از سطح مبتدی تا رسیدن به آیلتس یا تافل چند سال زمان میبرد؟

162535بازدید

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است؟

رسیدن از سطح کاملا مقدماتی یا اولیه زبان انگلیسی یا به اصطلاح برخی زبان آموزان سطح “صفر” که به آن Absolute Beginner گفته میشود تا سطح نمره قابل قبول و مناسبی از آزمون های آیلتس یا تافل برای مثال به ترتیب نمره های 6 و 80 راه چندان کوتاهی نیست! با اینهمه بسیای از زبان آموزان مایلند بدانند این مسیر چقدر به طول می انجامد و اگر بخواهند چنین مدرک هایی را بدست بیاورند چند ماه یا سال پیش از آن باید خواندن زبان را آغاز نمایند(تاریخ انتشار اولیه: 17 ژوئن 2015).

برخی بر این باور هستند که از سطح مبتدی تا رسیدن به سطح لازم برای شرکت در کلاس های آیلتس و تافل چندین سال زمان لازم است و خود این کلاس ها تا نمره 6 یا 7 آیلتس(80 تا 100 تافل) 1 تا 2 سال زمان لازم خواهد داشت درصورتیکه چنین دیدگاهی نادرست است و کل زمان لازم ممکن است بیش از 3 ماه نباشد! در این صفحه و فایل صوتی زیر کوشش کرده ایم با توجه به تجربه های چندین ساله و عملی و بنا به وظیفه خود این موضوع را برای علاقمندان گرامی روشن نماییم.

.

توضیحات 30 دقیقه ای مهندس ابوالقاسمی با نمره آیلتس 8 و بیش از 10 هزار ساعت تجربه تدریس در این زمینه(انتشار مرداد 1398): 

.

سایت تعیین دایره لغات

فهرست یهترین منابع آیلتس

تعیین سطح رایگان اسپیکینگ

.

توضیحات قدیمی(انتشار خرداد 1394)!

.

.

پیشنهاد میکنیم از این مجموعه های ارزشمند نیز بازدید بفرمایید:

دانلود منابع طلایی آیلتس + کمبریج 1 تا 14

.

1000 ویدئوی آموزش زبان انگلیسی

.

دانلود 5000 پادکست آموزش زبان انگلیسی

.

دوره های مقدماتی تا پیش آیلتس مهندس ابوالقاسمی

.

.

از سطح مبتدی تا رسیدن به آیلتس یا تافل چند سال زمان میبرد؟

این نوشته در یک سال گذشته بیش از 20 هزار بازدید داشته و به رتبه نخست گوگول و یکی از پربازدید ترین نوشته های سایت ielts2.com تبدیل شده. پس از 1 سال نسخه ای تازه با اطلاعات دقیق تر و روشن تر را پیشکش علاقمندان گرامی مینماییم:

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است؟

رویهمرفته زبان آموزان به 3 شیوه کلی خود را آماده کرده و مدرک آیلتس/تافل را بدست می آورند که به ترتیب بازه زمانی(سریع ترین به کند ترین) به بررسی آن ها میپردازیم:

.

1. روش کلاس ها و تدریس خصوصی با استاد حرفه ای(3 تا 6 ماه)

کلاس های خصوصی با مدرس حرفه ای(دارای مدرک آیلتس و پیشینه دست کم 3 ساله تدریس) میتواند شما را از سطح پایه در کمتر از 5 ماه به مدرک آیلتس یا تافل قابل قبول حدود نمره 6 تا 7 آیلتس و 80 تا 95 تافل برساند. سطح پایه به معنای اطلاعات عمومی شما از زبان انگلیسی از دوران دانشگاه یا کلاس های زبان آموزشگاهی از قبل هست که آن ها را ماه ها یا سال ها پیش رها کرده اید. اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید و هرگز قبل از این در هیچ آموزشگاهی زبان نخوانده اید و هیچ تماسی هم با زبان انگلیسی به هیچ شکلی نداشته اید(که البته کمتر متقاضی آیلتس/تافل این شرایط را دارد)، باید دست کم 2 ماه دیگر به عدد بالا اضافه کنید.
گرچه برخی ادعای رسیدن به مدرک آیلتس در کمتر از 6 ماه را کاملا رد میکنند، این ادعا کاملا واقعی است و علاقمندانی که بدنبال رسیدن به نمره های مناسبی از آیلتس یا تافل هستند و سطح آنها کاملا ابتدایی و پایه است میتوانند به سادگی با شرکت در کلاس های گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی چنین دوره هایی را تجربه نمایند.
کارنامه زبان آموزان دوره های پیشین ما به روشنی نشان دهنده واقعی بودن چنین ادعایی هست.

