کدام مراکز برگزار کننده آیلتس برای امتحان از همه بهتر است؟

۳۲۸۳بازدید

کدام مراکز برگزار کننده آیلتس برای امتحان از همه بهتر است؟
۴٫۴ (۸۸%) ۱۰ votes

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

چند سال پیش که برای دیدار یکی از استاد های دوران دانشجویی به دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران رفته بودم و در دفتر ایشان سرگرم صحبت بودیم، ۲ دانشجوی دختر سال اولی که اتفاقا خواهر دوقلوی همسان بودند وارد اتاق شدند و با پافشاری از استاد خواهش کردند که ورقه امتحانشان را به آن ها نشان دهد چون ادعا داشتند مطمئن بودند در تصحیح و نمره دهی ایشان مشکلی وجود دارد چرا که هرگز پیش از آن نمره هایشان با هم متفاوت نبوده است! پس از چند دقیقه مقاومت، استاد از روی احترام و بزرگواری برگه ها را بیرون آورد و به ایشان نشان داد تا مطمئن شوند حتی دو قلو های همسان هم ممکن است در یک آزمون کارکرد همسانی نداشته و بسته به شرایط محیطی و شرایط امتحان نمره ای ناهمسان با آنچه پنداشته اند دریافت کنند!

.

دانلود شاهکارهای سینمایی زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود زیباترین آهنگ های انگلیسی به همراه متن

.

دانلود بهترین انیمیشن های تاریخ سینما با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود گلچین ۵۰ مستند برای تقویت زبان انگلیسی

.

فهرست بهترین منابع آیلتس + توضیحات صوتی مدرس

.

درحالیکه بسیاری از زبان آموزان با یک جستجوی ساده اینترنتی نخستین مرکزی را که در گوگل پدیدار شود بعنوان مرکز مورد نظر خود برای نام نویسی آزمون آیلتس گزینش میکنند و حتی شاید نام آن را نیز تا روز آزمون به یاد نیاورند و در پایان هم نمره ۶ یا ۷ دریافت میکنند، برخی دیگر بر این باور هستند که تفاوت میان مراکز برگزار کننده آزمون های آیلتس به اندازه ای زیاد است که باید حتما با یک بررسی دقیق و زیر و رو کردن اینترنت و تا اندازه ای بر پایه گفته های افراد بی نام و نشان این تصمیم گیری را انجام داد.

بعنوان کسی که آموزش دهنده دوره های آمادگی آزمون های آیلتس و تافل است بر این باورم که آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد و منصفانه است و گرچه هیچ چیز ۱۰۰% بدون عیب و ایراد نیست، خطا و دیدگاه های شخصی تصحیح کنندگان رایتینگ های آیلتس و تعیین نمره بخش اسپیکینگ، برخلاف آنچه از سوی برخی کاربران بی نام و نشان در تالار های اینترنتی و بخش دیدگاه های برخی سایت ها با هدف افزایش بازدید و/یا ایجاد هراس در دل زبان آموزان منتشر میشود(!)، بسیار اندک بوده و به گونه ای نیست که بازتاب چشمگیری بر کارنامه آزمون دهنده داشته و سرنوشت ایشان را دگرگون کند.

تازه(افزوده شده در بهمن ۱۳۹۵)

با هدف جلوگیری از برخی جو سازی ها و حرکتهای هدفمند که نتیجه رقابت بین مراکز رسمی آیلتس است تمامی دوستانی که انتقادی به هر یک از مراکز برگزاری آیلتس دارند و در این صفحه زحمت میکشند و تجربه شان را بازگو میفرمایند(و برخی از آن ها به باور ما کاملا صحیح است!)، دیدگاه باید با ارسال کارنامه دریافتی به ای میل زیر و انتشار آن در این صفحه همراه باشد در غیر این صورت کامنت تایید نخواهد شد. (در ielts2.com برخلاف تالارهای اینترنتی همه ادعاها باید با دلیل و مدرک همراه باشد)

persiatrans@gmail.com

فهرست ۷ مرکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در ایران مورد تایید سازمان سنجش(۲۰۱۷)

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران – آخرین تجربه های واقعی از پروشات، ایرسافام و شکوه!

در اینجا برخی تجربه های واقعی برخی شرکت کنندگان با نام کامل که زحمت کشیدند و این فایل های صوتی را ضبط کرده اند را میشنوید:

تجربه جناب محسن زحمتکش از مرکز آیلتس پروشات:

.

تجربه جناب رضا رفیعی از آزمون آیلتس UKVI در مرکز ایرسافام:

.

تجربه جناب محسن زحمتکش از مرکز آیلتس شکوه:

.

توصیه های پیروز توحیدی درباره بهترین روش ها برای آمادگی برای آزمون آیلتس :

.

تجربه پیروز توحیدی از برگزاری آزمون آزمایشی (Mock) آیلتس در مرکز بیان برتر VIP Talk:

.

تجربه سرکار خانم نیایش از برگزاری آیلتس در مرکز ایرسافام:

.

