سوالات متداول زبان آموزان دوره های آنلاین آیلتس

سوالات متداول زبان آموزان دوره های آنلاین آیلتس

سوالات متداول زبان آموزان دوره های آنلاین آیلتس

سوالات متداول زبان آموزان + فایل های صوتی نحوه استفاده از منابع

در این صفحه کوشش میکنیم به تمامی سوالاتی که ضمن گذران دوره های آنلاین و فشرده آیلتس و دوره های فشرده عمومی زبان انگلیسی/پیش آیلتس  مهندس ابوالقاسمی با نمره 8 آیلتس و بیش از 10 هزار ساعت تجربه تدریس (دیدن رزومه) برای زبان آموزان پدید آمده پاسخ لازم را ارائه کنیم. امیدواریم با ارائه این مجموعه این پاسخ ها بجز صرفه جویی در زمان، بازده آموزشی بالاتری را در میان زبان آموزان عزیز شاهد باشیم.

نحوه استفاده درست از منابع آیلتس

محل و نحوه ارسال تکالیف به چه صورت هست؟

دانلود فایل

صفحه درج تکالیف زبان آموزان

.

نحوه انجام تکالیف Common Mistakes و Collocations + صفحه درج تکالیف(به روز رسانی 1401)

دانلود فایل

صفحه خطاهای متداول گرامر / صفحه کالوکیشن ها / صفحه درج تکالیف زبان آموزان

.

مهارت ریدینگ را از کجا و چگونه باید آغاز کنم؟ – Select Readings

.

مهارت لیسنینگ را از کجا و چگونه باید آغاز کنم؟ Tactics for Listening

.

مهارت اسپیکینگ را از کجا و چگونه باید آغاز کنم؟ (به روز رسانی 1398)

200 نمونه سوال اسپیکینگ آیلتس با جواب (part 1)

.

دایره لغات را چطور میتوانم گسترش دهم؟ – کار با کتاب Oxford Word Skills

بخشی که برای درج جمله سازی در این فایل اشاره میشود(نوار کناری با زمینه زرد رنگ) در حال حاضر در دسترس نیست و برای سادگی کار جمله ها را در صفحه کلاس خودتان درج بفرمایید.

.

دانش دستور زبان را چطور بالا ببرم؟ (به روز رسانی 1398)

سرفصل های گرامر کتاب Cambridge Grammar for IELTS

.

مهارت رایتینگ را از کجا و چگونه باید آغاز کنم؟

آموزش صوتی گام به گام نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 (رادیو ielts2)

.

انجام تمرین برای افزایش سرعت خواندن! (به روز رسانی 1398)

.

جستجوی عبارت ها در دیکشنری لانگمن و گوگل! (به روز رسانی 1398)

دانلود نسخه اندروید و ویندوز دیکشنری Longman Contemporary

.

بهترین راه حفظ کردن لغات جدید! (نسخه قدیمی!)

.

تمرین با فهرست 24 خطای متداول گرامری زبان آموزان ایرانی (به روز رسانی 1398)

24 خطای متداول گرامری زبان آموزان ایرانی

.

آموزش تمرین با کتاب Essential Words for IELTS (به روز رسانی 1398)

.

دانلود کتاب Essential Words for IELTS

.

آشنایی کلی با جزئیات آزمون آیلتس، مراحل ثبت نام، اعتبار و آزمون های آزمایشی

.

فهرست منابع دوره آیلتس/مقدماتی کجاست؟

فهرست منابع مورد نیاز برای آغاز کار در پایان جلسه اول در اسکایپ ارسال میشود و بسته به سطح، نمره مورد نظر و دیگر عوامل برای هر زبان آموز متفاوت هست. 

.

سوالات متداول زبان آموزان

آیا باید همه منابع دوره آیلتس/مقدماتی را خریداری/دانلود کنم؟

بله تمامی منابع دوره شما مورد نیاز است. بنابراین منابع را یا خریداری یا دانلود بفرمایید. 

.

کتاب ها را از کجا بخرم؟

به شرط دقت به کیفیت کاغذ و صحافی، کتاب ها را از هر کتابفروشی زبان میتوانید تهیه بفرمایید. دقت بفرمایید کتاب ها نباید حتی 1 کلمه به فارسی داشته باشند و باید آخرین نسخه منتشر شده باشند. 

.

