چرا نوشتن رایتینگ های آیلتس و تافل دشوار است؟

IELTS TOEFL Challnging Writingپیدا کردن مهارت در بخش نوشتاری یا رایتینگ آیلتس و تافل برای بسیاری از زبان آموزان یک فرایند کند و دشوار است که از پیشرفت در آن خرسند نیستند. شاید برای بسیاری از زبان آموزان آیلتس و تافل و دست اندرکاران آموزش این دو آزمون پیگیری اینکه چرا زبان آموزان جوانی با مدرک های کارشناسی ارشد و دکترا با پیشینه چندین سال فعالیت در محیط کار همچنان از نوشتن یک Essay 250 واژه ای ابراز ناتوانی میکنند جالب باشد.

مشکل کجاست؟

چرایی این مساله به (1) نظام آموزشی ایران باز میگردد که در آن پافشاری بسیاری بر “از بر کردن” وجود دارد و اندیشیدن و یافتن پاسخ برای پرسش ها، برهان آوری و بیان دیدگاه ها و افزودن به آنچه پیشینیان پیشنهاد کرده اند و باور دارند در آن جایی ندارد. و (2) جای نداشتن خواندن در زندگی بیشتر شهروندان ایرانی و ناآگاه بودن از بسیاری از جستار(موضوع) ها و نکته ها. در فرایند آموزش بخش نوشتاری، ناآگاهی بسیاری از زبان آموزان تا جایی است که پرسش های کمابیش ساده ای همانند پرسشهای زیر نیز برای ایشان چالشی بزرگ به شمار میرود:

What are some advantages and disadvantages of volunteering?

What are the advantages and disadvantages of wearing uniforms in schools?

چاره چیست؟

یک راه برون رفت از این مشکل را میتوان خواندن بسیاری از نمونه پرسش های دوره های پیشین دانست. بجز سری 10 دوره ای کتاب های انتشارات کمبریج که هریک دربرگیرنده 4 رایتینگ آکادمیک و 2 رایتینگ جنرال آیلتس و بررسی نمونه رایتینگ های دوره های آزمون های آزمایشی TPO برای تافل است، کتاب های دیگری همچون مجموعه رایتینگ های معمارزاده و دیگر کتاب های اینچنینی که در بخش منابع آیلتس به زبان آموزان شناسانده شده میتواند کارساز باشد.

ielts writing MemarzadehThe Official Cambridge Guide to IELTS DownloadCambridge IELTS 10راه دیگر میتواند نوشتن درباره جستارهای ساده تر رایتینگ برای دانش آموزان دبیرستانی یا حتی دبستانی(!) کشورهای انگلیسی زبان باشد که برخی از آن ها در زیر آورده شده است:

50 Creative Writing Topics for kids

55 Creative Writing Prompts for Teens and Preteens

5th Grade Writing Prompts

180 Journal Writing Prompts

Essay Ideas for High School Students

همچنین مجموعه های بسیاری در این زمینه از سوی دست اندرکاران زبان انگلیسی و آزمون های آیلتس و تافل گردآوری و/یا نگاشته شده که چندی از آن ها در اینجا برای دریافت(دانلود) پیشکش شما میگردد:

دانلود ۱۰۰ نمونه رایتینگ آیلتس essay بهمراه جواب

دانلود جزوه رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

دانلود جزوه سوال و جواب رایتینگ آیلتس جنرال (نامه نگاری)

دانلود کتاب رایتینگ آیلتس تافل با ۱۸۵ نمونه Essay

دانلود متداول ترین سوالات رایتینگ essay آیلتس و تافل

دانلود ۲۰ نمونه نامه آیلتس جنرال Writing Task 1

بیشتر بخوانید:

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

توضیح چگونگی نوشتن IELTS Writing بخش دوم Task 2

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از