چطور نمره IELTS Writing را بالا ببریم؟ 10 نکته

Improving IELTS Writing Tips

با رعایت برخی نکته های نسبتا ساده میتوان نمره رایتینگ یا نوشتاری بسیاری از زبان آموزان را بهبود قابل توجهی بخشید و در واقع هسته اصلی بسیاری از کلاس های تست و نکته رایتینگ آیلتس را همین نکته های کلیدی و حیاتی تشکیل میدهند. نکته هایی که در عین سادگی بی توجهی به آن ها در برخی موارد حتی به تکرار آزمون منجر میشوند. در زیر به 10 نکته از مجموعه این نکته ها و توصیه ها اشاره شده که امیدواریم برای شما سودمند باشد.

توصیه هایی برای بهبود نمره رایتینگ آیلتس

در ادامه نکات بسیار مهمی در مورد رایتینگ آیلتس خواهیم دید که در رایتینگ های آیلتس به کمک شما خواهند آمد:

1.کمتر از حد استاندارد ننویسید

برای رایتینگ اول کمتر از 150 واژه ننویسید؛ همچنین برای رایتینگ دوم نیز حداقل باید 250 واژه بنویسید. مطمئن شوید که کمتر از این تعداد ننوشته اید در غیر این صورت نمره از دست خواهید داد. برای آشنایی با تعداد واژه ها، سعی کنید قبل از آزمون تمرین کنید و بدانید که به طور متوسط در یک خط چند واژه می نویسید. با این روش شما دیگر نیازی به شمردن تعداد واژه ها ندارید فقط کافی است تعداد خطوط را بشمارید. البته اگر وقت کافی داشته باشید!

2.خیلی بیشتر از استاندارد ننویسید

در رایتینگ،آزمون گیرنده ها بیشتر به دنبال کیفیت هستند نه کمیت! لزوما بیشتر نوشتن منجر به نمره خوب نخواهد شد، بنابراین بدون دلیل زیاد از حد ننویسید. البته بیشتر نوشتن هم بستگی به سطح بالای داوطلبین دارد چرا که به علت مهارت بالا نیازی به چک کردن گرامر و واژگان ندارد و وقت کافی برای نوشتن دارد. بنابراین سعی کنید که حد استاندارد را رعایت کنید و سپس وقت اضافه ی خود را صرف چک کردن گرامر کنید.

3. در ابتدا و انتهای رایتینگ، بر روی نحوه رایتینگ و طرح خود فکر کنید

سعی کنید با شروع زمان رایتینگ، ابتدا کمی بر روی چارچوب رایتینگ خود فکر کنید وبا آغاز وقت، سریع شروع به نوشتن نکنید. ابتدا کمی راجع به سوال فکر کنید و کامل بفهمید و سپس برای رایتینگ خود طرح درست کنید. در پایان نیز برای چک کردن گرامرِ رایتینگ کمی زمان بگذارید.

4. زمان بیشتری را بر روی رایتینگ دوم سپری کنید

رایتنیگ دوم نسبت به رایتینگ اول نمره بیشتری دارد، همچنین تعداد واژگان آن نیز 100 تا بیشتر از رایتینگ اول می باشد. بنابراین 20 دقیقه بر روی رایتینگ اول و 40 دقیقه بر روی رایتینگ دوم سپری کنید. البته مهم نیست که کدامیک را اول می نویسید.

 5. واضح و خوانا بنویسید

دست خط شما مورد ارزیابی نیست و نمره ای ندارد، با این حال، اگر آزمون گیرنده نتواند کلماتی که نوشتید را بخواند، این مسئله کمکی به شما نخواهد کرد و حتی از شما نمره کسر خواهد شد، پس سعی کنید واضح و خوانا بنویسید.

6. سازمان یافته و منظم بنویسید

سعی کنید پاراگراف بندی ها را رعایت کنید و یک رایتینگ با رعایت نکردن فاصله ها ارائه ندهید.

7. متن سوال را عینا کپی نکنید

هرگز سوال را کپی نکنید! البته شاید بخواهید در مقدمه ی رایتینگ برای معرفی موضوع ازمتن سوال استفاده کنید. این مسئله مشکلی ندارد ولی حتما واژه ها را تغییر دهید و جمله بندی خودتان را بنویسید نه اینکه عینا سوال را کپی کنید. اگر سوال را در پاسخ خود رونویسی کنید ممکن است ازمون گیرنده تعداد این لغات را از لغات نوشته شده کم کند و در نتیجه آن نمره از دست خواهید داد.

8. سعی کنید ساختارها ی متنوع به کار ببرید

آزمون گیرنده ها غالبا به دنبال ارزیابی گرامر از طریق رایتینگ هستند بنابراین بیشتر به دنبال ساختارهای متنوع هستند. پس برای دریافت نمره بالاتر حتما باید ترکیبی از جملات ساده،مرکب و پیچیده به کار برد.

9. سوال را به دقت بخوانید

این یک از توصیه های مهم آیلتس می باشد! غالبا وقتی که دانش آموزان من مقاله یا رایتینگ می نویسند بزرگترین اشتباهی که مرتکب می شوند این است که به سوال پاسخ نمی دهند یا از میانه پاسخی که مینویسند از موضوع پرت میشوند. پس متن سوال را به دقت بخوانید و موضوع را کامل بفهمید. در صورتی که شما موضوع را اشتباه برداشت کنید و در مورد موضوع خواسته شده ننویسید قطعا نمره ی شما پائین خواهد بود.

10. همه دستورالعمل ها را به دقت بخوانید

در تمامی بخش های آیلتس حتما دستورالعمل ها را به دقت بخوانید. دستورالعمل ها به شما خواهند گفت که پاسخ های خود را کجا و چطور بنویسید.

بیشتر بخوانید:

فهرست بهترین منابع آیلتس

آموزش گام به گام رایتینگ آیلتس Task 2

دانلود ۱۰۰ نمونه رایتینگ آیلتس essay بهمراه جواب

کلاس های خصوصی رایتینگ آیلتس و تافل

دیدگاه ها

Comments are closed.