جستجو

16 ساختار Complex گرامری برای رایتینگ آیلتس pdf

16 ساختار Complex گرامری برای رایتینگ آیلتس pdf

برای رسیدن به نمره 7 و بالاتر رایتینگ آیلتس نیاز به ساختارهای پیچیده یا Complex گرامری خواهیم داشت. صحیح بودن جمله های ما در نظر دستوری و همچنین استفاده از دامنه گسترده ای از ساختارهای گرامری یکی از 4 معیار جدول نمره دهی رایتینگ آیلتس مورد نظر اگزمینر آیلتس هستند. در اینجا در یک فهرست کوتاه به 16 ساختار Complex گرامری برای رایتینگ آیلتس که دربرگیرنده مهم ترین ساختار های پیچیده گرامری برای رایتینگ و اسپیکینگ ایلتس هستند نگاهی میکنیم و برای هر یک مثال هایی مینویسیم.

همچنین در پایان این صفحه بهترین منابع گرامر امتحان آیلتس برای دانلود را معرفی کرده ایم و در دسترس شما عزیزان می باشند.

.

✅ دانلود pdf خلاصه 16 ساختار گرامری پیچیده برای رایتینگ آیلتس:

لینک دانلود

.

مجموعه اول: ساختار Complex گرامری برای آیلتس – Adverb Clauses

جمله واره های قیدی(Adverb Clause) ها از عوامل ایجاد ساختارهای پیچیده در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس هستند. این ساختارها باعث میشوند مفاهیم بهتر در جمله ها ادا شود و پیوستگی و انسجام متن بیشتر شود.  از نظر دستوری این شبه جمله یا جمله واره ها گروهی از کلمات در کنار همدیگر هستند که نقش قید در جمله را ایفا کرده و دارای فعل و فاعل هستند. این جمله واره می توانند یک فعل، قید و یا صفت را توصیف کنند. کلاز ها با کلماتی به نام Subordinating Adverbs یا وابسته ساز مثل though, although, even though, while, whereas و even if آغاز میشوند که نشان دهنده نوع رابطه جمله واره با جمله اصلی هست. در تصویر بالا مثال هایی را میبینیم.

.

مثال هایی از کاربرد Adverb Clause در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس

1. “Although the government has implemented various measures to reduce pollution, the air quality in major cities continues to deteriorate.”

2. “In order to succeed in today’s competitive job market, it is essential for individuals to continuously update their skills and knowledge.”

3. “Despite the fact that many people believe that technology has made our lives easier, it has also led to increased social isolation.”

4. “As technology continues to advance at a rapid pace, it is important for educational institutions to adapt their teaching methods to meet the needs of modern learners.”

5. “While some argue that globalization has brought about economic prosperity, others believe that it has led to the exploitation of developing countries.”

.

مجموعه دوم: ساختار Complex گرامری برای آیلتس – Noun Clauses

16 ساختار Complex گرامری برای رایتینگ آیلتس pdf

جمله واره ی اسمی(Noun Clause) یا شبه جمله ی اسمی یک عبارت وابسته (subordinate clause or dependent clause) است که خود از فعل، فاعل و بقیه ی ارکان جمله همچون مفعول، متمم، قید و … تشکیل شده. جمله واره های اسمی همیشه با یکی از حروف ربط یا قیود ربط that, when, where, which, who,… آغاز می شود. این جمله واره می تواند جایگزین اسم یا ضمیر در جمله باشد و نقش فاعل، مفعول، متمم و … جمله را ایفا کند.

جمله واره های اسمی در یکی از نقش های زیر در جمله ظاهر می شوند:
♦ فاعل (subject of verb)
♦ مفعول (object of verb)
♦متمم (complement)
♦مفعول حرف اضافه (object of preposition)
♦متمم صفت ( adjective complement)

.

مثال هایی از کاربرد Noun Clause در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس

1. “I believe that education is the key to success.” (معتقدم که آموزش کلید موفقیت است.)

2. “She explained why she was late for the meeting.” (او توضیح داد چرا برای جلسه دیر رسیده بود.)

3. “It is important to understand how climate change affects our planet.” (مهم است که بفهمیم چگونه تغییرات آب و هوا بر سیاره‌ی ما تأثیر می‌گذارد.)

4. “The government needs to address the issue of poverty in rural areas.” (دولت باید به مسئله فقر در مناطق روستایی پرداخت کند.)

5. “I am interested in learning about what motivates people to volunteer for charity work.” (من علاقه‌مند به یادگیری در مورد آنچه که مردم را به داوطلبی برای کار خیریه ترغیب می‌کند، هستم.)

.

مجموعه سوم: ساختار Complex گرامری برای آیلتس – Adjective Clauses

16 ساختار Complex گرامری برای رایتینگ آیلتس pdf

جمله واره وصفی یا adjective clause نوعی از جمله واره وابسته است که برای توصیف یک اسم در جمله بکار می رود. این عبارت یا کلاز را با آنکه از مجموعه ای از کلمات می سازیم اما مانند یک صفت رفتار می کند.