.

2. از سطح مبتدی تا آیلتس/تافل با شیوه آموزشگاهی (1 تا 2 سال)

زمانی که صحبت از بازه زمانی 1 تا 2 ساله برای رسیدن به نمره 6 تا 7 آیلتس یا 80 تا 95 تافل در سیستم آموزشگاهی و موسسات آیلتس میشود برخی گمان میکنند مدرسان خصوصی برای “بازار گرمی” این ارقام را اعلام کرده اند. گشتی در اینترنت بزنید و با شماره آموزشگاه ها که در سایت هایشان موجود است تماس بگیرید. بازه زمانی 1 تا 2 ساله از سطح پایه تا نمره 6 تا 7 آیلتس به شما اعلام خواهد شد(درصورتی که مجبور نباشید هیچ ترمی را دوبار بگذرانید!).
در روش آموزشگاهی همانند روش خودخوان خواه ناخواه با برخی از دوباره کاری ها، زیگ زاگ رفتن و هدررفت زمان روبرو خواهید بود ولی با تمامی این کاستی ها برخی از زبان آموزان تنها با تکیه بر همین روش میتوانند در پایان به مدرک آیلتس یا تافل دست یابند. این یک واقعیت است که مدت زمان لازم تا لحظه در دست گرفتن مدرک بسیار دراز و از آن مهم تر نامعلوم است.
اگرچه بسیاری از آموزشگاه ها در ظاهر یک برنامه مشخص و آشکار از روز نخست تا روز پایانی برای رساندن زبان آموز به مدرک آیلتس یا تافل دارند، در عمل بسیاری از ترم ها تکرار شده و در برخی از آموزشگاه ها حتی برخی از ترم ها به دلیل به حد لازم نرسیدن زبان آموزان اصلا تشکیل نمیشود و زبان آموزان بسیاری عملا در میانه راه مانده و به دلایل مختلف(مثل عوض شدن استاد ها یا حس بد نتیجه نگرفتن از سیستم) ناگزیر از عوض کردن آموزشگاه خود خواهند بود. با در نظر گرفتن تمامی این عوامل میتوان بازه زمانی لازم در سیستم آموزشگاهی و موسسات زبان را از سطح کاملا مقدماتی و پایه تا سطح آیلتس یا تافل را چیزی حدود دست کم 1 سال تا 2 سال در نظر گرفت که البته هم با توجه به ویژگی های زبان آموز و هم با توجه به ویژگی های موسسه مورد نظر ممکن است متفاوت باشد ولی کمتر از این میزان نیست.

.

3. شیوه خودخوان یا خودآموز بدون مدرس (2 سال تا چندین سال = افتادن در چرخه تکرار آزمون)

