آشنایی با قالب آزمون آیلتس

ielts structure at 1 look

قالب و نتایج آزمون

آیلتس آزمون قابل دسترس، شناخته شده و بین المللی است. داوطلبین می توانند در بیش از 1000 مرکز و محل آزمون در 140 کشور جهان اقدام به شرکت در آیلتس کنند. این آزمون در طول سال در تاریخ های ثابت و با شرایط یکسان در دنیا برگزار می شود و از چهار بخش شنیدن،خواندن، نوشتن و صحبت کردن تشکیل شده است. در حقیقت، آیلتس به دنبال ارزیابی توانایی زبان داوطلبین در زندگی روزمره و واقعی است. آزمون از دو بخش آکادمیک و جنرال تشکیل شده است.

تست ها با دقت کامل بررسی و نمره داده می شوند. نتایج در جدول 9 -نمره ای آیلتس از 1 تا 9 مشخص می شود که نمره 1 نمایانگر ضعیفترین عملکرد و نمره 9 بالاترین عملکرد است. نمره ی آیلتس تا 2 سال دارای اعتبار است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت Guide for Institutions and Organizationsمراجعه نمایید.آیلتس هر سال آزمون های خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده (analysis of test data) و هم چنین مقایسه ای با دیگر آزمونهای برگزار شده در اروپا ارائه می دهدCommon European Framework. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بخشهای مختلف آزمون به قسمت Teachers sectionمراجعه کنید. همچنین مطالب مربوط به تحقیقات صورت گرفته در زمینه آیلتس را می توانید در بخشResearchers sectionببینید.

تحقیقات مستمر در مورد آیلتس

اساتید و گروههای مختلف بین المللی در طراحی سوالات آیلتس نقش ایفا می کنند، تحقیقات مستمر در مورد این آزمون نشان داده که آیلتس جز معتبرترین آزمونهای زبان در دنیاست.آیلتس، صرف نظر از محل و زمان برگزاری ، رویکرد یکسانی در قبال داوطلبین با ملیتها، فرهنگ، جنسیت و سبک زندگی گوناگون دارد. فرآیندهای دقیق در جمع آوری مطالب و طراحی سوالات آیلتس این اطمینان را می دهد که تمام نسخه های آزمون از سطح یکسانی برخوردارند. اعتبار و ویژگی های مثبتی که امروزه آیلتس از آن برخوردار است، مدیون سالها کار وتلاش سرسختانه است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از