کدام مراکز برگزار کننده آیلتس برای امتحان از همه بهتر است؟

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

چند سال پیش که برای دیدار یکی از استاد های دوران دانشجویی به دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران رفته بودم و در دفتر ایشان سرگرم صحبت بودیم، 2 دانشجوی دختر سال اولی که اتفاقا خواهر دوقلوی همسان بودند وارد اتاق شدند و با پافشاری از استاد خواهش کردند که ورقه امتحانشان را به آن ها نشان دهد چون ادعا داشتند مطمئن بودند در تصحیح و نمره دهی ایشان مشکلی وجود دارد چرا که هرگز پیش از آن نمره هایشان با هم متفاوت نبوده است! پس از چند دقیقه مقاومت، استاد از روی احترام و بزرگواری برگه ها را بیرون آورد و به ایشان نشان داد تا مطمئن شوند حتی دو قلو های همسان هم ممکن است در یک آزمون کارکرد همسانی نداشته و بسته به شرایط محیطی و شرایط امتحان نمره ای ناهمسان با آنچه پنداشته اند دریافت کنند!

درحالیکه بسیاری از زبان آموزان با یک جستجوی ساده اینترنتی نخستین مرکزی را که در گوگل پدیدار شود بعنوان مرکز مورد نظر خود برای نام نویسی آزمون آیلتس گزینش میکنند و حتی شاید نام آن را نیز تا روز آزمون به یاد نیاورند و در پایان هم نمره 6 یا 7 دریافت میکنند، برخی دیگر بر این باور هستند که تفاوت میان مراکز برگزار کننده آزمون های آیلتس به اندازه ای زیاد است که باید حتما با یک بررسی دقیق و زیر و رو کردن اینترنت و تا اندازه ای بر پایه گفته های افراد بی نام و نشان این تصمیم گیری را انجام داد.

بعنوان کسی که آموزش دهنده دوره های آمادگی آزمون های آیلتس و تافل است بر این باورم که آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد و منصفانه است و گرچه هیچ چیز 100% بدون عیب و ایراد نیست، خطا و دیدگاه های شخصی تصحیح کنندگان رایتینگ های آیلتس و تعیین نمره بخش اسپیکینگ، برخلاف آنچه از سوی برخی کاربران بی نام و نشان در تالار های اینترنتی و بخش دیدگاه های برخی سایت ها با هدف افزایش بازدید و/یا ایجاد هراس در دل زبان آموزان منتشر میشود(!)، بسیار اندک بوده و به گونه ای نیست که بازتاب چشمگیری بر کارنامه آزمون دهنده داشته و سرنوشت ایشان را دگرگون کند.

تازه(افزوده شده در بهمن 1395)

با هدف جلوگیری از برخی جو سازی ها و حرکتهای هدفمند که نتیجه رقابت بین مراکز رسمی آیلتس است تمامی دوستانی که انتقادی به هر یک از مراکز برگزاری آیلتس دارند و در این صفحه زحمت میکشند و تجربه شان را بازگو میفرمایند(و برخی از آن ها به باور ما کاملا صحیح است!)، دیدگاه باید با ارسال کارنامه دریافتی به ای میل زیر و انتشار آن در این صفحه همراه باشد در غیر این صورت کامنت تایید نخواهد شد. (در ielts2.com برخلاف تالارهای اینترنتی همه ادعاها باید با دلیل و مدرک همراه باشد)

persiatrans@gmail.com

فهرست 7 مركز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در ایران مورد تایید سازمان سنجش(2017)

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران – آخرین تجربه های واقعی از پروشات، ایرسافام و شکوه!

در اینجا برخی تجربه های واقعی برخی شرکت کنندگان با نام کامل که زحمت کشیدند و این فایل های صوتی را ضبط کرده اند را میشنوید:

تجربه جناب محسن زحمتکش از مرکز آیلتس پروشات:

.

تجربه جناب رضا رفیعی از آزمون آیلتس UKVI در مرکز ایرسافام:

.

تجربه جناب محسن زحمتکش از مرکز آیلتس شکوه:

.

توصیه های پیروز توحیدی درباره بهترین روش ها برای آمادگی برای آزمون آیلتس :

.

تجربه پیروز توحیدی از برگزاری آزمون آزمایشی (Mock) آیلتس در مرکز بیان برتر VIP Talk:

.

تجربه سرکار خانم نیایش از برگزاری آیلتس در مرکز ایرسافام:

.

تجربه سرکار خانم بهناز از برگزاری آیلتس در مرکز ایرسافام:

.

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران – شایعات و دروغ ها

در اینجا به برحی شایعات و دروع های هدفمند طرح شده در این زمینه از سال 1390 تا کنون میپردازیم. دروغ هایی که بصورت ساماندهی شده در سطح اینترنت از سوی کسانی که هرگز در آزمون های آیلتس شرکت نداشته اند پخش میشود و هدف از آن ها هدایت شرکت کنندگان به سمت یک مرکز خاص میباشد.

پس از تصحیح، از تمامی نمره های آیلتس یک نمره کم میشود؟!

