جستجو

انواع نامه در آیلتس جنرال

آشنایی با انواع نامه در آیلتس جنرال

در تسک یا بخش اول رایتینگ آزمون آیلتس جنرال از شما درخواست میشود یک نامه دست کم 150 کلمه ای بنویسید و 3 موردی که در سوال مطرح میشود را توضیح و بسط دهید. برای نوشتن این رایتینگ 20 دقیقه زمان خواهید داشت و این بخش 3 نمره از کل 9 نمره رایتینگ کارنامه شما را تشکیل میدهد. 

در ادامه به انواع این نامه ها و ارایه سمپل هایی با نمره های 8 و 9 خواهیم پرداخت. حتما از پست دیگر ما دربرگیرنده 1000 نامه آیلتس با پاسخ استاندارد نمره 8 بازدید بفرمایید. 

.

انواع نامه در آیلتس جنرال

رویهمرفته 3 نوع نامه در آیلتس وجود دارند: نامه های شخصی(personal)، نیمه رسمی(semi-formal) و رسمی(formal) که در ادامه متن نمونه هایی از هر 3 نوع را بررسی خواهیم کرد. عبارت هایی که برای شروع کردن(opening) و پایان دادن(signing off) هر یک از این 3 گونه با یکدیگر متفاوت هستند.

از این رو بسیار ضروری هست که شما حتما نوع نامه ای که با آن روبرو هستید را به درستی شناسایی کنید و عبارت های مناسب همان نوع را به کار ببرید. 

.

1. نامه های شخصی(Personal) در آیلتس جنرال

نامه های شخصی(Personal) در آیلتس جنرال

نامه های شخصی برای کسی نوشته میشود که شما با وی رابطه نزدیک و صمیمانه خانوادگی یا اجتماعی دارید. این نامه ها معمولا در مورد یک مناسبت اجتماعی(دعوت به یک میهمانی یا مسافرت گروهی) یا یک موضوع شخصی(فرصت خریداری یک خودرو یا ارسال عکس های آخرین مسافرتی که با هم داشتید) نوشته میشود.

زبان این نامه ها به اندازه دو نوع دیگر رسمی و خشک نیست و برای مثال میتوان از مخفف ها در آن استفاده کرد(Can’t بجای Cannot) اما همچنان نمیتوانید از ساختارهای عامیانه و کوچه بازاری(Slang) در این نامه ها استفاده بفرمایید.

یک نمونه از این نامه را در بالا میبینید.

.

2. نامه های نیمه رسمی(Semi-formal) در آیلتس

انواع نامه در آیلتس جنرال

نامه های نیمه رسمی برای کسی نوشته میشود که شما یک رابطه شخصی و/یا دوستانه با آن ها دارید اما نامه شما مربوط به یک موقعیت رسمی هست و عبارت نیمه رسمی هم به همین دلیل استفاده میشود. این نامه ها به دوستان شما که در مورد مسائل خصوصی شما اطلاعاتی دارند نوشته میشود اما محتوای نامه یک موضوع جدی و رسمی هست.

با توجه به تعریف بالا و اطلاع از مسائل خصوصی این نامه ها به همکاران یا رئیس در محیط کار، استاد دانشگاه یا صاحبخانه نوشته نمیشوند

.

3. نامه های رسمی(Formal) در آیلتس

نامه های رسمی یا formal به کسی که در یک رابطه رسمی میشناسید مثل رئیس یا همکار شما در محل کار یا کسی که اصلا نمیشناسید مثل ریاست یک شرکت یا مدیریت یک هتل و در مورد یک موضوع یا موقعیت کاملا رسمی نوشته میشود. 

.

محتوای نامه های آیلتس معمولا چیست؟

با توجه به موضوع نامه و شرایط و ماهیت آن محتوا میتواند کاملا متفاوت باشد اما چند نمونه در اینجا دسته بندی شده که میتوانید راهنمای خوبی برای شما باشد:

با توجه به فهرست فوق موارد زیر جزء متداول ترین ها هستند: 

  • طرح شکایت(معمولا رسمی)
  • دعوت(معمولا شخصی یا نیمه رسمی)
  • درخواست رسمی یا استعفاء(معمولا رسمی)
  • درخواست های کلی(هر 3 حالت ممکن است)
  • هماهنگ کردن(معمولا رسمی)
  • ارایه توضیحات(گاهی نیمه رسمی و بعضا شخصی)
  • آموزش و اطلاع رسانی یا رساندن خبر (معمولا شخصی و نیمه رسمی)
  • عذرخواهی کردن(هر 3 حالت ممکن است)

.

مطالعه بیشتر در زمینه نامه نویسی آیلتس جنرال

در اینجا چند سایت معتبر انگلیسی زبان برای مطالعه بیشتر فهرست شده که در دقیقا در مورد نامه نویسی در آیلتس جنرال و ساختارهای مربوط به آغاز و پایان نامه مطالب سودمندی را ارایه کرده اند. 

https://ielts.idp.com/iran/prepare/article-ielts-general-training-writing-task-1-write-a-letter

https://ieltsliz.com/ielts-letter-writing-essential-tips

https://www.english-exam.org/IELTS/general_writing_samples_task_1

.

جمع بندی و کلام آخر 

در ادامه چند لینک بسیار کارآمد در همین زمینه برای شما در نظر گرفتیم که امیدواریم در کسب مهارت لازم در رایتینگ ایلتس جنرال برای شما کارساز باشد.  

آموزش رایگان ویدئویی نامه نویسی رایتینگ آیلتس

خطاهای رایج در رایتینگ آیلتس جنرال

پرتکرار ترین سوالات اسپیکینگ آیلتس

  

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب جدید

  

error: Content is protected !!

بهترین زمان برای یادگیری...

فرصت را از دست ندهید و در کلاس‌های نیمه خصوصی آیلتس ثبت نام کنید. شروع کلاس‌ها از هفته اول مردادماه با 20% تخفیف

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید و اخبار آیلتس 2 را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.