محاسبه نمره آیلتس

How Calculate IELTS Score

 گرچه زبان آموز نمیتواند در دو مهارت اسپیکینگ و رایتینگ نمره خود را تعیین کند یا حتی براوردی واقع بینانه از آن داشته باشد، تعیین نمره احتمالی در دو مهارت ریدینگ و لیسنینگ کار دشواری نیست. تعیین نمره اسپیکینگ و رایتینگ تنها از راه شرکت در آزمون های آزمایشی یا مشاوره با برخی از بهترین استاد های آیلتس یا تافل امکانپذیر است و بیشتر مدرسان آیلتس نیز از تعیین درست نمره زبان آموزان خود ناتوان هستند. در زیر به معرفی وبسایتی میپردازیم که تعیین نمره آیلتس را برای شما انجام میدهد.

راه تعیین نمره لیسنینگ و ریدینگ آیلتس

برای این منظور میتوانید از نمره شمار آیلتس (IELTS_Band_Score_Calculator) بهره بگیرید. سایت هایی هستند که چنین امکانی را فراهم میکنند. با وارد کردن تعداد پاسخ درست به ۴۰ سوالی که در بخش لیسنینگ مطرح میشود، نمره شمار به شما میگوید در آزمون چه نمره ای دریافت خواهید کرد. نمره شمار به ویژه زمانی که تست های سری کمبریج آیلتس را تمرین میکنید میتواند بسیار مفید باشد و سطح و نمره احتمالی شما را براورد نماید.

توجه داشته باشید تعداد پاسخ درست به 40 سوال ریدینگ در آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک با یکدیگر یکسان نیست. برای مثال اگر در ریدینگ آیلتس آکادمیک از 40 سوال به 30 سوال پاسخ درست بدهید نمره 7 را دریافت میکنید درصورتیکه همین تعداد پاسخ درست در ریدینگ آیلتس جنرال نمره 6 را برای شما به همراه خواهد داشت! برای تعیین نمره خود به وبسایت زیر سری بزنید:

http://www.examenglish.com/IELTS/IELTS_Band_Score_Calculator.html

دیدگاه ها

Comments are closed.