تجربه سرکار خانم بهناز از برگزاری آیلتس در مرکز ایرسافام:

.

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران – شایعات و دروغ ها

در اینجا به برحی شایعات و دروع های هدفمند طرح شده در این زمینه از سال ۱۳۹۰ تا کنون میپردازیم. دروغ هایی که بصورت ساماندهی شده در سطح اینترنت از سوی کسانی که هرگز در آزمون های آیلتس شرکت نداشته اند پخش میشود و هدف از آن ها هدایت شرکت کنندگان به سمت یک مرکز خاص میباشد.

پس از تصحیح، از تمامی نمره های آیلتس یک نمره کم میشود؟!

بسیاری از زبان آموزانی که با آن ها کار کرده ام در زمانی موفق به دریافت نمره ۷ در تمامی ۴ مهارت آیلتس شدند که برای مثال مرکز دانشگاه آزاد بعنوان بدترین مرکز معرفی میشد و حتی کسی که خود را در یکی از تالار های پربازدید و نام آشنا در زمینه آیلتس، اگزمینر آیلتس معرفی میکرد اعلام میکرد که در این مرکز بدلیل برخی سیاست ها از تمامی نمره ها پس از تصحیح یک نمره کسر و سپس اعلام میشود! و همچنین توصیه اکیدی داشتند که برای برگزاری آزمون آیلتس باید به کشورهای همسایه یا حتی کشورهای دوردست سفر کرد! این گفته ها برای من بسیار جالب بود چون در همان دوره زبان آموزانی بودند که به سادگی نمره ۷ در تمامی مهارت ها دریافت میکردند. اگر این گفته ها و گفته هایی از این دست واقعا درست باشد پس نمره این زبان آموزان که بیش از ۷ ماه آموزش ندیده بودند باید در حد نمره ۸ بوده باشد!

چرا نباید به گفته افراد بی نام و نشان یا موسسات آیلتس اعتماد کرد؟

شمار گفته های بی ربط و کاملا نادرستی که از سوی افراد بی نام و نشان و حتی از سوی برخی مرکز های برگزار کننده آزمون های آزمایشی و دوره های آمادگی آیلتس به ویژه در فضای اینترنت مطرح میشود بدون شک بیشتر از حرف های درست و راهنمایی های سازنده ای است که این مرکز ها یا افراد ارائه میکنند. شاید دلیل پایه این موضوع کاملا بازاری نگاه کردن به مساله آموزش باشد و شاید در شخصیت کاملا غیر فرهنگی و آکادمیک این مراکز و افراد. به برخی از این دست اظهار نظر ها پیشتر پرداخته ایم:

تکراری بودن سوالات آیلتس و دسترسی به بانک سوالات آیلتس!

سخت تر شدن سوال های آیلتس در چند سال اخیر و نیاز بیشتر به شرکت در برخی کلاس ها

در زمینه ادعاهایی که درباره مراکز برگزاری آیلتس و برخی آزمون ها مطرح است و بازار داغی دارد، شخصا بر این باورم هرگز به کسی که نام کامل خود را منتشر نمیکند و اصلا تصویری از مدرک ایشان در دست نیست نباید اعتماد کرد و گفته های ایشان هرگز نیابد پایه تصمیم گیری باشد چرا که این شخص ممکن است اصلا وجود خارجی نداشته باشد یا هرگز در آزمونی که ادعا میکند شرکت نداشته است! از سوی دیگر برخی دیگر از این نوشته ها و دیدگاه ها از سوی درصد اندکی از شرکت کنندگان در آزمون منتشر میشوند که به نوعی یا از نمره خود ناراضی هستند(به حق یا بیهوده) و آن را نمیپذیرند و یا مستقیما از سوی برخی موسسات با هدف هایی مشخص اقدام به تخریب میکنند.

چرا به حرف ناراضی هایی که نمره خوب نگرفته اند اعتماد ندارم؟

پایمان شدن حق شرکت کنندگان در آزمون، هرچند اندک، به باور من یک حقیقت همیشگی است و جزئی از فرایند هر آزمون و شیوه سنجش؛ همچنین باور دارم دست کم در دوران ما راهی برای پایان دادن به آن وجود ندارد. برای مثال برادرم که چند سال پیش در آزمون آیلتس دانشگاه آزد شرکت کرده بود از هدر رفتن ۱۰ دقیقه از زمان رایتینگ تنها به دلیل ناهماهنگی ۳ طبقه محل برگزاری آزمون با یکدیگر خبر داد! اما این حقیقت که حتی ممکن است نمره رایتینگ ایشان به ناحق ۰٫۵ نمره کمتر شده مانع نمیشود که این مرکز را به دیگر زبان آموزان پیشنهاد نکنم چرا که این ۰٫۵ نمره از دست رفته به سادگی در فرایند گرد کردن نمره ها به بالا به زبان آموز بازگردانده میشود و به احتمال بسیار بالا(۹۹%) هیچ مرکزی بیش از ۱ نمره را در یک مهارت از کسی ضایع نمیکند! از این رو تمرکز بیش از اندازه بر اینکه آزمون گیرندگان کدام مرکز نمره بالاتری میدهند و اینکه نمره اسپیکینگ یک زبان آموز در سطح ۸ بوده و به ایشان نمره ۵ داده شده از پایه نادرست و غیر واقعی است.

