توصیه ها و نکته های مهم رایتینگ آیلتس Task 2

IELTS Writing Task 2

 بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک و جنرال به ویژه بخش دوم یا Task 2 که در واقع نوشتن یک انشاء یا Essay در 250 کلمه و 40 دقیقه زمان است برای بسیاری از زبان آموزان گنگ ترین و چالش برانگیز ترین بخش به شمار می آید. یکی از دلایل این چالش برانگیز بودن گوناگونی پرسش هایی مطرح شده در آزمون است که دسته بندی آن ها و نحوه پاسخ دهی را اندکی مشکل میکند.

دلیل دیگر نداشتن سابقه فعالیت های پویا و زایا در برخی سیستم های آموزشی است که همواره تمرکز آن ها بر حفظ کردن کورکورانه اطلاعاتی گسسته و پافشاری نابخردانه این سیستم بر یک آزمون سرنوشت ساز برای تعیین مسیر زندگی تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه هاست. نتیجه این سیستم اینکه معمولا زبان آموزان از بیگانگی با نوشتن و فعالیت هایی که به فکر کردن، واکاوی یا تحلیل کردن و سنجیدن و نظر دادن مربوط میشود بطور کلی شکایت دارند و به قول بسیاری آخرین انشایی که نوشته اند مربوط به بیش از 10 تا 15 سال قبل بوده و در آن زمان هم در نوشتن کارکرد خوبی نداشته اند.

در اینجا کوشش میکنیم با طرح برخی توصیه ها و نکته های کلیدی در زمینه بخش دوم رایتینگ آیلتس این بخش را برای زبان آموزان روشن تر کرده و در ادامه با افزودن نوشته های آموزشی روش نگارش گام به گام تمامی task های رایتینگ آیلتس آکادمیک و جنرال را مرور کنیم.

چگونه در رایتینگ آیلتس نمره ی 7 یا بالاتر را به دست آوریم

همانطور که می دانید رایتینگِ دوم آیلتس یکی از بخش های دشوار این آزمون می باشد. در واقع این بخش از رایتینگ همان انشاء نویسی ( Essay writing ) آزمون می باشد که هم رایتینگ های نوشته شده و هم ارزیابی آزمون گیرنده ها بیشتر ذهنی وسلیقه ای صورت می گیرد. به عبارت دیگر، چون در این بخش پاسخ های  عینی وجود ندارد بنابراین قضاوت ها بیشتر انتزاعی هستند.
راز موفقیت در رایتینگِ دوم درک کامل موضوع و نوع نگارش متن است. شما بایستی دقت کنید که آزمون گیرنده ها دقیقا دنبال چه هستند و با در نظر گرفتن توصیه های ارائه شده ی ما و خودداری از اشتباهات کوچک بتوانید نمره 7 یا بالاتر را به دست آورید. به محض اینکه شما پایه های نوشتن را آموختید می توانید با به کارگیری توصیه های ارائه شده در سایت top-rated Success in IELTS Writing course نمره بالاتر را نیز به دست آورید.

مقدمه ی کوتاه برای رایتینگِ دوم

ابتدا نگاه مختصری به رایتینگ ِدوم (Writing Task 2) می اندازیم. این قسمت شامل یک موضوع می باشد که پس از خواندن موضوع داده شده با سوالی روبرو می شوید که از شما می خواهد  دلایل و مثال هایی را برای ساپورت نظرات و ایده های خود ارائه دهید.

نمره دهی رایتینگِ دوم آیلتس بر چه اساسی است؟

رایتینگِ نوشته شده بر اساس چهار فاکتور نمره داده می شود: نحوه ی پاسخ دهی، انسجام و پیوستگی متن، تنوع واژگان و دامنه ی گرامری. نکته ی مهم این است که هر چهار فاکتور اشاره شده به یک اندازه تاثیر دارند. هر چند که این می تواند خبر خوبی برای افرادی که نگران از دست دادن نصف نمره در بخش گرامر هستند باشد اما در هر صورت شما 25% درصد نمره را در صورت نادیده گرفتن هریک از این بخش ها از دست خواهید داد.

زمان بندی

شما به طور معمول 40 دقیقه برای نوشتن رایتینگِ دوم وقت دارید. در صورتی که با این بخش آشنایی کامل نداشته باشید و یا اینکه به طور کامل آماده نشده باشید این زمان به سرعت سپری خواهد شد. پیشنهاد های ما ضمن اینکه به شما کمک خواهند کرد که بتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید بلکه بازدهی شما را نیز بالا خواهند برد و یک روش مناسبی را برای رایتینگِ شما ارائه خواهند داد.

اگر به دنبال توصیه و راهنمایی برای رایتینگ آیلتس هستید می توانید به بخش آموزشی رایتینگ ielts2 مراجعه کنید.

دیدگاه ها

Comments are closed.