آزمون اسپیکینگ آیلتس: در روز امتحان واقعا چه اتفاقی می افتد؟

IELTS Speaking Tipsآیا متعجبی از اینکه در روز امتحان اسپیکینگ آیلتس چه اتفاقی می افتد؟ نگران نباش! می توانی حدسیات و نگرانیت را متوقف کنی بخاطر اینکه در نوشته امروز ما به شما نشان دقیقا خواهیم داد شما باید چه انتظاری قبل، در طول و بعد امتحان اسپیکینگ داشته باشید.

قبل از امتحان آیلتس

در بیشتر مراکز دنیا، هر 4 بخش امتحان آیلتس در یک روز برگزار می شود. ساعت 9 صبح شروع شده، اول امتحان لیسنینگ را می دهید بعد ریدینگ و در آخر رایتینگ. این 3 بخش همگی در صبح انجام می شود و تا قبل از ظهر بایستی تمام شده شده باشد.

بعد از این صبح خسته کننده و چالش برانگیز، می توانید وسایلتان را که قبل از ورود به سالن جلسه چک شده جمع کنید و مرکز را برای صرف نهار ترک کنید. معمولا، برنامه ای که به داوطلبان بگوید چه ساعتی امتحان اسپیکینگ دارند وجود دارد. ساعت اینترویو از 1 تا 7 بعد از ظهر هر کجا می تواند باشد. باز هم می گویم، این برنامه اکثر مراکز آزمون می باشد، اگر چه بعضی از مراکز آزمون اسپیکینگ را در روز متفاوتی ارائه می دهند، اغلب یک هفته قبل یا در هفته بعد از آزمون.

روز امتحان می تواند کاملا خسته کننده و پراسترس باشد بخصوص زمان قبل از آزمون. برنامه ای برای این ساعت ها داشته باشید مثل خوردن نهار یا قدم زدن در پارک. قبل از روز امتحان به نقشه اطراف مرکز آزمون نگاهی بیاندازید و فعالیتی را برای خود برنامه ریزی کنید.

شما بایستی یک یا نیم ساعت قبل از شروع امتحان به مرکز برگردید. بسیاری از داوطلبان می توانند قبل از ساعت خودشان اینترویو بشوند. باز هم تاکید میکنم، کتاب یا تبلت یا هر فعالیتی که به شما آرامش می دهد برای پر کردن زمان انتظار همراه داشته باشید.

کارمند مرکز شما را صدا خواهد زد، ID شما دوباره چک می شود و اثر انگشت از شما گرفته می شود. وسایلتان را به کارمند مرکز تحویل دهید، حتی گوشی موبایلتان را، شما فقط اجازه داریID خود را به درون اتاق اینترویو ببرید. بعد شما را به طرف اتاق اینترویو راهنمایی کرده، روی صندلی پشت اتاق می نشینید. باید منتظر بمانید تا اگزمینر شما را به داخل ببرد، سعی نکنید زودتر داخل شوید.

در طول امتحان اسپیکینگ: 11–14 دقیقه

وقتی وارد اتاق شدید و روبروی اگزمینر نشستید، اگزمینر با روشن کردن دستگاه ضبط صدا آزمون را شروع میکند، معمولا با mp3 player ، بعضی اوقات هم از تامیر استفاده می کند. اگزمینر تست را توضیح می دهد و بعد عصر بخیر می گوید و پاسپورد شما را می بیند. آنوقت امتحان شما شروع می شود.

در بخش 1، سه تاپیک از شما سوال می شود. همگی موضوعات آسانی هستند و همه سوالات در مورد شما و تجربیات شخصی شماست. سوالات گروه اول احتمالا در مورد خانه و زادگاه شما، کار و تحصیلات شما می باشد. گروه بعدی سوالات در مورد هر چیزی از خرید کردن و ورزش و غذا خواهد بود ولی همگی آسان و درمورد شما می باشد. برای جواب هر کدام 2 تا 5 جمله بگویید.

در بخش 2، اگزمینر یک تاپیک کارت، مداد و کاغذ می دهد. شما یک دقیقه وقت دارید تا در مورد موضوع یاداشت بردارید و بعد باید برای 2 دقیقه راجع به آن صحبت کنید. صحبتتان را قطع نکنید تا وقتی که اگزمینر از شما بخواهد صحبت را تمام کنید. معمولا، بعد از اینگه اگزمینر شما را متوقف می کند، سوالاتی در مورد تاپیک می پرسد. شما فقط باید در جواب به این سوالات یک جمله بگویید_زیاد مهم نیست.

سرانجام در بخش 3، اگزمینر سوالات بیشتری در مورد جهان و جامعه در کل خواهد پرسید. سوالات به بخش تاپیک 2 مربوط می شوند، ولی سوالات کمی سخت تر و رسمی تر و علمی ترند، مثلا چرا امروزه جوانترها مدت زمان بیشتری آن لاین هستند؟ این خوب است یا بد؟ بخش 3 همانند بخش 1 فقط 4 تا 5 دقیقه طول می کشد. برای هر سوال تقریبا 30 ثانیه وقت بگذارید نه بیشترو نه کمتر. جواب دادن به این سوالات در این محدوده زمانی کم را قبل از امتحان تمرین کنید بنابراین جوابهایتان مرتبط و سازماندهی شده خواهد بود.

وقتی بخش 3 تمام شد، اگزمینر از شما تشکر خواهد کرد، و شما هم بایستی تشکر کنیدو می توانید اتاق را ترک کنید. همین بود تمام شد! مرکز آزمون را ترک کنید و آرام باشید.

برگردان به کوشش سرکار خانم زهرا بختیاری به سفارش ielts2.com

بیشتر بخوانید:

بانک دانلود بهترین منابع آیلتس و تافل♥

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

مجموعه فایل های صوتی ضبط شده از کلاس های مهندس ابوالقاسمی

دانلود کتاب کمبریج آیلتس Cambridge IELTS 11 (برای نخستین بار در ielts2)

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۱۰(برای نخستین بار در ielts2)

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

دانلود گلچین پر کاربردترین ۳۰۰۰ واژه زبان انگلیسی

معرفی مستند برای تقویت لیسنینگ و لغات آیلتس

دانلود فهرست کلمات رایج با املاء غلط در آیلتس

دانلود ویدئوهای آموزشی مصاحبه آیلتس بخش اول، دوم و سوم

گزیده بهترین نوشته های ielts2.com

پیوستن به گروه تلگرام ielts2.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از