آموزش نحوه نوشتن مقدمه در رایتینگ Task 2 آیلتس و تافل

آموزش نحوه نوشتن مقدمه در رایتینگ Task 2 آیلتس و تافل

آموزش نحوه نوشتن مقدمه در رایتینگ Task 2 آیلتس و تافل

آموزش نحوه نوشتن مقدمه در رایتینگ Task 2 آیلتس و تافل

پیش از این درباره شیوه نوشتن نوشتاری آیلتس بخش اول و دوم Task 1 and Task 2 بصورت گام به گام صحبت کردیم. هچنین بسیاری از نکته های مربوط به مهارت رایتینگ آیلتس و تافل را نیز بازبینی کردیم. در اینجا نگاه نزدیک تری به نوشتن مقدمه یا introduction داریم.

.

ویدئویی در زمینه نوشتن مقدمه برای نمره بالای 7

دانلود ویدئو

.

ویدئوی آموزش نوشتن مقدمه رایتینگ تسک 2 – لیز

.

نحوه نوشتن مقدمه در مقاله یا essay های آیلتس و تافل

نوشتن مقدمه

در رایتینگِ دوم آزمون آیلتس و تافل شما باید یک مقدمه یا essay انشا بنویسید و در آن نظر موافق یا مخالف خود را در مورد موضوعی بیان کنید؛ برای این کار تنها 40 دقیقه زمان دارید.

در این مدت زمان، شما باید سوالی که در ذهن دارید را واکاوی یا آنالیز کنید، به ایده هایی که برای نوشتن دارید فکر کنید، طرح انشا را بریزید و سپس پاسخ خود را بنویسید. حتی برای یک انگلیسی زبان بومی هم انجام این همه کار در 40 دقیقه دشوار می باشد. بنابراین شما باید از زمان خود به دقت استفاده کنید.

باید سعی کنید مقدمه ی خوبی بنویسید اما نباید بیش از حد زمان زیادی را صرف این کار کنید چرا که در نهایت احتمالا برای تمام کردن پاراگراف های دیگر زمان کم می آورید.

اساسا پاراگراف های بدنه(body paragraphs) مهمترین بخش های رایتینگ شما را تشکیل می دهند چرا که نشان دهنده مهارت های شما در سازماندهی ایده‌هاست. بنابراین ضرورت دارد تا شیوه‌ای برای نوشتن سریع مقدمه انشا داشته باشید تا در نوشتن پاراگراف های اصلی با کمبود وقت مواجه نشوید. برای این کار باید به دو نکته توجه کنید:

1) ابتدا جمله ای را بنویسید و در آن موضوع انشاء خود را معرفی و حقایقی را در این خصوص ارائه کنید.

2) دقیقا به خواننده بگویید که درباره ی چه چیزی می خواهید بنویسید.

اینکه چگونه این کار را انجام دهید به سوالی که در ذهن شماست بستگی دارد به مثالی در همین زمینه ارائه می کنیم:

مثال1:

سوال

Blood sports have become a hot topic for debate in recent years. As society develops it is increasingly seen as an uncivilized activity and cruel to the helpless animals that are killed.Blood sports should be banned.

To what extent to you agree or disagree?

در سالهای اخیر ورزشهای خونین به موضوع جنجالی برای بحث تبدیل شده اند. با توسعه جوامع، کشتار حیوانات بی‌دفاع، اقدامی غیرانسانی و ظالمانه تلقی می‌شود و “ورزش‌های خونین” باید متوقف شوند.

شما تا چه اندازه موافق یا مخالف این نظریه هستید؟

نمونه ای از مقدمه رایتینگِ آیلتس(یا تافل) را در ادامه ببینید:

Despite the fact that killing animals for sport is popular in modern society, it remains a contentious issue. I believe that blood sports are cruel and uncivilized and so should be banned as soon as possible.

