جدول نمره دهی آیلتس با توضیح کامل – آپدیت 2024

جدول نمره دهی آیلتس با توضیح کامل - آپدیت 2024

جدول نمره دهی آیلتس با توضیح کامل – آپدیت 2024

جدول نمره دهی آیلتس با توضیح کامل – آپدیت 2024

بعد از چند سال یک به روزرسانی در جدول نمره دهی یا Band Score Descriptor رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس برای سال 2023 از سوی سایت رسمی و مرجع آیلتس (www.ielts.org) منتشر شده که در این صفحه برای مشاهده مستقیم و دانلود در دسترس عزیزان قرار میگیرد. این جدول شامل رایتینگ آیلتس تسک 1، رایتینگ آیلتس تسک 2 و اسپیکینگ آیلتس می باشند. ضمنا توضیحات کامل این جدول، ارایه شده توسط مهندس ابوالقاسمی با نمره 8 آیلتس و 15 هزار ساعت تجربه تدریس را میتوانید در همین صفحه مستقیما در فایل صوتی مربوطه بشنوید.

.

جدول نمره دهی آیلتس – رایتینگ تسک 2

جدول نمره دهی آیلتس با توضیح کامل

برای اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید.

توضیحات 9 دقیقه ای مهندس ابوالقاسمی درباره معیارهای نمره 7 این جدول در کلاس آنلاین روزهای فرد خرداد 1398:

.

✅ دانلود pdf جدول نمره دهی رایتینگ تسک 1 و 2 + اسپیکینگ آیلتس 2023

.

جدول نمره دهی آیلتس – رایتینگ تسک 1

جدول نمره دهی آیلتس با توضیح کامل

برای اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید.

.

جدول نمره دهی آیلتس – مهارت اسپیکینگ

برای اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید.

.

توضیحات بیشتر درباره این جدول

کارکرد مهم این جدول در شناساندن معیارهای مورد نظر تصحیح کننده ای اگزمینر آیلتس در زمان تصحیح رایتینگ یا نمره دهی به اسپیکینگ شرکت کنندگان در آزمون آیلتس می باشد. تصویر نادرستی که بسیاری از عزیزان شرکت کننده به خصوص در رایتینگ آیلتس از نحوه نمره دهی دارند باعث میشود تمرکز بیش از حد ایشان بر روی لغات و گرامر باشد و البته در همین 2 سنجه هم تاکید متاسفانه بر ساختارهای غیر منطقی و کم کاربرد هست.

اما معمولا 2 سنجه یا معیار دیگر از نظر زبان آموزان پنهان می ماند که این 2 عبارتند از همبستگی و انسجام(Coherence and Cohesion) در پاراگراف ها و بین پاراگراف ها و دیگری ارایه یک پاسخ کامل، منطقی و مناسب به سوال(Task Achievement). این دو معیار نیازمند بررسی و فهم دقیق تر هست و معمولا زبان آموزان از این دو مورد بیش از لغت و گرامر ضربه میخورند. 

در مهارت اسپیکینگ هم بار دیگر تصویر بسیاری از عزیزان از یک نمره خوب، سرعت بالای صحبت کردن، لهجه بریتیش و لغات دشوار هست اما در واقعیت سرعت صحبت کردن باید منطقی و مناسب نه الزاما بسیار سریع و لغات هم باید در خدمت رساندن منظور و نه الزاما دشوار و کم کاربرد باشد. ضمنا لهجه کوچکترین تاثیری در بهبود نمره شما نخواهد داشت و تنها مساله مورد توجه این هست که لهجه نباید به اندازه ای غلیظ باشد که باعث شود اگزمینر آیلتس متوجه گفته های شما نشود. تمرکز شما باید بر روی تلفظ صحیح، استرس درست جمله ها و ادا کردن درست عبارت ها و جمله ها به نحوی که منظور را درست برساند باشد.

در ادامه یک صفحه برای بررسی سمپل های نمره 8.5 اسپیکینگ آیلتس با سوالات واقعی آزمون آیلتس رکورد شده توسط مدرس آیلتس با نمره 8.5 اسپیکینگ در دسترس شما عزیزان می باشد: 

✅ 1000 سمپل اسپیکینگ نمره 8 آیلتس برای شنیدن و دانلود