بسیاری از زبان آموزانی که با آن ها کار کرده ام در زمانی موفق به دریافت نمره 7 در تمامی 4 مهارت آیلتس شدند که برای مثال مرکز دانشگاه آزاد بعنوان بدترین مرکز معرفی میشد و حتی کسی که خود را در یکی از تالار های پربازدید و نام آشنا در زمینه آیلتس، اگزمینر آیلتس معرفی میکرد اعلام میکرد که در این مرکز بدلیل برخی سیاست ها از تمامی نمره ها پس از تصحیح یک نمره کسر و سپس اعلام میشود! و همچنین توصیه اکیدی داشتند که برای برگزاری آزمون آیلتس باید به کشورهای همسایه یا حتی کشورهای دوردست سفر کرد! این گفته ها برای من بسیار جالب بود چون در همان دوره زبان آموزانی بودند که به سادگی نمره 7 در تمامی مهارت ها دریافت میکردند. اگر این گفته ها و گفته هایی از این دست واقعا درست باشد پس نمره این زبان آموزان که بیش از 7 ماه آموزش ندیده بودند باید در حد نمره 8 بوده باشد!

چرا نباید به گفته افراد بی نام و نشان یا موسسات آیلتس اعتماد کرد؟

شمار گفته های بی ربط و کاملا نادرستی که از سوی افراد بی نام و نشان و حتی از سوی برخی مرکز های برگزار کننده آزمون های آزمایشی و دوره های آمادگی آیلتس به ویژه در فضای اینترنت مطرح میشود بدون شک بیشتر از حرف های درست و راهنمایی های سازنده ای است که این مرکز ها یا افراد ارائه میکنند. شاید دلیل پایه این موضوع کاملا بازاری نگاه کردن به مساله آموزش باشد و شاید در شخصیت کاملا غیر فرهنگی و آکادمیک این مراکز و افراد. به برخی از این دست اظهار نظر ها پیشتر پرداخته ایم:

تکراری بودن سوالات آیلتس و دسترسی به بانک سوالات آیلتس!

سخت تر شدن سوال های آیلتس در چند سال اخیر و نیاز بیشتر به شرکت در برخی کلاس ها

در زمینه ادعاهایی که درباره مراکز برگزاری آیلتس و برخی آزمون ها مطرح است و بازار داغی دارد، شخصا بر این باورم هرگز به کسی که نام کامل خود را منتشر نمیکند و اصلا تصویری از مدرک ایشان در دست نیست نباید اعتماد کرد و گفته های ایشان هرگز نیابد پایه تصمیم گیری باشد چرا که این شخص ممکن است اصلا وجود خارجی نداشته باشد یا هرگز در آزمونی که ادعا میکند شرکت نداشته است! از سوی دیگر برخی دیگر از این نوشته ها و دیدگاه ها از سوی درصد اندکی از شرکت کنندگان در آزمون منتشر میشوند که به نوعی یا از نمره خود ناراضی هستند(به حق یا بیهوده) و آن را نمیپذیرند و یا مستقیما از سوی برخی موسسات با هدف هایی مشخص اقدام به تخریب میکنند.

چرا به حرف ناراضی هایی که نمره خوب نگرفته اند اعتماد ندارم؟

پایمان شدن حق شرکت کنندگان در آزمون، هرچند اندک، به باور من یک حقیقت همیشگی است و جزئی از فرایند هر آزمون و شیوه سنجش؛ همچنین باور دارم دست کم در دوران ما راهی برای پایان دادن به آن وجود ندارد. برای مثال برادرم که چند سال پیش در آزمون آیلتس دانشگاه آزد شرکت کرده بود از هدر رفتن 10 دقیقه از زمان رایتینگ تنها به دلیل ناهماهنگی 3 طبقه محل برگزاری آزمون با یکدیگر خبر داد! اما این حقیقت که حتی ممکن است نمره رایتینگ ایشان به ناحق 0.5 نمره کمتر شده مانع نمیشود که این مرکز را به دیگر زبان آموزان پیشنهاد نکنم چرا که این 0.5 نمره از دست رفته به سادگی در فرایند گرد کردن نمره ها به بالا به زبان آموز بازگردانده میشود و به احتمال بسیار بالا(99%) هیچ مرکزی بیش از 1 نمره را در یک مهارت از کسی ضایع نمیکند! از این رو تمرکز بیش از اندازه بر اینکه آزمون گیرندگان کدام مرکز نمره بالاتری میدهند و اینکه نمره اسپیکینگ یک زبان آموز در سطح 8 بوده و به ایشان نمره 5 داده شده از پایه نادرست و غیر واقعی است.

اگر در زمینه مقایسه مراکز آزمون و بهتر یا بدتر نمره دادن یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید خواهید دید از مرکز برگزاری آیلتس ایرسافام بسیار نکوهش شده و حتی مراکزی که خود کارنامه روشنی در تعیین نمره رایتینگ و اسپیکینگ در آزمون های آزمایشی ندارند و کوچکترین نظراتی را حذف میکنند دست افرادی به اصطلاح “داوطلبان” را باز گذاشته تا حتی بدون ذکر نام واقعی خود یا در دسترس قرار دادن کارنامه ای که ادعا میکنند آن را دریافت کرده اند یا حتی بازگو کردن سوالاتی که در روز آزمون در برابرشان قرار گرفته، دیدگاه های خود را وارد صفحه ای با هزاران بازدید روزانه نمایند!

