بهترین روش یادگیری لغات آیلتس

Best Method Learning IELTS Vocabuaryبهترین استاد های آیلتس کوشش میکنند سریع ترین راه را برای یادگیری واژگان ضروری این آزمون به زبان آموزان نشان دهند. این راه چیزی نیست جز معرفی بهترین منابع لغات برای آیلتس آکادمیک و جنرال و همچنین بهترین شیوه ها و راهکارها برای به ذهن سپردن لغات ضروری و دشوار آیلتس. پیش از این درباره هر دوی این موضوع ها صحبت کردیم. در اینجا به چند روش سریع و عملی برای یادگیری لغات تازه انگلیسی و به ویژه لغات سخت آیلتس میپردازیم.

4 نکته برتر برای یادگیری واژگان

  • اولین نکته: بخوانید، بخوانید، بخوانید! اکثر واژگان از طریق خواندن متن یادگرفته می شوند. هر چه بیشتر در معرض واژگان قرار بگیرید، بهتر یاد خواهید گرفت. هنگام خواندن، به واژگانی که معنی آنها را نمی دانید توجه کنید. ابتدا سعی کنید که معنی آنها را از بخش های اصلی آن واژه یا ریشه یا پسوند ها و پیشوند ها یا خود متن حدس بزنید. سپس دنبال معنی آنها بروید. آنقدر بخوانید و گوش دهید تا   به خودی خود در معرض واژگان زیاد جدید قرار بگیرید.

 

  • دومین نکته: مهارتهای متن خوانی خود را تقویت کنید. تحقیقات نشان می دهد که بیشتر واژگان از متن آموخته می شوند. برای تقویت مهارتهای متن خوانی سعی کنید به نحوه کاربرد کلمات در متن بیشتر دقت کنید. انجام یک تحقیق در مورد واژگان در سایت dejanews.com می تواند نحوه ی کاربرد واژگان در متن را به شما نشان دهد.

 

  • نکته سوم: تمرین، تمرین، تمرین. یادگیری یک لغت در صورتی که آن را فراموش کنید کمکی به شما نخواهد کرد. تحقیقات نشان می دهد برای اینکه واژه ای جزو دیکشنری ذهن یا دایره لغات دائمی شما شود نیاز به تکرار 10 تا 20 بار دارد. نوشتن تعریف لغت و به کار بردن آن در یک جمله می تواند یادگیری را تسهیل کند ( این کار را می توانید بر روی کارت های کوچک انجام دهید). به محض اینکه واژه ی جدیدی را یاد گرفتید سعی کنید آن را استفاده کنید. سعی کنید واژگانی را که بر روی کارت ها نوشتید مرور کنید. همچنین با استفاده از سایت dejanews.com کاربردهای واژگان را ببینید.

 

  • نکته چهارم: تا جای ممکن رابطه ی واژگانی درست کنید. واژه ها را بلند بلند بگویید تا حافظه شنیداری شما فعال شود. بین واژگان جدید و قدیم ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال: GARGANTUAN ( خیلی بزرگ) معنی مشابهی به واژه gigantic ، huge، large دارد. شما می توانید یک ترتیب واژگانی درست کنید:   small, medium, large, very large, GARGANTUAN. و اسامی هر چیزی را که می توانند خیلی بزرگ باشند را بنویسید. برای مثال: گودزیلا، بانوی چاق سیرک و جوش خیلی بزرگ بر روی بینی و غیره… تصاویری را که مربوط به معنی این واژه می شود را فراهم کنید. همچنین تصور کنید که موجودات عظیم الجثه قرار بود شما را تکه تکه کنند و بخورند! در این زمینه همچنین دیکشنری هایی که دربرگیرنده تمامی واژگان هم معنی لغت مورد نظر شما هستند نیز وجود دارند که میتوانید آن ها را خریداری کرده و به کار بگیرید.
0 پاسخ های ایجاد شده:

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.