بهترین استاد برای آیلتس

بهترین استاد برای آیلتس

بهترین استاد برای آیلتس

جستجو برای یافتن بهترین استاد آیلتس یکی از مهمترین مراحل در مسیر رسیدن به مدرک آیلتس یا تافل است و برخلاف گذشته زبان آموزان امروز دیگر به نام های بزرگ آموزشگاه ها اعتماد چشم و گوش بسته ندارند و به ویژه با دستیابی به اینترنت و امکانات آن اطلاعات و دانسته های بسیار بیشتری را درباره پیشینه آموزشی و روزمه استاد آینده خود و فعالیت ها و توانایی های ایشان طلب میکنند. این تغییر برای گروهی از دست اندرکاران و اساتید آیلتس خبر بسیار خوب و برای گروهی دیگر خبر بسیار بدی است!

گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی دربرگیرنده گروه کوچکی از حرفه ای های آیلتس و تافل خود را در میان گروه بهترین استاد های آیلتس میپندارد. ویژگی هایی همچون امکان ارائه تضمین کتبی آیلتس و عقد قرارداد با زبان آموزان، داشتن مدرک آیلتس تمامی استاد ها، داشتن تجربه زندگی/تحصیل در کشور های انگلیسی زبان، بیش از 5000 ساعت سابقه آموزش آیلتس/تافل بصوت خصوصی و آموزشگاهی، در دسترس بودن نمره زبان آموزان سال های پیشین این اساتید بهمراه تصویر مدارک، پر انرژی بودن و داشتن سن زیر 35 سال؛ متاهل بودن تمامی گروه آموزشی و داشتن استانداردهای بالای اخلاقی در میان دلایلی است که این گروه برای این ادعا ارائه میکند.

پیشتر نیز در زمینه ویژگی بهترین مدرسان آیلتس و همچنین فهرست مدرسان دارای مدرک آیلتس قابل ارائه نوشتیم و کوشش کردیم بنا به وظیفه خود زبان آموزان را در این زمینه راهنمایی کنیم تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین استاد یا مدرس آیلتس را پیدا کرده و در مسیر موفقیت گام بردارند. در اینجا کوشش میکنیم بهترین استاد آیلتس را از چشم اندازی دیگر بررسی کنیم.

بهترین استاد آیلتس از دید زبان آموزان

زبان آموزان تعبیر و براورد خاص خود را از بهترین استاد دارند. معمولا استاد خوب برای ایشان کسی است که در حوزه کار خود(تدریس 4 مهارت اصلی آیلتس) چیره دست بوده و مهارت بالایی داشته باشد و ایشان بتوانند حس آموختن و پیش رفتن در کار را احساس کنند. بهترین استاد باید تعهد کافی به کار خود داشته و به ویژه زمان شناس باشد. همچنین بهترین استاد باید همیشه کوشش کند خود را به روز کرده و از تازه ها دست کم تا حدی خبر داشته باشد. همچنین از نظر مالی کلاس های ایشان اگر بصورت خصوصی است نباید هزینه بالایی داشته باشد و در زمینه غیبت کردن و درک مشکلات شخصی زبان آموزان با ایشان مدارا کند.

بهترین استاد آیلتس از دید مدرسان

بسیاری از مدرسان آیلتس که خود را “بهترین استاد” میپندارند، به ویژه اگر در میان قدیمی تر ها باشند به سابقه تدریس خود اشاره میکنند و این شاخص را از با اهمیت ترین ویژگی ها برمیشمارند. برخی دیگر از استاد ها به ویژه جوان تر هایی که بیشتر اهل مطالعه هستند به دسترسی به منابع آنلاین و فایل های ویژه آموزشی یا از آن مهمتر به داشتن مدرک آیلتس یا تافل بعنوان مهمترین شاخص های بهترین بودن اشاره میکنند و باور دارند کسی که تابحال خود آزمون آیلتس را برگزار نکرده نمیتواند خود را بهترین استاد آیلتس بنامد.

همکارانی که در آموزشگاه های آیلتس سرگرم کار هستند از این امر آگاه دارند که بسیاری از استاد ها به ویژه معلم های دو شغله حوزه آموزش زبان انگلیسی و آیلتس/تافل، دانش کافی دستیابی به نمره بالای 7 آیلتس را ندارند و این بعنوان یک حقیقت در تمامی آموزشگاه ها از سوی کادر آموزشی به خوبی دانسته است تا جایی که حتی آموزشگاه هایی که خود را بهترین آموزشگاه ها معرفی میکنند هیچ مدرکی از کادر آموزشی خود در دسترس زبان آموزان قرار نمیدهند و بهترین بودن خود را تنها با گزینش واژگان ابراز میکنند.

