5 راه بالا بردن سطح زبان انگلیسی و مهارت گفتاری

5 راه بالا بردن سطح زبان انگلیسی و مهارت گفتاری

5 راه بالا بردن سطح زبان انگلیسی و مهارت گفتاری

5 راه بالا بردن سطح زبان انگلیسی و مهارت گفتاری

تقویت مکالمه زبان انگلیسی یا مهارت گفتاری(speaking) یکی از اهداف کلی تمامی دانش آموختگان دانشگاه هاست چرا که تسلط بیشتر بر زبان شانس هر کس را برای بدست آوردن موقعیت کاری بهتر افزایش میدهد و همچنین در آینده موقعیت های بیشتری برای ادامه تحصیل یا مهاجرت به دیگر کشورها را فراهم می آورد. از این رو آموزش زبان انگلیسی با روش ها و متد های گوناگون و بازده های بسیار بالا و بسیار پایین در انواع و اقسامی همچون خودخوان یا خود آموز، گروهی آموزشگاهی یا خصوصی در منزل یا حتی آنلاین دنبال میشود. در زیر به معرفی راه هایی برای بهبود سطح زبان انگلیسی و مکالمه میپردازیم. نویسنده این نوشته “استیون استاری” میباشد.

چطور سطح زبان انگلیسی خود را بالا برده و تقویت کنیم؟

برای بالا بردن سطح انگلیسی شما سعی کرده ایم به 5 نکته مهم در اینجا اشاره کنیم. به نظر می رسد از بین این نکات، نکته ی شماره 1 از همه مهمتر باشد.

.

5) اطمینان حاصل کنید به اندازه کافی سرگرمی و شادی دارید!

حداقل دو یا سه ساعت به صورت هفتگی مطالعه داشته باشید. سعی کنید از طریق فعالیت های دیگرتان نیز انگلیسی یاد بگیرید:

ریدینگ- کتابهای طبقه بندی شده ای وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید

اینترنت- از وب سایت های مختلف و لینک های موجود استفاده کنید.

آهنگ های انگلیسی گوش کنید- آهنگ های مورد نظر خود را انتخاب کنید، در گوگل سرچ کنید و آنها را دانلود کنید و آنقدر این آهنگ ها را تکرار کنید تا صدای همسایه های تان درآید!

استفاده از DVD- فیلم های زیادی به زبان انگلیسی وجود داشته و دارای زیرنویس های زبان شما هستند می توانید از این فیلم ها بهره بگیرید.

مجلات – مجلات مخصوص برای زبان آموزان وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

.

4. ثابت قدم بوده و پشتکار باشید

سعی کنید در یادگیری خود ثابت قدم باشید و یادگیری خود را به مدت طولانی برای مثال تعطیلات تابستان کنار نگذارید! این نکته بسیار مهم است که به صورت هفتگی 3 ساعت مطالعه داشته باشید. حتی برای اینکه پیشرفت خوبی داشته باشید 5 ساعت در هفته مطالعه کنید.

.

3. منظم و سازماندهی شده در کلاس ها ی زبان شرکت کنید!

حضور در بحث های آزاد بسیار ضروری و کارآمد است و همینطور صحبت های کنترل شده ( تمرین صحبت کردن سر کلاس). با این وجود، بهتر است مکالمات خود را با فعالیت های دیگرتان در کلاس یا بیرون از کلاس هماهنگ کنید. معمولا در کلاس باید تمامی تکلالیف خود اعم از ریدینگ و تمرینات واژگان را خارج از کلاس انجام دهید و سر کلاس نظرات خود را در مورد آن تکالیف عنوان کنید. به این نکته توجه داشته باشید  تکالیفی را که معلم شما معین می کند را انجام دهید و سر وقت در کلاس ها حاضر شوید.

.

2. معلم خصوصی بگیرید و یا در یک کلاس ثبت نام کنید!

در صورتی که شما یک معلم خصوصی داشته باشید منظم تر و سازماندهی شده به جلو حرکت خواهید کرد. مطالعه ی فردی و خودآموز انگلیسی سخت تر است. همچنین یادگیری نحوه ی حرف زدن انگلیسی بدون داشتن یک معلم خوب بسیار دشوار است.

.

1) تنها خودتان مسئول دستیابی به اهدافتان هستید!

یادگیری انگلیسی مسئولیت شماست نه معلم شما. شما باید در کلاسهای خود ابتکار عمل داشته باشید. معلم شما نمی تواند به جای شما صحبت کند یا اینکه یاد بگیرد. برای مثال، شما غالبا مجبور هستید که به تنهایی مطالعه کنید و یاد بگیرید پس باید شما در قبال یادگیری خود حس مسئولیت داشته باشید. لذا، با رعایت نکته شماره 1 ، شما نکات دیگر را نیز رعایت خواهید کرد. در صورتی که شما به این پنج نکته به مدت طولانی عمل کنید، نه تنها انگلیسی بلکه هر زبان دیگری را یاد خواهید گرفت. به طور ساده و گویا اگر بگوییم: هر چه بیشتر مطالعه کنید بیشتر یاد خواهید گرفت. در صورتی که علاقمند باشید به مطالعه خود ادامه خواهید داد.

منبع: http://tx.english-ch.com/teacher/art/level-b/how-to-improve-your-english-level

.

.

✅ دانلود 10,000 کتاب رایگان آموزش زبان انگلیسی و آیلتس

✅ دانلود 10,000 ویدئو رایگان آموزش زبان انگلیسی و آیلتس

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از