از سطح مبتدی تا رسیدن به آیلتس یا تافل چند سال زمان میبرد؟

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است؟

رسیدن از سطح کاملا مقدماتی یا اولیه زبان انگلیسی یا به اصطلاح برخی زبان آموزان سطح “صفر” که به آن Absolute Beginner گفته میشود تا سطح نمره قابل قبول و مناسبی از آزمون های آیلتس یا تافل برای مثال به ترتیب نمره های 6 و 80 راه چندان کوتاهی نیست!

با اینهمه بسیای از زبان آموزان مایلند بدانند این مسیر چقدر به طول می انجامد و اگر بخواهند چنین مدرک هایی را بدست بیاورند چند ماه یا سال پیش از آن باید خواندن زبان را آغاز نمایند(تاریخ انتشار اولیه: 17 ژوئن 2015).

.

برخی بر این باور هستند که از سطح مبتدی تا رسیدن به سطح لازم برای شرکت در کلاس های آیلتس و تافل چندین سال زمان لازم است و خود این کلاس ها تا نمره 6 یا 7 آیلتس(80 تا 100 تافل) 1 تا 2 سال زمان لازم خواهد داشت درصورتیکه چنین دیدگاهی نادرست است و کل زمان لازم ممکن است بیش از 3 ماه نباشد! در این صفحه و فایل صوتی زیر کوشش کرده ایم با توجه به تجربه های چندین ساله و عملی و بنا به وظیفه خود این موضوع را برای علاقمندان گرامی روشن نماییم.

نسخه به روز شده 6 دقیقه ای توضیحات در کانال آپارات ما(بهار 1401): 

.

توضیحات 30 دقیقه ای مهندس ابوالقاسمی با نمره آیلتس 8 و بیش از 10 هزار ساعت تجربه تدریس در این زمینه(انتشار مرداد 1398): 

سایت تعیین دایره لغات

فهرست یهترین منابع آیلتس

تعیین سطح رایگان اسپیکینگ

.

فایل صوتی اولین توضیحات(انتشار خرداد 1394):

.

از سطح مبتدی تا رسیدن به آیلتس یا تافل چند سال زمان میبرد؟

این نوشته در یک سال گذشته بیش از 20 هزار بازدید داشته و به رتبه نخست گوگول و یکی از پربازدید ترین نوشته های سایت ielts2.com تبدیل شده. پس از 1 سال نسخه ای تازه با اطلاعات دقیق تر و روشن تر را پیشکش علاقمندان گرامی مینماییم:

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است؟

رویهمرفته زبان آموزان به 3 شیوه کلی خود را آماده کرده و مدرک آیلتس/تافل را بدست می آورند که به ترتیب بازه زمانی(سریع ترین به کند ترین) به بررسی آن ها میپردازیم:

.

1. روش کلاس ها و تدریس خصوصی با استاد حرفه ای(3 تا 6 ماه)

کلاس های خصوصی با مدرس حرفه ای(دارای مدرک آیلتس و پیشینه دست کم 3 ساله تدریس) میتواند شما را از سطح پایه در کمتر از 5 ماه به مدرک آیلتس یا تافل قابل قبول حدود نمره 6 تا 7 آیلتس و 80 تا 95 تافل برساند. سطح پایه به معنای اطلاعات عمومی شما از زبان انگلیسی از دوران دانشگاه یا کلاس های زبان آموزشگاهی از قبل هست که آن ها را ماه ها یا سال ها پیش رها کرده اید. اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید و هرگز قبل از این در هیچ آموزشگاهی زبان نخوانده اید و هیچ تماسی هم با زبان انگلیسی به هیچ شکلی نداشته اید(که البته کمتر متقاضی آیلتس/تافل این شرایط را دارد)، باید دست کم 2 ماه دیگر به عدد بالا اضافه کنید.
گرچه برخی ادعای رسیدن به مدرک آیلتس در کمتر از 6 ماه را کاملا رد میکنند، این ادعا کاملا واقعی است و علاقمندانی که بدنبال رسیدن به نمره های مناسبی از آیلتس یا تافل هستند و سطح آنها کاملا ابتدایی و پایه است میتوانند به سادگی با شرکت در کلاس های گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی چنین دوره هایی را تجربه نمایند.
کارنامه زبان آموزان دوره های پیشین ما به روشنی نشان دهنده واقعی بودن چنین ادعایی هست.

