جستجو

4 تکنیک یادگیری عمیق تر لغات آیلتس

4 تکنیک یادگیری عمیق تر لغات آیلتس
4 تکنیک یادگیری عمیق تر لغات آیلتس

4 تکنیک یادگیری عمیق تر لغات آیلتس

در این صفحه نگاهی به ویدئوی آموزشی کریس، از مدرسان آیلتس بین المللی که در فضای مجازی فعالیت زیادی دارند نگاهی داریم. پیشنهاد ایشان چند شیوه دسته بندی و پیوند دادن واژگان دشوار با یکدیگر، یا معنای آن ها با یکدیگر هست و هدف فاصله گرفتن از معنای مستقیم لغت و رسیدن به یک درک عمیق تر و ایجاد یک متن و Context برای واژه مورد نظر هست. گرچه یک شیوه یادگیری لغت هرگز نمیتواند برای همه زبان آموزان و فراگیران به یک اندازه سودمند و کارساز باشد، شیوه هایی که ایشان به آن ها اشاره کرده توسط بسیاری از مدرسان در جهان و در ایران استفاده میشود و کارآمد هستند.

برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس و زبان انگلیسی در کانال های دانلودی ما در تلگرام به نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) همراه باشید.  

.

4 تکنیک برای یادگیری عمیق تر لغات آیلتس

دانلود فایل

.

پیشنهاد تکنیک هایی برای یادگیری عمیق تر لغات

تکنیک تکرار با فاصله می‌تواند برای یادگیری عمیق‌تر لغات آیلتس استفاده شود. در اینجا چند مرحله برای استفاده از این تکنیک برای یادگیری لغات آیلتس آورده شده است:

1. دسته‌بندی لغات: ابتدا لغات مورد نظر را بر اساس موضوعات مختلف دسته‌بندی کنید. به عنوان مثال، لغات مرتبط با محیط زیست، لغات مرتبط با تکنولوژی و غیره.

2. تعیین فاصله زمانی: برای هر دسته لغت، فاصله زمانی بین تکرارها را تعیین کنید. به عنوان مثال، ممکن است برای دسته لغات محیط زیست، در روز اول لغات را یاد بگیرید و سپس آن را بعد از یک روز دوباره مرور کنید، سپس بعد از سه روز و به همین ترتیب.

3. تکرار منظم: لغات را بر اساس فاصله زمانی تعیین شده تکرار کنید. مهم است که تکرارها را به صورت منظم و در فواصل زمانی مشخص انجام دهید.

4. استفاده از روش‌های مختلف یادگیری: برای هر لغت، از روش‌های مختلف یادگیری مانند نوشتن، تلفظ صحیح، استفاده در جملات و غیره استفاده کنید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا لغت را بهتر یاد بگیرید و در حافظه خود تثبیت کنید.

5. تمرین متناوب: به عنوان تکمیلی برای تکنیک تکرار با فاصله، می‌توانید لغات را در متن‌ها و جملات مختلف تمرین کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا لغات را در زمینه‌های مختلف استفاده کنید و یادگیری عمیق‌تری داشته باشید.

با استفاده از این تکنیک، شما می‌توانید لغات آیلتس را بهتر یاد بگیرید و در حافظه خود تثبیت کنید. همچنین، این روش به شما کمک می‌کند تا لغات را به خوبی در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید و در آزمون آیلتس عملکرد بهتری داشته باشید.

.

اپلیکیشن هایی بر پایه تکرار منظم لغات

در این صفحه بهترین اپ های لغت سال 2023 و مجموعه ای از گلچین بهترین های سالهای قبل را فهرست کرده ایم. بسیاری از این اپ ها به خصوص نوع فلش کارت ها مستقیما بر شیوه تکرار با فاصله یا Spaced Repetition تمرکز دارند و تمرکز برخی دیگر بر بازی و Innovative  بودن در ایجاد یک ارتباط معنایی هست. پیشنهاد میکنیم حتما در مسیر رسیدن به نمره های بالاتر آیلتس و تافل از این اپ ها استفاده بفرمایید. 

.

 تکنیک یادگیری عمیق تر لغات آیلتس – لینک های پیشنهادی

دانلود سری کمبریج آیلتس جلد 1 تا 18

دانلود خودآموز ویدئویی رایگان 4 مهارت آیلتس

دانلود 1000 صفحه سوالات واقعی آیلتس از سراسر جهان

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

اطلاعات عمومی آیلتس

دانلود TPO 1-74

دانلود TPO 1-74 سایت www.ielts2.com در سال 1395 یکی از اولین سایت های ارایه کننده نسخه دانلود رایگان نرم افزار

بیشتر بخوانید
error: Content is protected !!