آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟

یکی از سوال های متداول زبان آموزان علاقند به شرکت در آزمون آیلتس مطرح میکنند “ضرورت داشتن پاسپورت برای نام نویسی و شرکت در آزمون آیلتس” است.

هم اکنون(سال 1394) شش مرکز فعال و مورد تایید سازمان سنجش وجود دارند که در وبسایت این سازمان نام، وبسایت و شماره تماس و نشانی تمامی آن ها درج شده است. قوانین و مقررات این مراکز با یکدیگر تفاوت های جزئی دارد ولی کلیات شرایط برگزاری آزمون در تمامی آن ها یکسان است.

شرط داشتن پاسپورت معتبر

بررسی ما و کند و کاو در وبسایت این مراکز نشان میدهد بجز کسانی که بدلیل مساله نظام وظیفه و استفاده از معافیت تحصیلی توانایی دریافت پاسپورت را ندارند، تمامی شرکت کنندگان در آزمون باید برای نام نویسی و شرکت در آزمون از پاسپورت یا گذرنامه خود استفاده کنند. گروهی که توانایی دریافت پاسپورت را ندارد میتوانند با کارت ملی خود و با ارائه گواهی معتبر در آزمون نام نویسی و شرکت نمایند. در سایت آیلتس دانشگاه آزاد بند 6 قوانین اینگونه آمده است:

“6. ارائه پاسپورت برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد. لازم به ذکر است کارت ملی صرفا از داوطلبین مشمول خدمت سربازی و با ارائه گواهی معتبر (از حوزه نظام وظیفه یا دانشگاه محل تحصیل) پذیرفته می شود.”

گرفتن/تمدید پاسپورت چقدر طول میکشد؟

از این رو اگر تاکنون برای گرفتن پاسپورت خود اقدام نکرده اید یا با توجه به تاریخ صدور آن، منقضی شده و نیاز به تمدید دارد هر چه سریع تر برای تمدید آن کوشش نمایید. گویا روند تمدید گذرنامه چیزی حدود 2 هفته است ولی عدد مشخصی از سوی وبسایت های مرجع در زمینه گذرنامه تا این زمان(بهار 1394) اعلام نشده است. با اینهمه میتوانید موارد مورد نیاز برای تمدید گذرنامه خود و نشانی اداره های گذرنامه در تهران بزرگ را در پیوند مربوطه در زیر ببینید.

زمان مورد نیاز صدور گذرنامه برای بار اول “8 روز” عنوان شده که البته با پیگیری از مراکز پلیس + 10 میتوان اطلاعات دقیق تر و به روزی را بدست آورد.

آیا داشتن پاسپورت برای ثبت نام امتحان آیلتس الزامی است؟ – بیشتر بخوانید:

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران کدامند؟

درگاه الکترونیکی پلیس + 10

هشت روز , روند تحویل گذرنامه به متقاضیان

.

.

موفق باشید ❤️

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از