اگر در زمینه مقایسه مراکز آزمون و بهتر یا بدتر نمره دادن یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید خواهید دید از مرکز برگزاری آیلتس ایرسافام بسیار نکوهش شده و حتی مراکزی که خود کارنامه روشنی در تعیین نمره رایتینگ و اسپیکینگ در آزمون های آزمایشی ندارند و کوچکترین نظراتی را حذف میکنند دست افرادی به اصطلاح “داوطلبان” را باز گذاشته تا حتی بدون ذکر نام واقعی خود یا در دسترس قرار دادن کارنامه ای که ادعا میکنند آن را دریافت کرده اند یا حتی بازگو کردن سوالاتی که در روز آزمون در برابرشان قرار گرفته، دیدگاه های خود را وارد صفحه ای با هزاران بازدید روزانه نمایند!

یکی از موانع بر سر راه روشن شدن واقعیت این است که هیچکس بر تمامی نمره ها یا شرایط آزمونی که در یک روز مشخص برگزار شده دسترسی ندارد و هر کس هر ادعایی میتواند بکند! شخصا از تمامی زبان آموزانی که پیش از این در مرکز آزمون ایرسافام شرکت کرده بودند و به نمره خود دست یافته یا نیافته بودند درخواست کردم تجربه خود را بنویسند و نمره های خود را اعلام کنند. جالب اینکه هیچکس هیچ اعتراضی نداشت و تمامی نمره هایی که این افراد اعلام کردند طبیعی و کمابیش همان نمره هایی بود که براورد کرده بودند و کوچکترین مشکلی از نظر روش برگزاری آزمون، خصمانه بودن رفتار ممتحن ها، تصحیح رایتینگ یا کیفیت صدا یا موارد دیگر از سوی ایشان گزارش نشد!

چطور میتوان کارکرد واقعی یک مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس را سنجید؟

به باور من تنها راه براورد واقعی کارکرد یک مرکز، گردآوری اطلاعات از تمامی زبان آموزانی(بهمراه نام کامل و تصویر مدرک ایشان) است که پیش از این در مراکز مختلف شرکت داشته اند. این دقیقا رویکردی است که در ielts2.com در پیش خواهیم گرفت و از تابستان سال ۱۳۹۴ از تمامی کسانی که در هر یک از مراکز آزمون آیلتس خود را برگزار کرده خواهیم پرسید موارد زیر را گزارش کنند: (۱) ایرانی یا غیر ایرانی بودن و همچنین رفتار آزمون گیرنده در روز مصاحبه آیلتس و نمره دریافتی، (۲) بی نظمی احتمالی در برگزاری آزمون و از دست رفتن زمان، (۳) در دسترس بودن یا نبودن هدفون و/یا کیفیت صدای بلندگوها و تعداد آن ها در سالن ها(۴) بالا بودن سطح دشواری هر یک از مهارت های اصلی در سنجش با کتاب های سری Cambridge IELTS، و (۵) گزارش تمامی سوال های بخش رایتینگ، اسپیکینگ و موضوع کلی بخش لیسنینگ و ریدینگ. تا کنون چندین نفر چنین گزارش هایی را به ما ارائه کرده اند که در حال تنظیم و انتشار آن ها در ielts2.com هستیم. یکی از نمونه ها را میتوانید در پیوند زیر بازبینی نمایید.

تجربه برگزاری امتحان آیلتس “حسام خرمی سرشت” در مرکز آیلتس تهران بهار ۹۴

تجربه برگزاری آزمون آیلتس “پروانه صادقی” ایرسافام – ۹ خرداد ۱۳۹۴

تجربه برگزاری آزمون آیلتس دانشگاه آزاد “مجمد شال فروش” – ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

بیشتر بخوانید:

مقایسه ی مراکز آزمون آیلتس با توجه به تجربیات کاربران از خانه آیلتس آفرینش

http://www.ielts-house.com/index.aspx?siteid=1&pageid=272&newsview=5109

مقایسه مراکز برگزاری آیلتس از applyabroad:

http://www.applyabroad.org/forum/archive/index.php/t-80673.html

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران کدامند؟

کلاهبرداری با تبلیغ “آیلتس بدون آزمون” و “استاد ممتحن آیلتس”

تاریخچه آیلتس از سال ۱۹۸۰

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

برگزاری بیش از ۲٫۵ میلیون آزمون آیلتس در سال ۲۰۱۴ در ۱۴۰ کشور

لینک موسسات برگزار کننده آزمون های آزمایشی آیلتس تافل

فرایند طراحی و تولید سوالات آزمون آیلتس چگونه است؟

فرایند طرح سوالات آیلتس، نظارت بر کیفیت آزمون

آیلتس متعلق به چه کسانی است؟

آزمون گیرندگان، examiner ها یا ممتحنین آیلتس

گرفتن نمره ۹ اسپیکینگ آیلتس با اخبار و سریال!

