مدرک آیلتس از صفر چند ماه طول می کشد؟

مدرک آیلتس از صفر چند ماه طول می کشد؟

مدرک آیلتس از صفر چند ماه طول می کشد؟

مدرک آیلتس از صفر چند ماه طول می کشد؟

سوالی که خیلی از عزیزان در آغاز راه با آن روبرو میشوند این هست که گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟ یا برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟ برخی از زبان آموزانی که بدنبال دریافت مدرک آیلتس با هدف مهاجرت یا تحصیل در کشورهای دیگر هستند، آشنایی چندانی با زبان انگلیسی نداشته و سطح خود کاملا مقدماتی، پایه یا حتی “در حد صفر” توصیف میکنند در حالیکه همین افراد احتمالا در سطح نمره 4 تا 4.5 آیلتس هستند.

متداول ترین پرسشی که این علاقمندان به دوره های زبان انگلیسی دارند این است که این دوره ها از این سطح تا رسیدن به مدرک آیلتس چقدر طول خواهد کشید، سریعترین راه گرفتن مدرک آیلتس و چطور میتوان آن را از نظر مالی ارزیابی کرد؟ در این صفحه از سایت www.ielts2.com برای اولین بار در تابستان سال 2015 کوشش کردیم در این باره توضیحاتی را خدمت عزیزان ارائه کنیم. نسخه پیش رو آخرین بار در سال 2024 به روز رسانی شده است.

.

توضیحات مهندس ابوالقاسمی با نمره آیلتس 8 و بیش از 15 هزار ساعت پیشینه تدریس(دیدن مدارک و رزومه):

.

مقایسه سطح پایه (مقدماتی) و سطح صفر زبان انگلیسی

سطح پایه یا مقدماتی یا حتی سطحی که در میان برخی افراد به “صفر” معروف است یک سطح مشخص و تعیین شده نیست و در آموزشگاه ها یا برای آموزگاران گوناگون معنای ناهمسانی ندارد.

سطح پایه در دوره هایی که توسط گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی برگزار میشود، بعنوان مثال، به کسی گفته میشود که تحصیلات دانشگاهی داشته ولی در کلاس های خاصی برای زبان انگلیسی شرکت نکرده یا اگر چنین دوره هایی را شرکت کرده آن ها را پس از یکی دو ترم رها کرده و آشنایی ایشان با زبان انگلیسی بسیار مقدماتی است. سطح همین شخص حدودا نمره 4 آیلتس هست نه صفر. سطح صفر در واقع مناسب فردی هست که حتی در سطح دبیرستان با زبان انگلیسی آشنایی ندارد و تعداد کل واژگانی ایشان کمتر از 50 یا 100 واژه هست. برای مثال لغاتی مثل teacher، paper و are برای ایشان ناآشنا و جدید هست.

.

در دوره های آموزشگاهی از سطح صفر در چه مدت میتوان آیلتس گرفت؟

بطور کلی میتوان گفت زبان آموزی که قصد دارد کار خود را از پایه در آموزشگاه ها آغاز نماید باید یک دوره 1.5 تا 2 ساله را در نظر داشته باشد. دوره های آموزشگاهی کمتر از 1.5 سال نخواهند بود و از آن گذشته احتمال بدست نیاوردن نمره لازم در برخی از دوره ها اصلا کم نیست و زبان آموز در این زمینه باید کاملا هوشیارانه عمل کرده و از تمامی احتمالات آگاه باشد.

هزینه های هر ترم در آموزشگاه های گوناگون نیز با یکدیگر مختلف است و با یک جستجوی اینترنت و تماس با آموزشگاه ها میتوان این شهریه ها و مبلغ ها را با یکدیگر همسنجی کرده و یک براورد نسبی به دست آورد. اگر سطح شما خیلی پایین یا صفر هست و حتی در سطح دبیرستان هم با انگلیسی آشنایی ندارید احتمالا باید 6 ماه به زمان اشاره شده اضافه کنید اما اصلا نگران نباشید با تلاش و پشتکار به زودی 95% افرادی که امروز از شما بهتر هستند را پشت سر خواهید گذارد.

.

