جستجو

تحلیل ریدینگ کمبریج آیلتس 19 آکادمیک

تحلیل ریدینگ کمبریج آیلتس جلد 19 آکادمیک

جلد 19 سری کمبریج آیلتس در آغاز سال 1403 در دسترس قرار گرفت. افتخار داریم تحلیل ریدینگ‌های این کتاب برای نخستین بار در سایت www.ielts2.com برای علاقمندان منتشر می‌کنیم. دانلود سری کتاب‌های کمبریج آیلتس جلد 1 تا 19 در همین سایت امکانپذیر است. در ضمن پاسخ‌های تشریحی و تحلیل جلدهای قبلی را هم می‌توانید در صفحه‌های جداگانه دنبال بفرمایید. پاسخ‌های ارایه شده از مهندس ابوالقاسمی  مدرس آیلتس با نمره 8 و 15 هزار ساعت تجربه تدریس هستند.

همچنین برای تست زنی‌های روزانه ریدینگ و لیسنینگ آیلتس در گروه تلگرام تست زنی آیلتس (https://t.me/ielts2Group) ما همراه باشید.

14 نوع سوال ریدینگ آیلتس آکادمیک و جنرال

در اینجا تمامی 14 فرم ممکن سوالات بخش ریدینگ آیلتس در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال را می‌بینیم. برای آشنایی بیشتر با اصول و نکات تست زنی هر یک از سوالات، روی آن کلیک کنید:

(1) Matching Headings

(2) True / False / Not Given و Yes / No / Not Given

(3) Matching Paragraph information

(4) Summary Completion 

(5) Sentence Completion 

(6) Multiple Choice Questions

(7) List Selection or List of Options

(8) Choosing a Title

(9) Matching Sentence Ending

(10) Table Completion

(11) Flow Chart Completion

(12) Diagram Completion or Labeling a Diagram

(13) Short Answer Questions

(14) Matching Features

.

تحلیل کمبریج آیلتس 19 آکادمیک – تست اول پارت اول

دانلود ویدیو

متن اول تست اول کمبریج آیلتس 19 آکادمیک

تحلیل ریدینگ کمبریج آیلتس 19 آکادمیک تحلیل ریدینگ کمبریج آیلتس 19 آکادمیک

.

تحلیل ریدینگ کمبریج آیلتس 19 آکادمیک

تحلیل متنی ریدینگ کمبریج 19 آکادمیک تست اول (سوالات 1 تا 7)

با یک نگاه کوتاه به سوالات 1 تا 7 متوجه می‌شویم با سوالات True False Not Given ریدینگ آیلتس سر و کار داریم. بنابراین پاسخ‌های ما در متن به ترتیب هست و هیچ نیازی به خواندن متن پیش از پاسخگویی به سوالات نیست. مستقیماً سراغ سوال اول می‌رویم و به دنبال کلید واژه‌های مهم‌تر و تعیین کننده می‌گردیم. این کلید واژه‌ها شامل اسم افراد یا اعداد هستند که به سادگی با یک نگاه می‌توانیم آن ها را پیدا کنیم.

در سوال اول Andy Murray و عدد 2016 دو مورد بسیار خوب برای جستجوی ما هستند. این موارد را در سوال علامتگذاری می‌کنیم و از آغاز متن (پاراگراف 1 و 2) به دنبال همین موارد می‌گردیم. با کمی جستجو مشخص می‌شود هر دوی این موارد در خط اول متن ما وجود دارند. بدون از دست دادن زمان بر روی دیگر کلید واژه‌های سوال تمرکز می‌کنیم.

کلماتی مثل Expect و World’s Tennis Player و Before در این مرحله تعیین کننده هستند. در 4 خط اول پاراگراف اول متن هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست اما آخرین خط همین پاراگراف در این زمینه صحبت کرده است. گرچه مستقیماً درباره Expect صحبتی نشده اما کلمه Outsider و Never Won نشان میدهد انتظاری وجود نداشته است. با توجه به تناقض این دو مورد می‌توان تقریباً اطمینان پاسخ سوال اول را False در نظر گرفت.