یکی از موانع بر سر راه روشن شدن واقعیت این است که هیچکس بر تمامی نمره ها یا شرایط آزمونی که در یک روز مشخص برگزار شده دسترسی ندارد و هر کس هر ادعایی میتواند بکند! شخصا از تمامی زبان آموزانی که پیش از این در مرکز آزمون ایرسافام شرکت کرده بودند و به نمره خود دست یافته یا نیافته بودند درخواست کردم تجربه خود را بنویسند و نمره های خود را اعلام کنند. جالب اینکه هیچکس هیچ اعتراضی نداشت و تمامی نمره هایی که این افراد اعلام کردند طبیعی و کمابیش همان نمره هایی بود که براورد کرده بودند و کوچکترین مشکلی از نظر روش برگزاری آزمون، خصمانه بودن رفتار ممتحن ها، تصحیح رایتینگ یا کیفیت صدا یا موارد دیگر از سوی ایشان گزارش نشد!

چطور میتوان کارکرد واقعی یک مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس را سنجید؟

به باور من تنها راه براورد واقعی کارکرد یک مرکز، گردآوری اطلاعات از تمامی زبان آموزانی(بهمراه نام کامل و تصویر مدرک ایشان) است که پیش از این در مراکز مختلف شرکت داشته اند. این دقیقا رویکردی است که در ielts2.com در پیش خواهیم گرفت و از تابستان سال 1394 از تمامی کسانی که در هر یک از مراکز آزمون آیلتس خود را برگزار کرده خواهیم پرسید موارد زیر را گزارش کنند: (1) ایرانی یا غیر ایرانی بودن و همچنین رفتار آزمون گیرنده در روز مصاحبه آیلتس و نمره دریافتی، (2) بی نظمی احتمالی در برگزاری آزمون و از دست رفتن زمان، (3) در دسترس بودن یا نبودن هدفون و/یا کیفیت صدای بلندگوها و تعداد آن ها در سالن ها(4) بالا بودن سطح دشواری هر یک از مهارت های اصلی در سنجش با کتاب های سری Cambridge IELTS، و (5) گزارش تمامی سوال های بخش رایتینگ، اسپیکینگ و موضوع کلی بخش لیسنینگ و ریدینگ. تا کنون چندین نفر چنین گزارش هایی را به ما ارائه کرده اند که در حال تنظیم و انتشار آن ها در ielts2.com هستیم. یکی از نمونه ها را میتوانید در پیوند زیر بازبینی نمایید.

تجربه برگزاری امتحان آیلتس “حسام خرمی سرشت” در مرکز آیلتس تهران بهار ۹۴

تجربه برگزاری آزمون آیلتس “پروانه صادقی” ایرسافام – ۹ خرداد ۱۳۹۴

تجربه برگزاری آزمون آیلتس دانشگاه آزاد “مجمد شال فروش” – ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

بیشتر بخوانید:

مقايسه ي مراكز آزمون آيلتس با توجه به تجربيات كاربران از خانه آیلتس آفرینش

http://www.ielts-house.com/index.aspx?siteid=1&pageid=272&newsview=5109

مقایسه مراکز برگزاری آیلتس از applyabroad:

http://www.applyabroad.org/forum/archive/index.php/t-80673.html

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران کدامند؟

کلاهبرداری با تبلیغ “آیلتس بدون آزمون” و “استاد ممتحن آیلتس”

تاریخچه آیلتس از سال ۱۹۸۰

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

برگزاری بیش از ۲٫۵ میلیون آزمون آیلتس در سال ۲۰۱۴ در ۱۴۰ کشور

لینک موسسات برگزار کننده آزمون های آزمایشی آیلتس تافل

فرایند طراحی و تولید سوالات آزمون آیلتس چگونه است؟

فرایند طرح سوالات آیلتس، نظارت بر کیفیت آزمون

آیلتس متعلق به چه کسانی است؟

آزمون گیرندگان، examiner ها یا ممتحنین آیلتس

گرفتن نمره ۹ اسپیکینگ آیلتس با اخبار و سریال!

نمره ۸٫۵ آیلتس عایشه در آزمون اول بدون تجربه کلاس یا استاد

37 پاسخ های ایجاد شده:
 1. Hamed
  Hamed says:

  من نظر خاصی ندارم
  ولی چون هرکی این صفحه رو میخونه درگیر این مسئله استرس اور ایلتس هستش.میخوام بگم با اینکه من خودم تاحالا ایلتس ندادم و فعلا زبانمم خوب نیست ولی با مطالعات و صحبت هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که واقعا این بحث ها همش حاشیه هستش و تمرکز یه زبان اموز که قراره تا چند ماه دیگه ازمون بده و اکثرا سرنوشت ایندمون به این ازمون دوخته شده به هم میریزه.بنابرین به دلیل معتبر بودن و به چالش کشیدن زیاد ازمون دهنده به نظرم تلرانس خطای اصلاح خیلی پایین هستش فلذا هر کسی که در شرایط من هستش توصیه میکنم فقط تمرکزش و بزاره رو انگلیسیش و بیشتر کردن تمرین و مطالعه و بالابردن مهارت های چهارگانش وقتش و رو این حواشی تلف نکنه.من الان دو ساعته دارم این چیزارو میخونم یه لحظه الان به ذهنم رسید که من تو این دو ساعت حداقل ۱۰ تا لغت جدید میتونستم بخونم و حفظ کنم چه بسا دوتا از اون ده لغت و تو رایتینگ استفاده کنم و باعث بشه ممتحن ۲۵ صدم بیشتر بده و همون باعث بشه با گرد کردن و …. من به نمره هدفم برسم و برم به چیزی که میخوام برسم(به این قضیه میگن اثر پروانه ای که یه تئوری فیزیک هستش حتما بخونین خیلی تو زندگی به درد میخوره) بنابرین به نظرم فقط باید دانش زبانمون و بالا ببریم.همین
  من اردیبهشت ۹۷ میخوام ازمون بدم دعام کنید
  کل ایندم به این بستگی داره
  دعام کنید
  موفق باشید چاکر شما.

