جستجو

Withheld شدن یا دیرکرد اعلام نتیجه آزمون آیلتس

Withheld شدن نتیجه آزمون آیلتس
Withheld شدن نتیجه آزمون آیلتس

Withheld شدن نتیجه آزمون آیلتس

یکی از واژگانی که در حوزه آیلتس پیش از سال 2017 اصلا شنیده نمیشد واژه withheld شدن نتیجه آزمون یا نگه داشته شدن نتیجه آزمون بود. در بخش فارسی اینترنت برای نخستین بار وبسایت آفرینش در این زمینه نوشته ای منتشر کرد و کوشش کرد اطلاعاتی در دسترس کاربران قرار دهد.

همچنین پیشنهاد میکنم به اطلاعات ارایه شده در صفحه همه چیز درباره آیلتس نگاهی داشته باشید.

.

Withheld شدن نتیجه آزمون آیلتس – یک حق قانونی

هنگام پر کردن فرم ثبت نام آیلتس 3 مورد پیوست شده در فرم ها توضیحاتی در این زمینه است که ممکن است نتیجه آزمون شما با تاخیر اعلام شود.

  • درصورتیکه یکی از 3 مالک اصلی آیلتس تشخیص دهد موارد مربوط به آزمون یا مرکز آزمون شما مورد بازبینی قرار گیرد، نتیجه آزمون ممکن است پس از 13 روز اعلام نشود. برای کمک به این بررسی ممکن است از شما خواسته شود نمونه هایی از رایتینگ و اسپیکینگ خود را نیز ارائه دهید. در برخی موارد استثنا حتی ممکن است از شما خواسته شود کل آزمون آیلتس یا یکی از بخش ها آن را دوباره شرکت نمایید.
  • درصورتیکه ناهماهنگی(Irregularity) مشاهده شود نتیجه آزمون شما هرگز اعلام نخواهد شد و ناگزیر خواهد بود آزمون آیلتس یا یکی از بخش های آن را دوباره برگزار نمایید.
  • درصورتیکه هرگونه اطلاعات اعلام شده توسط شما یا نماینده شما به مراکز مسئول (Recognizing Organizations) که قرار هست در کارنامه Test Report Form شما درج شود به هر شکل تغییر یابد، ممکن است نتیجه آزمون شما لغو شود.

دقت داشته باشید اگر نتیجه آزمون شما Withheld شده باشد این تصمیم توسط رایانامه email به شما اطلاع داده میشود. اگر نتیجه خود را به موقع دریافت نکردید حتما پوشه هرزنامه یا Spam را نیز بررسی نمایید.

.

اطلاعاتی تکمیلی در خصوص Withheld آیلتس

Withheld شدن نتیجه آزمون آیلتس به معنای عدم اعلام نتیجه آزمون به دلیل وقوع یک مشکل یا نارضایتی در مورد رفتار یا عملکرد آزمون‌دهنده یا آزمون‌گیرنده است. در صورتی که نتیجه آزمون شما Withheld شود، به شما اطلاع داده می‌شود که چرا این اتفاق رخ داده است.

دلایل مختلفی می‌تواند منجر به Withheld شدن نتیجه آزمون آیلتس شود، از جمله:

1. شبهات در مورد هویت یا تصویر آزمون‌دهنده
2. استفاده از مواد ممنوعه یا رفتار نامناسب در حین آزمون
3. اختلاف‌های جدی بین نتایج آزمون‌های مختلف
4. شکایات از سوی دیگران در مورد عملکرد شما در آزمون

در صورت Withheld شدن نتیجه آزمون، مراحل بررسی و رسیدگی به این مسئله توسط مراجع مربوطه انجام می‌شود و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. در این فرایند، شما حق دارید اعتراض کنید و دلایل خود را برای عدم اعلام نتیجه آزمون بیان کنید.

.

گزینه های روی میز در این شرایط کدامند؟

بهترین کار این هست که شکیبا باشید. نتایج معمولا بین 1 تا چند هفته دیرتر به دست شما خواهند رسید اما هیچ بازه زمانی مشخصی در این زمینه تعریف نشده است و ممکن است این دیرکرد به 1 تا 3 ماه هم برسد. حال پرسش اینجاست که آیا میتوان دوباره آزمون داد؟ پاسخ مثبت است و هچ مانعی وجود ندارد گرچه ممکن است نتیجه آزمون بعدی هم سرنوشتی همسان بیابد. دست کم باید کوشش کنید تا جایی که ممکن است برگزاری آزمون آیلتس را به ثانیه آخر موکول نکنید که در صورت تاخیر در دریافت نتایج امکان جبران وجود داشته باشد.

منبع: http:// ieltsliz.com/my-ielts-results-are-withheld-why

.

عدم دریافت کارنامه آیلتس – همراه باشید

کانال دانلودی تلگرام (https://t.me/ielts2official) و گروه آیلتس (https://t.me/ielts2Group) ما راهنمای شما عزیزان و پاسخگوی سوالات در مسیر آیلتس خواهد بود.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از ابتدای تیرماه…

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در دوره‌های آموزشی پیش آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از ابتدای تیرماه…

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.