چرا امتحان آیلتس انقدر سخته؟ راه حلش چیه؟

IELTS So Hardبرخی از زبان آموزان درباره سطح دشواری آزمون آیلتس پرسش میکنند و این پرسش را پیش میکشند که چرا سطح این آزمون تا این اندازه با زبانی که در دبیرستان یا کنکور با آن روبرو بوده اند متفاوت و دشوار تر است.

پاسخ به این سوال این هست که آزمون آیلتس و تافل واروی آنچه در بسیاری از دیگر آزمون ها به ویژه آزمون های بومی به چشم میخورد، از متن ها و مواد آموزشی تهیه نشده و منابع به کار رفته برای بخش ریدینگ(بعنوان دشوار ترین بخش آیلتس) از منابع واقعی یا authentic میباشند. به این معنا که متن هایی که در آزمون آیلتس با آن روبرو میشوید همان متنی است که یک انگلیسی زبان بعنوان مثال در مجله تایم یا نیوزویک آن را مطالعه میکند. همین موضوع درباره بخش لیسنینگ هم صادق هست. بخش لیسینگ به ویژه در بخش های سوم و چهارم بسیار شبیه گفتگوها و یا سخنرانی های استاد های دانشگاه است و برای درک آن نه تنها به دانش وسیعی از واژگان بلکه به توان بالایی در مهارت شنیداری و درک واژه های زبان انگلیسی نیاز است.

در بخش اسپیکینگ یا مکالمه با پرسش هایی از موضوعات گوناگون روبرو خواهید شد و برای پاسخگویی به آن ها به ویژه اگر بدنبال نمره خوبی مثل 6.5 یا 7 هستید باید بتوانید بجز روان صحبت کردن و بدون غلط بودن در دست کم نیمی از جمله ها بتوانید از واژه های مناسب و سطح بالاتری استفاده کنید و تلفظ درستی هم داشته باشید. با در نظر گرفتن مجموعه این عوامل در بخش مکالمه و به ویژه در نظر آوردن استرس روز آزمون و سختگیری در نمره دهی میتواند به این نتیجه رسید که بخش اسپیکینگ به ویژه برای کسانی که از سن های پایین تر کلاس زبان نرفته اند بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

چه راهی برای رسیدن به نمره مورد نظر(6 تا 7) در کوتاه مدت وجود دارد؟

برای من نزدیک به 10 ماه مطالعه فشرده در کشور هندوستان لازم بود تا به نمره 6.5 آیلتس آکادمیک برسم. این اتفاق در سال 2008 افتاد. در این دوره در یک آموزشگاه آموزش کلی زبان انگلیسی هم دریافت میکردم ولی نه به صورت تخصصی برای آیلتس به ویژه به شکلی که امروزه در ایران متداول است. از اون سال هرگز از زبان انگلیسی جدا نبودم و در سال 2016 موفق شدم نمره 8 آیلتس آکادمیک رو دریافت کنم.

اما برخلاف اون چیزی که بسیاری از زبان آموزان در ذهن دارند، رسیدن به نمره 6 یا حتی 7 نیازمند 1 تا 2 سال تلاش نیست و اگر موارد لازم فراهم باشه میتوان این زمان را حتی به 3 تا 5 ماه نیز کاهش داد. این یک ادعای محض یا تبلیغ و درشت گویی نیست و در این لحظه که این نوشته را تایپ میکنم کم نبودند کسانی که در همین بازه زمانی و در قالب 30 تا 50 جلسه فشرده بصورت خصوصی این نمره ها را دریافت کرده اند. با اینهمه رسیدن به این نمره ها خودباوری و کوشش بسیاری لازم دارد که در بسیاری از زبان آموزان یافت نمیشود.

اگر بدنبال دریافت دانسته های بیشتر در زمینه چنین کلاس ها و دوره هایی هستید میتوانید پیوند های زیر را دنبال نمایید:

دوره های حرفه ای آیلتس ۷ IELTS تافل ۱۰۰ مهندس ابوالقاسمی

بیشتر بخوانید:

بانک دانلود بهترین منابع آیلتس و تافل♥

تعیین نمره اسپیکینگ شما توسط استاد با نمره ۸٫۵ در کانال تلگرام @ielts2com

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS 

دانلود کتاب Cambridge IELTS 11 General

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۱۰(برای نخستین بار در ielts2)

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۹(برای نخستین بار در ielts2)

دانلود لغات دشوار ریدینگ های کمبریج آیلتس ۸ (برای نخستین بار در ielts2)

دانلود جزوه لغات ضروری آیلتس تافل (برای اولین بار در ielts2)

۵۰ روز تا آزمون آیلتس من (۱۵ اسفند ۹۴)؛ هدف نمره ۸+ آکادمیک!

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

جدول، نمودار، و گراف رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 1

۵۰ روز تا آزمون آیلتس من (۱۵ اسفند ۹۴)؛ هدف نمره ۸+ آکادمیک!

SOP، PS، Apply، پروپوزال، پذیرش، بورس و دیگر امور دانشجویی

تجربه برگزاری آزمون آیلتس در مراکز مختلف

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

بهترین منابع برای آیلتس بالای ۷

بهترین منابع تافل iBT

گزیده بهترین نوشته های ielts2.com

پیوستن به گروه تلگرام ielts2com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از