چطور لغات سخت آیلتس را یاد بگیرم؟

Hard Vocabulary for IELTS

یادگرفتن لغات سخت آیلتس آکادمیک و جنرال برای متقاضیان از وقت گیر ترین بخش های آمادگی برای این دو آزمون است. راهکارهای گوناگونی برای بالا بردن بازده یادگیری پیشنهاد میشود که میتواند زمان بسیاری را ذخیره کند. در نوشته های قبل درباره بهترین منابع لغات آیلتس صحبت کردیم و گفتیم که این منابع تاثیر بسیاری بر رسیدن به نمره های بالای آیلتس خواهند داشت. در زیر شیوه های آموختن لغات سخت تر زبان انگلیسی و آیلتس را مرور میکنیم:

 

توصیه هایی برای فراگیری لغات سخت آیلتس

  • حد و ظرفیت خود را بشناسید، هر روز حداکثر 10 واژه جدید یاد بگیرید. یادآوری 3 تا 4 واژه مطلوب خواهد بود. البته اگر در دوره های فشرده یا فوق فشرده آیلتس و تافل شرکت کرده اید و هدف شما رسیدن به نمره 6 یا 7 در کمتر از 4 ماه است این میزان را باید بسیار بالاتر ببرید.
  • به پیشوندها و پسوندها و همچنین ریشه های یونانی و رومی توجه کنید. اگر این اجزا را یاد بگیرید، اینکار به شما کمک می کند معنی واژه ها را استنتاج کنید(با بررسی منطقی بیرون بکشید) و با این روش دامنه بسیار بیشتری از لغات را خواهید آموخت.
  • بیشتر سعی کنید عبارات و اصطلاحات را مطالعه کنید تا اینکه واژه ها را به صورت تکی بخوانید، اگر در حال یادگیری یک زبان جدید هستید یادگیری اصطلاحات رایج روش خوبی برای یادگیری خواهد بود. در صورتی که اصطلاحات را یاد بگیرید، موقع صحبت کردن واژگان بسیار بیشتری در دسترس دارید تا یک سری واژه.
  • تکرار بسیار مهم است. خود را از طریق یادداشت ها یا تست های مکرر در معرض لغات جدید قرار دهید.
  • از نرم افزارها استفاده کنید. برخی نرم افزارها برای آموزش و تکرار لغات تازه ساخته شده اند و میتوانند با این تکرار تاثیر بسیار خوبی در یادگیری شما داشته باشند. یکی از این نرم افزارها نارسیس ماکزیمم است که در سطح های مختلف و آزمون های آیلتس و تافل در دسترس است.
  • مراقب منابع نامربوط باشید: بعضی از منابع که بعنوان کتاب های اصلی لغات آیلتس یا تافل معرفی میشوند عملا ربطی به این آزمون ها ندارند و هرگز برای این امتحان ها طراحی نشده اند. نمونه این کتاب ها 504، 1100 و 601 هستند. حرفه ای هرگز چنین کتاب هایی را به شما پیشنهاد نمیکنند. خواندن این منابع زمان زیادی را هدر خواهد داد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از