نمره ۸٫۵ آیلتس عایشه در آزمون اول بدون تجربه کلاس یا استاد

.

دانلود رایگان ویدیوهای آموزشی آیلتس سایمون Simon

.

دانلود ویدیوهای آموزش آیلتس استاد Liz

.

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و آیلتس ( با شیوه خودخوان)

.

دانلود اپلیکیشن های اندرویدی آیلتس، تافل و زبان انگلیسی

.

دانلود ویدیوی سخنرانی های TED برای تقویت لیسنینگ آیلتس

.

دانلود گلچین کتاب های آموزش گرامر انگلیسی

.

آموزش ویدیویی و متنی گرامر زبان انگلیسی

.

بایگانی کامل مجموعه ۶ Minute English سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸

.

دانلود ۴۰۰ برنامه British Council Podcasts بهمراه Text

.

تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ جهان (دربرگیرنده ۱۱۸ سخنرانی)

.

۲۰۰ نمونه سوال اسپیکینگ آیلتس با جواب (part 1)

.

بایگانی نمونه سوالات رایتینگ آیلتس سری کتاب های Cambridge IELTS

.

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۱۸

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

فهرست پردرآمدترین مشاغل در ایران

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا ۲۰۱۸

بهترین مراکز آزمون آیلتس در تهران

دانلود کاملترین دوره خودآموز زبان انگلیسی و آیلتس (۵۰۰ ویدئو)

http://mrsielts.com

خرید بسته آموزشی آیلتس و زبان انگلیسی

.

تعیین نمره اسپیکینگ شما توسط استاد با نمره ۸٫۵ در کانال تلگرام @ielts2com

۳۲۸۳بازدید

دیدگاه ها

 • ……[توسط ielts2 حذف شد] امتحان ندید. آقای م….[توسط ielts2 حذف شد] یکی از اگزمینورها اسپکینیگ هست که همیشه هم هستش تویه همه شهرا و اصلا صداشو متوجه نمیشی چون پیره و آروم صحبت میکنه و انگار دندان مصنوعی چیزی داره. بخدا راست میگم. خیلیا از دستش شاکی هستن چون صداش آرومه و هرچند بهش میگی لطفا بلندتر صحبت کن بازم لجبازی میکنه آروم صحبت میکنه و اصلا نمیفهمی چی میکه. خصوصی هم کلاس میزاره و شاگردای خودشو احتمالا نمره بالا بده.

 • Brave    Brave

  سلام کدوم مراکز از هدفشون برای لیسنینگ استفاده میشه؟

  • admin    admin

   درود

   تا جایی که اطلاع دارم همه مراکز بجز دانشگاه آزاد.

   میتونید با تک تک مرکز ها تماس بگیرید و مستقیما بپرسید:

 • مهدي    مهدي

  سلام دوستان لطفا بفرمایید کدوم استاد داخل اصفهان واسه آیلتس از همه بهتره؟؟؟؟؟

 • Zahra    Zahra

  با سلام.من می‌خواستم برای آیلتس در اصفهان ثبت نام کنم.شنیدم ایرسافام بهتر از دانشگاه آزاده.میخواستم بدونم آیا این درسته و اگر کسی آدرسشو داره لطف میکنند برای من ارسال کنه. ممنون

 • سحر    سحر

  سلام بچه ها میخواستم نظر شخصی مو بدم اگه در اصفهان میخواین کلاس آیلتس شرکت کنید کلاسای دکتر ک(توسط ielts2.com حذف شد!) نرین ایشون و خانمشون بشدت پولکی هستن و خانمش که مسئولیت کلاس ها و مدیریت رو بر عهده داره بشدت بیتربیت و دروغگو وعصبیه و هر دقیقه و هر ثانیه شوهرشو که دکتر ک باشن از بیرون کلاس چک میکنه کافیه بعد کلاس سوال داشته باشی از استاد اجازه سوال پرسیدن نمیده و بشدت روی شاگرد خانم حساسه به خاطر شوهرش فقط قبل از ثبت نام که پولو میخوان با مهربونی و لبخند موختونو میزنن و بعد یک هفته کاملن خودشونو نشون میدن .طول دوره رو دو ماه و نیم فشرده اعلام میکنن در صورتی که دوره خود من پنج ماه طول کشید علتشم مسافرتای خانمش طول دوره بود و توی هفته کلاسو تعطیل میکردند و مثلن خود من که برای آیلتس ثبت نام کرده بودم و برنامه ریزی روی دو ماه و نیم کرده بودم به کلاس رایتینگ تسک وان نرسیدم و حقمو ضایع کردن چند جلسه هم از ریدینگ موند که دیگه گذاشتن هر وقت دلشون خواست تشکیل بدن در نتیجه نه تنها حق من و خیلی از بچه های دیگه ضایع شد و خیلی جلساتمون رو سوزوندن همینطور پولمونم هدر رفت و من صادقانه میگم که داخل اصفهان جاهای دیگه به غیر از پ(توسط ielts2.com حذف شد!) ثبت نام کنید درسته که کلاسا شلوغه ولی شلوغ بودنش حکم مطب دکتری رو داره که الکی الکی شلوغه و فقط پول جمع کنن و هیچی از انسانیت و حق الناس حالیشون نیست در خصوص با کلاسها هم باید بگم که لیستنینگشو خودتون بخونید و تست های کمبریج رو بزنید چون هیچ بازدهی نداشت کلاسش و همینطور ریدینگش که دیگه همه میدونن فقط باید اسکیم و اسکن کنی و خودت تست بزنی و تمرین کنی اسپیکینگش خیلی ابتدایی بود در حد بیگینر و فقط جزوه میده و همون جزوشو روخونی میکنه سر کلاس پس بهتره جزوشو خودتون بگیرین و بخونین امیدوارم تجربیات من برای اصفهانی های عزیز کاربردی داشته باشه ….

