وضعیت زبان انگلیسی شهروندان و دانشگاه ها در کشور سوئد

به درخواست یکی از بازدیدکنندگان گرامی ielts2.com کوشش می کنم وضعیت کشور سوئد را از نظر تسلط شهروندان به زبان انگلیسی بررسی کنم. من در سال ۲۰۰۹ وارد کشور سوئد شدم و به مدت دو سال در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل بودم و در نهایت در سال ۲۰۱۱ فارغ التحصیل شده و به ایران برگشتم. برای بسیاری از ایرانی ها این سوال مطرح است که مردم سوئد از نظر زبان انگلیسی در چه سطحی هستند یا اینکه زبان اصلی این مردم سوئدی هست یا زبان انگلیسی؟ نوشته من در اینجا برپایه اطلاعاتی که دارم هست که البته اطلاعات رسمی نیست و چیزی هست که به چشم خودم دیدم و تجربه کردم.

دانشگاه من دانشگاه MID در ایالت Yemtland در مرکز سوئد بوده و مردم در بخش های مختلف لهجه های مختلف دارند. تا جایی که من اطلاع دارم زبان اصلی مردم زبان سوئدی است که همسانی و شباهت به زبان آلمانی دارد. از نظر تسلط بر زبان انگلیسی تا جایی که من شنیده و دیده ام تمامی مردم توان استفاده از زبان انگلیسی دارند و با توجه به سطح تحصیلات و طبقه اجتماعی تسلط آنها بیشتر یا کمتر ممکن باشد ولی تسلط نسبی را تمام شهروندان به ویژه کسانی که سن کمتری دارند یا در شهرهای بزرگ در زندگی می کنند دارند.

از نظر آکادمیک و محیط های دانشگاهی تمامی اساتید قابلیت مکالمه و تسلط به زبان انگلیسی داشته اند و در حد نمره ۷ یا هفت و نیم آیلتس هستند ولی مطمئنا از نظر مهارت خواندن و مهارت نوشتن و احتمالا از نظر مهارت شنیداری در سطح بسیار بالاتری هستند و نمره ایشان را میتوان نمره هشت یا شاید بالاتر برآورد کرد. برخی از استادها در کشور های انگلیسی زبان پژوهش کرده یا فارغ التحصیل این کشورها هستند و این دسته از استاد ها در سطح بالاتری از زبان انگلیسی قرار دارند.
تا جایی که من اطلاع دارم سیستم آموزشی سوئد به ترتیب هست که تمامی دانش آموزان و دانشجویان بخشی از تحصیلات خود را باید به زبان انگلیسی بگذرانند و این موضوع برایشان جنبه اجبار دارد و بنابراین تمامی افراد به ویژه کسانی که از نظره مکالمه تسلط زیادی ندارند از نظر خواندن و نوشتن در سطح بسیار بالاتری از زبان انگلیسی هستند.

در پایان باید اضافه کنم مردم کشور سوئد مردمی بسیار قانونمدار، ملایم و با فرهنگ هستند و جوان ترها بسیار با فرهنگ تر از مردم کشورهای دیگری که من بازدید داشته ام بودند. به ویژه در محیط های آکادمیک به راحتی می توان با این افراد همکاری کرد و تقریبا در مواردی که به مسائل درسی و تحصیلی مربوط است همکاری و پشتیبانی ایشان 100% است و پاسخ ‘نه’ شنیده نمیشود.

سطح دانشگاهی که من در آن تحصیل کردم بسیار بالا بود و موفقیت در آزمون ها نیازمند ساعت های بیشماری مطالعه و دانش پژوهی. اطلاعات من در مورد رشته های غیر مهندسی اندک است ولی به نظر نمی رسد گرفتن مدرک بدون مطالعه فراوان و انجام کارهای گروهی ممکن باشد. بنابراین اگر قصد تحصیل در سوئد را دارید باید کاملا اهل مطالعه بوده، دانش مناسبی از زبان انگلیسی داشته داشته باشید و همچنین علاقه مند به کار گروهی باشید چون بسیاری از واحدهای درسی در این کشور با کارهای گروهی همراه است.

امیدوارم این نوشته برای شما سودمند بوده باشد.

دیدگاه ها

6
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
4 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
2 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
حميد

استاد گرامي من در اموزش افرينش پري ايلتس 1 و پري ايلتس 2 را گزراندم مي خواهم تا سه ماه اينده براي نمره 7 خودم را اماده كنم متاسفانه شناخت زيادي از اساتيد ايلتس افرينش ندارم چون مرتبا در حال تغيير هستند با توجه به اينكه بودجه مالي انچناني ندارم به نظر شما چه روشي راپيش بگيرم و براي هر اسكيل ها چقدر در روز وقت بگذارم.

علي

سلام مرسي از لطف شما بسيار هم عالي مثل ماباقي مقالات بسار جامع و بدون حاشيه مهندس جان تقريبا مقاله ي نيست در سايت شما كه من مطالعه نكرده باشم نيست لذت نبرده باشم كاشكي امثال شما زياد بود و همچين سايتي داشته باشن و دوستان مي تونستند بهرمند بشن من سايت شمارو تقريبا روزانه به همه معرفي كنم بي چشم داشت اطلاعات عالي ميگذاريد و مطمئنم با اين سرمايه گذاري اسم شما در جامعه ي كه زبان انگليسي يك دلالي شده بيشتر شنيده ميشه. من تمام منابعي كه شما در سايت معرفي كرديد تهيه كردم و روزانه مطالعه مي… بیشتر بخوانید