.

2. از سطح مبتدی تا آیلتس/تافل با شیوه آموزشگاهی (1 تا 2 سال)

زمانی که صحبت از بازه زمانی 1 تا 2 ساله برای رسیدن به نمره 6 تا 7 آیلتس یا 80 تا 95 تافل در سیستم آموزشگاهی و موسسات آیلتس میشود برخی گمان میکنند مدرسان خصوصی برای “بازار گرمی” این ارقام را اعلام کرده اند. گشتی در اینترنت بزنید و با شماره آموزشگاه ها که در سایت هایشان موجود است تماس بگیرید. بازه زمانی 1 تا 2 ساله از سطح پایه تا نمره 6 تا 7 آیلتس به شما اعلام خواهد شد(درصورتی که مجبور نباشید هیچ ترمی را دوبار بگذرانید!).
در روش آموزشگاهی همانند روش خودخوان خواه ناخواه با برخی از دوباره کاری ها، زیگ زاگ رفتن و هدررفت زمان روبرو خواهید بود ولی با تمامی این کاستی ها برخی از زبان آموزان تنها با تکیه بر همین روش میتوانند در پایان به مدرک آیلتس یا تافل دست یابند. این یک واقعیت است که مدت زمان لازم تا لحظه در دست گرفتن مدرک بسیار دراز و از آن مهم تر نامعلوم است.
اگرچه بسیاری از آموزشگاه ها در ظاهر یک برنامه مشخص و آشکار از روز نخست تا روز پایانی برای رساندن زبان آموز به مدرک آیلتس یا تافل دارند، در عمل بسیاری از ترم ها تکرار شده و در برخی از آموزشگاه ها حتی برخی از ترم ها به دلیل به حد لازم نرسیدن زبان آموزان اصلا تشکیل نمیشود و زبان آموزان بسیاری عملا در میانه راه مانده و به دلایل مختلف(مثل عوض شدن استاد ها یا حس بد نتیجه نگرفتن از سیستم) ناگزیر از عوض کردن آموزشگاه خود خواهند بود. با در نظر گرفتن تمامی این عوامل میتوان بازه زمانی لازم در سیستم آموزشگاهی و موسسات زبان را از سطح کاملا مقدماتی و پایه تا سطح آیلتس یا تافل را چیزی حدود دست کم 1 سال تا 2 سال در نظر گرفت که البته هم با توجه به ویژگی های زبان آموز و هم با توجه به ویژگی های موسسه مورد نظر ممکن است متفاوت باشد ولی کمتر از این میزان نیست.

.

3. شیوه خودخوان یا خودآموز بدون مدرس (2 سال تا چندین سال = افتادن در چرخه تکرار آزمون)