  • admin    admin

   درود

   این نوشته دیدگاه شخصی بازدید کننده گرامی به نام “سحر” میباشد و در راستای احترام به آزادی دیدگاه البته با حذف نام مدرس و آموزشگاه که ایشان ذکر کرده بودند منتشر میشود. این دیدگاه بازتاب طرز فکر گردانندگان ielts2.com نیست ولی بر این باور هستیم هر کس باید حق بیان دیدگاه خود را داشته باشد و از این رو به دیدگاه ایشان احترام گذاردیم. آموزشگاه های مورد نظر در شهر اصفهان درصورت وجود مشکل با این دیدگاه لطفا ما را در جریان بگذارند.

   با سپاس و آرزوی موفقیت برای تمامی زبان آموزان

  • مهسا    مهسا

   کاملا با نظر سحر موافقم. منم همونجا رفتم . فقط پولمو و وقتکو هدر دادم. اقای ک بسیار عجول هستند و سر کلاسشون ارامش نداره ادم . کلاسهای شلوغ و بی نظم. خانمشون هم که مذیر امزشگاه هستند فقط اولش با ادم خوبه بعدش….! خلاصه ادم سر در گم و گیج دوره ایشونو طی میکنه. تعیین سطحشون هم مسخره است!

   • admin    admin

    درود به شما مهسای عزیز

    کاش پیشنهاد هایی برای بهبود وضعیت آموزشی این مکانی که میفرمایید ارائه میکردید. شخصا شاید همین مشکل ها را در سیستم کاری خودم داشته باشم بتونم از دیدگاه های شما عزیزان استفاده کنم.

    با سپاس از زمانی که گذاشتید.

    • مهسا    مهسا

     خواهش میکنم. اولا ممنون از سایت مفیدتون. در مورد اموزش زبان تخصصی ندارم. فقط چیزهایی رو مطرح میکنم که تجربه و خواسته های خودم در این زمینه هست. اولا استاد درس نبایستی هول و با عجله بخاد مبحثی رو تموم کنه و با ارامش درس بده. چون ما ها همینجوریش از اسم امتحان وحشت داریم پس بایستی در درجه اول اعتماد به نفس پیدا کنیم و اضطراب ازمون دور شه. دوما نظم و انسجام و دوری از پراکنده گویی خیلی مهمه در هر تدریس. در رابطه با هر skill بایستی اولا منابع خوبی به جز جزوه ( ما عمدتا جزوه داشتیم ) حتما حتما معرفی شوند.( من شخصا از سایت ielts2.com خیلی منابع خوبی پیدا کردم). در تدریس هر مهارت بایستی اصول تبحر و مهارت در ان توسط استاد، از مبتدی تا پیشرفته به خوبی بیان شوند، (در جلسات ابتدایی). در ضمن ما در امزشگاه پ فرصت رفع اشکال نداشتیم کلاس که شلوغ بود خیلی گذارا و سریع سوال بمون میرسید. بعد از کلاس که اصلااا! بیان استاد هم در تدریس خیلی مهمه حالا چه به انگلیسی چه به فارسی، منظورم فهماندن مطلب هست. خلاصه بعد از این همه ضرر و زیان و گشت و گذار در سایت های مختلف حالا با توصیه های اقای ابوالقاسمی که کمال تشکر رو دارم ازشون الان فهمیدم بایستی چه طور اماده بشم برای ازمون.
     با تشکر

     • admin    admin

      سپاسگزارم از زمانی که گذاشتید و واقعا خوشحالم این سایت برای شما سودمند و آموزنده بوده 🙂

  • با سلام و احترام ،
   من الان کلاس های فوق را در موسسه پردیس دانش شرکت می کنم . درست است که ایشان برای اینکه هر جلسه را بتواند به موقع تمام کند عجول هستند ولی مطالبی که ارانه می کنند بسیار کاربردی و با وسواس انتخاب شده و خود شما هم فرمودید که جزوه ایشان را تهیه کنید و خودتون بخونید.
   در مقایسه با موسسات دیگر که بنده و برادرم شرکت کرده ایم بسیار کاربردی کار می کنند مثلا هر تعداد رایتینگ می نویسیم با کامنت گذاری و صرف وقت زیاد تصحیح می کنند و به علت حافظه بسیار خوبشان از خود ما بهتر می دانند چه مشکلی برطرف شده و روی چه مشکلی باید بیشتر کار کنیم.
   البته همه موسسات مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که قابل انکار نیست همانطور که خود ما هم همینطور هستیم و در این عمر طولانی خود می خواهیم آیلتس را دو ماهه هفت بگیریم و دچار تنش های زیادی می شویم.
   با آرزوی موفقیت روز افزون

