد

در مقدمه، شما ارتباطي ميان خودتان با خواننده و با موضوع ایجاد مي کنيد. از همان ابتدا مشخص کنيد که چه نوع مقاله اي قرار است ارائه شود: آيا مقاله يک موضوع فکاهي دارد یا صرفا یک مسئله علمی است؟ اگر مي خواهيد با مقدمه‌ي خود يک حس عاطفی در خوانندگان ايجاد کنيد، با ارائه يک توصيف زنده آنها را از نظر عاطفي درگير کنيد. مقدمه، به خواننده کمک مي کند تا همچون شما به موضوع بنگرد.

چارچوبي از ساختار مقاله را ارائه کنيد

به طور کلی، شما باید در مقدمه خود از مثال ها به همان ترتيبي استفاده کنيد که قصد تشريح آنها را در متن داريد. در مقاله تافل و يا هر مقاله مشابه ديگر، ارائه فهرست‌وار مثال ها در مقدمه کاري آسان است. اگر شما بتوانيد به شکلي که جالب و یا بحث برانگیز باشد اين کار را انجام دهيد، به خواننده تان انگیزه بیشتری برای مطالعه خواهيد داد.

با یک مثال شروع کنيد

یک استراتژی خوب برای آنکه بتوانيد مقاله خود را با استناد به سبکي خاص شروع کنيد اين است که به خواننده چيزي ارائه کنيد که بتواند با آن ارتباط برقرار کند. همانطور که در بخش بالا گفته شد، این کار ممکن است با کمک يک متن توصيفي صورت بگيرد که به تجسم یک تصویر در ذهن خواننده بيانجامد. اگر اين کار بهترین تکنیک برای موضوع مقاله شما نيست، سعی کنید از مثالي استفاده کنيد که خواننده آن را مي داند و درک مي کند. این کار در عين حال مرجعي براي شما ايجاد مي کند که در پايان مقاله به آن استناد کنيد و بدين ترتيب انسجام شسته و رفته اي در کل مقاله داشته باشيد.

در ابتداي مقدمه از یک عبارت کلی استفاده کنيد

اگر فضا را براي ارائه نقطه نظر خود محدود کرده ايد، نياز به استفاده از نظرات فيلسوفانه نيست. بنابراین اگر در متن به کارتان مي آيد، برخی از فضاهای باز را با عبارتي عمومی پر کنيد. مثلا: “—everyone knows that.” ( همه اين موضوع را مي دانند). این تاکتيک زیباترین آغازکننده جمله در جهان نیست، اما يک ترفند کارآمد در نوشتار است.

خواننده را به مباحثه دعوت کنيد

براي اجتناب از استفاده زياد از عبارات عمومی، از اين تکنيک استفاده کنيد: بعد از اینکه اولین جمله خود را در مورد مسئله اي بيان کرديد، از تعدد مواضع در مورد این مسئله سخن بگوييد. براي مثال: “در حالی که بسیاری از مردم ممکن است موافق اين باشند که …، دیگران… را دیدگاه قانع کننده تري مي بينند.”( “While many people may agree that…, others find ….a more compelling perspective.”) با انجام این کار، شما پیچیدگی موضوع را تأييد مي کنيد و خواننده را به دنبال کردن مطلب برای يافتن نقطه نظر مشترک تشويق مي کنيد.

در زیر چند نمونه از مقدمه های مقاله های گوناگون را میبینید:

TOEFL Essay Introductionsبیشتر بخوانید:

دانلود کتاب رایتینگ آیلتس تافل با ۱۸۵ نمونه Essay

دانلود جزوه لغات ضروری آیلتس تافل (برای اولین بار در ielts2)

دانلود لغات دشوار و ضروری TPO تافل

کلمه های ربط transitional phrases در رایتینگ آیلتس و تافل

سوال و جواب Essay آیلتس آکادمیک سطح نمره ۹

موزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

دانلود کتاب رایتینگ آیلتس تافل با ۱۸۵ نمونه Essay

جملات کلیدی رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک IELTS Writing

برنامه ریزی روزانه نوشتن رایتینگ IELTS TOEFL Writing

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از