فراوانی منابع قابل دانلود و سایت های ارائه دهنده نکته ها و اطلاعات رایگان به ویژه از سال 1393 تا به امروز سبب شده بسیاری دچار این “توهم” بشوند که به سادگی خواهند توانست بدون استاد و مدرس، “خودشان” در مدت زمانی نسبتا کوتاه مدرک آیلتس/تافل را در دست بگیرند و آموزشگاه ها و مدرسان این حوزه را افرادی “سودجو” میدانند.
بنا بر آنچه به ویژه در 5 سال گذشته دیده ام کمتر از 0.1 % از زبان آموزان، که بیشتر آن ها را (1) نخبه های کشور و برخی دانشجویان دانشگاه های برتر ایران، (2) افرادی با چندین سال سابقه استفاده از زبان انگلیسی در کار/تحصیل، (3) افراد دارای سابقه چندین سال فراگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه ها تشکیل میدهند میتوانند بدون استاد و تنها با تکیه بر منابع در آزمون آیلتس/تافل موفق باشند.
اکثریت مطلق کسانی که شیوه خودآموز یا خودخوان را در پیش میگیرند با تحمل فشار روانی فراوان و حرکت در تاریکی مطلق هرگز نخواهند توانست خود را به مقصد برسانند ومدرک آیلتس/تافل را در دست بگیرند. بسیاری از ایشان که ناچار به تکرار 4 یا 5 بار(موردهایی که به چشم دیده ام!) شده اند، در نهایت نه تنها از کلاس خصوصی گران ترین استاد ها هم بیشتر هزینه پرداخته اند، از رسیدن به نمره باز مانده و موقعیت های تحصیلی/مهاجرتی خود را از دست داده اند و در پایان در تماس با همان مدرسان “سودجو” بدنبال نسخه های جادویی رسیدن به نمره یا “خ-ر-ی-د-ن” و یا “ج-ع-ل” مدرک میباشد.
اما درصد بسیار کوچکی که با روش خودخوان به نتیجه میرسند، معمولا با جستجو در اینترنت بهترین منابع آیلتس را شناسایی کرده و آن ها را دانلود میکنند و با تکیه بر استعداد خود در زبان انگلیسی با شیوه آزمون و خطا میتوانند دست کم در 2 مهارت از 4 مهارت به نتیجه برسند. این شیوه دست کم به 2 بار شرکت در آزمون آیلتس/تافل نیاز خواهد داشت و درصد کسانی که به نمره های بالاتر(7 و بالاتر) میرسند حتی کمتر خواهد بود.

.

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است – پرسش های مرتبط

افزایش هر 1 نمره آیلتس یا 10 نمره تافل چقدر زمان می برد؟

باید توجه داشته باشید بطور معمول افزایش هر یک نمره آیلتس یا 10 نمره تافل به ویژه در نمره های پایین تر از 6 آیلتس یا 80 تافل، با شرط مطالعه روزانه دست کم 5 ساعته زبان آموز، به ازای هر یک نمره آیلتس یا 10 نمره تافل 3 ماه زمان در نظر گرفته میشود. برای نمره های بالای 6 آیلتس یا 80 تافل این زمان ممکن است حتی بیش از 3 ماه هم باشد. هر چه نمره زبان آموزان به نمره نهایی یعنی 9 آیلتس و 120 تافل نزدیک تر باشد کار دشوار تر و تمرین های بسیاری بیشتر در بازه زمانی چندین سال مورد نیاز خواهد بود.

.

درباره سطح دشواری آزمون آیلتس

در 5 سال گذشته با مورد هایی از دانش آموختگان رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی برخورد داشته ام که به نمره ای بالاتر از 6 آیلتس دست نیافته بوده اند. همچنین بسیاری از رتبه های خوب کنکور سال های قبل یا دانش آموختگان دانشگاه های برتر کشور همچون علم و صنعت با معدل 18.5 در مقطع کارشناسی ارشد که با تلاش فراوان در کلاس های خصوصی و آموزشگاهی حتی به بالاتر از نمره 6.5 آیلتس نرسیده اند.
کوتاه اینکه به باور من آیلتس/تافل آزمون هایی هستند که در آن ها 95% افرادی که به تمامی شیوه های بالا خود را برای آن ها آماده میکنند کاملا از نتیجه خود ناراضی هستند و تنها 5% را خواهید یافت که از نتیجه نهایی خود ابراز شادمانی کنند. همچنین بیش از 99% کسانی که به نمره 7 آیلتس میرسند برای بار دوم یا چندم هست که در آزمون شرکت میکنند.

.

پس چطور استاد من نمره 9 دارد؟!

شمار کسانی که نمره 8 آیلتس و بالاتر دریافت میکنند یا با این نمره در حال تدریس هستند در کل کشور انگشت شمار هستند و در کل اینترنت فارسی در روز نگارش این نوشته(مهر 1395) تنها چند استاد مدرک آیلتس 8 خود را در وبسایت های شخصی در دسترس قرار دادهاند و شمار دارندگان نمره 9 از آن ها هم کمتر است. برای همین هم هست که اکثریت کسانی که ادعای داشتن نمره 8 یا حتی 9 (!) را میکنند هرگز امکان ارائه مدرک خود را ندارد چون برای دریافت آن بجز استعداد و نبوغ بسیار بالا در زبان انگلیسی نیازمند بیش از 10 سال تلاش پیوسته هستند!