   • admin    admin

    سپاس فراوان از شما آقا/خانم جعفری عزیز

 • سلام خسته نباشید من برای اولین بار می خوام امتحان آیلتس بدم خونمون اهواز است می خوام برم اصفهان انتحان بدهم ولی واقعا نمیدونم ایرسافام امتحان بدم یا دانشگاه آزاد اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره منو راهنمایی کنه ممنونم

  • admin    admin

   درود
   پیشنهاد من به شما مرکز ایرسافام هست چون هم از هدست استفاده میکنند و ۶م تلاش زیادی به خوب برگزار شدن آزمون دارند.
   در اصل تمامی مرکز ها سوالات را از خارج کشور دریافت میکنند و فرقی از این نظر و درجه سختی پرسش ها یا سطح و سلیقه نمره دهی وجود ندارد ولی کیفیت برگزاری آزمون و درجه رضایتمندی افراد میتواند متفاوت باشد.

   پیشنهاد شخصی من ایرسافام است. دوستان دیگر ممکن است پیشنهاد دیگری داشته باشند.

 • رضا    رضا

  با عرض سلام و ادب. من آزمون ۲۷ آگوست ۲۰۱۶ در مرکز ایرسافام اصفهان امتحان دادم. نظم جلسه و تمام شرایط برگزاری آزمون خوب بود. تنها مشکل اگزمینر استرالیایی اسپیکینگ بود که به طرز باورنکردنی به من کم داد. ۱٫۵ نمره کنتر از براورد خودم. هرچی زحمت کشیده بودم بر باد رفت. لطفا دوستانی که تجربه مشابه از این آقا که جدید هم هست دارند نظراتشون رو قرار بدن. آیا کس دیگه ای هست که از ایشون کم گرفته باشه؟

  • مریم    مریم

   سلام : من ساکن اصفهانم میخواستم ایرسافام امتحان بدم اما گویا تاریخ برگذاری امتحانش با برنامه من جور نمیشه، دانشگاه ازاد با من جوره اما میترسم و خیلی استرسم بالاست، گفتم تهران امتحان بدم، اگه اگزمینر قراره استرالیایی باشه با توجه به صحبت های اقای زحمتکش بیام تهران انگار به صرفه تره !!!! چون از اگزمینر ها خیلی راضی بودن انگاری! لطفا راهنمایی کنید!
   اگر ادمین صلاح دونستن ادرس ایمیل من رو اگه بذارن برای تماس بیشتر و راحت تر ممنون میشم ، اگر هم که نه خودشون زحمت حذف رو بکشن
   مرسی
   maryam.bahrami1370@gmail.com

   • admin    admin

    درود.

    مریم عزیز هیچ تفاوتی بین مراکز وجود ندارد و مرکز ها فقط برگزار کننده هستند و سوالات از خارج از کشور به این مراکز ارسال میشود. بیشتر چیزی که شما بعنوان انتقاد در اینترنت مطالعه میکنید در واقع ایجاد جو منفی از طرف رقیب های تجاری مراکز آیلتس مختلف هست.