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود.

   امیدوارم بعد از برگزار آزمون هم همین دیدگاه رو داشته باشید.

   پاسخ
 2. SARAA
  SARAA says:

  سلام دوستان .من میخوام تجربم رو از آیلتس در اختیارتون بزارم.من 1سال و نیم توی 3 تا موسسه دوره های آمادگی آیلتس رو رفتم.سفیر و آفرینش اصلا دوره هاش خوب نبود.تنها جایی که نکاتش واسم جدید بود آموزشگاه بیان برتر بود یه دوره ی کوتاه داره ی که هر 4تا موهارت رو جمع بندی میکنن.من یهو نمرم جهش کرد.اگر میخواین دوره های آمادگی آیلتس رو شرکت کنید پیشنهاد میکنم حتما از مشاوره هاشون استفاده کنید.

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود.

   با توجه به اینکه در 3 آموزشگاه شرکت داشتید زحمت بکشید دقیق تر از نظر سرویس ارایه شده مقایسه بفرمایید.

   نام مدرسان رو هم حتما بفرمایید.

   پاسخ
 3. سمیرا
  سمیرا says:

  سلام دوستان .من میخوام تجربم رو از آیلتس در اختیارتون بزارم.من 1سال و نیم توی 3 تا موسسه دوره های آمادگی آیلتس رو رفتم.سفیر و آفرینش اصلا دوره هاش خوب نبود.تنها جایی که نکاتش واسم جدید بود آموزشگاه بیان برتر بود یه دوره ی کوتاه داره ی که هر 4تا موهارت رو جمع بندی میکنن.من یهو نمرم جهش کرد.اگر میخواین دوره های آمادگی آیلتس رو شرکت کنید پیشنهاد میکنم حتما از مشاوره هاشون استفاده کنید.

  پاسخ
 4. مهدي
  مهدي says:

  سلام دوستان لطفا بفرماييد كدوم استاد داخل اصفهان واسه آيلتس از همه بهتره؟؟؟؟؟

  پاسخ
 5. Zahra
  Zahra says:

  با سلام.من می‌خواستم برای آیلتس در اصفهان ثبت نام کنم.شنیدم ایرسافام بهتر از دانشگاه آزاده.میخواستم بدونم آیا این درسته و اگر کسی آدرسشو داره لطف میکنند برای من ارسال کنه. ممنون

  پاسخ
 6. مهران
  مهران says:

  من ايرسافام امتحان دادم
  L 8 s 7. R 7.5 w 6
  شرایط امتحان بد نبود ، ولی لطفا به نمره ها دقت کنید skill هایی که نمی تونن سلیقه ایی تصحیح کنن…

  این کامنت بدلیل عدم ارائه کارنامه حذف گردید.

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود به شما

   این مواردی که فرمودید دلیل بر این نیست که نمره شما واقعا بالاتر از اون چیزی که به شما داده شده بوده. ممکن است نمره بالاتر بوده ولی این دلایل قانع کننده نیست. معمولا هیچکس در این زمینه نمیتواند براورد درستی از نمره و سطح خودش داشته باشد و حتی شما میتوانید با شرکت در مرکز دیگر نمره مطلوب خود را کسب کنید.

   شخصا باور دارم مدرس آیلتس شما به این بدگمانی دامن زده است چرا که تخمین واقعی نمره رایتینگ یا اسپیکینگ نیازمند چیره دستی و تبحر بسیار بالاست و سطح خود استاد باید بالاتر از نمره 8 در اسکیل مربوطه بوده و سابقه طولانی(بالای 5 سال) در تحلیل سطح زبان آموزان و نمره های دریافتی ایشان داشته باشد که چنین مدرسانی بسیار نایاب هستند

   ار مواردی که شما میفرمایید من چندین برابر عجیب تر دیده ام(که احتمالا در یک فایل صوتی در همینجا منتشر خواهم کرد) و البته فراوان شنیده ام ولی باز هم این موارد باعث نمیشود بعنوان یک مدرس آیلتس توان تخمین درست زبان آموزان را نداشته باشم و نتوانم ایشان را به نمره مطلوب برسانم درصورتی که بنا به فرمایش شما مرکز ایرسافام یا هر مرکز دیگری باید با همه زبان آموزان رفتاری غیر حرفه ای داشته باشد.

   از زبان آموزانی که در زمستان و پاییز 1395 با من کلاس داشته اند و در این مرکز شرکت کرده اند تمامی ایشان نمره هایی کاملا منطقی و مطلوب دریافت کرده اند که کارنامه های ایشان را میتوانید در بخش نمره زبان آموزان مشاهده بفرمایید.

