گرامر Since I was 6 در زبان انگلیسی

گرامر Since I was 6 در زبان انگلیسی

گرامر Since I was 6 در زبان انگلیسی

خوب عزیزان در این آموزش قصد داریم با یک ساختار خیلی متداول به معرفی زمان حال کامل استمراری بپردازیم. این زمان در زبان انگلیسی بسیار کاربردی هست و برای رسیدن به سطح متوسط و بالاتر از شما انتظار میره حتما به این زمان و کاربردهای اون تسلط داشته باشید. برای آیلتس هم اگر نمره بالای 5.5 هدف شماست این پست رو حتما تا آخر دنبال بفرمایید. 

.

گرامر Since I was 6 در زبان انگلیسی – زمان حال کامل استمراری

طبق تعریف زمان حال کامل استمراری یا Present Perfect Continuous زمانی استفاده میشه که عملی از گذشته تا به امروز به صورت ادامه دار در حال انجام بوده و انتظار میره در آینده هم ادامه داشته باشه. فرمول این زمان Have/Has + been + Verb + ing  هست که معمولا با دو ساختار For + period of time یا Since + point of time که به ترتیب به معنای طول یا دوره زمان و نقطه زمانی هستند همراه میشه.

اجازه بدید با چند مثال کاربرد این زمان و ساختارها رو ببینیم.

I have been watching TV since I was 6.

I have been living here since I was 6.

I have been studying English since I was 6.

.

این سه عمل از 6 سالگی این شخص تا الان ادامه داشته و هنوز هم ادامه دارد و متوقف نشده. آشکار هست که عبارت Since I was 6 را میتوانیم با هر سن دیگر یا هر عبارت دیگری که نقطه ای از زمان در گذشته را نشان میدهد جایگزین کنیم. به این مثال ها دقت بفرمایید:

I have been watching TV since 2010

I have been living here since last decade.

I have been studying English since my childhood.

.

در اینجا مشخص هست که ساختارهای مختلفی بعد از since استفاده شده اما چیزی که در تمامی آن ها مشترک هست این است که تمامی آن ها به یک نقطه از زمان در گذشته و نه یک بازه زمانی اشاره دارند. 

اما در زمان حال کامل استمراری همچنین میتوانیم از For استفاده کنیم با این تفاوت که باید از طول زمان بجای نقطه زمانی در گذشته استفاده کرد. اجازه بدید باز هم با چند مثال همان موارد بالا را مرور کنیم:

I have been watching TV for 20 years. 

I have been living here for years. 

I have been studying English for as long as I remember. 

.

در اینجا هم ساختارهایی که به کار رفته همگی یک بازه زمانی یا Period of time را نشان میدهد که ممکن است این بازه دقیقا با عدد مشخص بشود مثل مورد اول یا اشاره ای کلی به آن شده باشد مثل مورد های دوم و سوم. 

.

کاربرد گرامر Since I was 6 در آیلتس

بنابراین از ساختاری که اشاره شد به خوبی میتوان به تمام فعالیت هایی که از دورانی از زندگی(کودکی، نوجوانی، جوانی، بزرگسالی و…) از یک سن خاص در حال انجام آن بوده ایم استفاده کنیم. این ساختار در پارت اول مصاحبه آیلتس بسیار کاربردی هست چون در این بخش همیشه سوالاتی از ما پرسیده میشود که هم اکنون هم در حال انجام آن هستیم. مثال های زیر را ببینید: 

Examiner: Do you work or are you a student?

Candidate: Well, I am a full-time employee now. I have been working since I was 18

در اینجا دیدیم که در پاسخ به یکی از متداول ترین سوالات اسپیکینگ آیلتس در پارت اول مصاحبه میتوان با همین ساختار یک واکنش بسیار خوب داشت و با استفاده از زمان حال کامل استمراری بجای ساختارهای ساده تر، نظر اگزمینر را برای ارایه یک نمره بالاتر جلب کرد. 

در این لینک هم میتوانید مثال های بیشتری از این زمان مشاهده بفرمایید: 
https://langeek.co/en/grammar/course/83/present-perfect-continuous

.

گرامر Since I was 6 در زبان انگلیسی – کلام آخر

در این پست با ارایه مثال های کافی به ساختار کاملا کاردبری Since I was 6 در چهارچوب زمان حال کامل استمراری پرداختیم. امیدواریم این توضیحات برای شما روشن و سودمند بوده باشد. پیشنهاد میکنیم برای جا افتادن هر چه بهتر موضوع، شما هم جمله هایی در مورد فعالیت های خودتان از سنین مختلف تا به امروز بنویسید و در بخش کامنت های همین صفحه وارد بفرمایید. تک تک جمله ها بازبینی و تصحیح خواهند شد.

اگر هم در مورد سرفصل های دیگر گرامر زبان انگلیسی سوالی دارید، حتما مطرح بفرمایید چون کمک هر چند کوچک به شما عزیزان در نظر ما ارزشمندترین فعالیت هاست. 

.

در پایان چند پست پیشنهادی برای شما داریم که شاید برای شما جالب توجه و سودمند باشد.

از سطح مقدماتی تا نمره 7 آیلتس چقدر زمان لازم هست؟

دانلود رایگان آموزش ویدئویی 4 مهارت اصلی آیلتس

اعتراض به نمره آیلتس و شانس تغییر نمره

.

موفق باشید ❤️

پویا ابوالقاسمی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از