در دوره های خصوصی و فشرده از پایه در چه مدت میتوان آیلتس گرفت؟

 دوره های خصوصی آیلتس، از سوی دیگر، میتوانند صرفه جویی چشمگیری در زمان داشته و این بازه بالای یک سال را به چند ماه کاهش دهند. گرچه این ادعا برای تمامی دوره های خصوصی و استاد های تدریس کننده آیلتس صادق نیست ولی بنا به تجربه های گذشته گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی، برای مثال، میتوان یک زبان آموز در سطح کاملا مقدماتی را در صورت مطالعه بین 6 تا 9 ساعت در روز در کمتر از 6 ماه به نمره 5 تا 6 آیلتس رساند و این موضوع، که برخی از دست اندکاران آموزشگاه های زبان تهران در مصاحبه های خود آن را کاملا محال دانسته اند(!)، در شیوه تدریس این گروه آموزشی موردی کاملا عادی و شدنی است.

.

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟

بهترین کار انجام یک تحقیق اینترنتی برای بررسی شرایط و هزینه های دوره های گروهی آیلتس، دوره های خصوصی آیلتس و اگر به صورت خودخوان قصد آغاز کار را دارید اطلاع از بهترین منابع آیلتس هست. در گام بعد اگر با مجموعه یا مدرس خاصی کار میکنید ایشان شما را تعیین سطح کرده و بسته به صلاحدید خود بهترین منابع مناسب وضعیت و هدف شما را معرفی میکند.

.

مدرک آیلتس از صفر – آیلتس را چه زمانی شروع کنم؟

پیشنهاد ما به شما عزیزان این هست که اگر قصد دارید در هر یک از روش هایی که در اینجا اشاره شد گام بردارید بهتر هست ابتدا به زمانی که میتوانید به خواندن و تمرین بگذرانید فکر کنید. اگر این تایم کمتر از یک ساعت در روز هست نباید به رسیدن به ایلتس در کمتر از 2 یا 3 سال فکر کنید و حتی شاید بهتر باشد اصلا چنین برنامه ای را آغاز نکنید چون احتمال شکست و سرخوردگی در این مسیر زیاد خواهد بود. برای این مقدار تلاش بهتر هست نگاهی به بهترین اپلیکیشن های زبان انگلیسی داشته باشید و کوشش کنید یک اپ ایرانی را انخاب کرده و در سطحی که هستید با آن کار کنید و استارت پروژه آیلتس را به زمانی دیگر موکول کنید.

آغاز کردن مسیر آیلتس با تجربه 10 ساله ای که از موفقیت ها و شکست های افراد داریم نیازمند دست کم 3 تا 5 ساعت مطالعه روزانه است اگر قصد شما رسیدن به مدرک در کمتر از 1 سال هست.

.

چگونه در خانه برای آیلتس بخوانیم؟ آپدیت سال 2024

فهرست بهترین منابع خودخوان آیلتس به همراه آموزش های صوتی و ویدیویی و لینک دانلود رایگان تمامی منابع و خودآموز ها، هدیه ما برای عزیزانی که قصد دارند به صورت خودخوان یا Self Study در مسیر آیلتس حرکت کنند. این منابع هر ساله به روز رسانی میشود و بهترین منابعی که دقیقا توسط مهندس ابوالقاسمی بررسی و تحلیل شده در این فهرست گنجانده شده است.

.

سخن پایانی

مدرک آیلتس از صفر چند ماه طول می کشد؟ خوشبختانه تصور بسیاری از عزیزان از رسیدن به مدرک آیلتس و سطح خودشان درست نیست و رسیدن به این مدرک میتواند بسیار سریعتر و ساده تر از آنچه میپندارند باشد. گرچه ادعا نداریم مدرک آیلتس با نمره 6 یا 7 کار ساده ای هست اما در صورتیکه مسیر و روش کار درست باشد و تمرین و تلاش کافی وجود داشته باشد این بازه میتواند چند ماه تا 1 سال باشد نه چندین و چند سال. پیشنهاد ما به تمامی عزیزانی که قصد آغاز مطالعه برای آیلتس را دارند، آزاد کردن تایم و اختصاص دست کم 3 تا 4 ساعت مطالعه مفید روزانه برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت در این مسیر هست.

.

مدرک آیلتس از صفر چند ماه طول می کشد؟ – همراه باشید

کانال دانلودی تلگرام (https://t.me/ielts2official) و گروه آیلتس (https://t.me/ielts2Group) ما راهنمای شما عزیزان و پاسخگوی سوالات در مسیر آیلتس خواهد بود.