   شما اگر در هر یک از مراکز آیلتس ایران به فاصله 1 هفته آزمون برگزار کنید هرگز نمره های یکسان دریافت نخواهید کرد ولی نمره معدل شما معمولا یکسان خواهد بود. به نظر من نوسان نیم نمره ای در هر یک از مهارت ها کاملا طبیعی و درست است.

   پاسخ
 7. سحر
  سحر says:

  سلام بچه ها ميخواستم نظر شخصی مو بدم اگه در اصفهان میخواین کلاس آیلتس شرکت کنید کلاسای دکتر ک(توسط ielts2.com حذف شد!) نرین ایشون و خانمشون بشدت پولکی هستن و خانمش که مسئولیت کلاس ها و مدیریت رو بر عهده داره بشدت بیتربیت و دروغگو وعصبیه و هر دقیقه و هر ثانیه شوهرشو که دکتر ک باشن از بیرون کلاس چک میکنه کافیه بعد کلاس سوال داشته باشی از استاد اجازه سوال پرسیدن نمیده و بشدت روی شاگرد خانم حساسه به خاطر شوهرش فقط قبل از ثبت نام که پولو میخوان با مهربونی و لبخند موختونو میزنن و بعد یک هفته کاملن خودشونو نشون ميدن .طول دوره رو دو ماه و نیم فشرده اعلام میکنن در صورتی که دوره خود من پنج ماه طول کشید علتشم مسافرتای خانمش طول دوره بود و توی هفته کلاسو تعطیل میکردند و مثلن خود من که برای آیلتس ثبت نام کرده بودم و برنامه ریزی روی دو ماه و نیم کرده بودم به کلاس رایتینگ تسک وان نرسیدم و حقمو ضایع کردن چند جلسه هم از ریدینگ موند که دیگه گذاشتن هر وقت دلشون خواست تشکیل بدن در نتیجه نه تنها حق من و خیلی از بچه های دیگه ضایع شد و خیلی جلساتمون رو سوزوندن همینطور پولمونم هدر رفت و من صادقانه ميگم که داخل اصفهان جاهای دیگه به غیر از پ(توسط ielts2.com حذف شد!) ثبت نام کنید درسته که کلاسا شلوغه ولی شلوغ بودنش حکم مطب دکتری رو داره که الکی الکی شلوغه و فقط پول جمع کنن و هیچی از انسانیت و حق الناس حالیشون نیست در خصوص با کلاسها هم باید بگم که لیستنینگشو خودتون بخونید و تست های کمبریج رو بزنید چون هیچ بازدهی نداشت کلاسش و همینطور ریدینگش که دیگه همه میدونن فقط باید اسکیم و اسکن کنی و خودت تست بزنی و تمرین کنی اسپیکینگش خیلی ابتدایی بود در حد بیگینر و فقط جزوه میده و همون جزوشو روخونی میکنه سر کلاس پس بهتره جزوشو خودتون بگیرین و بخونین امیدوارم تجربیات من برای اصفهانی های عزیز کاربردی داشته باشه ….

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود

   این نوشته دیدگاه شخصی بازدید کننده گرامی به نام “سحر” میباشد و در راستای احترام به آزادی دیدگاه البته با حذف نام مدرس و آموزشگاه که ایشان ذکر کرده بودند منتشر میشود. این دیدگاه بازتاب طرز فکر گردانندگان ielts2.com نیست ولی بر این باور هستیم هر کس باید حق بیان دیدگاه خود را داشته باشد و از این رو به دیدگاه ایشان احترام گذاردیم. آموزشگاه های مورد نظر در شهر اصفهان درصورت وجود مشکل با این دیدگاه لطفا ما را در جریان بگذارند.

   با سپاس و آرزوی موفقیت برای تمامی زبان آموزان

   پاسخ
  • مهسا
   مهسا says:

   کاملا با نظر سحر موافقم. منم همونجا رفتم . فقط پولمو و وقتکو هدر دادم. اقای ک بسیار عجول هستند و سر کلاسشون ارامش نداره ادم . کلاسهای شلوغ و بی نظم. خانمشون هم که مذیر امزشگاه هستند فقط اولش با ادم خوبه بعدش….! خلاصه ادم سر در گم و گیج دوره ایشونو طی میکنه. تعیین سطحشون هم مسخره است!

   پاسخ
   • admin
    admin says:

    درود به شما مهسای عزیز

    کاش پیشنهاد هایی برای بهبود وضعیت آموزشی این مکانی که میفرمایید ارائه میکردید. شخصا شاید همین مشکل ها را در سیستم کاری خودم داشته باشم بتونم از دیدگاه های شما عزیزان استفاده کنم.

    با سپاس از زمانی که گذاشتید.