فراوانی منابع قابل دانلود و سایت های ارائه دهنده نکته ها و اطلاعات رایگان به ویژه از سال 1393 تا به امروز سبب شده بسیاری دچار این “توهم” بشوند که به سادگی خواهند توانست بدون استاد و مدرس، “خودشان” در مدت زمانی نسبتا کوتاه مدرک آیلتس/تافل را در دست بگیرند و آموزشگاه ها و مدرسان این حوزه را افرادی “سودجو” میدانند.
بنا بر آنچه به ویژه در 5 سال گذشته دیده ام کمتر از 0.1 % از زبان آموزان، که بیشتر آن ها را (1) نخبه های کشور و برخی دانشجویان دانشگاه های برتر ایران، (2) افرادی با چندین سال سابقه استفاده از زبان انگلیسی در کار/تحصیل، (3) افراد دارای سابقه چندین سال فراگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه ها تشکیل میدهند میتوانند بدون استاد و تنها با تکیه بر منابع در آزمون آیلتس/تافل موفق باشند.
اکثریت مطلق کسانی که شیوه خودآموز یا خودخوان را در پیش میگیرند با تحمل فشار روانی فراوان و حرکت در تاریکی مطلق هرگز نخواهند توانست خود را به مقصد برسانند ومدرک آیلتس/تافل را در دست بگیرند. بسیاری از ایشان که ناچار به تکرار 4 یا 5 بار(موردهایی که به چشم دیده ام!) شده اند، در نهایت نه تنها از کلاس خصوصی گران ترین استاد ها هم بیشتر هزینه پرداخته اند، از رسیدن به نمره باز مانده و موقعیت های تحصیلی/مهاجرتی خود را از دست داده اند و در پایان در تماس با همان مدرسان “سودجو” بدنبال نسخه های جادویی رسیدن به نمره یا “خ-ر-ی-د-ن” و یا “ج-ع-ل” مدرک میباشد.
اما درصد بسیار کوچکی که با روش خودخوان به نتیجه میرسند، معمولا با جستجو در اینترنت بهترین منابع آیلتس را شناسایی کرده و آن ها را دانلود میکنند و با تکیه بر استعداد خود در زبان انگلیسی با شیوه آزمون و خطا میتوانند دست کم در 2 مهارت از 4 مهارت به نتیجه برسند. این شیوه دست کم به 2 بار شرکت در آزمون آیلتس/تافل نیاز خواهد داشت و درصد کسانی که به نمره های بالاتر(7 و بالاتر) میرسند حتی کمتر خواهد بود.

.

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است – پرسش های مرتبط

افزایش هر 1 نمره آیلتس یا 10 نمره تافل چقدر زمان می برد؟

باید توجه داشته باشید بطور معمول افزایش هر یک نمره آیلتس یا 10 نمره تافل به ویژه در نمره های پایین تر از 6 آیلتس یا 80 تافل، با شرط مطالعه روزانه دست کم 5 ساعته زبان آموز، به ازای هر یک نمره آیلتس یا 10 نمره تافل 3 ماه زمان در نظر گرفته میشود. برای نمره های بالای 6 آیلتس یا 80 تافل این زمان ممکن است حتی بیش از 3 ماه هم باشد. هر چه نمره زبان آموزان به نمره نهایی یعنی 9 آیلتس و 120 تافل نزدیک تر باشد کار دشوار تر و تمرین های بسیاری بیشتر در بازه زمانی چندین سال مورد نیاز خواهد بود.

.

درباره سطح دشواری آزمون آیلتس

در 5 سال گذشته با مورد هایی از دانش آموختگان رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی برخورد داشته ام که به نمره ای بالاتر از 6 آیلتس دست نیافته بوده اند. همچنین بسیاری از رتبه های خوب کنکور سال های قبل یا دانش آموختگان دانشگاه های برتر کشور همچون علم و صنعت با معدل 18.5 در مقطع کارشناسی ارشد که با تلاش فراوان در کلاس های خصوصی و آموزشگاهی حتی به بالاتر از نمره 6.5 آیلتس نرسیده اند.
کوتاه اینکه به باور من آیلتس/تافل آزمون هایی هستند که در آن ها 95% افرادی که به تمامی شیوه های بالا خود را برای آن ها آماده میکنند کاملا از نتیجه خود ناراضی هستند و تنها 5% را خواهید یافت که از نتیجه نهایی خود ابراز شادمانی کنند. همچنین بیش از 99% کسانی که به نمره 7 آیلتس میرسند برای بار دوم یا چندم هست که در آزمون شرکت میکنند.