 • آریا    آریا

  سلام خدمت همه ی دوستان.من ۲april در موسسه عصر دین ودانش امتحان آیلتس آکادمیک دادم، اسپیکینگ هم چهار روز قبلش بود.اولین بار که امتحان آیلتس دادم و هیچ کلاسی هم نرفتم.نمره هام به ترتیبs:7,L:7.5,R;6,W:6.5 شدکه overall:7.ممتحن اسپیکینگم خانمی به نام اخوان بودن که قبل امتحان اینقدر بد شنیده بودم از ایشون وحتی تو حیاط قبل امتحان چند نفر اینقدر بد گفتن ازش که وقتی از پشت شیشه اتاق اسپیکینگ دیدم ممتحن مشخصاتش همونیه که بچه ها گفته بودن اصن خودمو باختم.یه ذره مکث کردم یه نفس عمیق کشیدم رفتم داخل.بعد که خودشو معرفی کرد دیدم اره خودشونن.خوب من حدسم حول نمره ۷٫۵ بود ولی ۷ گرفتم شاید اگه اونقدر بی دلیل به حرف های بقیه گوش نداده بودم میتونستم ۸ بگیرم.۴روز بعد که نوبت سه مهارت دیگه بود همه چی خوب بود،از نظم آزمون گرفته تا کیفیت هدفون ها،وسیله ها رو تحویل بوفه دادیم و رفتیم تو وتقریبا امتحان ساعت ۹:۵۰ شروع شد با اینکه گفتن از ساعت ۸:۳۰ در ها بسته میشه(اکثرا تا قبل ۸:۱۵ اومدن داخل)در مورد لیسنینگ من ۱۰تا کتاب کمبریج رو یه بار تمام لیسنیگاشو زدم نمرم اوایل ۶ بود و تو کتاب ۱۰ هرچهارتاش ۸٫۵ شدم.توصیه شخصیم به دوستان اینه که سر قسمت لیسنینگ کاملا متمرکز باشن من متاسفانه سر قسمت سوم لیسنیگ حواسم ناخودآگاه پرت شد ومتاسفانه مجبور شدم چهارتا سوالو شانسی بزنم که احتمالا چهارتاشم غلط بود.در مورد ریدینگ کوتاهی از خودم بود چون کلا قبل امتحان فقط ویدیو های یوتیوب ریدینگو دیدم و یه ریدینگ بیشتر نزدم.ریدینگ سرجلسه یه ذره واسم سخت بود.درمورد رایتینگ انتظارم ۷ بود که خوب ۶٫۵ شدم احتمالا یه جاهایی اشتباه کردم.اما در مورد منابع من همش از یوتیوب و ویدیوهاش استفاده کردم .نظر شخصیم اینه که وقتی میخواین یه امتحان انگلیسی بدین باید همه ی منابعتون انگلیسی باشه وفارسی توش نداشته باشه.مثلا روز اسپیکینگ همه منو چون که کتابی به اسم معمارزاده رو نخونده بودم مسخره کردن وگفتن بالای ۶ نمیگیری!اما در مورد اسپیکینگ ویدیوهای یوتیوب و کتاب۱۵ days practice for speaking منابع مورد استفاده من بود .ضمن اینکه از ۴۸ ساعت قبل آزمون حتی یه کلمه هم فارسی صحبت نکردم در این زمینه هم مورد تمسخر خیلی ها واقع شدم ولی اهمیتی ندادم چون نتیجه نهایی واسم مهم بود.در مورد رایتینگ خودم یه تمپلیت واسه خودم طرح کردم و در مورد ۴ مدل مختلف رایتینگ آیلتس از هر کدوم واسه خودم نوشتم. نمره مورد نظر دانشگاه ۶ یا ۶٫۵ بود که خوب خوشبختانه دیگه مشکلی نیست.درحال حاضر دارم بیشتر رو ریدینگم کار میکنم که تو دانشگاه به مشکل برنخورم.آمیدوارم همگی موفق باشین ونکته اخر اینکه خودتونو باور داشته باشین و به حرف های منفی زیاد توجه نکین.

 • موحد    موحد

  با سلام ، با تمام توضیحاتی که در بالا خواندم ولی تجربه متفاوتی در این باره دارم ، چه طور میشه کسی در ریدینگ ۶ بگیره و دفه بعد با کلی پیشرفت ۴.۵ بگیره ، هر دو امتحان هم در ایلتس تهران بود ، به نظر من واقعا بعضی از این موسسه ها معلوم نیست چه جوری نمره میدهند ، تجربه خودم اینه که فقط جایی امتحان بدین که هدفون داشته باشه ، ایلتس تهران رو هم کلا بیخیال شین.

  • admin    admin

   درود به شما

   البته بررسی و نتیجه گیری جزئیات بسیار بیشتری نیاز دارد و گاه بسیار پیچیده و گمراه کننده است ولی دیدگاه شما برای تمامی ما محترم است.

 • سارا    سارا

  بدترین و نامردترین موسسه ایرسافام است، با سرنوشت آدم بازی میکنن .

  • admin    admin

   درود
   بر پایه آنچه در سال های گذشته دیده ام، کمتر کسی از نتیجه آزمون آیلتس یا تافل خود رضایت و خرسندی کامل داشته باشد چه داوطلب هایی که در آزمون نخست نمره های پایین دریافت میکنند و چه کسانی که با تکرار چندین باره آزمون به نمره بالا میرسند. با اینهمه با در دسترس قرار دادن اطلاعات بیشتر درباره تجربه آزمون خود، دیگر علاقمندان به شرکت در این آزمون بی گمان امکان گزینش مناسب تری خواهند داشت.
   پیروز باشید

 • هیچ ممتحنی نمیتونه بیشتر از ۰٫۵ نمره از شما توی اسپیکینگ یا رایتینگ کم کنه چون اگه به اعتراض اون نفر رسیدگی بشه و نمره تغییر داده بشه گواهینامه اگزمینر بودنش باطل میشه و برای همین خودشو برای کم کردن نمره از شما به خطر نمییندازه. نهایت کاری که بتونه بکنه اینه که نیم نمره کمتر بده که بشه با چک و چونه توجیهش کرد. اون نیم نمره رو هم میشه با بهتر خوندن جبران کرد. منظورم اینه بالاتر گرفت که اگه هم ازت کم کردن بازم به نمره ای که باید برسی بتونی برسی