چطور وارد اسکایپ بشوم و کلاس را پیدا کنم؟

برای شرکت در جلسات آنلاین نیاز به نصب نرم افزار اسکایپ بر روی گوشی های همراه یا بر روی کامپیوتر دارید. (بهتر هست بر روی 2 دستگاه نصب کنید اما از 1 اکانت استفاده کنید). اینترنت 3 یا 4g برای کلاس مناسب هست و سرعت خیلی بالا یا حجم زیاد مورد نیاز نیست اما اینترنت شما نباید نوسان داشته باشد. اگر محلی که تشریف دارید برای مثال ایرانسل پوشش خوبی ندارد از همراه اول استفاده بفرمائید اما مطمئن شوید به اینترت مناسبی وصل هستید.

🔴دانلود و نصب ساده اسکایپ برای اندروید و ویندوز (کلیک کنید!)

🔴 آموزش ساخت اکانت در اسکایپ (کلیک کنید!)

🔴بعد از نصب آی دی معرفی شده در کانال تلگرام کلاس را در اسکایپ add بفرمایید و نام کامل و  کلاسی که در آن ثبت نام کردید را اعلام کنید. برای مثال 👈👈👈 شهاب میرسعسعانی، کلاس خصوصی آیلتس. بعد از اد کردن مدرس نام شما را در اسکایپ ثبت خواهد کرد. 

.

صفحه کلاس من کجاست؟

صفحه کلاس شما در نوار بالای سایت با عنوان صفحه کلاس ها مشخص شده که در این لینک هم در دسترس هست.

.

تکالیف جلسه ای که برگزار شد کجا نوشته شده؟

تکالیف کلاس های آیلتس به صورت جلسه به جلسه در پایان جلسه در اسکایپ درج میشود. 

.

رایتینگ و تکلیف جمله سازی را کجا باید بفرستم؟

محل درج رایتینگ و دیگر تکالیف صفحه کلاس شما در این نشانی هست. 

.

 و در بخش دیدگاه های این صفحه بعد از وارد کردن نام کامل(یا اسم کوچک و مخففی از نام خانوادگی) رایتینگ خود را به صورت copy paste وارد بخشی که نوشته شده “به بحث بپیوندید” کنید. دقت کنید ممکن است به دلیل خطا در درج دیدگاه ها نوشته شما از بین برود بنابراین رایتینگ را مستقیما در سایت ننویسید و اول در یک محل دیگر، برای مثال در یک فایل word در داخل کامپیوتر یا تبلت نوشته و بعد از کپی کردن در سایت وارد بفرمایید. 

سوالات متداول زبان آموزان

سوالات متداول زبان آموزان

.

همچنین دقت داشته باشید کلمات ممنوعه که موجب جریمه شدن سایت توسط مقامات قضایی میشود از سوی سایت مسدود است و قابل درج نیست. بنابراین چنین کلماتی را با گذاشتن چندین نقطه از هم جدا کنید و سپس رایتینگ را درج کنید. مثلا S…..e…x مثلا زمانی که در حال نوشتن رایتینگ در مورد مدارس جدا و مختلط هستید. 

.

فرمت مناسب کامنت در سایت

مطابق تصویر بالا، در تمامی کامنت های ارسالی زبان آموزان، موارد زیر باید درج شود: 

1. نام شما

2. شماره جلسه

3. عنوان کامنت (مربوطه به کدام تکلیف هست)

4. شماره جمله های نوشته شده

❌ نیازی به نوشته اسم کلاس یا ساعت برگزاری کلاس نیست. 

.

مهلت ارسال رایتینگ چه زمانی است؟

در هر 2 جلسه کلاس یک تاپیک رایتینگ تعیین میشود و تا 2 جلسه بعد امکان ارسال این رایتینگ برای تصحیح کامل وجود دارد. اگر تا این تایم به هر دلیل ارسال رایتینگ انجام نشد، رایتینگ عقب افتاده را رها کنید و روی رایتینگ آخرین جلسه تمرکز کنید. 

.

فیدبک رایتینگ من کجا ارسال میشود؟

تمامی فیدبک های رایتینگ در صفحه کلاس خودتان در سایت زیر رایتینگ ارسال شده درج میشود. 

.

تصحیح رایتینگ و فیدبک اسپیکینگ من هنوز ارسال نشده!

تصحیح رایتینگ شما در صفحه کلاس معمولا 1 روز پیش از جلسه بعدی کلاس یا در همان روز خواهد بود و بستگی به تایم ارسال شما ندارد. برای مثال اگر روز شنبه کلاس داشتید و کلاس بعدی شما 4 شنبه هست، تصحیح رایتینگ و اسپیکینگ شما به احتمال زیاد 3 شنبه شب یا 4 شنبه ارسال خواهد شد حتی اگر رایتینگ را همان روز شنبه ارسال کرده باشید.

.

تصحیح رایتینگ و فیدبک اسپیکینگ من جا افتاده!