.

پس چطور استاد من نمره 9 دارد؟!

شمار کسانی که نمره 8 آیلتس و بالاتر دریافت میکنند یا با این نمره در حال تدریس هستند در کل کشور انگشت شمار هستند و در کل اینترنت فارسی در روز نگارش این نوشته(مهر 1395) تنها چند استاد مدرک آیلتس 8 خود را در وبسایت های شخصی در دسترس قرار دادهاند و شمار دارندگان نمره 9 از آن ها هم کمتر است. برای همین هم هست که اکثریت کسانی که ادعای داشتن نمره 8 یا حتی 9 (!) را میکنند هرگز امکان ارائه مدرک خود را ندارد چون برای دریافت آن بجز استعداد و نبوغ بسیار بالا در زبان انگلیسی نیازمند بیش از 10 سال تلاش پیوسته هستند!

.

کارنامه و تجربه سمیرا، از زبان آموزان دوره پاییز این کلاس ها در کمتر از 3 ماه از سطح پایه

سرکار خانم سمیرا

تجربه سمیرا را از زبان خودش بشنوید:

.

بایگانی فایل های صوتی و کارنامه های زبان آموزان دوره های پیشین آیلتس

.

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است – بیشتر بخوانید

متداول ترین خطاهای گرامری زبان آموزان ایرانی

.

متداول ترین خطاهای تلفظ زبان آموزان ایرانی

.

آیلتس سخت تر است یا تافل؟

.

بهترین منابع آیلتس 2019 +  برنامه ریزی و توضیحات استاد

.

دانلود 100% منابع لغات آیلتس و زبان انگلیسی

.

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و آیلتس ( با شیوه خودخوان)

.

دانلود 55 انیمیشن برتر تاریخ سینما با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود گلچین 55 مستند جذاب برای تقویت زبان انگلیسی

.

دانلود رایگان ویدیوهای آموزشی آیلتس سایمون Simon

.

دانلود ویدیوهای آموزش آیلتس استاد Liz

.

دانلود اپلیکیشن های اندرویدی آیلتس، تافل و زبان انگلیسی

.

دانلود ویدیوی سخنرانی های TED برای تقویت لیسنینگ آیلتس

.

دانلود گلچین کتاب های آموزش گرامر انگلیسی

.

آموزش ویدیویی و متنی گرامر زبان انگلیسی

.

بایگانی کامل مجموعه 6 Minute English سال 2008 تا 2018

.

دانلود 400 برنامه British Council Podcasts بهمراه Text

.

تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ جهان (دربرگیرنده 118 سخنرانی)

.

200 نمونه سوال اسپیکینگ آیلتس با جواب (part 1)

.

بایگانی نمونه سوالات رایتینگ آیلتس سری کتاب های Cambridge IELTS

.

.

.

.

فهرست پردرآمدترین مشاغل در ایران

.

فهرست مشاغل مورد نياز استراليا 2018

.

دانلود کاملترین دوره خودآموز زبان انگلیسی و آیلتس (500 ویدئو)

http://mrsielts.com

خرید بسته آموزشی آیلتس و زبان انگلیسی

.

تعیین نمره اسپیکینگ شما توسط استاد با نمره 8.5 در کانال تلگرام @ielts2com

162535بازدید

دیدگاه ها

466
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شوید برای ثبت دیدگاه
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
222 نظرات
244 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
186 نویسندگان دیدگاه
adminرضاکریمیهماMahdiمریم کراری آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
رضاکریمی
مهمان
رضاکریمی

سلام
خیلی خیلی دمتون گرم
این فایل صوتی دقیقا شرایط من رو بازگو کرد و خیلی به کمک من رسید و به جرآت بگم ی مسیر کامل تاریک رو برام روشن کرد و تاحدود زیادی فهمیدم که الان جایگاه من کجاست و اصلا چی میخوام
واقعا دمتون گرم …

