جستجو

تحلیل لیسنینگ کمبریج آیلتس 19

آزمون لیسنینگ آیلتس

تحلیل لیسنینگ کمبریج آیلتس 19

در این صفحه به تحلیل جدیدترین نسخه از سری کتاب‌های کمبریج آیلتس در سال 2024 (1403) می‌پردازیم. در مجموع  10 نوع سوال در بخش لیسنینگ آیلتس وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را در همین کتاب میبینم. برای بررسی کلیات نکات هر سوال در لینک مشخص شده می‌توانید اطلاعات مربوطه را دنبال کنید. اما در اینجا مشخصاً تست‌های کمبریج 19 را از تست چهارم بررسی خواهیم کرد.

درباره لیسنینگ آیلتس

بخش لیسنینگ آیلتس 1/4 کل نمره نهایی آیلتس را تشکیل می‌دهد و یک نمره مستقل در کارنامه خواهد داشت. در این بخش 40 سوال در 4 پارت وجود دارد و نمره همه سوالات با هم برابر است. جدولی برای تبدیل تعداد پاسخ درست به نمره نهایی وجود دارد. برای مثال برای دریافت نمره 7 باید به 30 سوال و نمره 6 به 25 سوال پاسخ درست داد. فرمت آزمون لیسنینگ آیلتس و محتوای هر بخش را در اینجا می‌بینیم:

بعضی از تست‌ها حالت چند گزینه‌ای دارند اما برخی دیگر شامل پرکردن جای خالی هستند. در این موارد اشتباه نوشتن املای کلمات کل نمره را از بین می‌برد و باید به این نکته توجه داشته باشیم.

بدون شک دانش زبان انگلیسی ما یا General English در دریافت نمره بالا حرف اول را می‌زند و آیلتس امتحان کنکوری یا نکته و فوت و فن نیست. اما همانطور که اشاره شد در کل 10 نوع سوال ممکن است در بخش لیسنینگ آیلتس (آزمون شنیداری) وجود داشته باشد و آشنایی با باید ها و نباید های هر یک از این تست ها شانس ما را برای ارایه یک پاسخ درست افزایش خواهد داد.

قسمت اول از پرسش چهارم لیسنینگ کمبریج 19:

 

بخش دوم از سوال چهارم لیسنینگ کمبریج 19:

لیسنینگ آیلتس کمبریج 19

بخش سوم از تست چهارم لیسنینگ کمبریج 19:

قسمت چهارم از سوال چهارم لیسنینگ کمبریج 19:

کلام آخر

برای تمرین با نمونه‌های ساده تر می‌توانید مجموعه 100 تست ساده و مقدماتی لیسنینگ آیلتس را در همین سایت دنبال کنید. همچنین برای تمرین تست زنی و آموزش‌های روزانه در کانال تلگرام ما به نشانی (https://t.me/ielts2com) همراه باشید.

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.