اگر تصحیح رایتینگ و فیدبک اسپیکینگ باقی زبان آموزان ارسال شده اما شما همچنان فیدبک دریافت نکردید، برای رایتینگ در سایت در زیر رایتینگ Reply و برای اسپیکینگ در تلگرام به صورت خصوصی در تلگرام شخصی مدرس اطلاع رسانی بفرمایید. 

.

سوالات اسپیکینگ و جواب های آن ها را کجا باید ببینم؟

5 سوال اول مجموعه 200 سوال و جوابی پارت اول در این صفحه قابل بررسی هست. باقی این سوالات در لینک های پایین همین صفحه با شماره مشخص هستند. 

5 سوال اول مجموعه 50 سوال و جوابی پارت دوم در این صفحه قابل بررسی هست. باقی این سوالات در لینک های پایین همین صفحه با شماره مشخص هستند. 

5 سوال اول مجموعه 300 سوال و جوابی پارت سوم در این صفحه قابل بررسی هست. باقی این سوالات در لینک های پایین همین صفحه با شماره مشخص هستند. 

.

پاسخ های اسپیکینگ باید چند ثانیه باشند؟

گرچه در مصاحبه آیلتس برای سوالات پارت اول تنها چند ثانیه زمان وجود خواهد داشت پاسخ های اسپیکینگ پارت اول باید 10 ت 20 ثانیه درازا داشته باشند چون در پارت اول بیش از این برای هر سوال زمان به شما داده نخواهد شد. سوالات پارت دوم باید بی کم و کاست 2 دقیقه باشند و سوالات پارت سوم بین 20 تا 30 ثانیه یا حتی بیشتر بسته به محتوای سوال

.

آیا میتوانم برای تمرین اسپیکینگ روی کاغذ بنویسم؟

به هیچ عنوان از کاغذ استفاده نکنید. اگر خیلی ضعیف هستید میتوانید در یکی دو هفته اول فقط و فقط کلید واژه ها و عبارت های کلیدی را روی کاغذ بنویسید اما خیلی زود باید این عادت ترک شود چون سرعت صحبت کردن در آزمون بالاست و نباید عادت به چیزی که در آزمون وجود ندارند بکنید.  

.

از چه رکوردری برای ضبط فایل های اسپیکینگ استفاده کنم؟

برای ضبط فایل های صوتی از خود تلگرام و با نگه داشتن انگشت خود بر روی دکمه رکورد استفاده کنید و از رکوردرهایی که فرمت های mp3 یا دیگر فرمت ها را تولید میکنند استفاده نکنید. این فرمت ها حجم سنگینی دارند و هنگام اجرا شدن امکان درج فیدبک بر روی تلفن همراه وجود نخواهد داشت. 

.

فایل های اسپیکینگ را کجا باید بفرستم؟

فایل های اسپیکینگ به باید در داخل تلگرام رکورد شوند میبایست مستقیما به تلگرام مدرس ارسال شوند. نشانی تلگرام مدرس این دوره ها https://t.me/PouyaAbolghasemi بوده و زبان آموزان میبایست به همین نشانی و به صورت خصوصی فایل ها را برای تعیین سطح ارسال نمایند. فایل ها را میتوانید به صورت تک تک یا یکجا ارسال بفرمایید.

سوالات متداول زبان آموزان

سوالات متداول زبان آموزان

.

مهلت ارسال فایل های اسپیکینگ چه زمانی است؟

در هر هفته کلاس های مقدماتی و کلاس های آیلتس 30 سوال اسپیکینگ برای پاسخگویی و رکورد کردن تعیین میشود. این فایل ها باید به صورت هفتگی ارسال شوند. معمولا بعد از تعیین تکلیف هفتگی، 2 جلسه زمان برای انجام و ارسال هست و پیش از جلسه سوم فایل ها باید ارسال شوند. فایل ها باید به صورت کامل(کلاس های آیلتس هفته ای 30 فایل) ارسال شوند و فیدبک بر روی فایل های ناقص(مثلا فقط 1 یا 2 فایل) ارسال نمیشود. بعد از ارسال کامل مجموعه فایل ها در هر هفته حتما یک پیام با مضمون “ارسال فایل های اسپیکینگ به پایان رسید” برای مدرس ارسال بفرمایید تا هر چه سریعتر فیدبک شما ارسال شود. دقیقا مثل رایتینگ اگر تا این تایم به هر دلیل ارسال رایتینگ انجام نشد، رایتینگ عقب افتاده را رها کنید و روی رایتینگ آخرین جلسه تمرکز کنید.

.

