نکته های کلیدی در زمینه نوشتن رایتینگ آیلتس Task 1 Academic & General

IELTS Academic General Writing Task 1

بخش اول رایتینگ یا Task 1 هم در رایتینگ آیلتس آکادمیک و هم در آیلتس جنرال رویهمرفته 3 نمره از 9 نمره کلی رایتینگ را تشکیل میدهد. با اینهمه توجه به این تسک برای کسانی که بدنبال نمره بالای 6 هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا به برخی نکته های کلی اما با اهمیت اشاره میکنیم:

باید ها و نباید ها در نوشتن تسک یک رایتینگ آکادمیک و جنرال:

1-   در تسک یک رایتینگ آکادمیک باید مثل تسک 2 یک introduction  بنویسید که می توانید با خلاصه کردن یا تغییر سوال آنرا نوشته و از موضوع دور نشده و به اصطلاح off topic  ننویسید.

2-   در تسک یک آکادمیک با اعداد و ارقام و نمودار سرکار دارید. پس باید با اعداد، ایده و نظر خود را ساپورت یا پشتیبانی کنید. این اعداد به راحتی از روی نمودارها و جدولها بدست می آید. با مقایسه درست نمودارها و اعداد براحتی می توانید تسک یک خود را بنویسید.

3-   در تسک یک آکادمیک به هیچ عنوان نظر شخصی خود را بازگو نکنید فقط و فقط نمودار یا چارت را توضیح دهید . آنها به دنبال این هستند که بدانند شما منظور و هدف این اعداد را فهمیده اید؟ آیا می توانید آنها را برای کسی که نمودار را اصلا ندیده با دقت توضیح دهید و تصویری درست در ذهن او ایجاد کنید؟

4-   در تسک یک آکادمیک شما باید توانایی مقایسه اعداد را داشته و بتوانید از اصطلاحات خاص برای توصیف روند افزایشی و کاهشی نمودار یا ارقام استفاده کنید.

5-    در تسک یک جنرال، هنگام نوشتن نامه یا، باید آن را بصورت رسمی یا نیمه رسمی بنویسید. شما اجازه نوشتن نامه غیر رسمی و استفاده از لغات و اصطلاحات عامیانه را ندارید. حتی احوالپرسی در هنگام نامه نوشتن به دوست صمیمی اشتباه یزرگی است.

6-   در تسک یک رایتینگ آکادمیک و جنرال اصطلاح “in conclusion” را نداریم. در تسک یک آکادمیک باید دیدگاه کلی یا یک “overview “  ارائه داد. به هیچ عنوان ایده شخصی خود را با اصطلاحات زیر در متن نیاورید:

In my opinion…  I think … I believe…

7-    در تسک یک جنرال باید هدف از نامه نوشتن را مشخص کنید. اگزمینر با خواندن خط اول نامه شما باید بتواند درک کند شما به چه شخصی و با چه هدفی دارید نامه می نویسید. می توانید از عبارت های ذیل استفاده کنید:

I am writing this letter in order to… I am writing to…

برگرفته از: مطالب گروه های تلگرام آموزشگاه های آیلتس تهران

تصحیح و ویرایش از سرکار خانم زهرا بختیاری

بیشتر بخوانید:

بانک دانلود بهترین منابع آیلتس و تافل♥

همه برنامه های رادیو ielts2

آموزش صوتی گام به گام نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس Task 2 (رادیو ielts2)

معرفی بهترین کتاب رایتینگ برای Task 1 & 2 آیلتس آکادمیک و جنرال (رادیو ielts 2)

دانلود ۳۶ دوره آخرین سوالات آزمون آیلتس سراسر جهان(مارچ+اپریل ۲۰۱۶)

دانلود کتاب Cambridge IELTS 11 General

دانلود جزوه لغات دشوار ریدینگ های کتاب کمبریج آیلتس ۱۰(برای نخستین بار در ielts2)

آموزش گام به گام نوشتن رایتینگ تافل آیلتس Task 2

دانلود 90 نمونه آخرین سوالات اسپیکینگ آیلتس با جواب (Band +8) تابستان 1395

متداول ترین سوالات آیلتس با پاسخ در سطح نمره ۸ – What Have Been The Results of Working Conditions for the Families

گزیده بهترین نوشته های ielts2.com

دریافت آپدیت ویدئوهای آموزشی، سوال و جواب های اسپیکینگ و نکته های آیلتس و تافل ielts2.com در تلگرام تا روز آزمون:

Telegram Logo

دیدگاه ها

2
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
1 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
1 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
سروش

سلام
من تا حالا فکر می کردم باید در تسک یک حتما لفظ کانکلوژن رو بیارم. همچنین نمره تسک یک رو نمی دونستم و نمی دونستم باید به این شکل بنویسم. از خانوم بختیاری بابت این مطلب تشکر می کنم.قبلا ویس ایشون رو و همچنین شما رو در کانالتون شنیده بودم. از شما آقای ابوالقاسمی بابت گذاشتن مطالب مفید و آموزنده در سایتتون ممنون.