هما
مهمان
هما

سلام ببخشید من 14 سالمع وچند سال پیش چند ترم زبان رفتم ولی ول کردم ومیخام برای دانشگاه به ترکیه برم چقدر طول میکشع آیلتس یا تافل بگیرم؟

Mahdi
مهمان
Mahdi

سلام ببخشید من ۱۴ سالمه و کتاب family and friends 4 هستم هر کتاب ۳ ماه طول میکشد من حدود چند سال دیگه باید بخونم تا تافل بگیرم

مریم کراری
مهمان
مریم کراری

سلام خسته نباشید من الان کتاب اینگلیش فایل 1هستم میخواستم بپرسم چقدر طول میکشه آیلتس بگیرم اول دبیرستان هم هستم

ستاره
مهمان
ستاره

سلام روزتون بخیر
من سطح ابتدایی زبان هستم البته نه اینکه زبان نخونده باشم چند سال پیش کتاب های اینترچنج رو خوندم اما وقفه افتاده و از بادم رفته بنظرتون با معلم خصوصی در چند ماه و روزی چند ساعت میتونم نمره ۶بگیرم
ممنونم از پاسخگویتون

ماهان
مهمان
ماهان

با سلام روزتون بخیر ببخشید من الان ترم اول مقطع کارشناسی هستم
هدفم اینه که تا پایان کارشناسیم آیلتسمو به سطح 8 برسونم چون واقعا بهش نیاز دارم
البته سطح ضعیفی هم دارم . بنظرتون تو این بازه زمانی میتوان به این سطح رسید؟؟

Ehsan
مهمان
Ehsan

سلام استاد من حدود ۷ ماه وقت دارم و وقتم ازاد هستش سطح زبان متوسط میتونم با استاد خصوصی و مطالعه ۵ الی ۶ ساعت روزانه نمره ۶ ایلتس بگیرم؟

معصومه
مهمان
معصومه

سلام، من ۱۶ سالمه و رشته طراحی دوخت میخونم خواستم بپرسم برایه دانشگاه کشور ترکیه حتما نیاز به مدرک آیلتس دارم یا زبان ترکی کافیه؟؟

امین
مهمان
امین

خیلی عالیه، هم صحبتها عالی بود هم سایتتون کامل! و خصاصت به خرج ندادین

حسین
مهمان
حسین

سلام و عرض ادب
بزرگوار ممنون از توضیحات کامل شما
جسارتا من قبل از عید نوروز 99 امتحان دادم با نمرات زیر
listening: 5.5, speaking: 6.5,reading: 6, writing:6
میخوام به نمره overall هفت برسم یک مشاوره با شما چطوری می توانم داشته باشم
لطفا راهنمایی بفرمایید در این بازار مکاره که همه فکر جیب مبارک اند
ممنون از لطف شما

حسین
مهمان
حسین

عرض ادب
چه کلاسی و چگونه باید شرکت کنم؟
ممنون

yahya
مهمان
yahya

عرض سلام و ادب و احترام
یه سوال داشتم ازتون
من بنا بر شرایط خاصی که دارم می خوام حداکثر ظرف شش ماه مدرک آیلتسمو بگیرم
سطح زبانم به طور کلی pre-intermediate هست به نظرتون می تونم ظرف این مدت کوتاه نمره 6 رو بیارم تو آزمون؟
ممنون میشم زودتر راهنماییم کنین

شایان
مهمان
شایان

سلام بنده سطحم در حد دییرستان در پنج ماه میشه با روزی دو ساعت تمرین و کلاس ایلتس ۶ گرفت

مرضیه
مهمان
مرضیه

سلام ببخشید من یک دانش آموز هستم پایه نهم و میخوام بعد از کنکور برم انگلیس اما نمیدونم باید چطور شروع کنم که بتونم یک ساله تموم کنم هزینه ها هم خیلی بالاس برای همین مبخوام زود ازمون بدم همین منابعی که گفتین رو بخونم کافیه

