سوال رایتینگ Advantages outweigh disadvantages

سوال رایتینگ آیلتس Do the Advantages outweigh the disadvantages

سوال رایتینگ آیلتس Do the Advantages outweigh the disadvantages

سوال رایتینگ آیلتس Do the Advantages outweigh the disadvantages

یکی از سوال های رایتینگ آیلتس که بسیاری از زبان آموزان با آن مشکل دارند پرسش هایی هستند که در پایان آن ها عبارت Do the Advantages outweigh the disadvantages به کار رفته است. این نمونه سوال ها به سادگی زبان آموزان و حتی شرکت کنندگان در آزمون آیلتس را گیج میکند و در نتیجه ایده پردازی، دسته بندی اندیشه ها و ساماندهی به پاسخ را برای ایشان دشوار میکند.(تاریخ انتشار اولیه این پست: 5 آگست 2016)

تمامی منابع سایت به همراه هزاران کتاب دیگر در بزرگترین کانال های دانلود زبان انگلیسی و آیلتس در تلگرام با نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) در دسترس شما عزیزان می باشد. 

.

آموزش رایتینگ آیلتس لیز، سوالات Advantage Disadvantage

دانلود مجموعه آموزش ویدئویی رایتینگ آیلتس

.

.

اما پاسخ به مدل Do the Advantages outweigh the disadvantages را چگونه باید نوشت؟

از آنجاییکه پرسش در اصل یک پرسش آری/خیر ساده است، باید پاسخ را برپایه همین موضوع ساماندهی کرد. پرسش این است که آیا “برتری های این موضوع از کاستی های آن بیشتر هستند؟” و میتوان پاسخ داد آری یا خیر. در مرحله بعد بر پایه همین پاسخ باید بدنبال 2 ایده اصلی(Main Idea) برای ساپورت و پشتیبانی از پاسخ آری یا خیر داده شده باشیم و در مرحله بعدی برای هر یک از این ایده های اصلی پشتیبانی بیشتری فراهم کرد.

.

5 گروه متداول ترین سوالات رایتینگ تسک 2 در آیلتس

یکی از سوالات همیشگی زبان آموزان از من این هست که در مجموع چند نوع سوال رایتینگ وجود دارد؟ گرچه همواره  در سال های جدید ممکن است سوالات رایتینگ آیلتس اندکی متفاوت باشد اما متداول ترین سوالات رایتینگ آیلتسرا میتوانیم به این صورت در 5 گروه اصلی دسته بندی کنیم. 

Opinion (Agree or Disagree)
Advantages and Disadvantages
Problem and Solution
Discussion (Discuss both views)
Two-part Question

در ielts2.com برای هر یک از این نمونه ها آموزش کامل و گام به گام به همراه سمپل های در سطح نمره 7 تا 9 ارایه شده اما جالب این است که برخلاف تصور اکثر زبان آموزان، ساختار کلی رایتینگ برای تمامی انواع این سوالات یکسان است و ظاهری شبیه به این تصویر دارد:

ساختار رایتینگ آیلتس تسک 2

ساختار رایتینگ آیلتس تسک 2

منبع این تصویر:

https://www.ieltsadvantage.com/2015/03/03/ielts-writing-task-2-essay-structures

.

اجازه بدهید آموزش نحوه نگارش این نوع رایتینگ را در قالب یک سوال استاندارد آیلتس(جلد 9 سری کمبریج آیلتس تست 1) در عمل بررسی کنیم.

سوال رایتینگ آیلتس Do the Advantages outweigh the disadvantages

سوال رایتینگ آیلتس Do the Advantages outweigh the disadvantages

.

Advantages outweigh the disadvantages – مراحل انجام کار

در اینجا باید روی (1)موضوعی که سوال مطرح کرده و کلید واژه های آن و (2)دستوری که سوال به ما داده و کارهایی که باید انجام شود تمرکز کنیم. با توجه به سوال بالا مشخص میشود موضوع کلی سول در مورد (1) Begin learning a foreign language و (2) زمان انجام آن At primary school rather secondary هست.

پس مهم ترین کلید واژه ها عبارتند از learning a new language، primary school، secondary school، advantages، disadvantages، و outweigh هست. بی توجهی و عدم انعکاس هر یک از این کلیدواژه در بحث ما میتواند نمره Task Response ما را کاهش دهد و در نهایت 25% کل نمره ما تحت تاثیر قرار بگیرد. در مورد جدول معیارهای تعیین نمره آیلتس در پایان این مطب صحبت میکنیم.

اما با توجه به اینکه سوال در واقع یک Yes/No Question هست پاسخ آن میتواند یکی از این دو پاسخ بله یا خیر باشد. به این معنی که ما میتوانیم در رایتینگ فقط در مورد این بنویسیم که مزایای وضعیت توصیف شده بیش از معایب هست یا اینکه فقط توضیح دهیم چرا معایب این حالت بیش از مزایا هست و همچنان نمره کامل را دریافت کنیم.

 اما پیشنهاد ما به زبان آموزان همواره این است که پاسخ این سوالات را به صورت Balanced یا متوازن بنویسند و هم مزایا و هم معایب را (هر یک در یک پاراگراف جداگانه) توضیح دهند چرا که هم ایده های بیشتری برای پشتیبانی و توضیح در هر پاراگراف در اختیار خواهیم داشت و هم لغات بیشتری برای توضیح  این ایده ها. تمرکز زیاد بر روی یک مورد بدون شک ایده پردازی را دشوار میکند و نیازمند دایره لغات بیشتر با تمرکز بر روی یک موضوع(یا مزایا یا معایب) خواهد بود.