    پاسخ
    • مهسا
     مهسا says:

     خواهش میکنم. اولا ممنون از سایت مفیدتون. در مورد اموزش زبان تخصصی ندارم. فقط چیزهایی رو مطرح میکنم که تجربه و خواسته های خودم در این زمینه هست. اولا استاد درس نبایستی هول و با عجله بخاد مبحثی رو تموم کنه و با ارامش درس بده. چون ما ها همینجوریش از اسم امتحان وحشت داریم پس بایستی در درجه اول اعتماد به نفس پیدا کنیم و اضطراب ازمون دور شه. دوما نظم و انسجام و دوری از پراکنده گویی خیلی مهمه در هر تدریس. در رابطه با هر skill بایستی اولا منابع خوبی به جز جزوه ( ما عمدتا جزوه داشتیم ) حتما حتما معرفی شوند.( من شخصا از سایت ielts2.com خیلی منابع خوبی پیدا کردم). در تدریس هر مهارت بایستی اصول تبحر و مهارت در ان توسط استاد، از مبتدی تا پیشرفته به خوبی بیان شوند، (در جلسات ابتدایی). در ضمن ما در امزشگاه پ فرصت رفع اشکال نداشتیم کلاس که شلوغ بود خیلی گذارا و سریع سوال بمون میرسید. بعد از کلاس که اصلااا! بیان استاد هم در تدریس خیلی مهمه حالا چه به انگلیسی چه به فارسی، منظورم فهماندن مطلب هست. خلاصه بعد از این همه ضرر و زیان و گشت و گذار در سایت های مختلف حالا با توصیه های اقای ابوالقاسمی که کمال تشکر رو دارم ازشون الان فهمیدم بایستی چه طور اماده بشم برای ازمون.
     با تشکر

     پاسخ
     • admin
      admin says:

      سپاسگزارم از زمانی که گذاشتید و واقعا خوشحالم این سایت برای شما سودمند و آموزنده بوده 🙂

 8. شهرزاد
  شهرزاد says:

  سلام خسته نباشید من برای اولین بار می خوام امتحان آیلتس بدم خونمون اهواز است می خوام برم اصفهان انتحان بدهم ولی واقعا نمیدونم ایرسافام امتحان بدم یا دانشگاه آزاد اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره منو راهنمایی کنه ممنونم

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود
   پیشنهاد من به شما مرکز ایرسافام هست چون هم از هدست استفاده میکنند و 6م تلاش زیادی به خوب برگزار شدن آزمون دارند.
   در اصل تمامی مرکز ها سوالات را از خارج کشور دریافت میکنند و فرقی از این نظر و درجه سختی پرسش ها یا سطح و سلیقه نمره دهی وجود ندارد ولی کیفیت برگزاری آزمون و درجه رضایتمندی افراد میتواند متفاوت باشد.

   پیشنهاد شخصی من ایرسافام است. دوستان دیگر ممکن است پیشنهاد دیگری داشته باشند.

   پاسخ
 9. رضا
  رضا says:

  با عرض سلام و ادب. من آزمون 27 آگوست 2016 در مرکز ایرسافام اصفهان امتحان دادم. نظم جلسه و تمام شرایط برگزاری آزمون خوب بود. تنها مشکل اگزمینر استرالیایی اسپیکینگ بود که به طرز باورنکردنی به من کم داد. 1.5 نمره کنتر از براورد خودم. هرچی زحمت کشیده بودم بر باد رفت. لطفا دوستانی که تجربه مشابه از این آقا که جدید هم هست دارند نظراتشون رو قرار بدن. آیا کس دیگه ای هست که از ایشون کم گرفته باشه؟

  پاسخ
  • مریم
   مریم says:

   سلام : من ساکن اصفهانم میخواستم ایرسافام امتحان بدم اما گویا تاریخ برگذاری امتحانش با برنامه من جور نمیشه، دانشگاه ازاد با من جوره اما میترسم و خیلی استرسم بالاست، گفتم تهران امتحان بدم، اگه اگزمینر قراره استرالیایی باشه با توجه به صحبت های اقای زحمتکش بیام تهران انگار به صرفه تره !!!! چون از اگزمینر ها خیلی راضی بودن انگاری! لطفا راهنمایی کنید!
   اگر ادمین صلاح دونستن ادرس ایمیل من رو اگه بذارن برای تماس بیشتر و راحت تر ممنون میشم ، اگر هم که نه خودشون زحمت حذف رو بکشن
   مرسی
   maryam.bahrami1370@gmail.com

   پاسخ
   • admin
    admin says:

    درود.

    مریم عزیز هیچ تفاوتی بین مراکز وجود ندارد و مرکز ها فقط برگزار کننده هستند و سوالات از خارج از کشور به این مراکز ارسال میشود. بیشتر چیزی که شما بعنوان انتقاد در اینترنت مطالعه میکنید در واقع ایجاد جو منفی از طرف رقیب های تجاری مراکز آیلتس مختلف هست.

    پاسخ
 10. آریا
  آریا says:

  سلام خدمت همه ی دوستان.من 2april در موسسه عصر دین ودانش امتحان آیلتس آکادمیک دادم، اسپیکینگ هم چهار روز قبلش بود.اولین بار که امتحان آیلتس دادم و هیچ کلاسی هم نرفتم.نمره هام به ترتیبs:7,L:7.5,R;6,W:6.5 شدکه overall:7.ممتحن اسپیکینگم خانمی به نام اخوان بودن که قبل امتحان اینقدر بد شنیده بودم از ایشون وحتی تو حیاط قبل امتحان چند نفر اینقدر بد گفتن ازش که وقتی از پشت شیشه اتاق اسپیکینگ دیدم ممتحن مشخصاتش همونیه که بچه ها گفته بودن اصن خودمو باختم.یه ذره مکث کردم یه نفس عمیق کشیدم رفتم داخل.بعد که خودشو معرفی کرد دیدم اره خودشونن.خوب من حدسم حول نمره 7.5 بود ولی 7 گرفتم شاید اگه اونقدر بی دلیل به حرف های بقیه گوش نداده بودم میتونستم 8 بگیرم.4روز بعد که نوبت سه مهارت دیگه بود همه چی خوب بود،از نظم آزمون گرفته تا کیفیت هدفون ها،وسیله ها رو تحویل بوفه دادیم و رفتیم تو وتقریبا امتحان ساعت 9:50 شروع شد با اینکه گفتن از ساعت 8:30 در ها بسته میشه(اکثرا تا قبل 8:15 اومدن داخل)در مورد لیسنینگ من 10تا کتاب کمبریج رو یه بار تمام لیسنیگاشو زدم نمرم اوایل 6 بود و تو کتاب 10 هرچهارتاش 8.5 شدم.توصیه شخصیم به دوستان اینه که سر قسمت لیسنینگ کاملا متمرکز باشن من متاسفانه سر قسمت سوم لیسنیگ حواسم ناخودآگاه پرت شد ومتاسفانه مجبور شدم چهارتا سوالو شانسی بزنم که احتمالا چهارتاشم غلط بود.در مورد ریدینگ کوتاهی از خودم بود چون کلا قبل امتحان فقط ویدیو های یوتیوب ریدینگو دیدم و یه ریدینگ بیشتر نزدم.ریدینگ سرجلسه یه ذره واسم سخت بود.درمورد رایتینگ انتظارم 7 بود که خوب 6.5 شدم احتمالا یه جاهایی اشتباه کردم.اما در مورد منابع من همش از یوتیوب و ویدیوهاش استفاده کردم .نظر شخصیم اینه که وقتی میخواین یه امتحان انگلیسی بدین باید همه ی منابعتون انگلیسی باشه وفارسی توش نداشته باشه.مثلا روز اسپیکینگ همه منو چون که کتابی به اسم معمارزاده رو نخونده بودم مسخره کردن وگفتن بالای 6 نمیگیری!اما در مورد اسپیکینگ ویدیوهای یوتیوب و کتاب15 days practice for speaking منابع مورد استفاده من بود .ضمن اینکه از 48 ساعت قبل آزمون حتی یه کلمه هم فارسی صحبت نکردم در این زمینه هم مورد تمسخر خیلی ها واقع شدم ولی اهمیتی ندادم چون نتیجه نهایی واسم مهم بود.در مورد رایتینگ خودم یه تمپلیت واسه خودم طرح کردم و در مورد 4 مدل مختلف رایتینگ آیلتس از هر کدوم واسه خودم نوشتم. نمره مورد نظر دانشگاه 6 یا 6.5 بود که خوب خوشبختانه دیگه مشکلی نیست.درحال حاضر دارم بیشتر رو ریدینگم کار میکنم که تو دانشگاه به مشکل برنخورم.آمیدوارم همگی موفق باشین ونکته اخر اینکه خودتونو باور داشته باشین و به حرف های منفی زیاد توجه نکین.

  پاسخ
 11. موحد
  موحد says:

  با سلام ، با تمام توضیحاتی که در بالا خواندم ولی تجربه متفاوتی در این باره دارم ، چه طور میشه کسی در ریدینگ ۶ بگیره و دفه بعد با کلی پیشرفت ۴.۵ بگیره ، هر دو امتحان هم در ایلتس تهران بود ، به نظر من واقعا بعضی از این موسسه ها معلوم نیست چه جوری نمره میدهند ، تجربه خودم اینه که فقط جایی امتحان بدین که هدفون داشته باشه ، ایلتس تهران رو هم کلا بیخیال شین.

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود به شما

   البته بررسی و نتیجه گیری جزئیات بسیار بیشتری نیاز دارد و گاه بسیار پیچیده و گمراه کننده است ولی دیدگاه شما برای تمامی ما محترم است.

   پاسخ
 12. سارا
  سارا says:

  بدترین و نامردترین موسسه ایرسافام است، با سرنوشت آدم بازی میکنن .

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود
   بر پایه آنچه در سال های گذشته دیده ام، کمتر کسی از نتیجه آزمون آیلتس یا تافل خود رضایت و خرسندی کامل داشته باشد چه داوطلب هایی که در آزمون نخست نمره های پایین دریافت میکنند و چه کسانی که با تکرار چندین باره آزمون به نمره بالا میرسند. با اینهمه با در دسترس قرار دادن اطلاعات بیشتر درباره تجربه آزمون خود، دیگر علاقمندان به شرکت در این آزمون بی گمان امکان گزینش مناسب تری خواهند داشت.
   پیروز باشید

   پاسخ
 13. مرجان
  مرجان says:

  هیچ ممتحنی نمیتونه بیشتر از 0.5 نمره از شما توی اسپیکینگ یا رایتینگ کم کنه چون اگه به اعتراض اون نفر رسیدگی بشه و نمره تغییر داده بشه گواهینامه اگزمینر بودنش باطل میشه و برای همین خودشو برای کم کردن نمره از شما به خطر نمییندازه. نهایت کاری که بتونه بکنه اینه که نیم نمره کمتر بده که بشه با چک و چونه توجیهش کرد. اون نیم نمره رو هم میشه با بهتر خوندن جبران کرد. منظورم اینه بالاتر گرفت که اگه هم ازت کم کردن بازم به نمره ای که باید برسی بتونی برسی

