جستجو

یادگیری آیلتس بدون استاد (فهرست 5 مرحله‌ای)

خودآموز آیلتس

 فهرست 5 مرحله‌ای پیشنهادی یادگیری آیلتس بدون استاد (Self Study)

محبوبیت آزمون آیلتس در جهان باعث شده است منابع بی‌شماری از انتشارات گوناگون و مدرس کشورهای مختلف به صورت رسمی و غیررسمی منتشر شود و متاسفانه این امر به سردرگمی بسیاری از علاقمندان به خصوص افرای که به صورت خودخوان قصد رسیدن به مدرک را دارند منجر شده است. سال‌ها پیش فهرستی از بهترین منابع برای آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال را برای زبان آموزان گرامی منتشر کردیم که در واقع فهرستی از معتبرترین‌ها در دو مجموعه پیش آیلتس (نمره 4 تا 5.5) و آیلتس (نمره 5.5 تا 7.5) را شامل می‌شد.

در اینجا در فهرستی جداگانه یک مجموعه از بهترین منابع در 5 سطح را تقدیم شما عزیزان می کنیم. برای دانلود جدیدترین منابع آیلتس در کانال دانلودی ما به نشانی (https://t.me/ielts2download) همراه باشید.

🍒 Level 1:

Basic Tactics for Listening
Grammar Betty Azar (The RED one)
Oxford Word Skills
Inside Reading (Intro)
The Main Course Book: Mindset Foundation (IELTS band 3 _4)

🍒 Level 2:

Listen Here
Developing Tactics for Listening
Grammar Betty Azar (The BLUE one, chapters 1 to 10)
Inside Reading 1
The Main Course Book: Mindset 1 (4 _ 5)

🍒 Level 3

Expanding Tactics for Listening
Grammar Betty Azar (Chapters 11 to 20)
Inside Reading 2,3
The Main Course Book: Mindset 2 (5 to 6.5)
Mat Clark IELTS Speaking
Vocabulary for IELTS (Intermediate)

🍒 Level 4

Inside Reading 4
Mindset 2 (6.5 to 7.5)
Cambridge 11 and 12
Vocabulary for IELTS (Advanced)

🍒 Level 5

Ready for IELTS
Cambridge 13-19
IELTS Plus 3
Official Cambridge Guide to IELTS

درباره فهرست 5 مرحله ای منابع آیلتس

همانطور که مشخص هست این لیست از کتاب‌های خودخوان شامل مهارت‌های اصلی آیلتس شامل لیسنینگ، ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ، لغت و گرامر می‌باشد. تنها در سطح 4 و 5 هست که تست‌های آیلتسی به چشم می‌خورند و در سطوح قبل‌تر منابع بیشتر مربوط به انگلیسی عمومی و سطح پایه زبان است. بسیاری از این منابع همراه با کتاب معلم که نحوه تدریس و اطلاعات تکمیلی را در دسترس قرار می‌دهند منتشر شده در فضای مجازی قابل دانلود هستند. از سوی دیگر پاسخنامه کتاب‌ها معمولا به صورت تشریحی تمامی پاسخ ها را توضیح می‌دهند.

تکمیل کننده این فهرست منابع خودخوان آیلتس

چیزی که مشخص هست در این فهرست به خودآموزهای ویدیویی اشاره‌ای نشده است اما این منابع می‌توانند یکی از تکمیل کننده‌های خوب برای زبان آموزان عزیزی که به صورت خودخوان (Self Study) کار را پیش می‌برند باشد. برای مثال خود آموز های ویدیویی آیلتس استاد سایمون یکی از این منابع هستند. استاد سایمون از اگزمینرهای نیتیو آیلتس از انگلستان هستند و آموزش‌های ایشان سال‌هاست راهنمای آیلتسی‌های عزیز می‌باشد.

همراه با این ویدیوها، مجموعه‌های به روز و ارزشمند دیگری از دیگر مدرسان شناخته شده آیلتس مثل استاد لیز از انگلستان و دیگر مدرسان مثل رایان و جی هم در لینک بالا برای دریافت رایگان در دسترس می‌باشد. جدیدترین آموزش‌های این مدرسان را می‌توانید در کانال‌ها و وبسایت هایشان در فضای مجازی دنبال بفرمایید.

‌اسپیکینگ و رایتینگ Self Study به چه صورت هست؟

افرادی که مدتی برای آیلتس مطالعه می‌کنند خیلی زود به چالشی بودن 2 مهارت اسپیکینگ و رایتینگ پی میبرند. این دو مهارت هم از نظر انجام کار و هم از نظر تحلیل پاسخ و فرایند نمره دهی ابهام بسیار زیادی برای شرکت کنندگان در آزمون ایجاد می‌کند و معمولا پایین ترین نمره‌ها هم به همین موارد مربوط است. یک پاسخ بی نقص و ثابت برای یک سوال رایتینگ آیلتس یا اسپیکینگ آیلتس وجود ندارد و پاسخ‌های شما از نظر درست و غلط بودن باید حتما توسط یک مدرس با تجربه بررسی و تحلیل شود.

بعضی وبسایت‌های ایرانی و خارجی به صورت رایگان اقدام به تصحیح یا دست کم ارایه فیدبک بر روی موارد ارسال زبان آموزان می‌کنند. برای مثال برای تصحیح رایگان می‌توانید در کانال تلگرامی ما به نشانی (https://t.me/ielts2WritingCorrection) و برای فیدبک رایگان اسپیکینگ در کانال تلگرام ما به نشانی (https://t.me/ielts2SpeakingWriting) همراه شوید.

در این کانال‌ها به صورت هفتگی سوالاتی مطرح می‌شود و نمره شما با توجه به فایل صوتی یا رایتینگ ارسالی مشخص خواهد شد. این سرویس‌ها کاملاً رایگان هستند.

کلام آخر و جمع بندی

منابع خودخوان آیلتس در این مطلب در 5 سطح به شما عزیزان معرفی شد. همچنین ویدیوهای خودآموز آیلتس و سرویس های تصحیح رایگان به عنوان منابعی تکمیلی تشریح گردید. امیدواریم این مطلب بتواند کمک لازم را به شما عزیزان رسانده باشد. لطفا سوالات خود را در همین صفحه در بخش کامنت ها یا در گروه تلگرامی ما به نشانی (https://t.me/ielts2group) مطرح بفرمایید.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.