.

کارنامه و تجربه سمیرا، از زبان آموزان دوره پاییز این کلاس ها در کمتر از 3 ماه از سطح پایه

سرکار خانم سمیرا

تجربه سمیرا را از زبان خودش بشنوید:

.

بایگانی فایل های صوتی و کارنامه های زبان آموزان دوره های پیشین آیلتس

.

هزینه مدرک آیلتس – مقایسه قیمت ایران و کشورهای همسایه

هزینه گرفتن مدرک آیلتس

هزینه گرفتن مدرک آیلتس

هزینه مدرک آیلتس تا پایان بهار سال 1401 برابر با 6 میلیون و 150 هزار تومان هست. اما قیمت آیلتس در کشورهای همسایه، فهرست موسسات مجاز آیلتس مورد تایید سازمان سنجش و دیگر اطلاعات مربوط به ثبت نام و جابجایی تاریخ را در این نشانی بررسی بفرمایید: 

قیمت آزمون آیلتس سال 2022

.

سطح مبتدی تا آیلتس تافل چند ترم است – لینک های پیشنهادی 

دوره های فشرده و نیمه فشرده آیلتس و مقدماتی زبان انگلیسی

دانلود گلچین 1000 ویدئوی آموزش زبان انگلیسی و آیلتس

دیدگاه ها

512
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
245 Comment threads
267 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
207 Comment authors
adminZariسانازروح اله زنگیReza Recent comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
Zari
میهمان
Zari

سلام روزتون بخیر من میخوام تو دوسال مدرک تافل رو بگیرم و زمان کمی دارم میشه تو دوسال مدرک گرفت؟

روح اله زنگی
میهمان
روح اله زنگی

سلام و عرض ادب برای آموزش انلاین بایستی چکار انجام بدم

Reza
میهمان
Reza

سلام من میخوام آزمون تافل بدم.حتما باید اموزشگاه برم تا بتونم آزمون بدم منظورم اینه که مثلا باید از آموزشگاه مدرک خاصی بگیرم و تا بعد بتونم آزمون بدم یا نه،مثلا میتونم خودم بخونم و در مراکز مرتبط ازمون تافل ازمون رو بدم؟؟؟ممنون

مائده
میهمان
مائده

سلام
من کلاس هفتم هستم
و تازه امروز زبان شروع کردم و به کلاس میرم
میخوام کلاس دهم بورسیه فرانسه بگیریم
میخواستم‌بدونم از الان تا مدرک زبان چند سال لازمه

آذین
میهمان
آذین

سلام من ۱۲ ساله هستم ۴ساله که دارم کلاس زبان میرم معلممون خیلی عالی هست و خیلی خوب درس میده الآن کتاب Family and friends 4هستم.به نظر شما چند ساله دیگه می تونم امتحان آیلتس بدم ؟ قصد مهاجرت همراه خانواده ام به کانادا هم دارم.خود معلممون که میگه با توجه به سنت توی مرحله خیلی خوبی هستی.
ممنون میشم جواب بدید.🙏🏻

بابک
میهمان
بابک

وقت بخیر
سطح زبانم در حد متوسط ،آیا دوره ای هست که از الان برای آیلتس فشرده تدریس کنند ؟
چه مدت زمان میبره ؟
از هر کسی سوال کردم میگه از سطح ادونس تا آیلتس ۶ ماه زمان نیاز داره ولی شما گفتین از متوسط تا ۶ آیلتس ۶ماه ؟

Reyhaneh
میهمان
Reyhaneh

سلام کسی که زبانش در حد دیپلم دبیرستان هست چقدر گرفتن تافل حدودا براش زمان میبره؟

