جستجو

15 مزیت آیلتس کامپیوتری نسبت به آیلتس کاغذی

15 مزیت آیلتس کامپیوتری
15 مزیت آیلتس کامپیوتری

15 برتری آیلتس کامپیوتری نسبت به آیلتس کاغذی

در سال 1402 که آیلتس کامپیوتری بعد از ماه ها محرومیت زبان آموزان از شرکت در آزمون آیلتس بعنوان تنها گزینه در ایران در دسترس قرار گرفت با مقاومت زیادی از سوی جامعه آیلتس روبرو شد. در حال حاضر در روزهای پایانی سال 1402 به نظر میرسد نارضایتی ها از این آزمون بسیار کمتر شده است و برتری ها و مزایای این آزمون بیشتر مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفته است.

در این صفحه درباره 15 برتری آیلتس کامپیوتری نسبت به آزمون آیلتس کاغذی صحبت کرده ایم. شما هم میتوانید دیدگاه و تجربه خود را در این زمینه در بخش دیدگاه ها یا در گروه آیلتس(https://t.me/ielts2group) به اشتراک بگذارید.

.

15 برتری آیلتس کامپیوتری در مقایسه با آیلتس کاغذی

.

مزیت اول آیلتس کامیپوتری: انعطاف بیشتر در زمان برگزاری آزمون ها

شاید برای برخی مهترین برتری در ازمون کامیپوتری نسبت به فرم کاغذی، تنوع در جدول زمانی آزمون ها باشد. گرچه تعداد شرکت کننده در هر نوبت کمتر هست، گویا تا 3 بار در روز در تایم های صبح، ظهر و عصر این آزمون ها برگزار میشوند و محدودیت یک بار برگزاری فرم کاغذی را ندارند. ضمنا تمامی 4 مهارت در یک روز و با فاصله چند دقیقه ای بین بخش کتبی و اسپیکینگ برگزار میشوند.

.

مزیت دوم آیلتس کامپیوتری: عدم نگرانی از بدخط و ناخوانا بودن رایتینگ ها

بدون شک اکثریت مطلق شرکت کنندگان در آزمون های آیلتس در گذشته با مشکل بد خط و ناخوانا نوشتن دست به گریبان بودند و احتمالا نمره ای هم از این بابت از دست میدادند. نوشتن بر روی کاغذ با مداد و با سرعت بالا نیازمند تمرین زیادی هست و استرس و خطاهایی که حین نوشتن پدید می آورد سرعت را بسیار کاهش میدهد.

در آیلتس کامپیوتری یا باید در تایپ سریع باشید یا باید برای آن تمرین کنید اما خبری از بد خط نوشتن و نمره از دست دادن بابت ناتوانی اگزمینر در خواندن دستخط شما وجود ندارد.

15 مزیت آیلتس کامپیوتری

مزیت سوم آیلتس کامپیوتری: سهولت برگزاری

بسیاری از افرادی که در آزمون کامپیوتری آیلتس شرکت کرده اند، روند پیشرفت تست را ساده تر از فرم کاغذی گزارش کرده اند. بجز کیفیت برگزاری امتحان، رزرو کردن تست و دریافت سریعتر نتایج همگی به این امر کمک میکند.

.

مزیت چهارم آیلتس کامپیوتری: گروه های کوچک آزمون دهندگان

سنترهای شلوغ ایران که گاهی در آن ها 300 نفر در یک سالن بزرگ آزمون برگزار میکردند با ناهماهنگی های  مسئولین یا نارسایی های سیستم های گرمایش و سرمایش از معضلات آزمون های کاغذی در گذشته بود. همچنین گاهی نا هماهنگی هایی بین مراقبین و دیگر موارد اینچنینی وجود داشت که در آیلتس کامپیوتری تقریبا وجود ندارد. گروه آزمون دهندگان بسیار کوچکتر هست و گرچه حاشیه هایی در این آزمون ها وجود دارد اما به مراتب شکایت های کمتری را در فضای مجازی شاهد هستیم. 

.

مزیت پنجم آیلتس کامپیوتری: دریافت سریع تر نتایج

از دیگر برتری های بزرگ این آزمون ها، دریافت 3 تا 5 روزه کارنامه بجای 2 هفته آزمون های آیلتس کاغذی هست. به خصوص با امکان شرکت در “آیلتس تک مهارتی” در ترکیه و ایران، این سرعت دریافت نتیجه در تصمیم گیری سریع شرکت کنندگان بسیار موثر خواهد بود.

.