سوالاتم را کجا بپرسم؟

زبان آموزانی که در دوره های آنلاین نام نویسی کرده اند میتوانند سوالات خود را در صفحه کلاس خودشان یا اگر سوال ماهیت خصوصی دارد به صورت خصوصی در تلگرام بپرسند. 

.

تمرین های لغات و گرامر را کجا بفرستم؟

تمرین های لغات و گرامر که شامل جمله سازی با لغات جدید و جمله سازی با سرفصل های جدید گرامری هست را باید در این صفحه در سایت ielts2.com ارسال بفرمایید. 

.

چه مواردی باید در گروه اسکایپ ارسال شود؟

اسکایپ تنها محل برگزاری کلاس هست و بعد از پایان کلاس هیچ سوال یا تمرینی نباید در این نرم افزار ارسال شود. 

.

آیا میتوانم رایتینگ ها را در اینترنت بررسی و/یا کپی کنم؟

پیشنهاد ما این است که زبان آموزان برای ایده گرفتن و آشنایی با ترکیب های گرامری و لغات سطح بالاتر حتما در اینترنت جستجوهایی در زمینه تاپیک های رایتینگ تعیین شده هفتگی برای نوشتن داشته باشند و تا حد امکان لغات و ساختارهای دستوری مربوطه را از این منابع در رایتینگ خود استفاده کنند. اما کوچکترین کپی مستقیم به صورت بیش از 2 واژه پشت سر هم ممنوع بوده و در صورت انجام چنین عملی زبان آموز هرگز برای رایتینگ مربوطه فیدبک دریافت نخواهد کرد. 

.

اگر 1 یا چند جلسه عقب افتادم تکالیف را چکار کنم؟

درصورتیکه به هر دلیل از تکالیف کلاس عقب افتاده تنها تکالیف آخرین جلسه را انجام دهید و در صورتیکه تایمی برای شما باقی ماند نگاهی به سرفصل ها و تکالیف جلسات قبل داشته باشید. اولویت آخرین جلسه و تکالیف آخرین جلسه هست. 

.

وقت نمیکنم تمامی تکالیف را انجام دهم. چه کار کنم؟

دقت داشته باشید آزمون آیلتس سخت ترین آزمون تمامی زندگی شماست و به ویژه با توجه به نیاز به مهارت لازم در هر بخش و متکی نبودن به حفظ کردنی ها، اصلا با فشار آزمون های دوران دانشگاه قابل مقایسه نیست. برای تمرین های کلاس که کمترین مقدار تمرین برای یک دوره فشرده آیلتس هستند، دست کم 4 تا 5 ساعت در روز زمان در نظر گرفته شده است تا شرکت کننده در بازه 3 تا 4 ماهه به نمره 6 تا 7 برسد.

.

اکانت اسکایپ من با شماره تلگرام من یکی نیست. چه کار کنم؟

اهمیتی ندارد اکانت اسکایپ شده به چه صورت ساخته شده است. فقط آی دی اسکایپ اعلام شده در تلگرام را اد بفرمایید و منتظر توضیحات و در نهایت تماس کلاس راس ساعت اعلام شده باشید.

.

اکانت اسکایپ را اد کردم اما اتفاقی نیفتاد. چه کار کنم؟

با اد کردن آی دی اسکایپ مدرس و معرفی خودتان، منتظر پیام ایشان باشید.

.

اکانت اسکایپ من مشکل پیدا کرده. چه کار کنم؟

صبر کنید و اگر بعد از یکی دو روز مشکل همچنان پابرجا بود یک آی دی جدید بسازید و معرفی کنید. اسکایپ در سطح کیفیت تلگرام نیست و در مجموع تعداد خطاهای این نرم افزار بالاتر است اما بعد از مدتی خود به خود برطرف میشوند. همچنین همانند تلگرام میتوانید این آی دی را بر روی چند دستگاه داشته باشید و امتحان کنید.

.

منابع معرفی شده را چطور باید مطالعه کنم؟

در ادامه فایل های صوتی راهنمای استفاده از تمامی منابع تعیین شده در فهرست منابع برای شنیدن در دسترس می باشد. تمامی زبان آموزان موظف هستند دست کم یکبار این فایل های صوتی را با دقت بشنوند چرا که محتوای آن ها در کلاس تکرار نخواهد شد:

.

توجه: دانلود و نصب Longman Contemporary Dictionary برای تمامی زبان آموزان تمامی کلاس ها الزامی میباشد. این دیکشنری را از پیوند زیر دانلود و نصب فرمایید:

دانلود دیکشنری پیشرفته Longman Contemporary کم حجم برای اندروید

سوالات متداول زبان آموزان – پایان مطلب