معادل یابی کلیدواژه ها و پاسخ به سوال دوم

در سوال دوم کلمه Change to Rackets ، Andy Murray و Attention جلب توجه می‌کنند. به سرعت به نقطه‌ای که پاسخ سوال اول را پیدا کردیم برمی‌گردیم و خط‌های بعدی را جستجو می‌کنیم. همان طور که انتظار می‌رود بلافاصله در پاراگراف بعدی در همین زمینه صحبت شده است. اما به نظر می‌رسد دلیل Transformation یا تبدیل شدن از یک ورزشکار گمنام به یک ورزشکار مشهور که در واقع ارتباط بین پاراگراف اول و دوم است نه تغییر در راکت که سوال اشاره کرده بلکه Invited Former Number One Player است.

کلیدواژه‌هایی که در اینجا با هم هماهنگ یا Match هستند عبارتند از Attract Attention با Widely Publicized. اما با خواندن بقیه متن، نویسنده مشخصاً درباره Change to His Rackets هم صحبت کرده اما برخلاف گفته سوال در خصوص شهرت و توجه عموم در این باره یا Attracted a lot of Attention در متن داریم To Pass More of Less Unnoticed؛ بنابراین این اطلاعات در تناقض مستقیم با اطلاعات سوال هست و تغییر در راکت هیچ جلب توجهی نکرده است و جواب سوال دوم بدون کوچکترین تردید False خواهد بود.

نگاهی به سومین سوال و پاسخ آن

پیش از هر چیز در سوال سوم با دیدن کلمه Most باید وزنه Not Given در ذهن ما سنگین شود. در آموزش نکات ریدینگ آیلتس سوالات تروفالس پیشتر گفته بودیم که کلماتی که حالت جمع بندی کلی و معنی مطلق دارند (مثل All, Never, Always, None و همانند این ها) معمولا پاسخ سوالات True False Not Given را تبدیل به گزینه Not Given می‌کنند. در اینجا هم کلمه Most چنین نقشی ایفا می‌کند.

اما باید با دقت بیشتر ببینیم که آیا A Professional Racket Stringer همراه Most Top Player ها در Tour های ایشان هست یا خیر. باز هم به سرعت مکان آخرین سوال را دوباره پیدا می‌کنیم و جمله های بعدی را می‌خوانیم تا ببینیم در کجا در این خصوص صحبت شده است. کلمه Stringer و Tour احتمالا کمک زیادی به ما خواهند کرد. عبارت Touring Professionals Have Their Rackets Customized در پاراگراف 3 خط دوم دقیقا دربرگیرنده کلیدواژه هایی هست که درباره آن ها صحبت کردیم.

اما هیچ بخشی از متن مستقیما درباره حضور داشتن یا نداشتن Stringer ها در تورهای این تنیس بازان صحبتی نکرده است. تنها کلمه Stringer مربوط به شخصی به نام Colin Triplow هست که خودش یک Stringer هست. احتمالا این کلمه هم به عنوان یک تله در متن آورده شده. بنابراین گرچه معادل مشخصی برای “Take Stringer on Tour with Them” وجود ندارد.  کلمه Most هم به همین ترتیب اصلا معادلی در متن ندارد، و دقیقا هماهنگ با حدس اولیه ما، به نظر میرسد پاسخ سوال سوم Not Given هست.

متن دوم کمبریج آیلتس 19 تست 1

سوالات کمبریج آیلتس 19 آکادمیک تست اول متن دوم

متن سوم کمبریج آیلتس 19 تست 1

متن سوم کمبریج آیلتس 19 آکادمیک تست اول

معرفی بهترین کتاب‌های ریدینگ آیلتس برای دانلود

در این بخش قصد داریم شما را با معتبرترین کتاب‌های آموزشی آیلتس آشنا کنیم. از سال 1395 در www.ielts2.com، بهترین منابع آیلتس به صورت سالانه معرفی شده و همراه با لینک دانلود رایگان در دسترس تمامی علاقمندان گرامی قرار گرفته است. هم اکنون می‌توانید تمامی این منابع را در همین صفحه به همراه توضیحات کامل مدرس آیلتس دنبال کنید.

تحلیل کتاب های کمبریج آیلتس جلد های قبل

پیش از این چندین جلد دیگر از سری کتاب‌های کمبریج آیلتس به صورت صوتی و ویدیویی تحلیل شده که در صفحه های جداگانه در همین سایت در دسترس هستند:

جمع بندی و سخن پایانی

در اینجا تحلیلی از ریدینگ‌های کمبریج آیلتس 19 آکادمیک را تقدیم شما عزیزان کردیم. در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت جدیدترین کتاب‌ها و جزوه‌های آیلتس در کانال دانلودی منابع آیلتس (https://t.me/ielts2official) همراه باشید.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.