مزیت ششم آیلتس کامپیوتری: امکان پر رنگ(هایلایت) کردن متن و نوشتن یادداشت

گرچه همچنان بسیاری خط کشیدن دور متن در فرمت کاغذی را ترجیح میدهند، امکان هایلایت کردن متن در ریدینگ ایلتس امکان دارد و با تمرین کافی میتوان به خوبی از این گزینه استفاده موثر کرد.با تمرین کافی میتوان به سرعت مناسبی در هایلایت کردن رسیدن و حتی به باور ما این گزینه میتواند سریعتر و موثر تر از خط کشیدن در آیلتس کاغذی باشد

همچنین به گونه ای که در تصویر زیر مشخص هست امکان اضافه کردن یادداشت یا note هم در یک پنجره کوچک در متن ریدینگ وجود دارد. گرچه انتظار نمیرود شرکت کنندگان زیادی از این گزینه استفاده کنند، به هر جهت چنین امکانی وجود دارد.

15 مزیت آیلتس کامپیوتری

.

مزیت هفتم آیلتس کامپیوتری: وجود شمارنده کلمات در رایتینگ

از دیگر مزیت های آشکار آیلتس کامپیوتری، وجود یک شمارنده کلمات در پایین صفحه هست و نیازی به حدس زدن میزان کلمات در متن یا پاراگراف وجود نخواهد داشت. این آپشن، تمرکز شرکت کننده را بر روی رایتینگ افزایش داده و بدون شک پاراگراف بندی بهتر و در نهایت رایتینگ های بهتری را میتوانیم انتظار داشته باشیم.

.

مزیت هشتم آیلتس کامپیوتری: برگزاری آزمون بی تاثیر از عملکرد دیگران

صدای کمتر ورق زدن و امکان درخواست گوشی های پوشاننده گوش برای نشنیدن صدای تایپ در محیط یا دیگر صداها از مزیت های دیگر این ازمون هاست. همچنین وجود پارتیشن هایی در دو طرف میز کامیپوتر، رد نشدن مراقبین از میان شرکت کنندگان هنگام برگزاری آزمون باعث میشود نسبت به فرم کاغذی، تمرکز و استقلال عمل بیشتری برای شرکت کننده وجود داشته باشد. به نظر میرسد در این حالت تاثیر عوامل برهم زننده تمرکز شرکت کنندگان کمتر شده و ایشان با تمرکز کامل آزمون خود را برگزار کنند.

.

مزیت نهم آیلتس کامپیوتری: امکان بزرگ کردن متن و کپی پاسخ ها

یکی دیگر از برتری های فوق العاده فرمت کامپیوتری نسبت به کاغذی امکان بزرگ کردن متن بر روی صفحه هست. گرچه ممکن است برخی افراد دچار خستگی چشم در زمان طولانی نگاه کردن به مانیتور شوند، بزرگ کردن متن باعث میشود تسلط ما بر روی متن حتی از فرمت کاغذی بیشتر باشد. البته این امر مستلزم این هست که شرکت کننده پیش از آزمون با تست ها در این فرمت به اندازه کافی تمرین کرده باشد.

.

مزیت دهم: دیدن متن و سوالات ریدینگ به صورت همزمان

ورق زدن در بخش ریدینگ آیلتس کاغذی یکی از معضلات شرکت کنندگان در گذشته بود. فراموش کردن سوال یا اطلاعات متن باعث میشد به خصوص شرکت کنندگان در سطوح پایین تر پیوسته در حال ورق زدن و سردرگمی باشند. در آیلتس کامپیوتری خوشبختانه هم سوال و هم متن در کنار هم و به صورت همزمان روبروی شماست و شما فقط باید با تکیه به دانش خوب درباره سوال تصمیم گیری کنید. این گزینه شاید برای برخی که در گذشته زمان زیادی را در ورق زدن از دست میدادند شبیه یک معجزه باشد.

همانطور که در تصویر زیر دیدن میشود، وجود متن و سوالات در کنار هم نیاز به ورق زدن را در این فرمت از بین برده و بدون شک میتوان با سرعت و بازده بسیار بیشتری تست زنی کرد.

15 مزیت آیلتس کامپیوتری

.

مزیت یازدهم: وجود تایمر در سراسر آزمون

اگر تمرین کافی با ریدینگ های آیلتس بر روی مانیتور داشته باشید و سایز متن به اندازه دلخواه شما بزرگ شده باشد، بدون شک تمرکز بیشتری بر روی کار خود خواهید داشت. همچنین در پایین صفحه در طول ازمون زمان را به صورت یک ساعت مشاهده میفرمایید و در این فرمت نیازی به خیره شدن به صفحه نمایش بزرگ انتهای سالن برای دیدن تایم وجود نخواهد داشت. این تسلط بیشتر بدون شک تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکت کنده در تست ها خواهد داشت.

در تصویر زیر در آغاز بخش رایتینگ در پارت اول در بالای تصویر تایمر دیده میشود. این تایمر شمارش معکوس داشته و در 5 دقیقه پایانی به رنگ قرمز در می آید تا نزدیک بودن پایان کار را اعلام کند. 