شاخص دیگر نمره زبان آموزان دوره های پیشین است. رفته رفته در گوشه و کنار اینترنت آگهی هایی از استاد های آیلتس دیده میشود که مدارکی از زبان آموزان خود را اسکن کرده و در دسترس متقاضیان تازه قرار میدهند. برخی از آموزشگاه ها نیز چنین تصاویری را بر روی دیوارها نصب میکنند تا گواهی بر توانایی استاد ها در رساندن زبان آموزان به نمره 7 و بالاتر باشد.

بهترین استاد آیلتس از دید آموزشگاه ها

شخصا تجربه تدریس در بسیاری از آموزشگاه های نام آشنا و معروف تهران را دارم و بر پایه همین شنیده ها و تجربه های شخصی و تجربه بسیاری دیگر از همکاران در طول چندین سال تدریس باور دارم بهترین استاد آیلتس از دید آموزشگاه ها و گردانندگان این موسسات تصویر کاملا متفاوتی از آن چیزی است که در بالا اشاره کردیم.

بهترین استاد آیلتس در چشم سرپرستان و مدیران آموزشگاه ها در درجه نخست کسی است که حاضر است، به دلایل مختلف، با دستمزد ناچیز به کار خود ادامه دهد. این دلایل میتواند بسیار متفاوت باشد ولی مهم دستمزدی است که استاد حاضر است در دراز مدت با آن به کار خود ادامه دهد. بسیاری از زبان آموزان پس از شنیدن دستمزد استاد ها حتی در معروف ترین آموزشگاه ها بهت زده میشوند و آن را به شکل توهین آمیزی پایین میدانند. البته گفتمان ما در اینجا مساله دستمزد اساتید نیست و حتی شاید این دستمزد بسیار اندک با توجه به سرمایه گذاری چند صد میلیونی یک آموزشگاه آنچنان هم غیر منطقی به نظر نرسد.

از دیگر شاخص های آموزشگاه ها آشنا بودن با استاد و داشتن نوعی رابطه شخصی-فامیلی و داشتن حس اعتماد است. بسیار معمول است که یک استاد با سطح دانش پایین موقعیت تدریس در پایه های بسیار بالا را پیدا میکند درحالیکه استاد هایی با سطح دانش بسیار بالاتر و حتی با داشتن مدرک آیلتس با نمره خوب(6 تا 7) مدت ها یا حتی برای همیشه در سطوح بسیار پایین نگاه داشته میشوند! از این رو اعتماد و داشتن نوعی آشنایی و رابطه فامیلی یکی از شاخص های ورود به گروه بهترین استاد ها در نگاه سیاری از سرپرستان آموزشگاه هاست.

گزینش بهترین استاد

با توجه به این توضیحات میتوانید گزینش بهتری در این زمینه داشته باشید. برخی از استاد ها پیش از این به ساخت وبسایت اقدام کرده و اطلاعات جامع تر و احتمالا مدارکی از خود در دسترس زبان آموزان قرار داده اند. دیگر اساتید نیز آگاهی هایی به ویژه در سایت ایستگاه دارند که میتواند برای زبان آموزان سودمند باشد. امیدواریم با مجموعه این توضیحات بتوانید بهترین گزینش را داشته و در راه رسیدن به مدرک خود کامیاب باشید.

بهترین استاد برای آیلتس – بیشتر بخوانید

دانلود گلچین 40 مستند برای تقویت زبان انگلیسی

.

دانلود زیباترین آهنگ های انگلیسی به همراه متن

.

دانلود بهترین انیمیشن های تاریخ سینما با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود شاهکارهای سینمایی زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود رایگان ویدیوهای آموزشی آیلتس سایمون Simon

.

دانلود ویدیوهای آموزش آیلتس استاد Liz

.

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و آیلتس ( با شیوه خودخوان)

.

دانلود اپلیکیشن های اندرویدی آیلتس، تافل و زبان انگلیسی

.

دانلود ویدیوی سخنرانی های TED برای تقویت لیسنینگ آیلتس

.

آموزش ویدیویی و متنی گرامر زبان انگلیسی

.

بایگانی کامل مجموعه 6 Minute English سال 2008 تا 2018

.

دانلود 400 برنامه British Council Podcasts بهمراه Text

.

تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ جهان (دربرگیرنده 118 سخنرانی)

.

200 نمونه سوال اسپیکینگ آیلتس با جواب (part 1)

.

بایگانی نمونه سوالات رایتینگ آیلتس سری کتاب های Cambridge IELTS

بهترین استاد برای آیلتس

بهترین استاد برای آیلتس

بهترین استاد برای آیلتس
بهترین استاد برای آیلتس

دانلود کاملترین دوره خودآموز زبان انگلیسی و آیلتس (500 ویدئو)

http://mrsielts.com

خرید بسته آموزشی آیلتس و زبان انگلیسی

بهترین استاد برای آیلتس

تعیین نمره اسپیکینگ شما توسط استاد با نمره 8.5 در کانال تلگرام @ielts2com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از