جستجو

داغ ترین موضوعات اسپیکینگ آیلتس سال 2024

داغ ترین موضوعات اسپیکینگ آیلتس سال 2024

داغ‌ترین موضوعات اسپیکینگ آیلتس سال 2024

تجربه 12 ساله ما از سوالات گزارش شده از سنترهای آیلتس ایران و سراسر جهان نشان می‌دهد هر ساله تعداد مشخصی موضوع از بین صدها تاپیک رایج در اسپیکینگ آیلتس توسط سنترهای برگزارکننده آیلتس در سراسر جهان برجسته می‌شود. بسیاری بر این باور هستند که بولد یا برجسته شدن این موضوع تحت تاثیر رویدادهای سراسر جهان، جنبش‌ها و برخی روندهای اجتماعی است. اما در سال 2024 که تا لحظه انتشار این نوشته نیمی از آن گذشته و در ماه جون هستیم چه تاپیک هایی چنین ویژگی‌هایی داشته‌اند؟

در جزوه‌ای ارزشمند از اپلیکیشن مطرح IELTS Speaking Assistant به تعداد قابل توجهی از این تاپیک‌ها به تفکیک 3 بخش آزمون اسپیکینگ آیلتس (پارت 1، 2 و 3) اشاره شده است که با دانلود فایل PDF به محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

دانلود جزوه داغ ترین موضوعات اسپیکینگ سال 2024

10 گروه موضوع کلی اسپیکینگ آیلتس سال 2024

پیشنهاد می‌کنیم حتما این جزوه را دانلود کنید و موضوعاتی که قبلاً با آن ها برخورد نداشتید را با دقت زیاد در اینترنت جستجو بفرمایید. اما به صورت خیلی کلی می‌توانیم رایج‌ترین موضوعات را در این 10 گروه خلاصه کنیم:

  1. Family
  2. Hobbies
  3. Travel and tourism
  4. Education
  5. Work and career
  6. Technology
  7. Health and fitness
  8. Environment
  9. Food and cooking
  10. Media and entertainment

هدف از طرح سوالات اسپیکینگ آیلتس

هدف از طرح این سوالات ارزیابی توانایی آزمون دهنده در بیان دیدگاه‌ها، اندیشه‌ها و نشان دادن سطح تسلط خود بر زبان انگلیسی در موضوعات مختلف است. برای مثال اگر شما به دنبال نمره بالای 7 در این مهارت هستید، نباید محدود به چند موضوع ساده و تکراری در اسپیکینگ آیلتس باشید. دانش لغت (دایره واژگان) و مهارت در دستورزبان (گرامر) شما باید در بسیاری از تاپیک‌ها و بسیاری از سوالات نسبتاً کم تکرار و چالشی بالا باشد. همچنین اگر عادت به دنبال کردن اخبار و رویدادهای روز جهان را در خود به وجود بیاورید، این امکان را خواهید داشت که اگر سوالی در این زمینه‌ها مطرح شد، پاسخ‌قوی و تاثیرگذاری به آزمونگر آیلتس بدهید.

بهترین کتاب ها برای موضوعات جدید اسپیکینگ

کتاب هایی مثل سری کتاب های ماکار و اکچوال اسپیکینگ و همچنین اپلیکیشن آیلتس اسیستنت اقدام به انتشار دوره‌ای جدیدترین سوالات اسپیکینگ و حتی پیشبینی سوالات ماه‌های آینده می‌کنند. پشنهاد می‌کنیم اگر به صورت خودخوان در حال آماده شدن برای آزمون آیلتس هستید با دانلود رایگان این منابع نگاهی به سوالات داشته باشید و در جریان داغ‌ترین موضوعات اسپیکینگ آیلتس قرار بگیرید.

گرچه تمامی این منابع نمونه پاسخ‌هایی هم در دسترس قرار می‌دهند، متأسفانه در برخی از آن‌ها خطاهای گرامری و لغت به چشم می‌آید. از دیگر مشکلات نبود نمونه‌های صوتی برای آگاهی از تلفظ درست لغات و جمله‌ها هست. اما در هر حالت برای افرادی که از داشتن یک مدرس حرفه‌ای برای تصحیح خطاها بی بهره هستند یک گزینه قابل استفاده به شمار می‌رود.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم با دنبال کردن کانال اسپیکینگ آیلتس ما در تلگرام به نشانی (https://t.me/ielts2SpeakingWriting) بجز شرکت در تست‌های تعیین سطح رایگان، جدیدترین موضوعات گزارش شده از سنترهای ایرانی و دیگر کشورها را دریافت بفرمایید.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.