چگونه نمره بالاتری در رایتینگ آیلتس بگیریم؟

IELTS Writing Tips

نکته ها و توصیه های زیادی درباره بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس IELTS Writing دیده میشود که برخی از آن ها میتوانند برای زبان آموزان کاملا حیاتی بوده و موجب افزایش چشمگیری در نمره زبان آموزان میشود. بجز شرکت در کلاس های خصوصی و نکته رایتینگ آیلتس و بهره بگیری از بهترین استاد برای آشنایی با فنون این مهارت در آیلتس میتوان با جستجو در اینترنت نظر و دیدگاه صاحب نظران و بهترین های تدریس آیلتس را در این زمینه جویا شد و بهره نکته ها را رصد کرده و به کار گرفت.

متن زیر ترجمه یکی از مجموعه نکته های طلایی در زمینه رایتینگ آیلتس در بخش دوم است. برای دسترسی به متن کامل بخش آموزش رایتینگ در همین وبسایت را بازبینی فرمایید.

1. وارد ذهن آزمون گیرنده شوید و توجه او را به خود جلب کنید

به یاد داشته باشید که هر کسی که آزمون گیرنده ی شما باشد صدها رایتینگ دیگر را نیز تصحیح خواهد کرد بنابراین، نیازی نیست که رایتینگ شما در حد جایزه نوبل باشد اما توجه داشته باشید که طوری بنویسید که نظر آزمون گیرنده جلب شود. آزمون گیرنده ها معمولا براساس چهار فاکتور اصلی که در زیر ذکر شده نمره می دهند بنابراین سعی کنید که آنها را رعایت کنید. اطمینان حاصل کنید که رایتینگ شما خوب سازماندهی شده و به راحتی توسط خواننده قابل درک باشد. به نظر می رسد که تا حدودی ساده نویسی بهتر از به کار بردن جملات پیچیده باشد چرا که ممکن است جملات پیچیده از درک آزمون گیرنده نیز خارج باشد. اگر شما آزمون گیرنده بودید، هرگز دوست نداشتید متنی را درک نمی کنید دنبال کنید! برای اطلاع از اینکه کدامیک از آزمون هایIELTS و TOEFL مناسب شماست به سایت post on IELTS vs. TOEFLs مراجعه نمایید.

Writing IELTS Grading Criteria

2. منبع واژگان

منبع واژه ها می تواند بسیار فریبنده باشند، بی رودر واسی، شما مجبور نیستید که از واژگان طولانی و عجیب و غریب استفاده کنید. در اینجا منبع واژه ها صرفا به تنوع زبانی که شما به کار می برید اشاره دارد. به هر حال، هر واژه ای که به کار می برید از تکرار خودداری کنید. وقتی که رایتینگ خود را تمام کردید برگردید و به سرعت متن خود را مرور کنید و ببینید که آیا واژه ای را چند بار تکرار کردید یا نه، مخصوصا واژ های ساده ای مانند very, good, important, difficult, etc. زمان زیادی طول نمی کشد که واژه های تکراری را جایگزین کنید. برای مثال جایگزینی very با extremely و یا جایگزینی good با satisfactory تنها چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

اگر شما واقعا به دنبال تقویت واژگان خود هستید، پیشنهاد می کنم که در کلاس های پیشرفته رایتینگ و واژگان نام نویسی کنید.

بیشتر بخوانید:

برنامه ریزی روزانه نوشتن رایتینگ IELTS TOEFL Writing

توصیه ها و نکته های مهم رایتینگ آیلتس Task 2

نکته های رایتینگ آیلتس آکادمیک و جنرال

دیدگاه ها

Comments are closed.