جستجو

بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ آیلتس

بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ آیلتس

در ژانویه سال 2015 این نوشته در خصوص “ایستگاه های رادیویی برتر جهان به زبان انگلیسی” بعنوان مرجعی و منبع تمام نشدنی، ارزان، آموزنده و با زبانی آکادمیک برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی و مهارت شنیداری و در گام بعدی ابزاری برای بالا بردن نمره لیسنینگ در آزمون های آیلتس و تافل به زبان آموزان و علاقندان گرامی ارایه شده و تا امروز نزدیک به 7 سال هست که راهنمای بسیاری از عزیزان بوده است. در آپدیت سال 2023، یک ویدئوی ارزشمند راهنما در همین زمینه و چند لینک را اضافه و به روز رسانی کردیم و امیدواریم این محتوا همچنان برای شما جذاب و آموزنده باشد.

برای دانلود هزاران منبع به روز آیلتس و زبان انگلیسی در کانال های دانلودی ما در تلگرام به نشانی (https://t.me/ielts2official) و (https://t.me/ielts2download) همراه باشید.  

بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ
بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ آیلتس

 

معرفی بهترین ایستگاه های رادیویی انگلیسی

دانلود فایل

ایستگاه‌های رادیویی انگلیسی برای زبان آموزانی در سطح پیشرفته

نکته بسیار با اهمیت در زمینه به کار گرفتن ایستگاه‌های رادیویی انگلیسی زبان و کنار گذاردن زمان برای گوش فرا دادن به آن‌ها مساله “هماهنگ بودن با سطح زبان آموز” است. برخی از مدرسان آیلتس و تافل اقدام به معرفی برخی شبکه‌های ماهواره‌ای برای تقویت لیسنینگ زبان آموزانی می‌کنند که در سطح بسیار پایینی از دایره لغات و مهارت شنیداری قرار دارند و از ایشان میخواهند بعنوان بخشی از برنامه درسی خود برخی از این برنامه‌ها را ضبط کرده چندین بار به آن‌ها گوش فرا دهند.

باید توجه داشت برنامه های رادیویی انگلیسی زبان عموما برای شنونده انگلیسی زبان طراحی شده و در سطح بسیار بالایی از واژگان، ساختارهای دستوری، سرعت بیان و لیسنینگ قرار دارند و به باور من برای زبان آموزانی که نمره آن ها پایین تر از 6 آیلتس یا 70 تافل است مناسب نیست.

با این همه زبان آموزانی که نمره ایشان بالاتر از 6.5 آیلتس یا 85 تافل است می‌توانند از برنامه های رادیویی بهترین ایستگاه ها استفاده بسیار خوبی کرده و روزانه زمانی را برای گوش کردن به این برنامه ها کنار بگذارند. در اینجا به معرفی برخی از بهترین ایستگاه های رادیویی و لهجه اجرا کنندگان برنامه های آن ها می‌پردازیم. برای ورود به هر شبکه بر روی لینک هایی که در پایان آمده کلیک کنید تا وارد وبسایت مربوطه شده و به سادگی به برنامه های گلچین شده شبکه مورد نظر خود گوش کنید.

رادیوی بی بی سی با لهجه برییتش BBC radio for British English

شبکه رادیوی ای بی سی با لهجه آمریکایی ABC Radio Networks for American English

شبکه سی بی سی با لهجه کانادایی CBCNews for Canadian English

شبکه ای بی سی با لهجه استرالیایی ABC News Radio for Australian English

شبکه مور اف ام با لهجه نیوزلندی More FM for New Zealand English

شبکه اس ای اف ام با لهجه آفریقای جنوبی SA fm for South African English

شبکه بی بی سی اسکاتلند با لهجه اسکاتلندی BBC Radio Scotland for Scottish English

توجه داشته باشید در برخی از این وبسایت ها باید وارد بخش  Listen  یا Radio شوید تا بتوانید به رادیوی مورد نظر خود گوش کنید.

