آشنایی با نتایج و نمره های آزمون آیلتس

Percentile ranks 2013

رتبه های درصدی سال 2013

یک سری از جداول که نشان دهنده توزیع امتیازات کسب شده توسط گروههای مختلفی از داوطلبان آیلتس هستند و ممکن است نشانه ای باشند از اینکه چطور یک شخص داوطلب آیلتس در ارتباط با سایر اعضای گروهی که به آن تعلق دارد عملکرد داشته است…

آیلتس- آزمون دهندگان-گرفتن نتایج آزمونم

 فرم گزارش آزمون

 فرم گزارش آزمون 13 روز بعد از تاریخ آزمونتان برای شما پست خواهد شد. همه مراکز آزمون فرم گزارش آزمونتان را برای شما پست خواهند کرد.

 شما تنها یک نسخه از فرم گزارش آزمونتان را دریافت خواهید نمود، مگر اینکه متقاضی شهروندی و مهاجرت به کانادا یا آژانس مرزی انگلستان باشید- در این موارد، شما می توانید دو نسخه فرم گزارش آزمونتان را دریافت می کنید. گواه تقاضانامه به شهروندی و مهاجرت کانادا و آژانس مرزی انگلستان می بایست ارائه شوند.

 کپی های فرم گزارش آزمون شما می تواند بصورت خودکار و رایگان به پیج موسسه مختلف از جانب شما ارسال گردد.

فرم گزارش آزمون شما یک مدرک ارزشمند محسوب می شود، لذا شما می بایست در حفظ و نگهداری ایمن آن دقت نمایید زیرا نمی توان در صورت مفقودی مدرکی جایگزین آن صادر کرد.

  آن شامل موارد زیر می شود:

نمره شما بر مبنای مقیاس امتیازدهی از 1 تا 9 برای هر بخش آزمون شامل ( لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ)

  • نمره کلی شما بر اساس مقیاس 1 تا 9
  • اینکه آیا شما در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کرده اید یا آیلتس جنرال
  • عکس داوطلبی تان و جزئیات ملیت تان، زبان اول و تاریخ تولد تان.

فرم های گزارش برای یک دوره پیشنهادی دو ساله اعتبار دارند.این فرم ها مقیاس های امنیتی پیش ساخته داشته و نمی توانند کپی شوند. موسسات دریافت کننده فرم ها همچنین می توانند به یک پایگاه اطلاعات دسترسی داشته باشند تا نتایج آزمونتان را بررسی مجدد نمایند.

اطلاع رسانی از طربق پیامک و خدمات پیش نمایش آنلاین نتایج آزمون

بعضی از مراکز آزمون خدمات اطلاع رسانی از طریق پیامک و پیش نمایش آنلاین نتایج را ارائه می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز محلی آزمونتان تماس بگیرید.

آیلتس- آزمون دهندگان- نمره آزمونم

  در آیلتس هیچ قبولی یا مردودی وجود ندارد. آزمون همه سطوح مهارت های انگلیسی را ارزیابی می نماید.

به آزمون دهندگان بابت عملکردشان در آزمون با استفاده از امتیازات از 1 تا 9 برای هر بخش آ زمون نظیر لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ، نمره داده می شود.سپس نتایج شما از چهار بخش مذکور، یک نمره کلی را ایجاد می نماید.

این سیستم امتیاز دهی 9 نمره ای منحصر بفرد، هر زمان که آزمون برگزار می شود، نمرات را به گونه ای پیوسته و هماهنگ می سنجد. این سیستم بطور بین المللی درک و به رسمیت شناخته شده و به شما یک واحد پولی قابل اعتماد بین المللی می دهد.


منبع: http://www.ielts.org

مترجم: آقای حسین افشار

ترجمه به سفارش http://www.ielts2.com

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از