7 سوال متداول رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 2

7 سوال متداول رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 2

7 سوال متداول رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 2

7 سوال متداول رایتینگ آیلتس

گوناگون بودن پرسش های رایتینگ آیلتس Task 2 یکی از عوامل سردرگمی زبان آموزان و علاقمندان به شرکت در این آزمون است. در آیلتس، واروی آنچه در تافل به چشم میخورد، Task 2 با انواع گوناگونی از پرسش ها همراه است. (تاریخ انتشار اولیه این نوشته 4 سپتامبر 2016)

گرچه این پرسش ها آشکارا اعلام مینمایند شرکت کننده باید چه پاسخی به آن ها بدهد، شرکت کنندگانی که آشنایی چندانی با رایتینگ ندارند و یا استرس زیادی در آزمون دارند ممکن است در هنگام رویارویی با پرسش های تازه پاسخ نادرستی را بر روی کاغذ بیاورند. از این رو دسته بندی انواع ممکن سوالات یا دست کم دسته بندی سوال های متداول تر رایتینگ آیلتس میتواند برای زبان آموزان سودمند باشد. در زیر چنین دسته بندی ای را مشاهده مینمایید.

برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس و زبان انگلیسی در کانال های دانلودی ما در تلگرام به نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) همراه باشید.  

.

آشنایی کلی با رایتینگ تسک 2 آیلتس در 25 دقیقه

.

7 سوال متداول رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 2

7 سوال رایتینگ آیلتس

برای اندازه بزرگتر روی عکس کلیک کنید.

با استناد به این جدول استاندارد از سایت مرجع idp متوجه میشویم در رایتینگ تسک 2 ایلتس با 7 نوع سوال شامل (1) Opinion Essay ها، (2) Discussion Essay ها، (3) Multipart Essay ها، (4) Multipart and Opinion Essay ها، (5) رایتینگ های Advantage and Disadvantage ، و  (6) رایتینگ های Positive and Negative و در نهایت (7) Cause and Solution Essay ها سر و کار خواهیم داشت. در لینک بالا تمامی این نمونه ها با پاسخ استاندارد نوشته شده توسط اگزمینر ها به همراه آموزش ویدیویی جداگانه تک تک این نوع رایتینگ ها در دسترس هست و اگر تازه کار هستید حتما بررسی بفرمایید.

.

5 نوع سوال رایتینگ تسک 2 آیلتس

دانلود فایل

.

انواع سوالات بخش Task 2 رایتینگ آیلتس

یک سوال رایتینگ را در نظر بگیرید. سوال در واقع از دو قسمت تشکیل شده، بخش اول موضوع متن را مشخص می کند مثل:

As computers are being used more and more in education, there will soon be no role for the teacher in the classroom.

و بخش دوم که نوع و استایل نوشتن شما را مشخص می کند مثل:

To what extent do you agree or disagree?

سوالات تسک 2 بسیار متنوع و عموما از بحثهای عادی و روزمره جامعه انتخاب می شوند که نیازی به دانش تخصصی در جواب دادن ندارد. این سوالات چند نوع دارند یادتان باشد قرار است چگونه جواب سوال را بدهید تا نمره ای از دست ندهید:

1. Discuss both views and give your opinion.

از شما در نوع انشاء خواسته می شود هر دو نظر و عقیده موافق و مخالف را بنویسید. در یک پاراگراف ایده موافق و در پاراگراف بعدی ایده مخالف و در آخر هم نظر شخصی خود را چه موافق باشید چه مخالف ارائه دهید.

2. To what extent do you agree or disagree with this opinion?

در این نوع سوال از شما خواسته می شود بگویید تا چه موافق یا مخالف موضوع هستید، پس باید نظر موافق خود را در یک پاراگراف و نظر مخالف خود را در پاراگراف بعدی بنویسید.

3. Explain this problem and suggest some solutions.

در این مورد باید مشکلات را باز کرده علتهای آن را در دو پاراگراف نوشته و در پاراگراف آخر یک یا چند راه حل برای برطرف شدن مشکل بیاورید.

4. Discuss both advantages and disadvantages and give your opinion.

در این نوع سوال باید معایب را در یک پاراگراف و مزایا را در پاراگراف بعدی نوشته و در آخر نظر و عقیده خود را راجع به این موضوع بنویسید.

5. Do the advantages of this trend outweigh the disadvantages?

در این حالت از شما پرسیده می شود آیا مزایا نسبت به معایب برتری دارد یا نه. در این نوع سوال شما باید بگویید طرف مزایا بیشتر است یا معایب در واقع یکی را انتخاب کنید و در دو پاراگراف آن را توضیح دهید.

پس می بینید که باید سوال را چندین مرتبه بخوانید تا کاملا متوجه بشوید سوال از شما چه می خواد و باید چطور آن را جواب دهید. بنابراین دقت کنید بخشی از جواب را که مثلا گفتن دو دیدگاه است با نوشتن فقط یک دیدگاه از دست ندهید. نمره شما بستگی به این دارد که سوال را بخوبی فهمیده و درست جواب دهید.

.

آشنایی با انواع 5 سوال متداول در رایتینگ آیلتس – توضیح صوتی

در این فایل صوتی در سری رادیو ielts2 کوشش کردیم به پرسش یکی از زبان آموزان درباره نحوه چیدمان و تنظیم پاراگراف ها در رایتینگ تسک 2 آیلتس پرداخته و این موارد رو به صورت کامل توضیح دهیم. سوال مطرح شده نیز در ادامه آورده شده است.

.

با سلام
استاد من درباره انواع سوالات رایتینگ ایلتس و مدل هایی که برای هر نوع سوال میشه پاسخ داد سوال داشتم.من در ادامه قسمت انتهایی 5 مدل سوالی که دیدم رو میارم لطفا بفرمایید برای هر کدوم از این سوالات چه استراتژی های میشه به کار برد و کدوم استراتژی یا مدل پاسخ مناسب تر هست

1- Do you think this is positive or negative development

2- To what extent do you agree or disagree with this opinion? What sort of punishment should parents and teachers be allowed to use to teach good behaviour  to children

3- Do you think the advantage of charging people for admission to museums
outweigh the disadvantage

4- Discuss both views and give your opinion

5- What are the causes of this? How can this problem be solved

6- Why is happiness difficult to define? How can people achieve happiness

.

انواع 5 سوال معمول در رایتینگ آیلتس – آموزش کامل ویدیویی

در بخش ویدئوی خودآموز رایگان استاد سایمن برای بررسی شما عزیزان در دسترس قرار گرفته است. لینک دانلود رایگان و یکجای تمامی این ویدئوها در پایان همین صفحه آورده شده است. 

آموزش رایتینگ آیلتس – سوالات Agree / Disagree

.

آموزش رایتینگ آیلتس – سوالات Discussion

.

آموزش رایتینگ آیلتس – Opinion Essay ها

.

آموزش رایتینگ آیلتس – سوالات Problem / Solution

.

آموزش رایتینگ آیلتس – سوالات دو بخشی

.

دانلود کل ویدئوها و کتاب های سایمن با یک کلیک!

✅ دانلود کل ویدئوهای خودآموز 4 مهارت آیلتس + کتاب ها از اگزمینر سابق آیلتس (سایمن) با حجم 1.1 گیگابایت:

لینک دانلود / دانلود پشتیبان تلگرام

🔓 گذرواژه: www.ielts2.com

.