  پاسخ
 14. محمدرضا
  محمدرضا says:

  به نام خدا
  بنده در ایرسافام در تاریخ ۱۸ مهر اصفهان امتحان دادم. انتظار نمره بیشتری داشتم بالاخص در بخش Writing و Listening . به نظرم Writing ها را بد صحیح می کنند. چرا که یکی از افرادی که همراه با من در امتحان شرکت کرده بود برای بار چهارم می گفت امتحان می دهد تا نمره فکر کنم ۷ در Writing بگیرد. البته نمی دانم سه دفعه قبلی را نیز ایرسافام امتحان داده بود یا نه ولی فکر کنم چرا ایرسافام امتحان داده بود. خودم در بخش Reading شدم ۷. Speaking ۶.۵ ولی Listening و Writing 5.5 که برایم خیلی گران تمام شد. کلا ۶ شدم. مجبورم یک بار دیگر امتحان بدهم ولی هنور نمی دانم ایرسافام یا جایی دیگر. برایم نمره Writing باور نکردنی بود. حتی ۶ هم نشدم. شاید چون بد خط نوشته بودم.
  موفق باشید

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود به شما محمد رضای گرامی
   ممنون که دیدگاه و تجربه خود را با دیگران در میان گذاردید.
   آروزی پیروزی برای شما داریم

   پاسخ
 15. se
  se says:

  سلام
  من دو بار موسسه ایرسافام آیلتس دادم و برای بار سوم آیلتس دانشگاه ازاد همدان رو شرکت کردم
  از نظر امکانات همدان هیچ کمبودی نداشت و تفاوت اصلی اش با ایرسافام این بود که کم بودن تعداد شرکت کنندگان در همدان و برخورد مسولین باعث میشد استرس تا حد قابل ملاحظه ای کم بشه و این باعث میشه بتونید به نمره ای که استحقاقش رو دارید بتونید دست پیدا کنید
  من به دوستانی که هنوز امتحان نداده اند پیشنهاد میکنم مرکز استانی دانشگاه ازاد رو نادیده نگیرند مخصوصا اگر خودشون اهل همون شهر ها هستند
  در یکی از امتحانهای ایرسافام که من شرکت کردم نزدیک 400 نفر توی یک سالن امتحان میدادند و این حجم شرکت کننده استرس خیلی زیادی ایجاد میکنه
  امیدوارم همه بتونند نمره ای که میخوان رو بگیرن

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود به شما دوست گرامی،

   بسیار سپاسگذارم از اینکه تجربه های خود را با دیگر زبان آموزان و علاقمندان به اشتراک گذارده اید. از شما تقاضا دارم برای اینکه خواننده های این صفحه بتوانند به گفته های شما اعتماد بیشتری داشته باشند یا نام کامل خود را بفرمایید و یا زحمت بکشید تمامی سوالات اسپیکینگ و رایتینگ آزمون خود را بهمراه تاریخ آن درج بفرمایید تا همانند دیگر تجربه های زبان آموزان و دوستان مورد پذیرش بیشتری واقع شود.
   پیروز باشید

   پاسخ
  • برنجی
   برنجی says:

   با سلام میخواستم اطلاعات بیشتری درباره برگزاری امتحان آیلتس در همدان داشته باشم. اگر امکانش هست به من ایمیل بزنید تا سوالاتم را بپرسم. یا همینجا خصوصا درباره اسپیکینگ و رایتینگ و نحوه نمره دهی بین ایرسافام و واحد همدان. تفاوتی هست؟ شما هر دو مرکز را امتحان کردید، نمراتی که گرفتید در هر آزمون چطور بود؟ من قصد داشتم ایرسافام امتحان بدم اما همدان خیلی نزدیکتره به من. ممنون میشم تجاربتان را به اشتراک بگذارید.

   پاسخ
   • admin
    admin says:

    درود به شما

    دوست گرامی شوربختانه هیچ اطلاعاتی درباره نحوه کارکرد مراکز برگزاری آزمون آیلتس در همدان در دسترس ما نیست. میتوانید با جستجوی اطلاعات در اینترنت بخت خود را در این باره بیازمایید. سخن آخر اینکه پافشاری زیادی بر روی تفاوت مرکز های مختلف نداشته باشید. اگر به اندازه کافی با زبان انگلیسی و چهارچوب آزمون آیلتس آشنایی داشته باشید بدون شک نمره خوبی دریافت خواهید کرد و برگزاری این آزمون ها به باور ما تا اندازه زیادی استاندارد هست و نباید بیش از اندازه نگران بود.

    پاسخ
 16. Iman
  Iman says:

  Hi,
  I dont think think they evalute you subjectively and there are peole who have to reexam and pay a lot to these centers

  پاسخ
 17. nazli
  nazli says:

  من دو بار استرالیا امتحان دادم و اسپیکینگ 7.5 شدم ولی عصر دین و دانش با استاندارد بالای نمره دهی خود ( بهتر از یک native) به من اسپیکینگ 6.5 داد!!!!!!!
  تروخدا مثل من پول و وقتتونو با این جور موسسات بی مسئولیت هدر ندین.

  پاسخ

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.