آشنایی با مهارت ریدینگ و رایتینگ آیلتس

Readingمهارت خواندن

دراین بخش از آزمون آیلتس داوطلبین 60 دقیقه فرصت دارند تا به 40 سوال متنوع پاسخ دهند. هدف از این بخش سنجش توانایی داوطلبین در درک مطلب، درک چکیده متن، درک مفهوم اصلی ،درک جزئیات و درک منظور نویسنده می باشد.

آیلتس آکادمیک ( تخصصی) درReading

این نسخه از آیلتس شامل سه متن طولانی در زمینه توصیف، واقعیت، استدلال و تحلیل می باشند. این متن ها کاملا واقعی و از کتابها ، روزنامه ها و مجلات بومی گرفته می شوند. هر چند که این متون برای مخاطب غیرتخصص انتخاب شده اند اما متناسب با داوطلبینی است که به دنبال تحصیل یا کار در یک کشور و محیط انگلیسی زبان هستند.

 

آیلتس عمومی  درReading

این نسخه از آیلتس شامل متونی است که از کتابها ، روزنامه ها ، مجلات و تبلیغات شرکتها انتخاب شده اند. در واقع در این قسمت با متونی روبرو هستید که در یک محیط انگلیسی زبان روزانه با آن روبرو می شوید. تفاوت متون این بخش با قسمت قبلی ساده بودن متون این بخش است در حالی که متون قسمت قبل تخصصی تر و پیچیده تر است.

 

 

Writingمهارت نوشتاری

در آیلتس اکادمیکWriting

داوطلبین در این بخش 60 دقیقه فرصت دارند راجع به دو موضوع مقاله یا انشاء(essay) بنویسند. موضوعات متناسب با علایق داوطلبین تحصیلی و شغلی انتخاب می شوند.

موضوع اول: داوطلب باید در مورد جدول یا نموداری که به ایشان داده می شود توضیح دهد. احتمال دارد که از داوطلب خواسته شودکه در مورد چیزی توضیح دهد یا اینکه مراحل یا فرآیند یک کاری یا رویدادی را توضیح دهد.

موضوع دوم: در این قسمت نیز از داوطلب خواسته می شود که متنی را بنویسد و دیدگاه خود را چه موافق و چه مخالف راجع به یک موضوع بیان کند. پاسخ داوطلب به هر دو قسمت بالا باید زبان رسمی و فرمال باشد.

 

در آیلتس عمومیWriting

برای ارزیابی توانایی نوشتن (Writing) ، داوطلبین باید در مورد دو موضع کلی انشاء بنویسند.

موضوع اول: شما در شرایطی قرار می گیرید که باید نامه ای را برای درخواست اطلاعات یا توصیف آن شرایط بنویسید. این نامه می تواند شخصی ، نیمه رسمی یا رسمی باشد.

موضوع دوم:از شما خواسته می شود که متنی را در پاسخ به یک بحث یا دیدگاه متفاوت بنویسید. این متن می تواند غیر رسمی و شخصی تر از متنی باشد که در writing آکادمیک نوشته می شود.

منبع: ielts.org

مترجم: آقای مرتضی دلیر

ترجمه به سفارش ielts2.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از