باوجود اینکه کشتار حیوانات در جوامع مدرن اقدامی رایج و پرطرفدار است، همچنان یک مشکل حل نشده باقی مانده است. من معتقدم ورزشهای خونین ظالمانه هستند و بنابراین باید سریعا ممنوع اعلام شوند.

———————————–

همانطور که می‌بینید جمله نخست مثال بالا شامل عنوان موضوع انشا به اضافه پیش زمینه‌ای از حقایق مرتبط با عنوان است.

در جمله دوم دیدگاه نویسنده بیان می‌شود و به ما این مقدمه را ارائه می‌کند که در انشاء درباره دلایل ظالمانه بودن کشتار حیوانات بحث خواهد شد. موضوع انشا الزاما نباید در جمله اول بیان شود ولی باید جایی در مقدمه ارائه شود. شما باید همواره یک خط فرضی برای بحث داشته باشید.

پارافریز کردن Paraphrase یا دیگرگویی کردن

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که مستقیما سوال را کپی‌برداری نکنید! شما باید از کلمات خود استفاده کنید. برای این کار از کلمات مترادف بهره بگیرید و یا چیدمان جمله را تغییر دهید. استفاده از برخی کلمات مشابه اشکالی ندارد ولی کل عبارت را هیچگاه کپی نکنید. شما می توانید با توجه به مثال بالا چگونگی انجام این کار را ببینید. تمامی اطلاعات ارائه شده در مقدمه رایتینگ از سوال ارائه شده برداشته شده اما به گونه ای متفاوت نوشته شده و کپی‌برداری صورت نگرفته است.

مثال‌های دیگر:

مثال2:

Science and technology have helped the world make many advances. The Arts, such as painting, theatre and dance, to name just three examples, however, are also valuable.

What things do the Arts provide to the world that Science and Technology do not?

علم و فناوری به پیشرفت جهان کمک شایانی کرده‌اند. هنرهایی نظیر نقاشی، تئاتر و رقص تنها سه مثال هستند اما آنها هم باارزشند.

هنر چه دستاوردهایی برای جهان دارد که علم و فناوری آن دستاوردها را ندارد؟

نمونه ای از مقدمه essay آیلتس:

Societies have developed rapidly over time due to the many advances in science and technology. However, the arts are also very important and provide our world with many things that science and technology cannot.

جوامع با توجه به پیشرفت‌های گسترده در زمینه علم و فناوری با گذر زمان توسعه یافته یافته است. با این حال، هنر نیز مقوله بسیار مهمی است و به جهان اطراف ما چیزهایی می‌بخشد که علم و فناوری در این کار ناتوان هستند.

در پایان توجه داشته باشید راه های بسیاری برای نوشتن مقدمه مقاله یا essay های آیلتس و تافل وجود دارد که شیوه اشاره شده در بالا یکی از آن هاست. برای آگاهی از شیوه های دیگر و نمونه ها میتوانید از بهترین منابع رایتینگ آیلتس برای دانلود یا برای خریداری از کتابفروشی ها کمک بگیرید:

دانلود ۱۰۰ نمونه رایتینگ آیلتس essay بهمراه جواب

گلچین منابع writing آیلتس

دانلود کتاب رایتینگ آیلتس تافل با ۱۸۵ نمونه Essay

مثال های بیشتر را در آدرس زیر مشاهده کنید:

http://www.ieltsbuddy.com/ielts-essay-introduction.html

بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

فهرست بهترین منابع آیلتس

نکته های نوشتن نامه رایتینگ آیلتس جنرال Task 1

توصیه ها و نکته های مهم رایتینگ آیلتس Task 2

نکات مهم گرفتن نمره ۷ در IELTS Writing Task 2

کلمه های ربط transitional phrases در رایتینگ آیلتس و تافل

جملات کلیدی رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک IELTS Writing

دیدگاه ها

2
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
1 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
2 Comment authors
adminReal Madrid Recent comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
Real Madrid
میهمان
Real Madrid

Great, thanks for sharing this article.