سما
میهمان
سما

لطفا جواب من رو هم بدید

سما
میهمان
سما

سلام، من ۱۶ سالمه و برای اولین بار کلاس زبان ثبت نام کردم و آموزشگاه زبانکده ملی ایران میرم، هر چی هم که زبان بلد بودم مال دوره راهنمایی و دبیرستان بوده
تقریبا سه چهار جلسه است که دارم کلاس زبان رو میرم و کتاب‌ English Paul Starter رو می خونم، چند سال طول می کشه تا بتونم تافل بگیرم و درس زبان ام تموم شه؟

محمد
میهمان
محمد

با سلام من شغلم مرتبت با صنعت هوایی هست و تمام جزوات و کتاب هایمان انگلیسی میباشد به نظر شما چه راه کاری پیشنهاد میفرمایید خواندن و فهمیدن منوال ها و غیره خیلی الزامی میباشد

sara
میهمان
sara

سلام استاد
با آرزوی سلامتی برای شما
من خانمی سی و دو ساله هستم که قصد مهاجرت دارم و باید حتما ایلتس داشته باشم. زبانم هم در حد متوسط هست.یعنی فایل صوتی شما رو گوش کردم. من زبانم صفر نیست که مثلا بخوام از مقدماتی شروع کنم. از طرفی به مکالمه هم خیلی علاقه دارم. من دو روز در هفته سر کارم.بقیه تایمم کاملا آزاده. ترجیحا شش ماه تا یکسال میخوام برای آیلتس آماده باشم. تا بحال کلاس زبان هم نرفتم.چه دوره هایی برای من مناسبه؟

Mustafa
میهمان
Mustafa

سلام و درود
امیدوارم که حال تون خوب باشه
من الان بیست وسه سالمه و سمیستر آخر دانشگاه من است
من قصد دارم ماستری خودرا در یکی از کشور های آمریکایی بخوانم و میخواهم تافل امتحان بدهم آیا شما میدانید حد اقل چه نمره را باید در تافل بگیرم تا در یکی از دانشگاه های آمریکا قبول شوم؟
من یک سیستم انگلیسی را تقریبا تمام کردم و اخبار BBC را حدودا پنجاه تا شصت فیصد میفهمم آیا با مطالعه روزانه حد اقل شش ساعت در روز تا چند ماه دیگر میتوانم نمره بالای ۱۰۰ تافل را بگیرم؟
با تشکر

آرمان
میهمان
آرمان

سلام خسته نباشید من الان 16 سالمه و میخوام که قبل کنکور از ایران مهاجرت کنم و برای تحصیل به المان برم برای این که بتونم به المان برم به چه نمری ایلتسی نیاز دارم و میخوام بدونم من که سطح من خیلی پایینه میتونم تو سه ماه روزی شش ساعت ایلتس بگیرم

ماهان
میهمان
ماهان

سلام من 16 سالمه و قراره تا سال اینده به کانادا مهاجرت کنیم میخواستم بدونم من باید در چه کلاسی ثبت نام کنم تا در عرض یک سال ایلتس رو با نمره 6 کسب کنم؟

Farhad
میهمان
Farhad

سلام من 14 سالمه و طبق تعیین سطح در گروه تلگرامتون، سطحم بین پنج و نیم تا شیشه. خب من هنوز تحصیلم توی اموزشگاه زبان تموم نشده(حدود یکسال دیگه مونده)، بنظرتون بعد از پایان دوره ی زبانم، توی کلاسای ایلتس باید چند دوره ثبت نام کنم یا فقط سلف استادی انجام بدم؟؟ و اینکه برای مثال اگه بعد از تموم شدن تحصیلم تو کلاس زبان سطح کلی ام تا 6.5 بیاد، چقدر طول میکشه که با کلاس ها ی ایلتس به نمره ی هفت یا هفت و نیم برسم؟برای مثال با روزی یک تا دوساعت مطالعه؟

هانا
میهمان
هانا

سلام من 14 سالمه و کتاب گات ایت 2 هستم. حداکثر تا 3 سال دیگه قراره مهاجرت کنم و ایلتس 8 لازم دارم. کلاس زبان هم میرم. میشه راهنمایی کنید چجوری خودخوان بخونم برای ایلتس و چه منابعی مناسبه؟ ممنون

