آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 (آموزش متنی و ویدئو)

راه نوشتن یک مقاله یا essay خوب آیلتس که تمامی نکات در آن رعایت شده و دریافت کننده نمره 7 و بالاتر باشد کدام است؟ چطور میتوان در بخش دوم رایتینگ آیلتس آکادمیک و جنرال IELTS Writing Task 2 مقاله ای نوشت که رضایت تصحیح کننده آزمون را جلب نماید؟ (تاریح انتشار اولیه این نوشته: 24 فوریه 2015)

.

متاسفانه کتاب های نوشته شده در زمینه نوشتن مقاله های آیلتس یا بخش دوم نوشتاری آیلتس به اندازه کافی روشن نیستند و بیشتر برای مدرسان و اساتید آیلتس سودمند هستند تا زبان آموزان! همچنین کتاب های رایتینگ که دربرگیرنده نمونه های فراوان این مهارت هستند همگی در سطح بالا نوشته شده و بجز تفاوت های بسیار با یکدیگر، که به گیج شدن و سردرگمی زبان آموزان می انجامد، همگی در سطح نمره بالای 8 آیلتس و بسیار حرفه ای قرار دارند و برای زبان آموزی که تازه کار را آغاز کرده مناسب نیستند.

در زیر کوشش میکنیم نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس بخش دوم یا IELTS Writing Task 2 که به آن مقاله ها یا انشاء آیلتس یا IELTS Essay هم گفته میشود پرداخته و فرایند این رایتینگ را بصورت گام به گام با یک مثال واقعی توضیح دهیم.

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 یک راهنمای ساده برای زبان آموزانی است که به کلاس های خصوصی یا کلاس های گروهی با هزینه بالا دسترسی ندارند و بصورت خودآموز بدنبال یافتن راه برای رسیدن به نمره 7 و بالاتر در آزمون آیلتس آکادمیک/جنرال یا رایتینگ تافل هستند.

.

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 – آغاز کار

برای انجام این کار ابتدا به یک نمونه سوال رایتینگ آیلتس بخش دوم یا Task 2 توجه نمایید.

IELTS Essay Questionآموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 – ساختار مقاله

ساختار مقاله ی آیلتس مانند مقاله ها ی دیگرمی باشد، فقط کافی است کمی آن را کوتاهتر بنویسید. این مقاله دارای سه عنصر اصلی می باشد.

  1. مقدمه

  2. پاراگراف های اصلی

  3. نتیجه گیری

در ادامه هر یک از این موارد را (با در نظر گرفتن نمونه سوال آورده شده بالا) مورد بررسی قرار خواهیم دهید.

  1. مقدمه

به یاد داشته باشید که مقدمه ی مقاله کوتاه و مختصر باشد. شما تنها 40 دقیقه فرصت دارید و بخشی از این زمان نیز صرف برنامه ریزی می شود. بنابراین، شما بایستی بتوانید مقدمه ی خود را سریع تر بنویسید تا وقت کافی برای نوشتن پاراگراف های اصلی داشته باشید.

شما باید دو تا کار انجام دهید:

  • با استفاده از واقعیت ها ی موجود، موضوع مقاله ی خود را بیان کنید.
  • آنچه را که می خواهید در مورد آن بنویسید مطرح کنید.

در ادامه یک مقدمه ی کوتاهی را ملاحضه می کنید که برای سوال بالا نوشته شده است.

The last two decades have seen enormous changes in the way people’s lives are affected by IT, with many advances in this field. However, while these technological advances have brought many benefits to the world, it can be argued that these developments in IT will result in more negative impacts than positive.

همانطور که می بینید، جمله ی اول نشان می دهد که این مقاله مربوط به IT  می باشدو به حقایق بر گرفته شده از سوال در مورد IT اشاره می کند. توجه داشته باشید که این ها صرفا نقل قول شده اند پس شما نباید در رایتینگِ خود از این موضوع کپی برداری کنید!

بخش دوم مقدمه نیز به وضوح موضوع مقاله را بیان می کند و نظر نویسنده را مورد تایید قرار می دهد( البته همه ی سوالات ممکن است که نظر شما را نخواهند اما این مورد نظر شما را خواسته است). برای آشنایی بیشتر با نحوه ی نوشتن مقدمه ی رایتینگ آیلتس به سایتwriting IELTS essay introductionsمراجعه نمایید.

  1. پاراگراف های اصلی (Body Paragraphs)

برای یک مقاله ی آیلتس شما باید 2 یا 3 پاراگراف اصلی داشته باشید، نه زیاد و نه کم.

