کدام نسخه IELTS به درد شما می خورد؟

Why IELTS

چرا باید آیلتس را انتخاب کنیم ؟

آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی در دنیاست که برای اهداف شغلی ، مهاجرت و تحصیل می باشد. بیش از 2 میلیون نفر سال گذشته در این آزمون شرکت کردند. نمره این آزمون مورد پذیرش بیش از 9000 سازمان و موسسه ی جهانی از جمله دانشگاهها، کارفرماها، اداره های مهاجرتی و نهادهای شغلی در 135 کشور جهان است. این آزمون توسط اساتید متخصص و مجرب زبان دنیا طراحی می شود که می تواند پتانسیل زبان داوطلبینی که قصد ادامه ی تحصیل یا کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارند مورد ارزیابی قرار دهد. شما می توانید در یکی از نسخه های جنرال یا آکادمیک آیلتس بسته به شرایط سازمان یا موسسه ی درخواستی شرکت کنید.

آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال

آزمون در دو نسخه آیلتس آکادیمک ( Academic) و آیلتس جنرال (General ) برای اهداف دانشگاهی و غیر دانشگاهی برگزار می شود. هر موسسه و سازمانی شرایط خود را دارد. بعضی از موسسات ممکن است که هر دو نمره را پذیرش کنند. مهارتهای لیسنینگ و اسپیکینگ در هر دو نسخه یکسان می باشد ولی مهارت های ریدینگ و رایتینگ در دو نسخه متفاوت می باشند.

کدام نسخه IELTS به درد شما می خورد؟

نسخه ای که شما در آن شرکت می کنید بسته به سازمان و شرایط ویزایی است که شما درخواست می کنید. بنابراین، هر سازمانی به فراخور نیازخود یکی ازاین نسخه ها را می پذیرد.

آیلتس آکادمیک : آیلتس آکادمیک به دنبال سنجش میزان توانایی افراد برای ادامه تحصیل یا کار در دانشگاه های خارج است.

شما می توانید آیلتس اکادمیک را با اهداف زیر انتخاب کنید:

  • ادامه تحصیل یا آموزش در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد
  • ثبت نام در یک نهاد شغلی و فنی و حرفه ای (به عنوان مثال پزشکی، پرستاری، حسابداری، مهندسی)

آیلتس جنرال : به دنبال ارزیابی توانایی زبان افراد برای امور روزمره و کار در محیط انگلیسی زبان

شما می توانید با اهداف زیر آیلتس جنرال را انتخاب کنید:

  • ادامه تحصیل یا آموزش در مدارس و برنامه های آموزشی

این نسخه از آزمون غالبا برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، انگلستان ، کانادا نیوزلند ضروری است.

دانلود خبرنامه ی ریسرچ نوتز

ریسرچ نوتز خبر نامه ی فصلی موسسه ی ارزیابی کمبریج است که به مسائلی از جمله تحقیق، آزمون سازی، اعتبارسنجی تست ها و جوایز آموزش زبان می پردازد. این خبرنامه به طور مرتب مقالاتی را در راستای تحلیل و بررسی آیلتس و نحوه عملکرد داوطلبین ارائه می دهد و تلاش دارد تا سهامدارن آزمون از رویدادهای جدیدآیلتس مطلع گردند .شماره های انتشار خبرنامه را می توانید از سایت موسسه ی کمبریج research.cambridge.org دانلود کنید. هر شماره ای را که بخواهید می توانید به صورت فایلPDF دانلود کنید. برای باز فایل PDF باید نرم افزار Adobe Reader را از قبل نصب کرده باشید.

مجموعه کتابهای آزمون سازی Silt

این مجموعه کتاب ها در چند جلد توسط موسسه ی ارزیابی کمبریج با همکاری انتشارات دانشگاه کمبریج زیر نظر دکتر مایکل میلانویچ وپروفسور سیریل ویر منتشر می شوند که بیشتر بر روی تحولات مهم در آزمون سازی تمرکز دارند. به دلیل تنوع موضوعات و عناوین، این مجموعه ها برای آزمون دهنده ها، آزمون سازان و محققان جالب و قابل توجه خواهند بود. این کتابها ها در انتشارات دانشگاه کمبریج و کتاب فروشی ها موجود می باشد.

منبع: ielts.org

مترجم: جناب مرتضی دلیر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از