یاشار
میهمان
یاشار

سلام وقت بخیر
من دانشجوی دکتری هستم و تا شهریور سال بعد هم بیشتر زمان ندارم تا مدرک تافل 70 رو به دانشگاه ارائه بدم. سطح زبانمم متوسط رو پایینه، چون المانی خوندم انگلیسی یادم رفته. تو این مدت هم دروس دانشگاه و امتحان جامع رو در پیش دارم. راهکاری هست بشه تو این مدت اون نمره تافل رو کسب کرد؟

یاشار
میهمان
یاشار

سلام وقتتون بخیر
من دانشجوی دکتری هستم تا شهریور سال بعد هم بیشتر زمان ندارم تا مدرک تافل 80 رو به دانشگاه ارائه کنم. سطح زبانمم متوسط رو به پایین چون المانی خوندم انگلیسی فراموشم شده. چه راه کاری رو پیشنهاد میکنید؟

Selin
میهمان
Selin

سلام از توضیحاتتون متشکرم .
من ۱۷ سالمه و زبانم در حد مبتدی هستش میخام بدونم ک به مدت یه سال میتونم تافل بگیرم و نمره تافلم چقدر میشه؟ یادگیریم در زبان خیلی بالاس و علاقه زیادی به زبان دارم در کلاس هم همیشه ۲۰ میگیرم و تست هم کار کردم و برنامه های کمک اموزشی هم دارم .
و سوال دیگ اینکه آیلتس بهتره یا تافل و فرق بین این دو چیه و مدرک کدوم یکیشون معتبر تره ؟؟؟؟
ممنون میشم جواب بدید استاد smile

Atefeh
میهمان
Atefeh

سلام..لطف میکنید جواب من رو بدید.من ترم ۱ کارشناسی ام و میخوام به مدت ۳ سال خودمو برای آزمون تافل آماده کنم …به نظرتون زمان کمی هست؟؟؟تا به نمره ای بالای ۸۰ برسم؟؟چون دیدم توی کامنتای پایین گفتین غیر ممکنه ..میتونم‌بپرسم باید تو این سه سال چه کاری انجام بدم؟؟تا به نمره بالای ۸۰ یا حتی ۹۰ تافل برسم؟؟حتی اگه صفر باشم الان….

Selin
میهمان
Selin

سلام میشه جواب من رو بدید!؟؟؟

رضا
میهمان
رضا

سلام استاد ضمن تشکر از توضیحات خوبتون در فایل صوتی من آزمون تعیین تعداد کلمات رو شرکت کردم (دو مرتبه) عددهایی حدود 4000 لغت رو بهم نشون داد. (یکبار پایین تر و یکبار بالاتر) مدت زیادی هست زبان کار نکردم، مگر امور روزمره در اینترنت و کار و گاهی فیلم قبلا دوره مکالمه رو در آموزگاه گذراندم حدود سال 88 تمام شد. کارشناسی ارشد هستم. متاهل و مشغول به کار می تونم هر روز از ساعت حدود 5 بعد از ظهر وقت بذارم. هدفم آیلتس 6 یا 6.5 یا بالاتر هست. در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. 1. کدام روش رو… بیشتر بخوانید

فردین
میهمان
فردین

سلام. من کلاس نهمم و از کلاس دوم دارم میرم کلاس زبان , و الان در مقطع پری ایلتس تحصیل میکنم و حدودا یک سال دیگه تحصیلم تموم میشه و اماده میشم برای ازمون ایلتس اینترنشنال و معلمی زبان!
طبق گفته های سایت شما من توی سه سال میتونستم ایلتس بگیرم . الان ایا من این هفت سال رو هدر دادم و یا بین اموزشی که من دیدم و اموزشی که سایت شما میده فرقی وجود داره؟

رضاکریمی
میهمان
رضاکریمی

سلام
خیلی خیلی دمتون گرم
این فایل صوتی دقیقا شرایط من رو بازگو کرد و خیلی به کمک من رسید و به جرآت بگم ی مسیر کامل تاریک رو برام روشن کرد و تاحدود زیادی فهمیدم که الان جایگاه من کجاست و اصلا چی میخوام
واقعا دمتون گرم …