هر پاراگرافی باید یک ایده ی اصلی داشته باشد و جملات موجود در آن باید ایده ی اصلی را تشریح و ساپورت کنند. حال در ادامه با هم نگاهی به اولین پاراگراف اصلی در مورد IT می اندازیم.

هما نطور که می بینید موضوع مقاله در مورد مزایا و معایب IT می باشد بنابراین هر یک از این موارد بایستی به طور جداگانه در دو پاراگراف مورد بحث قرار گیرد.

در این قسمت شما اولین پاراگراف اصلی را ملاحضه می کنید.

To begin, email has made communication, especially abroad, much simpler and faster, resulting in numerous benefits for commerce and business. Furthermore, the World Wide Web means that information on every conceivable subject is now available to us. For example, people can access news, medical advice, online education courses and much more via the internet.  It is evident that these improvements have made life far easier and more convenient for large numbers of people and will continue to do so for decades to come.

همانطور که می بینید Controlling Ideaدر این پاراگراف مزایای IT ( Benefits of IT) می باشد و دو تا Supporting Idea وجود دارد که زیر آنها خط کشیده شده است. در این پاراگراف تنها مزایا مورد بحث قرار گرفته و هیچ یک از معایب بحث نشده است چرا که پیوستگی جملات پاراگراف بهم می ریزد.

همانطور که از مقدمه ی مقاله مشخص است بیشتر قسمت های مقاله بر روی جنبه های منفی IT تمرکز خواهد کرد چرا که نویسنده در ابتدا می گوید که آثار منفی IT بیشتر می باشد بنابراین دو پاراگراف بعدی راجع به معایب بحث خواهد کرد.

Nevertheless, the effects of this new technology have not all been beneficial. For example, many people feel that the widespread use of email is destroying traditional forms of communication such as letter writing, telephone and face-to-face conversation. This could result in a decline in people’s basic ability to socialize and interact with each other on a day-to-day basis.

در پاراگراف پایانی نیز آخرین اثر منفی IT اشاره می شود

In addition, the large size of the Web has meant that it is nearly impossible to regulate and control. This has led to many concerns regarding children accessing unsuitable websites and viruses. Unfortunately, this kind of problem might even get worse in the future at least until more regulated systems are set up.

3) نتیجه گیری

نتیجه گیری مقاله باید در دو جمله خلاصه شود و شما باید به صورت زیر عمل کنید

  • موضوع مقاله را مجددا در جمله بندی جدید بیان کنید
  • به اتفاقات احتمالی موضوع در آینده اشاره کنید

مثال: نتیجه گیری مقاله IT را ملاحضه نمایید

In conclusion, developments in IT have brought many benefits, yet I believe developments relating to new technology are likely to produce many negative effects in the future that must be addressed if we are to avoid damaging impacts to individuals and society.

حال در ادامه مقاله ی بررسی شده را به طور کامل ملاحضه نمائید:

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 – مقاله پایانی

How to write IELTS Writing Task 2

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 – نظرات و نکته ها

مقدمه ی مقاله به طور کلی در مورد کاربرد IT صحبت می کند و به خوبی موضوع را معرفی می کند. بعد thesis به وضوح نظرات نویسنده را مطرح می کند.

پاراگراف بعدی به مزایای فعلی IT اشاره می کند. اما جمله ی آغازین پاراگراف سوم یک عبارت مقدماتی مانند Nevertheless, not all the effects می باشد که فضا را برای نویسند آماده می کند تا بر روی فاکتورهای منفی شیفت کند.

پارگراف چهارم نیز دو نمونه از معایب ITرا بررسی می کندlack of regulation, viruses)( هر دو پاراگراف تصریح می کنند که این دو مشکل در آینده نیز ادامه دار خواهند بود.

در انتها نیز مقاله با یک نظر روشن که موافق عبارت ابتدایی می باشد نتیجه گیری می کند.

به طور کلی، این یک مقاله نرمال و متعادل می باشد که به شرایط کنونی اشاره دارد (..This has made life…) در عین حال نگاهی هم به آینده ی IT می اندازد.(…likely to increase…, might get worse…)

.

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 – لینک های پیشنهادی

آموزش صوتی گام به گام نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 (رادیو ielts2)

آموزش صوتی رایتینگ آیلتس آکادمیک بخش اول Task 1

آموزش نحوه نوشتن رایتینگ Task 1 آیلتس آکادمیک (متن)

معرفی بهترین کتاب رایتینگ برای Task 1 & 2 آیلتس آکادمیک و جنرال (رادیو ielts2)

.

دیدگاه ها

Comments are closed.