نکته مهمی که باید درباره ی adjective clause بدانیم این هست که این شبه جمله ها با ضمیر های that, which, who, whom, whose, when, where, why آغاز می شوند و نشانه شناسایی آن ها همین ضمیر ها هستند.

.

مثال هایی از کاربرد Adjective Clause در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس

1. “The book that I read last week was very interesting.” (کتابی که هفته گذشته خواندم، بسیار جالب بود.)

2. “She is looking for a job that offers flexible hours.” (او به دنبال شغلی است که ساعات انعطاف‌پذیری ارائه می‌دهد.)

3. “The house where they live is located near the beach.” (خانه‌ای که آن‌ها در آن زندگی می‌کنند، نزدیک ساحل واقع شده است.)

4. “He is a person who always keeps his promises.” (او یک شخص است که همیشه به وعده‌های خود عمل می‌کند.)

5. “I met a man whose daughter is a famous singer.” (مردی را ملاقات کردم که دخترش یک خواننده مشهور است.)

.

مجموعه چهارم: ساختار Complex گرامری برای آیلتس – Conditionals

جملات شرطی از دیگر ساختارهای پیچیده هستند در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس بسیار کابرد دارند. در مجموع 4 نوع جمله شرطی اصلی وجود دارد. جملات شرطی به خصوص در پاسخگویی به سوالات فرضی در پارت سوم اسپکینگ آیلتس و برخی سوالات رایتینگ بسیار کاربردی هستند. آموزش کامل به همراه مثال برای شرطی های نوع صفر، نوع اول، نوع دوم، و نوع سوم را میتوانید در صفحه ای جداگانه دنبال بفرمایید.

.

مثال هایی از کاربرد Conditionals در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس

1. “If farmers had more money, they would be able to cope with global hunger.”

2. “If the average income drops further, many more young employees choose to be self-employed.”

3. “If governments had stepped in earlier, we would have achieved higher in our education system.”

4. “If more people choose to invest in real estate, the market would experience more inflation.”

5. “If young people had had more practical experience in the past, they wouldn’t have been so helpless in the job market .”

.

کلاز (Clause) یا جمله واره ها در زبان انگلیسی

پیش از هر چیز باید درباره کلاز ها در زبان انگلیسی صحبت کنیم. جمله واره یا Clause عبارت است از گروهی از کلمات در کنار هم که دارای فعل و فاعل می باشد و در زبان انگلیسی 2 نوع جمله واره داریم: جمله واره ی مستقل و جمله واره ی وابسته.

جمله واره های مستقل معنا و مفهوم کاملی و مستقلی  دارند و به تنهایی یک جمله کامل تشکیل میدهند. جمله واره های وابسته همانطور که از اسم آن ها پیداست مفهوم کاملی نداشته و برای کامل شدن معنی به یک جمله واره ی پایه یا مستقل نیاز دارند. شناسایی جمله واره های وابسته در جمله بسیار ساده است چون با کلمات ربطی مثل what, that, who, which,… آغاز می شوند اما همانطور که گفتیم به خودی خود معنای کاملی ندارند.

.

انواع جمله واره ها در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی از نظر نقش دستوری سه نوع جمله واره یا کلاز وجود دارد که عبارتند از (1) جمله واره ی اسمی (Noun clause)، (2) جمله واره ی وصفی (Adjective clause) و (3) جمله واره ی قیدی ( Adverbial clause).

.

دانلود بهترین منابع گرامر آیلتس pdf

دوستان عزیزی که علاقمند به مطالعه منابع گرامر مقدماتی تا پیشرفته برای آزمون آیلتس هستند میتوانند در صفحه بهترین منابع دانلودی گرامر آیلتس، فهرست کامل مربوطه به همراه لینک دریافت رایگان را مشاهده نمایند. این منابع شامل کتاب Cambridge Grammar for IELTS در سط پیشرفته و کتاب های Grammar in Use و Oxford Practice Grammar در سطح میانی و مقدماتی می باشد. همچنین خودآموزهای ویدیویی و کتابچه های گرامر بسیار خوبی که به صورت تخصصی در زمینه آیلتس کار کرده اند هم در همین فهرست برای دانلود در دسترس می باشند.

.

منابع و مطالعه بیشتر

در بخش هایی از این توضیحات از مطالب ارزشمند سایت ایزولرن به نشانی (https://izolearn.com/noun-clause) استفاده شده است. همچنین پیشنهادی میکنیم از سرفصل هاي گرامر آيلتس که همراه با منابع دانلودی ارزشمندی ارایه شده بازدید بفرمایید.

.

ساختار Complex گرامری رایتینگ آیلتس – همراه باشید

در این آموزش به 16 ساختار Complex گرامری برای رایتینگ آیلتس نگاهی داشتیم. اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید در کانال دانلودی تلگرام (https://t.me/ielts2official) ما میتوانید جدیدترین منابع را به صورت رایگان دریافت کرده و گروه آیلتس (https://t.me/ielts2Group) ما به تست زنی و طرح سوالات خود بپردازید.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.