هما
میهمان
هما

سلام ببخشید من 14 سالمع وچند سال پیش چند ترم زبان رفتم ولی ول کردم ومیخام برای دانشگاه به ترکیه برم چقدر طول میکشع آیلتس یا تافل بگیرم؟

Mahdi
میهمان
Mahdi

سلام ببخشید من ۱۴ سالمه و کتاب family and friends 4 هستم هر کتاب ۳ ماه طول میکشد من حدود چند سال دیگه باید بخونم تا تافل بگیرم

مریم کراری
میهمان
مریم کراری

سلام خسته نباشید من الان کتاب اینگلیش فایل 1هستم میخواستم بپرسم چقدر طول میکشه آیلتس بگیرم اول دبیرستان هم هستم

ستاره
میهمان
ستاره

سلام روزتون بخیر
من سطح ابتدایی زبان هستم البته نه اینکه زبان نخونده باشم چند سال پیش کتاب های اینترچنج رو خوندم اما وقفه افتاده و از بادم رفته بنظرتون با معلم خصوصی در چند ماه و روزی چند ساعت میتونم نمره ۶بگیرم
ممنونم از پاسخگویتون

ماهان
میهمان
ماهان

با سلام روزتون بخیر ببخشید من الان ترم اول مقطع کارشناسی هستم
هدفم اینه که تا پایان کارشناسیم آیلتسمو به سطح 8 برسونم چون واقعا بهش نیاز دارم
البته سطح ضعیفی هم دارم . بنظرتون تو این بازه زمانی میتوان به این سطح رسید؟؟

Ehsan
میهمان
Ehsan

سلام استاد من حدود ۷ ماه وقت دارم و وقتم ازاد هستش سطح زبان متوسط میتونم با استاد خصوصی و مطالعه ۵ الی ۶ ساعت روزانه نمره ۶ ایلتس بگیرم؟

معصومه
میهمان
معصومه

سلام، من ۱۶ سالمه و رشته طراحی دوخت میخونم خواستم بپرسم برایه دانشگاه کشور ترکیه حتما نیاز به مدرک آیلتس دارم یا زبان ترکی کافیه؟؟

امین
میهمان
امین

خیلی عالیه، هم صحبتها عالی بود هم سایتتون کامل! و خصاصت به خرج ندادین

حسین
میهمان
حسین

سلام و عرض ادب
بزرگوار ممنون از توضیحات کامل شما
جسارتا من قبل از عید نوروز 99 امتحان دادم با نمرات زیر
listening: 5.5, speaking: 6.5,reading: 6, writing:6
میخوام به نمره overall هفت برسم یک مشاوره با شما چطوری می توانم داشته باشم
لطفا راهنمایی بفرمایید در این بازار مکاره که همه فکر جیب مبارک اند
ممنون از لطف شما

حسین
میهمان
حسین

عرض ادب
چه کلاسی و چگونه باید شرکت کنم؟
ممنون

yahya
میهمان
yahya

عرض سلام و ادب و احترام
یه سوال داشتم ازتون
من بنا بر شرایط خاصی که دارم می خوام حداکثر ظرف شش ماه مدرک آیلتسمو بگیرم
سطح زبانم به طور کلی pre-intermediate هست به نظرتون می تونم ظرف این مدت کوتاه نمره 6 رو بیارم تو آزمون؟
ممنون میشم زودتر راهنماییم کنین

شایان
میهمان
شایان

سلام بنده سطحم در حد دییرستان در پنج ماه میشه با روزی دو ساعت تمرین و کلاس ایلتس ۶ گرفت

مرضیه
میهمان
مرضیه

سلام ببخشید من یک دانش آموز هستم پایه نهم و میخوام بعد از کنکور برم انگلیس اما نمیدونم باید چطور شروع کنم که بتونم یک ساله تموم کنم هزینه ها هم خیلی بالاس برای همین مبخوام زود ازمون بدم همین منابعی که گفتین رو بخونم کافیه