  • admin    admin

   Tnx for sharing your ideas with us

 • به نام خدا
  بنده در ایرسافام در تاریخ ۱۸ مهر اصفهان امتحان دادم. انتظار نمره بیشتری داشتم بالاخص در بخش Writing و Listening . به نظرم Writing ها را بد صحیح می کنند. چرا که یکی از افرادی که همراه با من در امتحان شرکت کرده بود برای بار چهارم می گفت امتحان می دهد تا نمره فکر کنم ۷ در Writing بگیرد. البته نمی دانم سه دفعه قبلی را نیز ایرسافام امتحان داده بود یا نه ولی فکر کنم چرا ایرسافام امتحان داده بود. خودم در بخش Reading شدم ۷. Speaking ۶.۵ ولی Listening و Writing 5.5 که برایم خیلی گران تمام شد. کلا ۶ شدم. مجبورم یک بار دیگر امتحان بدهم ولی هنور نمی دانم ایرسافام یا جایی دیگر. برایم نمره Writing باور نکردنی بود. حتی ۶ هم نشدم. شاید چون بد خط نوشته بودم.
  موفق باشید

  • admin    admin

   درود به شما محمد رضای گرامی
   ممنون که دیدگاه و تجربه خود را با دیگران در میان گذاردید.
   آروزی پیروزی برای شما داریم

 • se    se

  سلام
  من دو بار موسسه ایرسافام آیلتس دادم و برای بار سوم آیلتس دانشگاه ازاد همدان رو شرکت کردم
  از نظر امکانات همدان هیچ کمبودی نداشت و تفاوت اصلی اش با ایرسافام این بود که کم بودن تعداد شرکت کنندگان در همدان و برخورد مسولین باعث میشد استرس تا حد قابل ملاحظه ای کم بشه و این باعث میشه بتونید به نمره ای که استحقاقش رو دارید بتونید دست پیدا کنید
  من به دوستانی که هنوز امتحان نداده اند پیشنهاد میکنم مرکز استانی دانشگاه ازاد رو نادیده نگیرند مخصوصا اگر خودشون اهل همون شهر ها هستند
  در یکی از امتحانهای ایرسافام که من شرکت کردم نزدیک ۴۰۰ نفر توی یک سالن امتحان میدادند و این حجم شرکت کننده استرس خیلی زیادی ایجاد میکنه
  امیدوارم همه بتونند نمره ای که میخوان رو بگیرن

  • admin    admin

   درود به شما دوست گرامی،

   بسیار سپاسگذارم از اینکه تجربه های خود را با دیگر زبان آموزان و علاقمندان به اشتراک گذارده اید. از شما تقاضا دارم برای اینکه خواننده های این صفحه بتوانند به گفته های شما اعتماد بیشتری داشته باشند یا نام کامل خود را بفرمایید و یا زحمت بکشید تمامی سوالات اسپیکینگ و رایتینگ آزمون خود را بهمراه تاریخ آن درج بفرمایید تا همانند دیگر تجربه های زبان آموزان و دوستان مورد پذیرش بیشتری واقع شود.
   پیروز باشید

  • با سلام میخواستم اطلاعات بیشتری درباره برگزاری امتحان آیلتس در همدان داشته باشم. اگر امکانش هست به من ایمیل بزنید تا سوالاتم را بپرسم. یا همینجا خصوصا درباره اسپیکینگ و رایتینگ و نحوه نمره دهی بین ایرسافام و واحد همدان. تفاوتی هست؟ شما هر دو مرکز را امتحان کردید، نمراتی که گرفتید در هر آزمون چطور بود؟ من قصد داشتم ایرسافام امتحان بدم اما همدان خیلی نزدیکتره به من. ممنون میشم تجاربتان را به اشتراک بگذارید.

   • admin    admin

    درود به شما

    دوست گرامی شوربختانه هیچ اطلاعاتی درباره نحوه کارکرد مراکز برگزاری آزمون آیلتس در همدان در دسترس ما نیست. میتوانید با جستجوی اطلاعات در اینترنت بخت خود را در این باره بیازمایید. سخن آخر اینکه پافشاری زیادی بر روی تفاوت مرکز های مختلف نداشته باشید. اگر به اندازه کافی با زبان انگلیسی و چهارچوب آزمون آیلتس آشنایی داشته باشید بدون شک نمره خوبی دریافت خواهید کرد و برگزاری این آزمون ها به باور ما تا اندازه زیادی استاندارد هست و نباید بیش از اندازه نگران بود.

 • محمد    محمد

  I think Irsafam do a good job.

 • Iman    Iman

  Hi,
  I dont think think they evalute you subjectively and there are peole who have to reexam and pay a lot to these centers

 • nazli    nazli

  من دو بار استرالیا امتحان دادم و اسپیکینگ ۷٫۵ شدم ولی عصر دین و دانش با استاندارد بالای نمره دهی خود ( بهتر از یک native) به من اسپیکینگ ۶٫۵ داد!!!!!!!
  تروخدا مثل من پول و وقتتونو با این جور موسسات بی مسئولیت هدر ندین.

  • admin    admin

   Hi Nazli

   Thanks for letting us know about your experience