.

مزیت دوازدهم: برگزاری آزمون بدون مزاحمت

عزیزانی که در تست های کاغذی آیلتس در گذشته در ایران شرکت داشته اند، با درخواست دیگر شرکت کنندگان برای تقلب و رساندن پاسخ ها به ایشان کاملا آشنایی دارند. تمامی این مزاحمت ها در فرم امروزی کامپیوتری امروزه به حداقل رسیده چون هم محیط کاملا ایزوله و جداسازی شده است و هم جمعیت بسیار کمتری در جلسه آزمون حضور دارند.

.

مزیت سیزدهم: آمادگی سریعتر در منزل با وبسایت های شبیه ساز

در گذشته بسیاری برای ایجاد فضای آزمون مجبور به شرکت در آزمون های ماک آیلتس بودند. بجز فاصله زیادی که آزمون های ماک سال 1402 از نظر سطح و کیفیت با آزمون های اصلی دارند، مزیت آیلتس کامپیوتری از این نظر اینست که شرکت در این آزمون های آزمایشی اصلا ضروری نیست چون تمرین تست ها با سایت های شبیه ساز تست و حتی تمرین با تست های کمبریج در فرمت کامپیوتری فراهم شده است.

✅ https://www.ieltstestsimulation.com

✅ https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/prepare/ielts-on-computer/practice-tests

✅ https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/prepare/ielts-on-computer/familiarisation-test

✅ https://ieltsonlinetests.com/listening-test-collection

✅ https://www.ieltsolve.com

✅ https://ielts.papaen.com/center/mock

در وبسایت آخر این فهرست، وبسایتی معروف به وبسایت چینی وجود دارد که میتوانید با ثبتنام رایگان تمامی تست های کمبریج آیلتس را با فرمت کامپیوتری انجام دهید. راهنمای استفاده از سایت چینی تست های کمبریج آیلتس در فرمت کامپیوتری آموزش دریافت شماره مجازی برای ثبت نام را شما آموزش داده و راهنمای شما عزیزان در این امر خواهد بود.

.

مزیت چهاردهم: سرعت بالای تایپ نسبت به نوشتن

اکثریت افرادی که در سال های جدید در ازمون های آیلتس شرکت میکنند افراد زیر 30 سال هستند که بیشتر از کاغذ و مداد با گوشی های همراه و لپتاپ و کامپیوتر آشنایی دارند و سرعت تایپ ایشان بالاست. به طور معمولا تایپ کردن بسیار سریعتر از نوشتن هست و شانس شما را برای ایده پردازی بهتر و غلط یابی پایانی افزایش خواهد داد و تایپ شاید یکی از مهم ترین مزیت های آیلتس در فرمت کامپیوتری باشد.

افرادی هم که تایپ خوبی ندارند میتوانند با وبسایت های تمرین تایپ کار را آغاز کرده و عملکرد خود را پایش کنند. یکی از این سایت های تمرین تایپ https://www.typing.com/student/tests  که امیدواریم برای شما عزیزان سودمند باشد.

.

مزیت پانزدهم: ادیت و اضافه کردن به جمله ها در هر جای رایتینگ

آخرین و دیگر مزیت آیلتس کامپیوتری باز هم مربوط به مهارت رایتینگ هست. در گذشته و در فرمت کاغذی عملا امکان اضافه کردن یک جمله یا عبارت بزرگ در میان جمله های نوشته شده قبلی وجود نداشت و فرد برای این کار گاهی مجبور بود تمامی متن مربوط را پاک کرده و از ابتدا بنویسد.

خوشبختانه در فرمت کامپیوتری میتوانید از هر نقطه به هر مقداری که میخواهید متن اضافه و کم کنید و از این نظر انعطاف پذیری 100% و بی انتها برای شما وجود دارد. به خصوص در سطوح بالا که اغلب نیاز به نوشتن جمله های پیچیده هست، امکان اضافه کردن انواع کلاز ها به کلاز اصلی با این فرایند امکانپذیر خواهد بود.

.

تصویری از داخل سنتر برگزاری آیلتس کامپیوتری در ایران

سنتر آیلتس کامپیوتری در ایران
تصویر محل برگزاری آیلتس کامیپوتری

.

ویدئو رسمی IDP درباره کلیات آزمون کامپیوتری آیلتس

 

.

آیلتس کامپیوتری و آیلتس کاغذی – همراه باشید

دریافت جدیدترین منابع آیلتس در کانال دانلودی تلگرام (https://t.me/ielts2official) و پاسخ دهی سریع سوالات شما عزیزان در گروه آیلتس (https://t.me/ielts2Group) امکانپذیر خواهد بود.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از ابتدای تیرماه…

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در دوره‌های آموزشی پیش آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از ابتدای تیرماه…

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.