Parnian
میهمان
Parnian

سلام.من سطح زبانم متوسط هستش اما لیسنینگ واسپیکینکم عالی هستش به طوری که متوجه پادکست های پیشرفته میشم هم فیلم هارو تا حد زیادی متوجه میشم مهارت خوندن و نوشتنم هم در سطح خودم خوبه و تمام ریدینگ های مربوط به سطح خودم رو هم متوجه میشم میخواستم ببینم ببینم میتونم برای آیلتس ۷یا ۷/۵اقدام کنم؟؟؟؟زمان هم فقط۲سال دارم ممنون

سلمان
میهمان
سلمان

سلام، امکان شرکت در کلاس برای کارمندان چگونه است، چطوری می تونم در بیش از هشت ماه آیتلس شش و نیم بگیرم در صورتی که کار می کنم،و فرصت زیادی ندارم، چهارساعت در روز و به صورت آنلاین هم نت اینجا ضعیفه،بسته ی آموزشی دارید آنلاین نباشه.راه حلتون چیه

رضا
میهمان
رضا

با عرض سلام خدمت شما بنده برای تحصیل در خارج از ایران نیاز به نمره ۶ دارم و اینکه زبانم در حد مدرسه است حداکثر یکسالم بیشتر تایم ندارم میخواستم بدونم پیشنهاد شما برای بنده چی هست؟

احسان
میهمان
احسان

ضمن عرض سلام و خسته نباشید.
میخواستم بابت وویس بالا و توضیحات کاملتون تشکر کنم. واقعا ممنون

حدیث
میهمان
حدیث

سلام و درود
من دانشجوی ترم ۲ پرستاری هستم برای شرکت در آزمون لیسانس پزشکی نیاز به نمره ۷ آیلس دارم .تاحالا هم هیچ کلاس زبانی نرفتم وفقط در سطح مدرسع و دروس دانشگاهی زبان رو دنبال کردم وحدود ۲سال برای این مدرک وقت دارم به نظر شما کدوم یک از دوره ها بیشتر کمک کننده است ؟

حمید
میهمان
حمید

سلام آقای ابولقاسمی وقتتون بخیر
بنده دانشجوی ارشد هستم و یک سال و نیم هست کلاسهای عمومی زبان رو شرکت میکنم که الان سطح upper intermediate هستم. ترم بعد دانشگاه رو میخوام مرخصی بگیرم که با سه ماه تابستان میشه 6 ماه. سوالم اینه که آیا تو این 6 ماه(از فروردین 99 تا مهر ) میتونم بصورت خود آموز بخونم و نمره بالای 7 بگیرم؟ تقریبا میتونم حداقل 6 ساعت در روز وقت بزارم براش
البته کلاسهای عمومی آیلتس رو هم میتونم شرکت کنم. فقط سوالم در رابطه با این 6 ماه هست که آیا میشه یا خیر
بسیار ممنون از راهنماییتون

لقمان
میهمان
لقمان

سلام اقای ابوالقاسمی. وقت بخیر. من الان ۶ ماهه سایت شمارو دنبال میکنم واقعا عالیه. استاد یه سوال داشتم. اگه من ۶ ماه بزارم و تو کلاس شما شرکت کنم و روزی ۸ ساعت بزارم امکان رسیدن من به نمره ۷ یا ۶.۵ هست‌؟

حمید
میهمان
حمید

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده دانشجوی ارشد هستم و زبان رو در حد واحد های دانشگاهی دنبال کردم و مقداری هم کتاب های زبان اصلی رشته ام رو مطالعه کردم. در کل سطح زبان ضعیفی دارم.
و حدود پنج الی شیش ماه وقت دارم تا نمره هفت کل در ایلتس و ۶/۵ در هریک از بخش ها رو کسب کنم.
به نظر شما باید چه کاری انجام دهم ؟؟
و یه سوال دیگه اینکه
باتوجه به سطح زبان بنده و فرصت باقی مانده، کسب نمره ۱۰۰ در تافل میتونه سخت تر باشه یا ۷ در ایلتس؟
ممنون از پاسخگوییتون

سارا
میهمان
سارا

سلام آدرس گروه یا کانال شما