آشنایی با مهارت ریدینگ و رایتینگ آیلتس

آشنایی با مهارت ریدینگ و رایتینگ آیلتس

آشنایی با مهارت ریدینگ و رایتینگ آیلتس

آشنایی با مهارت ریدینگ و رایتینگ آیلتس

در این صفحه اطلاعاتی در خصوص مهارت های ریدینگ و رایتینگ آیلتس جنرال و آکادمیک خدمت شما عزیزان ارایه میشود. درباره فرمت و جزئیات هر یک از این مهارت ها اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که به صورت خلاصه ارایه شده. اگر سوال مشخص تری دارید که پوشش داده نشده حتما در بخش دیدگاه ها مطرح بفرمایید تا پاسخ مناسب ارایه شود. 

تمامی منابع سایت به همراه هزاران کتاب دیگر در بزرگترین کانال های دانلود زبان انگلیسی و آیلتس در تلگرام با نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) در دسترس شما عزیزان می باشد. 

.

آشنایی با بخش ریدینگ آزمون آیلتس

دانلود ویدئوهای آموزشی آیلتس

.

Reading یا مهارت خواندن

دراین بخش از آزمون آیلتس داوطلبین 60 دقیقه فرصت دارند تا به 40 سوال متنوع پاسخ دهند. هدف از این بخش سنجش توانایی داوطلبین در درک مطلب، درک چکیده متن، درک مفهوم اصلی ،درک جزئیات و درک منظور نویسنده می باشد.

Reading در آیلتس آکادمیک 

این نسخه از آیلتس شامل سه متن طولانی در زمینه توصیف، واقعیت، استدلال و تحلیل می باشند. این متن ها کاملا واقعی و از کتابها ، روزنامه ها و مجلات بومی گرفته می شوند. هر چند که این متون برای مخاطب غیرتخصص انتخاب شده اند اما متناسب با داوطلبینی است که به دنبال تحصیل یا کار در یک کشور و محیط انگلیسی زبان هستند.

 

Reading در آیلتس جنرال

این نسخه از آیلتس شامل متونی است که از کتابها ، روزنامه ها ، مجلات و تبلیغات شرکتها انتخاب شده اند. در واقع در این قسمت با متونی روبرو هستید که در یک محیط انگلیسی زبان روزانه با آن روبرو می شوید. تفاوت متون این بخش با قسمت قبلی ساده بودن متون این بخش است در حالی که متون قسمت قبل تخصصی تر و پیچیده تر است.

.

Writing یا مهارت نوشتاری

مهارت رایتینگ یا نوشتاری در ایلتس یکی از بخش های چالش برانگیز برای شرکت کنندگان هست که انواعی از سوالات را شامل میشود. در اینجا در این خصوص صحبت میکنیم.

.

5 نوع سوال رایتینگ تسک 2 آیلتس

.

آموزش نوشتن دیاگرام در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک

.

 

Writing در آیلتس آکادمیک 

داوطلبین در این بخش 60 دقیقه فرصت دارند راجع به دو موضوع مقاله یا انشاء(essay) بنویسند. موضوعات متناسب با علایق داوطلبین تحصیلی و شغلی انتخاب می شوند.

موضوع اول: داوطلب باید در مورد جدول یا نموداری که به ایشان داده می شود توضیح دهد. احتمال دارد که از داوطلب خواسته شودکه در مورد چیزی توضیح دهد یا اینکه مراحل یا فرآیند یک کاری یا رویدادی را توضیح دهد.

موضوع دوم: در این قسمت نیز از داوطلب خواسته می شود که متنی را بنویسد و دیدگاه خود را چه موافق و چه مخالف راجع به یک موضوع بیان کند. پاسخ داوطلب به هر دو قسمت بالا باید زبان رسمی و فرمال باشد.

 

Writing در آیلتس عمومی

برای ارزیابی توانایی نوشتن (Writing) ، داوطلبین باید در مورد دو موضع کلی انشاء بنویسند.

موضوع اول: شما در شرایطی قرار می گیرید که باید نامه ای را برای درخواست اطلاعات یا توصیف آن شرایط بنویسید. این نامه می تواند شخصی ، نیمه رسمی یا رسمی باشد.

موضوع دوم:از شما خواسته می شود که متنی را در پاسخ به یک بحث یا دیدگاه متفاوت بنویسید. این متن می تواند غیر رسمی و شخصی تر از متنی باشد که در writing آکادمیک نوشته می شود.

آموزش رایتینگ سایمون، نامه های رسمی

.

مهندس ابوالقاسمی، دریافت کننده نمره 8 آیلتس آکادمیک(از 9 بعنوان نمره کامل) با بیش از 10 هزار ساعت تجربه تدریس و 3 بار شرکت در آزمون رسمی آیلتس در این فایل صوتی 33 دقیقه ای کوشش کرده اند به تمامی پرسش های متداول زبان آموزان در زمینه آزمون آیلتس به ویژه زبان آموزان تازه کار پاسخ های درست ارائه نمایند.

دانلود فایل

.

منبع: ielts.org

مترجم: آقای مرتضی دلیر

ترجمه به سفارش ielts2.com

.

آشنایی با مهارت ریدینگ و رایتینگ آیلتس – مطالب پیشنهادی

دانلود سری کمبریج آیلتس جلد 1 تا 18

دانلود خودآموز ویدئویی رایگان 4 مهارت آیلتس

دانلود 1000 صفحه سوالات واقعی آیلتس از سراسر جهان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از