معرفی ایستگاه انگلیسی زبان رادیوی NPR با لهجه آمریکایی

بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ
ایستگاه رادیوییNPR برای تقویت لیسنینگ

در زیر لینک وبسایت یکی از ایستگاه های رادیویی با لهجه آمریکایی با نام NPR معرفی شده که در آن زبان آموزان و علاقمندان نه تنها امکان شنیدن اخبار، مصاحبه ها، موسیقی و هنر و دیگر برنامه ها را دارند بلکه می‌توانند فایل های صوتی این اخبار را دانلود کرده و با تمرکز بیشتر آن ها را بررسی نمایند.

http://www.npr.org/sections/interviews

ایستگاه‌های رادیویی با لهجه استرالیایی

چندین ماه پیش به دنبال یافتن ایستگاه‌های رادیویی برای زبان آموزان علاقمند به تقویت لیسنینگ و زبان انگلیسی بطور کلی بودم که تصادفا با ایستگاه ABC آشنا شدم: http://www.abc.net.au/newsradio

برنامه های این ایستگاه به لهجه استرالیایی پخش می‌شود و به جز برنامه‌های جذاب و شنیدنی آن برتری‌های چشمگیری در سنجش با دیگر ایستگاه‌های رادیویی دارد. یکی از برتری‌های این ایستگاه امکان شنیدن چندین باره برنامه‌های رادیویی است چرا که برنامه‌ها به صورت ضبط شده قابل دسترسی هستند. همچنین متن نوشتاری در زمینه هر یک از برنامه ها هم معمولا در وبسایت در دسترس است.

بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ
بهترین ایستگاه های رادیویی

چطور از لهجه استرالیایی سر در بیاوریم؟

اگر در سطح پایینی از زبان انگلیسی قرار دارید بهترین کار تقویت لیسنینگ با کتاب‌های آموزشی است. فهرستی از بهترین کتاب‌ها برای آموزش و تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی در پیوندهای پایان نوشته آورده شده است. در گام بعدی می‌توانید به برنامه هایی که در ایستگاه زیر پخش می‌شود گوش کنید. برنامه گوش کردن این برنامه ها باید پیوسته و روزانه باشد.

http://www.abc.net.au/newsradio

روزانه نیم ساعت تا یک ساعت را به شنیدن برنامه اختصاص دهید. می‌توانید یک برنامه مثلا 6 دقیقه ای را بارها گوش کنید و سعی کنید با تمرکز بیشتر چیزهای بیشتری از آن متوجه شوید. همچنین می‌توانید اخبار مربوط به آن را بخوانید تا از موضوع آگاهی بیشتری پیدا کنید. همچنین لهجه استرالیایی در بسیاری از فایل های شنیداری امتحان های آیلتس وجود دارد که می‌توانید با بهره گیری از آن ها آشنایی خود را با این گویش بیشتر کنید. در برخی وبسایت ها کتاب ها و فایل هایی صوتی با لهجه استرالیایی برای دانلود در دسترس است. برای مثال مورد زیر را ببینید: نمونه لهجه استرالیایی

برنامه‌های رادیویی نزدیک به آیلتس شبکه رادیویی ABC

بهترین ایستگاه رادیویی نزدیک به Listening های آیلتس

شبکه رادیویی ABC که صفحه نخست وبسایت آن را در بالا و نشانی سایت آن را در پایین میبینید یکی از بهترین شبکه های رادیویی برای تقویت زبان انگلیسی در سطح پیشرفته و بهبود وضعیت مهارت شنیداری از پیشرفته به فراتر از پیشرفته یا از نمره 6.5 تا 7 آیلتس تا نمره 8 و 8.5 است.

http://www.abc.net.au/newsradio

دانلود نرم افزار جستجو و ضبط برنامه رادیوهای اینترنت

radio for improving listening

این نرم افزار RaimaRadio نام دارد و از برتری های استفاده از آن قابلیت جستجو میان شبکه های رادیویی رایگان جهان در دسته بندی های مجزا(برای مثال موسیقی، برنامه های کمدی، سخنرانی ها و…) و یا مناطق مختلف جغرافیایی و …است. همچنین با بهره گیری از این نرم افزار میتوانید برنامه های مورد نظر خود را بصورت فایل های صوتی ضبط کرده و بعدا آن ها را دوباره مرور کنید. این قابلیت برتری بزرگی به شمار میرود و به ویژه میتواند برای زبان آموزان بسیار سودمند باشد. این نرم افزار را میتوانید در سایت “دانلود ها” در این نشانی به صورت رایگان دانلود کنید:

پخش رادیوهای اینترنتی با RarmaRadio 2.64 Multilingual (نسخه قابل نصب)

بهترین ایستگاه های رادیویی برای تقویت لیسنینگ همراه باشید

کانال دانلودی تلگرام (https://t.me/ielts2official) و گروه آیلتس (https://t.me/ielts2Group) ما راهنمای شما عزیزان و پاسخگوی سوالات در مسیر آیلتس خواهد بود.

  

  

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.