کلام آخر اینکه دقت بفرمایید سوال بدون اینکه کلمه You در آن وجود داشته باشد عملا یک سوال شخصی از خواننده یا شرکت کننده در آزمون است بنابراین هیچ ایرادی ندارد اگر جواب سوالی که از ما پرسیده شده 100% بیشتر بودن مزایا از معایب یا 100% بیشتر بودن معایب از مزایا یا همانطور که اشاره کردیم 50% توضیح معایب و 50% توضیح مزایا باشد. عملا دست ما برای اینکه چطور به این سوال واکنش نشان دهیم باز هست.

اگر به سمپل استاندارد نمره 9 خود کتاب کمبریج که توسط اگزمینر و بعنوان یک پاسخ بدون نقص نوشته شده دقت کنید دقیقا به همین ترتیب و با فرمول 50 50 یا متوازن نوشته شده که گواهی بر درست بودن شیوه پیشنهادی مطرح شده در بالاست.

.

نمونه پاسخ نمره 7 تنظیم شده توسط مدرس آیلتس

در اینجا یک نمونه پاسخ در سطح نمره 7 را میبینیم. پاراگراف های اصلی هر کدام به یکی از موارد اشاره شده در سوال یعنی مزایا و معایب وضعیت مطرح شده اشاره دارند.

The field of education has always been a source of controversy. While some argue that pupils benefit more if a second language is taught during the first few years of education, instead of the secondary school, others disagree. (39 words)

There are obvious benefits when students in their very first years are asked to learn a foreign language. First of all, there is less embarrassment for them since they are not criticized by their peers. Students in primary school do not form small groups to exclude other classmates. This sense of belonging to a larger group of the whole classroom helps them practice the language they are supposed to acquire. Moreover, it is widely believed that it is in human nature to learn a language without much effort at the very first years of life. By the time they are teenagers, this precious ability is long gone and much more enthusiasm and commitment is required to produce the same results. (120 words)

There are, however, some disadvantages too. First of all, since students may come from various families with different cultural background, mastering a second language may be discouraged in some cases. It is a fact that bilingualism is not welcomed in some communities even in western countries. Therefore, some students may not be able to perform in a satisfactory level. In secondary school, however, they are old enough to make their own decisions or fight back obstacles. Secondly, modern teaching methods to children is fundamentally different and required proper training and knowledge. This may be a challenge in developing countries where good teachers of a second language are scarce even in large cities.  (112 words)

In conclusion, acquiring a new language at an earlier age presents opportunities for students but at the same time it creates problems for both students and schools, so there always seems to be a trade off.  (36 words)

Total = (306 words)

نمونه پاسخ نمره 9 نوشته شده توسط اگزمینر آیلتس

در اینجا باز هم ساختار کلی رایتینگ یکسان هست اما بخش مربوط به مزایا بجای یک پاراگراف بزرگ به صورت دو پاراگراف کوچکتر نوشته شده. پیشنهاد میکنیم توجه شما به ایده پردازی نویسنده، بسط و توضیح ایده ها در هر پاراگراف، ارتباط منطقی و گذار بین پاراگراف ها و در نهایت پیشرفت کلی توضیحات از آغاز تا پایان دقت بفرمایید. این موارد از مهمترین معیارهای تعیین نمره شما در بخش رایتینگ آیلتس هستند که درباره آن ها در ادامه صحبت خواهیم کرد.

پاسخ سوال رایتینگ آیلتس مدل Do the Advantages outweigh the disadvantages

سوال رایتینگ آیلتس Do the Advantages outweigh the disadvantages

محاسبه نمره رایتینگ آیلتس Task 2

در این زمینه در یک پست جداگانه به صورت کامل توضیحات لازم ارایه شده و به صورت فهرست وار عبارتند از (1)دایره لغات، (2)دامنه گرامر و درست بودن جمله ها از نظر دستوری، (3)انسجام و یکپارچگی در پاراگراف و بین پاراگراف ها، و (4)به جا و کامل بودن پاسخ؛ بدلیل اهمیت موضوع برای زبان آموزان گرامری در اینجا هم جدول رسمی Band Score Descriptor به همراه فایل صوتی توضیحات 9 دقیقه که مربوط به یکی از کلاس های آیلتس ما در سال 1398 هست برای شما عزیزان در دسترس قرار داده میشود.

محاسبه نمره رایتینگ آیلتس Task 2

محاسبه نمره رایتینگ آیلتس Task 2

منبع تصویر: https://takeielts.britishcouncil.org/sites/default/files/ielts_task_2_writing_band_descriptors.pdf

.

مطالعه بیشتر درباره سوالات Advantages outweigh the disadvantages

اگر به مطالعه بیشتر در زمینه این سوالات رایتینگ آیلتس علاقمند هستید این سایت ها را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم:

https://www.ieltsbuddy.com/advantage-disadvantage-essay.html

https://ieltsliz.com/do-the-advantages-outweigh-the-disadvantage 

https://www.ielts-simon.com/ielts-help-and-english-pr/2011/09/ielts-writing-task-2-do-the-advantages-outweigh.html

.

رایتینگ آیلتس Advantages outweigh the disadvantages – مطالب پیشنهادی

دانلود سری کمبریج آیلتس جلد 1 تا 18

دانلود خودآموز ویدئویی رایگان 4 مهارت آیلتس

دانلود 1000 صفحه سوالات واقعی آیلتس از سراسر جهان