Parnian
مهمان
Parnian

سلام.من سطح زبانم متوسط هستش اما لیسنینگ واسپیکینکم عالی هستش به طوری که متوجه پادکست های پیشرفته میشم هم فیلم هارو تا حد زیادی متوجه میشم مهارت خوندن و نوشتنم هم در سطح خودم خوبه و تمام ریدینگ های مربوط به سطح خودم رو هم متوجه میشم میخواستم ببینم ببینم میتونم برای آیلتس ۷یا ۷/۵اقدام کنم؟؟؟؟زمان هم فقط۲سال دارم ممنون

سلمان
مهمان
سلمان

سلام، امکان شرکت در کلاس برای کارمندان چگونه است، چطوری می تونم در بیش از هشت ماه آیتلس شش و نیم بگیرم در صورتی که کار می کنم،و فرصت زیادی ندارم، چهارساعت در روز و به صورت آنلاین هم نت اینجا ضعیفه،بسته ی آموزشی دارید آنلاین نباشه.راه حلتون چیه

رضا
مهمان
رضا

با عرض سلام خدمت شما بنده برای تحصیل در خارج از ایران نیاز به نمره ۶ دارم و اینکه زبانم در حد مدرسه است حداکثر یکسالم بیشتر تایم ندارم میخواستم بدونم پیشنهاد شما برای بنده چی هست؟

احسان
مهمان
احسان

ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
میخواستم بابت وویس بالا و توضیحات کاملتون تشکر کنم. واقعا ممنون

حدیث
مهمان
حدیث

سلام و درود
من دانشجوی ترم ۲ پرستاری هستم برای شرکت در آزمون لیسانس پزشکی نیاز به نمره ۷ آیلس دارم .تاحالا هم هیچ کلاس زبانی نرفتم وفقط در سطح مدرسع و دروس دانشگاهی زبان رو دنبال کردم وحدود ۲سال برای این مدرک وقت دارم به نظر شما کدوم یک از دوره ها بیشتر کمک کننده است ؟

حمید
مهمان
حمید

سلام آقای ابولقاسمی وقتتون بخیر
بنده دانشجوی ارشد هستم و یک سال و نیم هست کلاسهای عمومی زبان رو شرکت میکنم که الان سطح upper intermediate هستم. ترم بعد دانشگاه رو میخوام مرخصی بگیرم که با سه ماه تابستان میشه 6 ماه. سوالم اینه که آیا تو این 6 ماه(از فروردین 99 تا مهر ) میتونم بصورت خود آموز بخونم و نمره بالای 7 بگیرم؟ تقریبا میتونم حداقل 6 ساعت در روز وقت بزارم براش
البته کلاسهای عمومی آیلتس رو هم میتونم شرکت کنم. فقط سوالم در رابطه با این 6 ماه هست که آیا میشه یا خیر
بسیار ممنون از راهنماییتون

لقمان
مهمان
لقمان

سلام اقای ابوالقاسمی. وقت بخیر. من الان ۶ ماهه سایت شمارو دنبال میکنم واقعا عالیه. استاد یه سوال داشتم. اگه من ۶ ماه بزارم و تو کلاس شما شرکت کنم و روزی ۸ ساعت بزارم امکان رسیدن من به نمره ۷ یا ۶.۵ هست‌؟

حمید
مهمان
حمید

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشد هستم و زبان رو در حد واحد های دانشگاهی دنبال کردم و مقداری هم کتاب های زبان اصلی رشته ام رو مطالعه کردم. در کل سطح زبان ضعیفی دارم.
و حدود پنج الی شیش ماه وقت دارم تا نمره هفت کل در ایلتس و ۶/۵ در هریک از بخش ها رو کسب کنم.
به نظر شما باید چه کاری انجام دهم ؟؟
و یه سوال دیگه اینکه
باتوجه به سطح زبان بنده و فرصت باقی مانده، کسب نمره ۱۰۰ در تافل میتونه سخت تر باشه یا ۷ در ایلتس؟
ممنون از پاسخگوییتون

سارا
مهمان
سارا

سلام آدرس گروه یا کانال شما